Antoni Ruszkowski z Kinky Winky prosił mnie o udostępnienie tej informacji, więc udostępniam…

>> Z początkiem sierpnia ruszyła równościowa akcja społeczna „Wywieś flagę, daj odwagę” (hashtag #flagiodwagi). Jej podstawowym celem jest symboliczne wsparcie wszelkich osób nieheteronormatywnych w Polsce. Motywacją do rozpoczęcia akcji był głęboki sprzeciw wobec trwającej nagonki na osoby LGBTQIA.

Akcja polega na skłonieniu ludzi do wieszania w oknach tęczowych flag, robienia im zdjęć oraz wysyłania fotografii na maila flagiodwagi@kinkywinky.pl

Organizatorzy kierują wydarzenie do osób, którym nie jest obojętne, jak jedni ludzie traktują innych ludzi. Udział w akcji to okazja do wyrażenia sprzeciwu oraz okazania pomocy i wsparcia. Poprzez wywieszenie tęczowej flagi we własnym oknie można w łatwy sposób sprawić, że zarówno niewidoczna, jak i widoczna mniejszość zobaczy wokół siebie przyjazną przestrzeń. W ten prosty sposób można podarować innemu człowiekowi akceptację i uśmiech.

z akcją wiąże się konkretna pomoc. Raz w miesiącu nagradzane będą najciekawsze, najbardziej kreatywne zdjęcia flag. Nagroda to wsparcie finansowe wybranej organizacji walczącej o równouprawnienie osób LGBT+. Nagrody będą wręczane co miesiąc, do odwołania.

Całość akcji do obejrzenia tutaj:
https://www.kinkywinky.pl/wywies-flage-daj-odwage/

Organizatorem akcji społecznej „Wywieś flagę, daj odwagę” jest Kinky Winky – queerowy blog o seksie i sklep erotyczny.

Projekt ma charakter nie-komercyjny. Organizator nie oferuje w sprzedaży tęczowych flag 🙂 <<

Udostępnij ten post: