„Mam 13 lat. Tego dnia dziadkowie, rodzice ojczyma, są u nas z wizytą. Mama mówi: »Odprowadź dziadków«. Cmokam babcię, potem dziadka. Nagle czuję na sobie jego dłoń. Położył ją na mojej 13-letniej piersi, przycisnął i zsunął powoli. Tutaj film się urywa” – wyznała po 30 latach dziennikarka Ewa Wanat.

To, że była molestowana w dzieciństwie – jak setkom dzieci w takiej sytuacji – odebrało jej poczucie własnej wartości. Tak uważa. Do tego zrobił to nie ktoś obcy, lecz obdarzony zaufaniem. „Zaczął osaczać, wnikać w najintymniejszą część mojej psychiki. Przekroczył nienaruszalną granicę między światami dorosłych i dzieci” – napisała.

Ewa Wanat – redaktorka naczelna Radia TOK FM, współtwórca akcji „Gazety” i TOK FM „Molestowane w domu”, w której ujawniła własne doświadczenia i namawiała opinię publiczną do przerwania zmowy milczenia wokół molestowania nieletnich. Poniżej możecie zobaczyć ją w rozmowie z Piotrem Pacewiczem – opowiada o swoich doświadczeniach i komentuje głośną sprawę Polańskiego, który zgwałcił 13-latkę, a mimo to przez większość Polaków został z tego rozgrzeszony.

Jeśli nie ładują Ci się filmiki, kliknij w link.
Dzieci są bezbronne i niewinne. Nikt nie zostaje prostytutką z wyboru, gdy ma 13 lat. Odpowiedzialny i winny zawsze jest ten, kto jest dorosły.

Udostępnij ten post: