dział: seks

Jak zrobić minetkę? Scenariusz dobrego cunnilingus

dodano: 2011.06.14
Właśnie, jak zrobić minetkę, nie doświadczając drętwienia szczęki i języka?
Jak zrobić minetkę tak, żeby kobiecie było dobrze?
Jak zrobić minetkę skutecznie i – ba – nawet profesjonalnie?kup w Kinky Winky

Jej orgazm najpierw - najlepszy poradnik o seksie oralnym! Tu znajdziesz odpowiedź na pytanie: jak zrobić minetkę?! :-)

Kiedy rozmawiałam ze znajomymi mężczyznami, skarżyli się na kilka rzeczy. Między innymi na to, że „to tyle trwa”, a czasem efektu w ogóle nie widać. Oraz na to, że drętwieją im szczęki i języki. Faktycznie, po godzinie lizania partnerkę może boleć łechtaczka, a partnera język...


Minetka, cunnilingus, robienie dobrze ustami czy też lizanie cipki (tak, ta ostatnia nazwa jest najbardziej obrazowa) – jest techniką skutecznego doprowadzania kobiety do orgazmu, dlatego że stymulowana jest łechtaczka – seksualne serce kobiety. Jednak, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w minecie nie chodzi tylko i wyłącznie o monotonne lizanie. I nie tylko o lizanie! Na początek kilka przestróg:


5 najczęściej popełnianych błędów w seksie oralnym z kobietą, czyli jak minetki NIE robić:

   1. 1. Nie tylko łechtaczka

    Skupianie się tylko i wyłącznie na odsłoniętej części łechtaczki – na główce łechtaczki – mocne dotykanie jej i tarcie może być nieprzyjemne, a nawet bolesne dla kobiety! To bardzo wrażliwa część, która wymaga delikatności i wyczucia.  

   2. 2. Pomijanie wszystkich elementów krocza

    Kobieta ma nie tylko główkę łechtaczki, ale także: trzon łechtaczki,wędzidełko, wargi, fourchette, perineum, wnętrze waginy – należy się zająć nimi wszystkimi. Zobacz tutaj: Seks oralny a układ łechtaczkowy

   3. 3. Na sucho i z pazurami – nie!

    Nigdy, przenigdy nie dotykaj kobiety suchymi palcami. Zawsze użyj choćby śliny czy żelu do seksu. Nie pchaj jej w waginę rąk z długimi paznokciami czy brudnych! Nigdy!

   4. 4. Szybko, szybciej! - nie poganiaj

    Robisz to trzy minuty, a ona jeszcze nie doszła? Nigdy nie mów, że to trwa za długo. Im bardziej będziesz ją poganiać, tym mniejsza szansa na to, że ona  dojdzie.  

   5. 5. Palec to nie penis

    Palec to nie penis, nie wkładaj w nią dwóch palców, posuwając w przód i tył, jak przy stosunku. No, chyba, że ona sobie tego wyraźnie życzy. Sięgnij po coś bardziej finezyjnego.


Jej orgazm najpierw – i seks oralny stanie się prosty!Zewnętrzny widok krocza

Ilustracja z książki Kernera
Brzmi strasznie i dalej nie wiesz, co robić? Na szczęście całą książkę, o tym, jak to robić, jak pieścić kobietę, napisał seksuolog Ian Kerner, tytuł brzmi zachęcająco: Jej orgazm najpierw. Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, jak się kochać oralnie i to na wszystkich etapach „zaawansowania”. Seks uprawiamy dość instynktownie, co nie znaczy, że nie można go ulepszyć. Pamiętacie jeszcze „American Pie” i 'francuskie tornado', który jeden z bohaterów zrobił swojej dziewczynie, by się odwdzięczyć i by i ona w końcu przeżyła orgazm? Poradnik Kernera to 'francuskie tornado' do dziesiątej potęgi. Poczytajcie i doświadczcie kolejnego poziomu seksualnej rozkoszy :)


A! Najważniejsze, Kerner w swojej książce nie tylko bardzo dokładnie opisał kobiecą anatomię i wszystkie 104 części łechtaczki (żart – łechtaczka ma tylko 18 części, a przynajmniej tyle wylicza ich Rebecca Chalker w książce Clitoral Truth), ale i podaje scenariusze cunnilingus. Każdy scenariusz zawiera kilkanaście punktów, co należy robić krok po kroku, żeby minetka była przyjemna dla obojga.


Jeden taki scenariusz – dla początkujących – przedstawiam Wam tutaj. Inne, bardziej rozbudowane, znajdziecie w książce. Książkę serdecznie polecam, jest kopalnią wiedzy na temat seksu oralnego, i nie tylko początkującym ułatwi życie.


SCENARIUSZ 1


szacowany czas trwania: 16-27 minut


Oto podstawowy scenariusz dla początkujących, który oswoi nowicjusza z podstawowymi ruchami języka. Pracę palców sprowadzono w nim do minimum, zachęca za to do obserwacji reakcji partnerki.


POZIOM POCZĄTKUJĄCY


Etap 1: Pierwszy pocałunek (nie dłużej niż jedna minuta) JĘZYK: Długie, powolne ruchy, od dołu do góry. Bądź tak delikatny, jak to tylko możliwe.

DŁONIE: Obie dłonie wsunięte pod pośladki przy częściowo rozsuniętych nogach. Pewny chwyt.


Etap 2: Ustalanie rytmu (trzy do pięciu minut) JĘZYK: Pionowe, przerywane w pół drogi liźnięcia (pięć), po których następują długie ruchy ogarniające swym zasięgiem główkę łechtaczki. Skup się na wargach i wędzidełku, zaś główki łechtaczki dotykaj tylko przy okazji dłuższych ruchów języka.

PALCE: Pojedynczy palec wskazujący wsunięty częściowo do przedsionka pochwy.

DŁONIE: Wysuń jedną dłoń spod pośladków, aby użyć palca. Druga niech obejmuje oba pośladki pewnym chwytem.


Etap 3: Budowanie napięcia {pięć do dziesięciu minut) JĘZYK: Wprowadź poziome ruchy języka jako urozmaicenie dla pionowych. Pionowymi ruchami staraj się muskać nasadę główki, nie doprowadzając do pełnego zetknięcia z nią. Skup się na pocieraniu jej ruchami poziomymi. Po każdych pięciu pionowych wykonuj jeden ruch poziomy.

PALCE: Pozostaw pojedynczy palec w przedsionku pochwy. Postaraj się wyczuć nim napięcie mięśni. Pozostałymi palcami dotykaj krocza i perineum.

DŁONIE: Nadal podtrzymuj pośladki.


Etap 4: Nasilenie (trzy do pięciu minut)

JĘZYK: Kontynuuj pionowe i poziome ruchy. Wprowadź nacisk języka na główkę łechtaczki. Utrzymuj go przez pięć sekund.

PALCE: Wsuń drugi palec do przedsionka pochwy. Do-ciśnij oba palce do sklepienia pochwy, aby poczuć wiązkę łechtaczkową.

DŁONIE: Podpierając pośladki, spróbuj kciukiem stymulować perineum.Przekrój krocza

Ilustracja z książki Kernera
Etap 5: Preorgazm {trzy do pięciu minut)

JĘZYK: Naciskaj językiem na główkę łechtaczki. Skup się na tym nacisku, zwolnij tempo ruchów języka, zapewniając partnerce punkt oparcia. Pozwól jej poruszać się w kierunku twojego języka.

PALCE: Trzymając dwa palce w przedsionku pochwy, kciukiem naciskaj na wędzidcłko. Jest to w tym momencie najważniejsze.

DŁONIE: Dłońmi podpieraj pośladki i utrzymaj partnerkę w pozycji zapewniającej ci kontakt z łechtaczką. Staraj się, by jej nogi były złączone. Wewnętrzną stroną ud powinny one ściskać dłoń, którą pobudzasz przedsionek pochwy.


Etap 6: Orgazm {poniżej jednej minuty)

JĘZYK: Skup się na nacisku językiem na główkę łechtaczki. Wyczuwając ruchy partnerki, utrzymuj nacisk. Obserwuj skurcze i przez cały czas pozostawaj w swojej pozycji. Kiedy skurcze ustaną, lekko poliż główkę łechtaczki, która powinna cofnąć się pod wpływem dotyku.

PALCE: Poczuj pulsowanie mięśni. Skup się na utrzymaniu nacisku kciuka na wędzidełko.

DŁONIE: Kiedy kobieta wkroczy w fazę skurczów, skoncentruj się na utrzymaniu pozycji. Podpierając pośladki, zapewnij sobie stały kontakt z główką łechtaczki.


KOMENTARZE: Skup się na obserwacji reakcji seksualnych i naucz się, jak wywoływać je za pomocą języka. Pamiętaj, by jego mchy były delikatne i powolne; nie zajmuj się też zbyt wcześnie główką łechtaczki. Im bliżej jesteś końca, rym bardziej pozwalaj partnerce dyktować rytm i poruszać się w twoją stronę. Podtrzymuj ją w pozycji zapewniającej ci w trakcie jej orgazmu ciągły kontakt z łechtaczką, jeśli zajdzie potrzeba, wprowadź do działania wibrator, który zastąpi palce, i skup się na ruchach języka.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij i kup książkę "Jej orgazm napierw" :)


Motyl Wenus, czyli tuningowana minetka


Dla bardziej zaawansowanych – Motyl Wenus (Venus Butterfly) – rozbudowana minetka. To już nie jest scenariusz z książki, tylko technika angażująca łechtaczkę, waginę oraz anus. Polega na jednoczesnym pobudzaniu łechtaczki językiem, penetrowaniu pochwy palcami jednej ręki oraz pobudzaniu odbytu palcami drugiej ręki (te palce nigdy nie mogą się pomylić, gdyż nasza partnerka może zachorować, bakterie z odbytu nie mogą się dostać do pochwy!). Technika ta ma na celu zwiększenie doznań dostarczanych pobudzanej kobiecie (cyt. za Wikipedią). I naprawdę działa. Oczywiście, zamiast palców możecie też użyć zabawek erotycznych.


Zobacz też:

Cunnilingus i fellatio w sztuce

Jej pierwszy raz – oralny

Jej pierwszy raz – oralny, cz.2
Dlaczego warto używać wibratora?
VI.jpg

Autorką artykułu jest: 
Voca Ilnicka, edukatorka seksualna, trenerka, twórczyni serwisu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010) i współautorka „Weź kąpiel w płatkach róż. Jak polubićmiesiączkę” (2010). Warsztaty dotyczące płci i seksualności prowadzi od roku 2007, a warsztaty tylko dla kobiet od 2011 roku. Prowadzi także zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy świadomości seksualnej, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Pema Gitama, Natalia Miłuńska, Luna Mierzewicz, Karo Akabal i wielu innych kobiet i mężczyzn. Uczestniczy w warsztatach i kursach edukacji seksualnej, rozwoju osobistego, edukacji dorosłych, tantry, świętej i świadomej seksualności. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” itp.

Kontakt: http://seksualnosc-kobiet.pl/kontakt
v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 84)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.05.18, 19:09

Ona
punkt 4 - chyba raczej dojdzie a nie "nie dojdzie" :D
# 22011.05.27, 18:00

MoMause
Nie dojdzie. W tym puncie bardzo dobrze napisali. Bo im bardziej odciągane będą myśli kobiety od przyjemności samej w sobie, tym mniej będzie ją to wszystko "cieszyło". Nigdy nie skończy jeśli będzie słyszeć. . szybciej.
# 32011.06.08, 13:34

Tom
lizanie cipeczki uwielbiam. . . chyba bardziej niż zwykły stosunek. . . smak, zapach i to jak jest wilgotan, nie mwiąć o widoku rozchylonych "płatków". . . pysznnneeee. . . . . .
# 42011.06.08, 17:12

ja
No dobrze. A jest gdzieś rozpiska jak to zrobić dobrze facetowi? Bo ja bym chciała . . .
# 52011.06.08, 19:07

Voca
A jest, jest. W książce Jego orgazm później :) A najlepiej zapytaj faceta, czego on chce:)
# 62011.06.10, 13:26

kiełba
Uwielbiam. . . Ten zapach, smak. Przyda się ten artykuł do "rozwoju" ;)
# 72011.06.27, 21:53

yoran
pominięto jedną najważniejszą radę: miłość - nawet jeśli pierwszy raz w życiu widzisz swoją partnerkę, wystarczy jeśli będziesz pieścił ją tak, jakby jej yoni było największą miłością twego życia, tak jakbyś dotykał największego skarbu wszechświata, tak jakbyś czekał na objawienie. Jeśli potrafisz znaleźć w sobie tą miłość każda partnerka będzie czuła się wniebowzięta, ty nie będziesz nigdzie się spieszył, będziesz umiał wsłuchać się w każdy JEJ oddech o odczuć ikażde drgnięcie JEJ ciała. Takie podejście nigdy mnie nie zawiodło i zawsze świetnie się przy tym bawię. Co więcej według mojej statystyki każde dwie z trzech moich partnerek umieją się odwdzięczyć z podobnym zaangażowaniem.
całuję czule
wasz yoran41@gmail
# 82011.06.28, 09:55

Voca
Wiesz, Yoran, piękne to, co radzisz, ale nie sądzę, że się sprawdzało w 10 przypadkach na 10. Miłość i cuzłość to piękne sprawy, ale to bardzo idealistyczna i romantyczna wizja seksu: jak kochasz, to się uda. No właśnie nie zawsze. Przecież nasi partnerzy bardzo często nas kochają i patrzą na nas jak na objawienie i co? I nic. Bo tutuaj najważniejsza jest rzetelna wiedza. Miłość jest dobrym dodatkiem, ale nie jest konieczna do tego, aby cieszyć się seksem oralnym. Ale dzięki za Twój głos:) Być może jesteś dorosłym człowiekiem, z dużym doświadczeniem i dlatego o tym piszesz. Ale wierz mi, że wiele dzieciaków naprawdę się kocha, ba! nawet biorą śluby, ale ich seks jest do kitu, gdyż jest oparty tylko na romantycznej, idealistycznej wizji, a podstawowe pojęcia i anatomia są im całkowicie obce.
Poza tym - miłość jest ważna. Ale czasem zdarza nam się seks z osobami, których nie kochamy, i on też może być rewelacyjny i cudowny.
# 92011.06.30, 11:25

rosa
Polecam recepte. Szczegolnie cenne sa odstepy czasowe. Przyciskanie jezyka w fazie koncowej tez duzo daje:)
# 102011.06.30, 23:26

Voca
Przyciskanie palcami też się sprawdza. Szczególnie, że wtedy uwalnia się język i można całować swoją partnerkę w usta. A cóż może być lepszego, niż przeżywać orgazm i całować się jednocześnie? No, ewentualnie patrzenie w oczy partnerowi może być z tym porównywalne. . . oczywiście dla mnie:) niekoniecznie dla całego świata!
# 112011.07.01, 10:02

rosa
Ja ma jakos tak, ze albo caly czas palcami, albo caly czas jezykiem. Gdy cos sie zmieni, czas oczekiwania na orgazm sie przedluza:) no ale to tez moje osobiste wrazenia:)
# 122011.07.18, 23:36

yoran
wiesz Voca - nie mówiłem o seksie z "tą jedyną osobą, którą kochasz" - to byłaby utopia. Źle mnie zrozumiałaś - zawsze kiedy z Kimś się kocham - w tej jedynej chwili - moja kochanka jest uosobieniem wszystkich największych miłości mojego życia, kumulacją namiętności, personifikacją wszystkich sekretnych obiektów pożądania. Uprawiam seks zawsze budząc w sobie całą miłość jaką przeżyłem. Zazwyczaj potem żałuję nadmiaru gorliwości w związek na kilka gorących nocy, ale zdzrzyło się parokrotnie, że była to "inwestycja" w "COŚ trwalszego", Choć osobiście nie wierzę w szansę na kolejną WIELKĄ MIŁÓŚĆ ŻYCIA, coż zabrania mi kochać do utraty tchu poznaną właśnie piękność wieczora?
# 132011.08.19, 21:07

Michał. .
O tak,lizanie cipki jest prawdziwym majstersztykiem,czyms co mozna tylko przyrównac do spijania nektaru. . .
# 142011.08.22, 23:34

Ruda
Zgodzę się z Yoranem, chyba stosuję tę samą technikę - ubóstwiam każdego, z kim śpię. I ani Panie, ani Panowie jeszcze nie narzekali, wręcz przeciwnie, choć kiedy zaczynałam, podręczników do seksu się raczej nie kupowało.

Artykulik zachęca do zapoznania się z fachowa literatura - aż się skuszę :)
# 152011.11.26, 17:44

Aniołek
Mniej więcej. . . ale nie wspomniano o tym że należy naciągnąć napletek z łechtaczki,a to ważne. Ja potrafie osiągnąć orgazm oralny w 3-5min. w pozycji którą sama wymyśliłam-klękam na kolana i napinam mięśnie pośladków nóg i kegla kiedy on liże łechtaczkę. . . i mam taki orgazm,że mam wrażenie że jednocześnie pochwowy.
# 162011.11.30, 11:29

wrd
Voca. Yoranowi chodziło o pasję jaką się wkłada w to co się robi. Popartą oczywiście talentem. Wiedza też jest ważna i mi osobiście pomogła nie raz. Najcześciej jednak dochodziłem do wszystkiego sam dzięki talentowi(intuicja kobiecego ciała, empatia, inteligencja). Dodaj do tego pasję i masz dobrego kochanka. Niestety taki seks nie musi mieć nic wspólnego z miłością. Pozdrawiam
# 172011.11.30, 12:21

V
Oczywiście, ale wiedza nigdy nie zaszkodzi! :) Powiem nawet więcej - bardzo pomaga. Scenariusze scenariuszami - podstawa to znajomość anatomii. Bardzo dobra znajomość. :)
# 182011.11.30, 13:51

wrd
Wiedza zawsze jest wartością. Ja mam podobne podejście do Rudej. Każdej oddaję jakby był koniec świata i jest fajnie. Coś na zasadzie `` wykonaj swoją robotę z pasją``. Czasami są problemy bo panie czują zawiedzione, że to był tylko akt seksualny bo pewnie nikt się tak a nimi nie kochał wcześniej i dostaje mi się po łbie potem. Takie życie.
# 192011.11.30, 13:57

wrd
prawie każdej. czasem biorę co popadnie i spuszczam z tonu ;p
# 202011.12.28, 18:29

zjedzmniee
kupiłam mojemu byłemu "jej orgazm najpierw" pod choinkę, czekam aż przeczyta. ale on to ciężki przypadek. . . 5lat razem i 0 orgazmu z mojej strony. . a moze to we mnie jest problem. . . hmmm:)
# 212011.12.28, 23:07

V
Zmuś go do przeczytania. :) Ale od czytania nikt chyba jeszcze nie dostał orgazmu. :) Ale zawsze jest nadzieja. :)

A sama masz orgazm?
# 222012.01.14, 16:40

kacper
Niesamowicie dokładny opis. Na pewno wypróbuje na mojej ślubnej
# 232012.01.14, 23:01

ktos
Ja mojej dziewczynie co 3 dni minete robie , mówi ze to kocha , jak ona mi robi loda to mam ochote ją pociskac do konca świata :)
# 242012.01.31, 16:14

WIKI


NIE ZAPOMINAJCIE O MUSNIĘCIU ODBYTU.
# 252012.02.17, 07:15

On to robi
musiałbym mieć jak pasokonik dwie pary rak - przeciez to niedorzeczne z tymi palcami i rekoma:)
# 262012.02.17, 10:19

Gunia
@ On to robi: Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :-P
# 272012.02.21, 17:08

młody ale wie
Typie najpierw obczaj co to sklepienie pochwy zanim zrobisz dziewczynie krzywdę, miłej nauki
# 282012.03.08, 08:39

karol
lubie robic minetke bo moja dziewczyna ma zawsze wygolona cipke
# 292012.04.26, 08:18

on
"Pozwól jej poruszać się w kierunku twojego języka". - to jakiś żart? Moja pani jak zacznie wywijać pupą to człowiek nie potrafi nadążyć a głowa to mu o mało nie odpadnie. Jak dochodzi z krzykiem rozkoszy i opada zadowolona na całej twarzy mam soczki a języczek mam jak obity pies. . . hehehe
# 302012.07.05, 11:32

frida
minetka opisana w rewelacyjny sposób aż mi sie mokro zrobiło. . szkoda tylko, że mój partner nie chce mi jej robić:( może macie jakiś pomysł jak na to wpłynąć?
# 312012.07.05, 13:06

V
Zmienić partnera. :P

A tak na serio to chyba poprosić. Powiedzieć, że to ważne i żeby to zrobił. A jak nie chce? Nie wiem. Może warto znaleźć takiego, co będzie chciał? :)
# 322012.07.07, 21:48

rosa
Mialam taki sam problem jat Ty, frido. Gdy przeczytalam to mojemu eksowi, stwierdzil, ze to bzdury i on sie nie bedzie jakis durnych regul trzymal. Coz, ze cos tam jezykiem robil, nie chcialo mi sie przekonywac. Wyprobuje na innych jak przetlumacze na niemiecki, bo ksiazke po niemiecku dalam niestety eksowi (ktoremu sie chcialo nauczyc). Zobaczymy, jak i czy uda sie do tego kogos przekonac. . . .
# 332012.07.12, 07:19

on
frida . . . . . . . jak twoj facet nie chce ja chetnie ci pomoge :) UWIELBIAM PIESCIE WASZE PIPCE MOGLBYM TO ROBIC CALA NOC:) JEJKU DZIEWCZYNY CO WY MACIE ZA FACETOW. . . . . . . DLA MNIE SIE LICZY PRZYJEMNOSC KOBIETY A NIE MOJA. . . . . . HM AAAAAA NIE WSPOMNE JUZ O LIZANIU DUPCI COS PIEKNEGO . . . . WYPIETA PUPA KOBIETY I DWI SLODKIE DZIURKI :) ZMIENCIE FACETOW!!!!!
# 342012.07.16, 13:27

Czesio
Ta, super sprawa lizanie mokrej śmierdzącej cipy zaraz po oddaniu moczu :) smacznego
# 352012.08.07, 12:20

xXx
@Czesio - dziękuję, miłych straconych chwil z kobietami, bo "lizanie mokrej śmierdzącej cipy" jest takie złe i fuj. co do artykułu - jestem facetem i wg mnie nie ma nic piękniejszego niż widok wijącej się z rozkoszy Pani przygniatającej mnie dłońmi i udami do swojej cudnej cipki :) nic tylko minetkować ;)
# 362012.08.17, 12:37

lusia
Jak mam zrobiś sb sama minetkę . ?
# 372012.08.20, 13:08

cath
Czesio, a loda to byś chciał pewnie, nie?

Lusia, opanuj się dziecko.


Brakuje mi moderacji. . .
# 382012.09.02, 16:40

MACZO
Minetka wspaniała żecz
# 392012.09.02, 20:10

woblerki
ja to zrobiłem zgodnie z opisem,moja partnerka była zachwycona. polecam niedowiarkom. do tej pory robiłem to zupełnie inaczej,też była zadowolona ale to było wybuchowe . naprawdę warto
# 402012.09.02, 20:37

emde82
A ja marzę o czymś takim: www. seksualnepozycje. pl/seks-oralny-pozycje/drive-thru Ehhh. . . Co już na ten temat wspominałam mojemu mężowi - mam nadzieję, że zrobi mi miłą niespodziankę następnym razem. ;)
# 412012.09.03, 10:19

mario
czy jest tu moze ktos na kim moglbym to wyprubowac minetki jeszcze nie robilem bo moja dziewczyna tego nie lubi ale moze jak sie naucze i jej zrbie to zmieni zdanie czekam na kontakt pod nr gg 44516621
# 422012.09.06, 06:08

woblerki
Zrobiłem to z żoną jeszcze kilkanaście razy z godnie z opisem Iana Kernera za każdym razem było jej coraz lepie. I była jak mi yo powiedziała w 7 niebie. Do tej pory kochaliśmy się raz w miesiącu dla mnie było mało jej wystarczało [Nadmienię że jesteśmy po 50 roku życia]. Gdy zajrzałem do internetu jak zrobić Cunnilingus i zrobiłem to pierwszy raz według Iana Kernera zrozumiałem na . czym to polega. Po kolejnych razach małżonka powiedziała że mi nie odpuści i będziemy się kochać 2 razy w tygodniu. Nawet chcemy zamówić książki ,,Jej orgazm najpierw " i ,, Jego orgazm puzniej" Myślę że będzie warto
# 432012.09.06, 07:01

woblerki
Jeszcze zapomniałem wcześniej dopisać że seks oralny uprawiamy jeszcze przed ślubem. Sorka za błąd w tytule książki
# 442012.09.13, 11:06

Orlando
Panowie!!!!. . . uświadomcie Sobie,ze Kobeca Muszelka. . . to. . . Cudowna Jaskińka. . pełna. . Nieziemskich Niespodzianek:-))). . . Źródło i Ocean Rozkoszy Twojej Kobiety. . . pamietajmy by sie. . |Dokładnie ogolić:-). . nie stosowac żadnych wód zapachowych na twarz. . ani nawet balsamów. . bo wasza Kobieta może miec potem. . przykre niespodzianki;-). . higiena tu bardzo jest wazna:-). . Ja od zawsze wiedziałem,ze. . . Pierw Kobieta musi. dotknąc Nieba:-). . . bys Ty sie mógł poczuc Taki meski;-). . . czy moze byc cos piekniejszego dla mężczyzny. . gdy Twoja Pani. . . Krzyczy ,wije sie jak Kobra;-)a raczej drze sięz rozkoszy. . . ora Twoje. . plecy pazurkami. . do krwi. . . a nózkami o mało łba Ci niezmiarzdzy:-). . i Błaga. . . . byś wkońcu w Nia. . . wszedł. . . . i. zer. . . . . . . . . . ł. . ;-). . . . do Bólu. . rozkosznego Bólu. . . bo juz Ona jest. . . u kresu wytrzymałości;-). . . dla Takich lałrów;-). . . Zawsze Warto. . . . Pomyslec. . przedwszystkim o Jej. . potrzebach;-). . . Panowie. . . zmieńcie swoje zawyki:-). . . naprawdę warto;-). . . a Nagroda Wasza bedzie Wielka:-)
# 452012.09.13, 11:45

Adi 30
jest chętna na minetke? numer gadu 43486962
# 462012.09.16, 21:41

nenene
Jakakolwiek bogini, bożku, półbożku, istoto nadprzyrodzona! Ześlij nam MODERATORA!
# 472012.09.17, 01:43

michal
super poradnik, troche sie napewno poducze, ale szkoda ze tu slowa o nastroju nie ma, tylko jak i ile lizac cipke tak jakby to musiala byc godzina dretwego lezenia ;)
# 482012.09.17, 21:28

nenene
Ależ Michale, o takie sprawy trzeba zadbać i bez poradnika. Sam zauważyłeś ich brak ;)
Jak uczysz się prowadzić, to mogą Ci powiedzieć jak kieruje się autem (tu masz pedały, tu zmieniasz bieg), ale o dynamikę, bezpieczeństwo jazdy, wyobraźnię i obserwowanie drogi troszczysz się sam. Poza tym każde auto jest inne, musisz dostosować siłę wciskania pedałów, różne silniki różnie wchodzą w obroty ;)
Wręcz przychodzi to naturalnie, a nawet jeśli nie to jest w jakiś sposób wpisane przez popkulturę w scenariusz romantycznego seksu, natomiast na zastosowanie takich technik sama bym nie wpadła.
# 492012.10.08, 11:05

Jac
Właśnie tak robię, jedynie muszę trochę zwolnić bo za szybko liżę :)
# 502012.10.10, 23:27

asia
Niestety mój duży chłopiec nie lubi mi tego robić :( mówi, że lubi, ale robi mi to tylko wtedy, gdy o to go poproszę
# 512012.10.19, 10:40

woblerki
no jak niedowiarki czy ktoś spróbował tego scenariusza bo ja już jestem przy 4tym z książki Iana Kernera. I tak jak pisałem wcześniej kocham się z żoną dwa razy w tygodniu czasem więcej. Jest tak zadowolona że za każdym razem przeżywa orgazm inaczej. A dla mnie jest to coś wspaniałego jak mi tańczy łechtaczką na języku. Oczywiście odwzajemnia się felatio czyli robieniem loda też według Iana Kernera z książki Jego orgazm pózniej. Naprawdę warto zakupić te książki można dowiedzieć się wiele o ciele kobiety i mężczyzny, nie tylko techniki robienia cunnilingus czy felatio. pozdrawiam wszystkich Piotr 50+
# 522012.11.04, 19:24

mattanasi84gmailcom
Z ciekawości zajrzałem tu uzupełnić swoją wiedzę, bardzo ciekawe info, ale i tak najważniejsza jest praktyka, pewność siebie. Kocham to robić, tędy właśnie droga do uszczęśliwienia kobiety. Przygaszone światło, w tle ChillOut, przyciskam Ją do ściany, delikatnie całuję po szyi, schodzę niżej, zrzucam z niej kolejne ubrania, popycham na łóżko, leje na Nią krople zimnego szampana, piję go z Jej piersi, z pępka, szampan płynie niżej, a ja za nim. Na rozgrzaną cipkę. . . I tu właśnie zaczyna się coś co tygryski lubią najbardziej :D . . . i to wielokrotne zwalnianie jak dochodzi, panowanie nad Jej orgazmem, jak drżą Jej uda, jak przyciska moją głowę, podnoszę Jej biodra w górę, ściskam za tyłek, wyciągam dłonie do piersi. . . Coś pięknego, chyba jestem od tego uzależniony :D :D :D
# 532012.11.08, 23:42

Maniakalny
No jak ja się cieszę że trafiłem na to forum! Nareszcie kulturalni i zabawni ludzie! A żeby nie odbiegać od tematu to muszę wyznać że nie ma chyba nic lepszego w grze wstępnej jak ta jedwabista, mięciutka o mokra rozkosz w ustach! Myślałem że dobrze robię minetkę swojej partnerce, orała mi plecy i wiła się jak kobra, itd, jak wspomniał mój przedmówca. Ciekaw jestem jak się zachowa po zrobieniu jej jak w opisie. Bardzo lubię sprawiać kobiecie przyjemność, te skurcze i jakby zasysanie podczas kobiecego orgazmu jest fascynująca. Pozdrawiam wszystkich!
# 542012.11.10, 14:23

wielbiciel minet
ja uwielbiam jak kobieta szczytuje trzymać język wewnątrz jej cipki a ona porusza się rytmicznie
# 552012.12.04, 17:29

love minety
Mam pytanie co do palcówki,gdy robie swojej dziewczynie to wyczuwam na końcu waginy małą kulke z małą dziurką . . czy możecie powiedzieć co to jest ? ;p dzieki wielkie :)
# 562012.12.05, 15:16

sempre
@love minety- podejrzewam że obniżona szyjka macicy
# 572012.12.18, 08:30

Lila
A mój robi troche nie tak jak trzeba. muszę mu kilka razy głowę odciągać :)
# 582013.01.05, 17:51

de99ial
Robię to trochę inaczej.

Lewa ręka przechodzi wokół uda tak, że spoczywa na brzuchu. Dzięki temu mogę sięgnąć do piersi w czasie pieszczot oraz stabilizować pozycję kobiety. Druga zależnie od chwili.

Generalnie uwielbiam, pod warunkiem, że kobieta dba o swoją vulvę. Bo zaniedbana potrafi odepchnąć i to mocno (co zapewne każda z Was moje Panie wie doskonale). Nie ma nic piękniejszego niż kobieta wijąca się z rozkoszy pod wpływem pieszczot (tutaj właśnie przydaje się stabilizacja lewą ręką, bo z niejasnych mi powodów szczytujące kobiety zawsze chcą mi zrobić krzywdę).

I trochę to smutne jak widzę gg desperatów. . . Ja sobie nie wyobrażam pieszczenia w tak intymny sposób osoby mi obcej.
# 592013.01.05, 19:59

Pablo86
Dzięki za pomoc ! Tuningowana minetka przypadła mojej dziewczynie do gustu i teraz bawimy sie tylko tak xD
# 602013.01.14, 13:36

Sylwunia ;*
Mi jak chłopak robi minietke to jestem w siódmym niebie. rusza delikatnie językiem , później szybciej i to doprowadza mnie do szaleństwa , potrafimy sie tak bawić codziennie, on to uwielbia i ja. ;)
# 612013.01.18, 18:45

jjano
moja dzieczyna uwielbia minetki
# 622013.01.19, 19:53

jackk2644
Uwielbiam to robic mojej kobiecie , czuc jak robi sie mokra i jeszcze bardziej mnie spragniona . . . widziec jak jej dobrze jak z niecierpliwoscia czeka na wiecej , kiedy wkladam jezyk do srodka a ona zaciska zeby z rozkoszy i wydaje z siebie te cudne dzwieki . Ona doskonale zna swoje piekne cialo i wie czego chce jest cudowna i piekna . MOGE JEJ TO ROBIC ZAWSZE . . .
# 632013.01.27, 18:55

hołk
ja uwielbiam lizać cipkę zakarzdym razem jak jestem z kobietą coś spaniałego polecam każdemu
# 642013.02.11, 01:50

JA1211
Powaga . . . nie ma nic wspanialszego. . . ten smak i zapach :D
# 652013.02.27, 21:47

sebekkrulminetek
moja dziewczyna wytrysnela mi na twarz :) . cos pieknego. . . kazdy musi to przezyc. . . . kocham robic minetki. .
# 662013.02.28, 14:19

eRka
Śmiać mi się chce jak czytam takie suche instrukcje. . . najważniejsze przecież aby robić coś z miłością i obserwować reakcje partnera. . . nagroda jest słodka :-)))
# 672013.03.07, 12:55

Jacktharipper
Ja swoją lubą potrafię w ten sposób doprowadzić w kilka minut, a czasem nawet więcej razy pod rząd, za drugim razem zawsze jest trochę dłużej i zwykle jest tak wykończona, że ma dość, ale uczucia niezapomniane

W seksie ważna jest rozmowa i obustronne porozumienie oraz, żeby robić coś z pasją i Miłością to nie jest takie trudne jak się wydaje, trzeba pytać i prosić o wskazówki gdzie co i jak;)

Najlepiej powolutku rozpalać pożądanie całując różne części ciała kobieta jest wręcz nafaszerowana strefami erogennymi, szyja, biodra, talia, uda, piersi, sutki. . . a potem jak się zabierzemy do dzieła to zdziwienie, że czasem to tak szybko idzie, dlatego ja swojej jeszcze nie pozwalam zbyt szybko kończyć, by po chwili przeżyła długi i wstrząsający orgazm:D
# 682013.03.16, 20:30

tomi963
sory za brak przecinkow, jak czytam to cos czuje ze bedzie kompromitacja wiec zadaje sobie pytanie czy warto poznawac babke pozniej przed slubem lub po ale gorsze przed sie skompromitowac no ale dobrze ze zostaja gadzety bo baby (nie bede sie wyrazac skad) to raz przy podstawie $ wiec wybieram gadzety
# 692013.05.22, 14:55

ale
Zamiast tych rysunków genitaliów żeńskich mogliście dodać prawdziwe zdjęcie. Przecież kobiety tak nie wyglądają, one nie są z kreskówki
# 702013.05.24, 12:29

satanas
Tego typu poradniki są totalnie beznadziejne bo i tak każda lubi co innego. . .
# 712013.05.27, 08:04

Murzyn
Na pewno skorzystam :)
# 722013.06.09, 22:53

wojcio
I tak najlepiej jak dziewczyna nas popilotuje co mamy robić, ona wie najlepiej :)
# 732013.06.18, 18:36

Ja
"Ale od czytania nikt chyba jeszcze nie dostał orgazmu. :)"

Ja potrafię bardzo podniecić się nawet wyobrażeniem tego. . . Wszystko jest możliwe.
# 742013.06.27, 17:55

michi
lol
# 752013.07.27, 23:52

TheMJK
ja będę dopiero zaczynał i czuje że mi się spodoba
# 762013.08.23, 16:31

bliskociala@onet. pl
Sztuka doskonałej minetki jest artystycznym dziełem, kosmicznym odlotem. Musisz mieć fantastyczną wyobraźnię wyższą od Himalajów i głębszą od Rowu Mariańskiego.
# 772013.08.31, 20:48

cghcnhvvc
hmfthgcb cd
# 782013.09.04, 21:00

luby
Uwielbiam sprawiać w ten sposób przyjemność mojej Kobiecie, uwielbiam jak wzdycha, czuje jak z każdym ruchem mojego języczka coraz bardziej oddaje się tej rozkoszy. I te Jej przeszywające spojrzenie, gdy czasami na mnie zerknie, jestem wtedy niewiarygodnie podniecony, wzdycha, jęczy i tak drapie mnie po plecach swoimi pazurkami z rozkoszy. . mmm

Po prostu cudowne. . no i myślę ze spora większość Kobiet lubi odwdzięczyć się mile po takiej przyjemności. . ;)

Kobiety są cudem tego świata. Panowie szanujcie Je jak tylko się da. .
# 792013.09.09, 13:38

Sylwek
Dobry opis tylko ze w sumie bym nie wiedział jak to na prawdę zrobić. Skorzystałem z kursu, gdzie dziewczyna opowiada co na prawdę jest ważne, pokazuje w filmie video jak to robić przy czym tłumaczy, i tak samo jeśli chodzi o palce. Szczerze powiem, że moja dziewczyna nigdy nie miała takiego orgazmu jak jej zrobiłem według wskazówek Nataszy. Kurs kupiłem na stronie thebestlovervip. pl/kurs-jak-zrobic-minete/
# 802013.09.16, 19:34

Patyczek
Jestem sama-ale przyznam się,że mężczyzna/mężczyźni z którymi byłam to nie każdy umiał doprowadzić mnie do szczytowania. . . taka lekcja by na pewno im się przydała. . .
# 812014.05.28, 22:09

zordrak
Dobry poradnik, znalazłem tez cos jakby idealny scenariusz i trochę humorystyczne przekazana informacja ale bardzo też konkretna: cipkisexi. pl/soczyste/lizanie-cipki-811/
# 822014.07.22, 13:09

Marcin
Najważniejsze jest dobrze zacząć ja z zona pierw zaczynam od pocałunków w usta później schodze do szyi i tak na przemian później schodze do piersi i brzucha rękoma piescze jej szyje i uda a na koniec schodze do jej dołu i zaczynam ja tam delikatnie całować i na koniec zaczynam ja tam piescic językiem robię delikatne ruchy na boki do góry i dół głębiej i plycej miedzy czasie pieszcze cały czas jej piersi rękoma. I co najważniejsze cały czas się wsłuchuje jak ona oddycha jak się porusza jakie wydaje dźwięki. Początku były trudne bo zona była nauczona inaczej a ja inaczej ale wystarczy poznać swoja kobietę i porozmawiać a na pewno pomoże. A co do czasu to niekiedy mi wystarczy dwie minuty żeby zona miała orgazm a czasem piętnaście minut. Ale uwielbiam jej to robić i słuchać i patrzeć jak dostaje orgazm jak dyszy jak jej ciało się wygina a później sex jest wspaniały i na koniec jest zamiana to ona się mną zajmuje :)
# 832015.09.06, 07:22

Kasia
Bardzo uwielbiam minetke dlamnie to cos wspanialego mogla bym sluchac bez konca przy kazdym lizanku dostaje orgazm lub dwa az sie wije z rozkoszy mogla bym byc lizana co dziennie wole minetke jak sex kocham wszystkich meszczyzn ktuzy-liza minetki kobietkom pozdrawiam.
# 842015.12.18, 04:34

eM
A mój mąż robi mi to bardzo rzadko. Twierdzi, że uwielbia ale ze względu na moje kompleksy, boi się mojej reakcji. Jest mi bardzo przykro.

podobne artykuły

Najzabawniejsze wideo nt. seksu oralnego! Zobacz!
To najzabawniejsze i zarazem najsensowniejsze wideo nt. seksu oralnego, jakie widziałam. :) Żart, który ma szansę oświecić ludzkość w sprawie sztuki cunnilingus
 
Cunnilingus i fellatio w sztuce
Piękna miłość w pięknych odsłonach, czyli seks oralny w sztuce. Mniam, mniam. Też tak chcemy. I w sumie nie komentujemy, jaki seks jest - każdy widzi.
 
Jej pierwszy raz – oralny, cz.2
Oto kilka prostych sposobów na to, aby się odprężyć, gdy czujesz się nieswoją przed swoim pierwszym razem oralnym:
 

najnowsze artykuły

Wyraz twarzy kobiety w trakcie orgazmu - chcesz zobaczyć? Teraz możesz!
seksualność kobiet » orgazm
Wyraz twarzy kobiety w trakcie orgazmu - chcesz zobaczyć? Teraz możesz!
komentarze (1)
Słyszałam to od niektórych kobiet: „och, jak ja wyglądam?”, „robię pewnie straszne miny”, „jeszcze go przestraszę!”. Ja jeszcze nie widziałam ”brzydkiego” wyrazu twarzy osoby przeżywającej orgazm. Wręcz przeciwnie - raczej mnie to zupełnie rozczula. Rozczulają mnie też kobiece twarze ze zdjęć Marcosa Albertiego.
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 


zobacz też

”Podryw na nauczyciela”, czyli seks, który nie uzdrawia

Sonda

Jestem
 • Kobietą
 • Mężczyzną
 • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter