We wrześniu tego roku organizujemy wystawę, której matronką jest bogini Mokosz. Na projekt składać się będą też warsztaty i panel dyskusyjny, wszystko dziać się będzie gdańskiej Sztuce Wyboru. Wszystko robimy oddolnie, wolontaryjnie i z potrzeby serca. Koncepcja ekspozycji odnosi się do kobiecej wspólnotowości, a my szczerze wierzymy, że małe i większe wspólnoty pomogą nam godnie zrealizować projekt do końca.

Mokosz to prasłowiańska bogini kobiet i urodzaju, matronka prac takich jak tkactwo i przędzenie, opiekunka ziemi, która w najprostszym i najgłębszym rozumieniu jest samą naturą żywiącą i dającą życie. Dziś przywołana w nowej narracji oddaje swój silny głos kobietom. Nasza wystawa zachęca do odnalezienia bogini w sobie!

Wierzymy w potencjał naszego działania, uwierzyły w niego też świetne artystki współczesnej sceny, które zgodziły się wziąć udział w ekspozycji.

Dagmara Barańska-Morzy, Agnieszka Bastrzyk, Aurelia Buczek, Cięta Córa, Iwona Demko, Marta Frej, Katarzyna Hołda, Anna Maria Karczmarska, Dominika Kulczyńska, Marta Konarzewska, Violka Kuś, Aleksandra Majzel, Natalia Milewska, Magdalena Olkówna, Polish Diwa, Ania Rulecka, Klaudia Ubranek-Kękuś, Monika Wojciechowska, Anna Zajdel, Bartosz Zimniak, Agata Zbylut

Poniżej prace Katarzyny Hołdy:

Mamy swój Fanpage: https://www.facebook.com/zapytajmokoszy/ i profil na Instagramie (https://www.instagram.com/zapytajmokoszy/).

Anna Rulecka i Ewa Mrozikiewicz

Zapytaj Mokoszy

Poniżej praca Marty Frej:

Udostępnij ten post: