Porównanie wagi i wielkości kulek gejszy popularnych marek (Fun Factory, Lelo, Je Joue) – szczególnie dla tych z nas, które mają problem z włożeniem przeciętnej wielkości kulki.

marka waga średnica kulki
Fun Factory pojedyncza kulka 44 g 36 mm
Fun Factory podwójne kulki 83 g 36 mm
Lelo Luna Beads standard + mini 2 x 28 g i 2 x 37g 35 mm i 29 mm
Lelo Luna Beads mini 2 x 37g 29 mm
Je Joue Ami duże 47 g 36 mm
Je Joue Ami mniejsze 78 g 32 mm
Je Joue Ami najmniejsze 106 g 28 mm
Feelz Toys Desi Love Balls ? 38,1 mm
Sinfive Emigi  42,58,72,92 g – w zależności od koloru, patrz: strona www  31,7 mm
Aquaflex Pelvic Floor Exercise System do dwóch rozkręcanych kulek wkłada się wg uznania ciężarki – 1x5g, 1x10g, 2x20g 20 i 25 mm

Kulki gejszy (kulki waginalne) są polecane do ćwiczeń mięśni Kegla wszystkim kobietom – tym, które właśnie planują dziecko lub przygotowują się do porodu, tym, które mają lub miały problem z nietrzymaniem moczu, tym, które chcą, aby ich mięśnie pozostały zdrowe i sprawne, tym, które chcą mocniejszych orgazmów, i tym, które chcą, aby ich waginy obdarzały kochanków „singapurskim pocałunkiem”. Mięśnie można ćwiczyć różnymi sposobami, a „sprzęt” do ćwiczeń można kupić nie tylko w sklepie erotycznym, ale i medycznym, a także – w sklepie z kamieniami – o ile zdecydujemy się na np. jadeitowe jajeczko znane z praktyki tao. Jednak to kulki dla większości kobiet (a szczególnie tych, które dopiero zaczynają trening) są najłatwiejsze w użyciu. O ile… chcą wejść w nasze waginy. 🙂

Nie mogę włożyć kulek gejszy! One są za duże…

Każda kobieta jest inna, tak samo jej wagina może się zachowywać inaczej. Jednym z pochwy może wypaść stosunkowo lekka i duża kulka, inne mogą utrzymać bez problemów małe i ciężkie jajeczka (to nie lada wyzwanie!), ale też jakaś część kobiet może mieć problem z włożeniem kulki, szczególnie takiej standardowych rozmiarów (średnica około 36 mm). Wiele kobiet może zniechęcać takie mocowanie się z własną pochwą, dlatego też – przygotowałam porównanie wielkości i wagi kulek producentów: Lelo, Fun Factory oraz Je Joue.

Kulki Fun Factory są bardzo popularne. Można je dostać wręcz w nieograniczonej liczbie kolorów w dwóch wariantach: kulka pojedyncza lub kulki podwójne, ale w jednym tylko wariancie wielkości średnicy – 36 mm. Jest to taka „standardowa” wielkość – i dla niektórych kobiet te 36 milimetrów to za dużo. Te, które potrzebują nawet więcej niż 36 mm mogą sięgnąć po Feelz Toys Desi Love Balls, które są troszkę większe (jak podaje internet – patrz: tabelka).

kulka róż2.jpg

Kulki Lelo mają ograniczony zestaw kolorów (bladoróżowe, bladoniebieskie oraz czarne), za to mają zróżnicowaną wielkość i średnicę. W standardowym pudełku Luna Beads znajdziemy 4 kulki: dwie różowe o średnicy 35 mm i dwie niebieskie o średnicy 29 mm. Po włożeniu ich w specjalną obsadkę (bo kulki są do wyjmowania, można je też używać luzem – na wzór kamiennego jajeczka) dochodzi jeszcze jeden milimetr średnicy. Kulki te także można kupić tylko w wariancie mniejsze (29 mm), np. jeśli wybierzemy Luna Beads Noir lub Luna Beads Mini. Te same Luna Beads Noir są dostępne w zestawie prezentowym Dare Me.

luna_beads_mini_packaging-8.jpg

Ostatnio na rynku pojawił się też ciekawy zestaw kulek Je Joue Ami – tutaj mamy do czynienia z paczką, w której znajdują się trzy kulki różnych kształtów i wielkości. Największa to pojedyncza kulka, ma średnicę 35 mm; nieco mniejsza – podwójna ma mniejszą średnicę – 32 mm, najmniejsza i najcięższa i też podwójna – tylko 28 mm. Na rynku są też kulki Sinfive Emigi – ich średnica to 31,7 mm – to te „jajowate” biało-różowe kulki na zdjęciu na samym dole). Dostępne do kupienia np. na Allegro bywają też kulki Aquaflex Pelvic Floor Exercise System – są to dwa plastkowe jajeczka o małej średnicy (jedno 20 mm, drugie 25 mm), do których samodzielnie wykładamy ciężarki. W zestawie są: jden ciężarek 5 g, jeden 10 g i 2 ciężarki 20 g.  Być może dla wielu kobiet kulki o mniejszej średnicy okażą się praktyczniejszym zakupem – dlatego że wielu po prostu łatwiej będzie je włożyć.

aquaflex-set-l.jpg

Jeśli sama myślisz o małych kulkach (bo wiesz z doświadczenia lub przewidujesz, że z włożeniem większych może być i większe zamieszanie), to pamiętaj o jednym – kulki różnych producentów (np. Lelo i Je Joue) różnią się między sobą wagą. A im kulka mniejsza i cięższa, tym ma większą skłonność do wypadania z pochwy. Oczywiście, kulki są projektowane tak, żeby nie uciekać, ale – jeśli Twoje mięśnie Kegla są bardzo słabe, a kulki naprawdę ciężkie, może się zdarzyć tak, że ich nie utrzymasz albo że utrzymanie ich będzie bardzo trudne. Co prawda – walka o to, żeby pozostały na miejscu jest dobrym treningiem, ale jeśli zaplanujesz sobie romantyczny spacer z kulkami, a kulki wypadną Ci z pochwy po kilku krokach – możesz się poczuć nieco zawiedziona. Właśnie dlatego w zestawie Lelo i Je Juoe większe kulki są lżejsze i polecane jako te, od których warto zacząć ćwiczenia.

Są kobiety, którym w ogóle nie odpowiada pomysł używania kulek gejszy, a chcą ćwiczyć mięśnie Kegla. Jednym ze sposobów może być np. robienie tego z użyciem kamiennego jajeczka znanego z praktyki tao. Dla zaawansowanych w tym kobiet nie trudne jest przesuwanie za pomocą mięśni w pochwie dwóch jajeczek, które się o siebie odbijają. Takie propozycje ćwiczeń znajdziesz m.in. w książce „Miłosny potencjał kobiety” (tutaj w księgarni Selkar.pl)

Skąd wiedzieć, jaka średnica jest dla mnie dobra?

Średnicę kulki, której włożenie do waginy nie sprawi Ci problemu, możesz zmierzyć na wibratorze lub dildzie, którego używasz. Przykładowo, jeżeli dildo ma obwodu około 100 mm (łatwiej centymetrem krawieckim zmierzyć obwód niż średnicę), a kulki Fun Fatory mają obwodu 113,04 mm (co mi wychodzi z wzoru 2πr, czyli 3,14x36mm – gdyby któraś chciała sobie policzyć samodzielnie), to średnica też będzie mniejsza, w tym wypadku 31,8 mm (100:3,14) – czyli mniej więcej tyle, ile średnica średniej kulki Ami Je Joue. Te cztery milimetry mniejszej średnicy to niby nie tak dużo, ale jednak możemy odczuwać różnicę.

Już niedługo na portalu pojawi się recenzja zarówno kulek Ami Je Joue, jak i Lelo Luna Beads Noir. Na zdjęcjiu poniżej: czarne mini-kulki Lelo Luna Beads Noir, fioletowe duże kulki Feelz Toys i małe kulki Sinfive Emigi.

A Wy, proszę, napiszcie w komentarzach, czy macie problemy ze standardową wielkością kulki i jak je rozwiązujecie? Może możecie polecić kulki, o których w artykule nie wspomniano.

Zobacz też: Waginalne kulki gejszy

Redakcja
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.