To będzie przełom w mówieniu o kobiecej seksualności!

Zapisz się na listę zainteresowanych książką "Uniesienie spódnicy" a dostaniesz wstęp do przeczytania.


Proszę, podaj poniżej adres e-mail, pod który mam przesłać link do pobrania. Pobierając wstęp do książki, wyrażasz zgodę na dodanie Twojego adresu e-mail do mojej listy i otrzymywanie ode mnie newslettera zgodnie z polityką prywatności.

Ile kobiet, tyle kobiecych seksualności

I ja Ci o nich opowiem. Zabiorę Cię w świat wielowymiarowej i realistycznej kobiecej seksualności. Tylko szczerze, bez pruderii i bez ściemy. Robię to z pomocą innych kobiet, które podzieliły się ze mną swoimi prawdziwymi doświadczeniami. To historie, których nie usłyszałabyś od mamy czy koleżanek, bo wiele z nas nie potrafi o seksualności mówić. Ile razy trudno Ci było zebrać się na odwagę, aby zapytać o "tę sprawę"? Chciałaś dostać radę od siostry albo przyjaciółki, ale wstydziłaś się zapytać lub bałaś się oceny? W tej książce znajdziesz odpowiedź na pytania: Czy tylko ja taka jestem? Rozmawiając o seksie, widzę, w jakim niedosycie ważnych informacji wciąż żyjemy - dlatego od lat tworzę seksualnosc-kobiet.pl i dlatego napisałam tę książkę, aby ta wiedza dziesiątek kobiet w końcu do Ciebie doszła. Kobiety często mówiły: Ty jesteś pierwszą osobą, której to mówię. Skorzystaj z zaufania, jakim mnie obdarzyły i znajdź w tych historiach realistyczny punkt odniesienia dla siebie.

W książce i ja, i cały krąg kobiet w różnym wieku (od maturzystek po babcie) dzielimy się swoimi doświadczeniami związanymi z byciem kobietą i seksem, płodnością, samomiłością, miesiączką, orgazmami i ich brakiem.

Nie znamy tabu.

Mówimy o seksie w czasie miesiączki, o masturbacji i o kochaniu się tuż po porodzie.

Mówimy o seksualności, która nie wiąże się z drugą osobą - mężczyzną.

Mówimy o orgazmach, które dajemy sobie same. Albo które dostajemy od Wszechświata.

Mówimy też o ostatniej miesiączce i o tym jak wygląda seks po klimakterium. O tym, jak wygląda życie seksualne po sześćdziesiątce czy po wycięciu macicy. O tym, jak to jest kochać się z kobietą, mieć trzydzieści orgazmów z rzędu lub być osobą trans. Widzisz gwiazdkę przy tytule na okładce? To dlatego, że rozmawiałam z kobietami wszystkich płci i trans-mężczyznami również.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na listę osób zainteresowanych książką - książka ukaże się w 2019 roku, poinformuję Cię o przedsprzedaży i rabatach. Już teraz możesz przeczytać wstęp do książki - wystarczy, że zapiszesz się na listę - formularz (okienko zapisu powyżej).

Co o seksualności i kobiecości mówią moje rozmówczynie i rozmówcy?

Zobacz cytaty z książki

Mam taką fantazję, że on przychodzi i zaczynamy się kochać od razu. Nie rozmawiamy wcześniej. Od razu jest akcja.
cyt. z rozdz. Cudowny świat fantazjowania -
W dzieciństwie z koleżanką oglądałyśmy pornole. To była wczesna podstawówka. Wracałyśmy po lekcjach do domu, a w telewizji leciały wtedy takie filmy. Czasami zakodowane i było widać tylko malutki obrazek... I to była nasza edukacja seksualna.
cyt. z rozdz. Edukacja o seksualności -
Czasami mam takie orgazmy, że nie możemy oddychać i ja, i moja dziewczyna. Tchu nie możemy złapać. To jest kosmos.
cyt. z rozdz. Orgazm -
Nie przeżyłam jeszcze orgazmu. Średnio dobrze się z tym czuję. Zastanawiałam się – na początku, jak nam nie szło z chłopakiem: co jest ze mną nie tak? A może tu zrobiłam źle, a może tam źle pomyślałam, a może mam zły nawyk. Zamartwianie się mnie wyczerpywało.
cyt. z rozdz. Orgazm -
Boję się, że w moim życiu nie będzie seksu. Nigdy tego nie robiłam i nie wiem, czy to się kiedykolwiek stanie. Czy kogoś znajdę? Czy ktoś będzie mnie chciał? Czy mu się przyznam, że jestem dziewicą?
cyt. z rozdz. Życie seksualne przed <<utratą dziewictwa>> -
Gdy teraz patrzę na całość mojego życia, to widzę, że ten czas – po menopauzie – to jest mój najlepszy, jak dotąd, czas. Wcześniej miałam ciągłą burzę emocji, oczekiwań. A teraz im jestem starsza, tym jest mi lepiej.
cyt. z rozdz. Mądra kobieta w Tobie. Menopauza -
Mój pierwszy orgazm był pod wpływem dotykania piersi. To był mój pierwszy chłopak i często się całowaliśmy. Kiedyś oparł mnie o drzewo, zaczął dotykać moich piersi, całowaliśmy się i wtedy nagle ach!
cyt. z rozdz. Orgazm -
On przyszedł z tą szlifierką! Oscylacyjną. I moje wrażenie było piorunujące, bo miałam orgazm chyba w niecałą minutę. I można powiedzieć, że uprawiałam seks z narzędziem budowlanym!
cyt. z rozdz. Orgazm -
Od kiedy daję sobie przestrzeń na celebrowanie miesiączki – na przykład leżę otulona ciepłymi kocami, w ciszy i w spokoju – moja krew czasami mnie gdzieś zabiera. Dla mnie jest to podróż w jakąś głębię, jakbym zapadała się w siebie albo do wnętrza Ziemi.
cyt. z rozdz. Doświadczenie miesiączki -
Widziałam, że moja 10-letnia córka jest zlękniona. Zawołałam ją do siebie i powiedziałam: „Jak dostaniesz okres, to powiedz mi o tym, bo wtedy będziemy świętować. Zrobimy imprezę, pomalujemy Cię henną, będą prezenty”. Wtedy, jak to wypowiedziałam, zauważyłam, jak cały strach z niej spłynął.
cyt. z rozdz. Pierwsza miesiączka -
Po aborcji miałam jazdę i nie dość, że brałam tabletki, to jeszcze używałam prezerwatyw i najlepiej dwóch, bo tak się bałam, że zajdę znowu w ciążę.
cyt. z rozdz. Życie w cyklu -
I to nasze spotkanie, seks na wywołanie porodu, to była świetna randka! Był to dziki seks, bez żadnych ograniczeń, z krzykami – wtedy czułam, że upuszczam całe napięcie związane z ciążą. Sperma ma takie właściwości, że szyjka macicy się skraca i poród się zaczyna.
cyt. z rozdz. Seksualność porodu -
Po trzech tygodniach po porodzie odkryłam, że szyjka macicy mi się obniżyła. Ta szyjka była właściwie niedaleko wyjścia pochwy i wtedy, gdy to zauważyłam byłam załamana, zrozpaczona.
cyt. z rozdz. Akceptacja ciała i seksualność macierzyństwa -
Dla mnie poród to było całkowite oddanie się sile pierwotnej. A w drugim porodzie doświadczyłam tego, że fala skurczy może zamienić się w przyjemność i orgazm. Doświadczyłam porodowego orgazmu!
cyt. z rozdz. Seksualny początek życia -
Moje ciało po dziecku się zmieniło, jest inne. Ale też bardziej gibkie, elastyczne. To doświadczenie macierzyństwa je zmieniło – i to na lepsze! Zaczęłam ciało traktować z większym szacunkiem i lepiej się z nim czuć. A matczyność wniknęła we mnie.
cyt. z rozdz. Akceptacja ciała i seksualność macierzyństwa -

Autorka książki: Voca Ilnicka

Przewodniczka po kobiecej seksualności, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka "Sekretnika kobiecej waginy" i współautorka książki  "7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki". Jej wypowiedzi znaleźć można m.in. w "Wysokich Obcasach", "Sensie", Polityce", TVP2, Tok FM itp. W 2019 roku ukaże się jej książka "Uniesienie spódnicy".