Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie: „czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”
Bo fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich. 

bogini-albo-jedza.jpg

Wiele kobiet opowiadało mi, czego brakuje im w seksie po wielu latach związku. Na przykład mówiły z goryczą o tym, że „same” muszą zajmować się przygotowaniami do „wyjątkowego wieczoru”, czyli na przykład same muszą zarezerwować stolik w restauracji czy same znaleźć opiekę do dziecka. Ta gorycz jest wyraźniejsza, gdy kobieta pamięta okres zalotów, gdy nie „musiała” się tym zajmować. A dziś to stanowi kolejny obowiązek, który przyczynia się do seksualnego zobojętnienia. Żal kobiet wynika z poczucia, że jeśli będą musiały zrobić rezerwację na wieczór, to ten wieczór nie będzie dla nich już podniecający, przestanie być romantyczny. Kiedy muszą same wykonać całą „romantyczną” pracę, czują złość, bo widzą, całkiem słusznie, że ich partnerzy ograniczają się do absolutnego minimum, jeśli chodzi o podtrzymywanie ich pożądania.

[…]

Czują złość także dlatego, że pojawia się u nich napięcie i niepokój, przeczuwają niedobry seks, podobnie jak sfrustrowane samice szczurów doktora Pfausa. Jak już Pfaus wcześniej wyjaśniał, podniecenie bez rozładowania, czyli negatywne pobudzenie dopaminowe, jest dla samic ssaków bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem fizycznym, bez względu na to, czy dzieje się w laboratoryjnej klatce, czy w sypialni domu na przedmieściach.

Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie:

„czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”

Bo niestety fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich. Albo są w seksie wspaniale traktowane – a jeśli nie są w związku, to traktują wspaniale same siebie – albo robią się skwaszone i drażliwe. Jak wykazały badania Pfausa, samice ssaków nie potrafią kontrolować stresu, którego przyczyną jest frustracja seksualna. W takiej sytuacji tantra i neurologia radzą mężczyźnie to samo, nawet jeśli wydaje mu się, że jego żona czy dziewczyna zwariowała:

przynieś jej róże, zarezerwuj stolik w restauracji, posprzątaj w sypialni, zapal świece.

Cyt. za: Naomi Wolf, Wagina. Nowa biografia


autor: Naomi Wolf

Redakcja
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.