dział: gadżety

Waginalne kulki gejszy

Marta Niedźwiecka
dodano: 2011.11.04
To chyba ten erotyczny gadżet, o którym krąży najwięcej mylnych opinii. Ponieważ nazywają się kulki gejszy, to czasami sądzi się, że są źródłem niesamowitych rozkoszy i od razu wysyłają użytkowniczkę na orbitę. Prawda jest nieco inna.

lelo kulki.jpgKulki gejszy nie powodują natychmiastowych spektakularnych orgazmów, od których mdleje się w kolejce do kasy w supermarkecie. Mimo tego są najważniejszym produktem z asortymentu zabawek i gadżetów erotycznych i mieć je może każda kobieta.


Kulki gejszy - prawdy i mity


Tak, kulki pomagają nam osiągać mocniejsze i głębsze orgazmy, ale nie od razu i nie bez pewnego wysiłku z naszej strony. By wykorzystać ich „moc” musimy, po prostu ćwiczyć mięśnie Kegla. Z czasem i wraz z rozwojem naszych umiejętności mogą przyczynić się do znacznie intensywniejszych orgazmów męskich partnerów, ale to wymaga jeszcze więcej starań. Kulki gejszy wspierają każde nasze starania uwzględniające siłę mięśni Kegla, a więc trening żeńskiej ejakulacji, zapobieganie chorobom okresu przekwitania, takim jak nietrzymanie moczu oraz wypadanie macicy. Ale to wszystko wymaga pracy.


Sekret kulek waginalnych, ich „tajemna moc”, to nic więcej, jak ułatwienie nam ćwiczeń, które same powinnyśmy wykonywać regularnie. Właśnie po, to by mieć mocniejsze orgazmy oraz, by dbać o nasze zdrowie. Kulki umożliwiają małe „oszukaństwo”. Przez swoją konstrukcję (w dużej kulce jest umieszczona mała kulka, która obija się o ścianki tej dużej) wymuszają pracę na naszych mięśniach znajdujących się w waginie - mięśniach Kegla. Te mięśnie są odpowiedzialne za naszą kondycję, a także, pośrednio, za jakość naszego życia seksualnego. Ich izolowanie i świadome ćwiczenia nie są takie proste i tu właśnie przydają się kulki.


Jak wybrać kulki gejszy?


Jak zwykle jest to sprawa bardzo osobista i wynika zarówno z historii zdrowotnej, warunków fizjologicznych, wieku, jak i personalnych upodobań. Jest kilka prostych zasad, którymi warto się kierować przy wyborze kulek gejszy.


Jeśli już rodziłaś dzieci, a poród obył się w sposób naturalny zazwyczaj będziesz potrzebowała podwójnych kulek o większej średnicy (kulki mini mają średnicę około 28-29 mm, większe około 36-38 mm). Kulki waginalne znakomicie pomagają wrócić do formy po porodzie i w krajach zachodnich są polecane przez położne. Powoli nawet w Polsce zdarzają się miejsca, gdzie w szkołach rodzenia kulki są polecane kobietom w ciąży.


Jeśli twoje warunki fizjologiczne podopowiadają, że dwie duże kulki, to, jednak za dużo szczęścia - wybierz pojedyncze. Kulki są zbudowane tak, aby komfortowo mieścić się w żeńskiej waginie, nie powinny uciskać, powodować bólu, otarć, czy krwawienia. Dlatego też warto aplikować je z kroplą lubrykantu na bazie wody.

31165.jpg

Kulki pojedyncze i podwójne występują w różnych średnicach (zobacz: tu - porówanie wielkości kulek gejszy), lecz te pozornie najmniejsze mogą nie spełnić swojego zadania. Kulka musi opierać się o ścianki pochwy, żeby „zadziałać” powinnaś ją czuć wewnątrz, więc, gdy będzie zbyt mała, po prostu będzie się przesuwać. Ale powinnaś ją też bez problemu włożyć do pochwy - za duża średnica może to utrudniać.Nigdy nie kupuj kulek z materiałowym sznureczkiem, który będzie chłonął wydzieliny twojego ciała. Miejsce połączenia sznurka z kulką także będzie siedliskiem bakterii. Kulki gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania muszą być wykonane z silikonu medycznego, mieć „sznureczek” z tego samego tworzywa (sylikonu), nie połączony, a zespolony z korpusem kulki.


W czasie cyklu hormonalnego szyjka macicy obniża się i twardnieje, wtedy dla części kobiet korzystanie z podwójnych kulek gejszy staje się niekomfortowe. Dlatego tym klientkom, które są już zaprzyjaźnione z kulkami i znają dobrze swoje ciało, proponujemy korzystanie z kulek podwójnych na zmianę z pojedynczymi.


Na rynku pojawiły się pierwsze modele kulek progresywnych - tj. takich, które są zróżnicowane pod względem ciężaru i/lub wielkości. Oferta będzie się poszerzać, więc warto powiedzieć dla kogo są przeznaczone. Jeśli, to wszystko, co przeczytałaś nie jest dla ciebie nowiną, kulki masz i stosujesz od dawna, może nawet przestałaś czuć ich „moc”, to może warto sprawdzić progresywne kulki gejszy. Ich zastosowanie jest identyczne, jak w przypadku tradycyjnych. W zestawie znajdują się kulki pozwalające na bardziej intensywne ćwiczenia (cięższe lub cięższe i o innym kształcie). Można powiedzieć, że są to kulki waginalne dla zaawansowanych.


Jak używać, jak o nie dbać?


Sporo już atramentu poszło na dyskusje dotyczące tego, ile czasu kulki powinny zasiedlać nasze waginy. Na pewno kulki to ciało obce i trzeba pamiętać, że możemy reagować różnie. Znam opinie mówiącą, że 1 do 2 godzin to maksimum, sama zaś noszę kulki gejszy (i znam kobiety, które robią to samo) znacznie wielokrotnie dłużej, bez powikłań medycznych.


Aby pozostać na straży bezpieczeństwa proponowałabym nosić kulki nie dłużej niż około 4 godzin dziennie oraz pod paroma warunkami. Po pierwsze - przyzwyczajamy się do kulek stopniowo, od półgodzinnego noszenia w domu (za pierwszym razem), przez powolne wydłużanie tego czasu, aż do osiągnięcia swojego limitu. Wyznacznikiem limitu jest nasza wygoda. Po drugie - zawsze aplikujemy kulki z lubrykantem, unikając przez to otarcia śluzówki. Po trzecie - zawsze wyjmujemy kulki, gdy pojawi się odczucie niewygody, pieczenia, ucisku. Po czwarte - jakakolwiek infekcja, odczucie suchości w waginie są bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania kulek gejszy, aż do usunięcia problemu. Po piąte - pamiętamy, że kulki włożone do waginy „minus” nasze ćwiczenia na mięśnie Kegla, „równa się” tylko pół pracy. Albo nawet mniej.32135_3.jpg

Codzienna higiena kulek jest równie ważna. Umówiłyśmy się już, że jesteśmy rozsądne i zaopatrujemy się tylko w wysokiej jakości kulki z silikonu medycznego. Producenci kulek twierdzą, że mycie ich wodą z mydłem wystarcza do utrzymania czystości. Kobietom, które mniej wierzą w to rozwiązanie można polecić spreje do czyszczenia zabawek erotycznych (bakteriobójcze) lub takie, które można kupić w aptece (bakteriobójcze, grzybobójcze). Istnieje także zdecydowana metoda dezynfekcji kulek - parzenie lub gotowanie, ale trzeba się liczyć z tym, że może ona zdeformować produkt.


Deser :)


Na deser, pocieszenie. Noszenie kulek gejszy ma delikatny walor stymulacji seksualnej, więc nie jest takie zupełnie zdrowotnie-bez polotu, jak to powyżej opisałam. Obalając mit wielkich orgazmów pojawiających się od razu, gdy je włożymy, nie chcę spychać biednych kulek ich w niebyt nudy. Większość naszych klientek chwali sobie świadomość seksualności, jaką kulki w nich wzbudzają - inne ruchy bioder, myśli o seksie nawet w czasie trywialnych zajęć codziennych. Z kulkami dłużące się zebrania w zakładzie pracy mogą być miłą rozrywką.Marta Niedźwiecka
Voca: Kiedy spotykam osobę „nakręconą” na to, że samo używanie kulek działa niezwykle erotycznie, zawsze mówię jej, że tak naprawę tych kulek prawie nie czuć (oczywiście, mówię tu tylko o swoich doświadczeniach). Dla mnie to, że kulki w użyciu są tak dyskretne, jest wielką zaletą. Bo gdybym – używając kulek przez godzinę czy dwie dziennie – wciąż miała myśleć o seksie, przeżywać orgazmy i gdyby ich używanie wciąż miało mnie rozpraszać – myślę, że bym ich nie używała. Są sytuacje, w których ta delikatna stymulacja, o której pisze Marta Niedźwiecka jest możliwa do „skonsumowania” (np. gdy wybrałaś się na tańce ze swoim mężczyzną/swoją kobietą lub gdy kolejka w supermarkecie jest baaardzo długa...) ale są też i takie, kiedy trzeba się skupić na konkretach. Kiedy biegniesz na tramwaj, odbierasz telefon od klienta czy – właśnie – siedzisz na zebraniu w pracy, chyba lepiej, że obecność kulek umyka naszej uwadze i nie rozprasza? Jeśli ktoś ma ochotę na orgazmiczny lot podczas zakupów w Tesco, niech lepiej sięgnie po jajeczko na pilota (np. Lilkę) albo motylka.  Tekst ukazał się w ramach konkursu z Lelo

Zdjęcie u góry: kulki Lelo, pozostałe: kulki Fun Factory. 


Zobacz też: Kulki gejszy - porównanie wielkości różnych marek

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 17)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.10.27, 10:13

kama
Swego czasu dość mocno nakręciłam się na intensywność doznań z kulkami, pewnie dlatego, że spotkałam się informacjami o orgazmicznych doświadczeniach np. w czasie mycia okien. Prawda jest taka, że ww. kulki nie dały mi ani jednego orgazmu, za to wyczuliły mnie na odbiór doznań, pomogły lepiej poznać swe ciało.
Co do ćwiczeń to najlepiej zacząć je w młodości, długo przed porodem, naprawdę super, że teraz mówi się o tym, chociaż ciągle za mało. Moim zdaniem powinno to być stałym elementem edukacji zdrowotnej (mężczyznom ćwiczenia te też służą). Poprawa jakości współżycia to ważna sprawa ale trzeba uświadomić społeczeństwu, że mało elastyczne, słabe mięśnie dna miednicy (Kegla), zwłaszcza w połączeniu z otyłością mogą być przyczyną nietrzymania moczu, obniżenia narządów, czy nawet ich wypadania przez pochwę!!! Problem ten nie dotyczy tylko kobiet po menopauzie, zdarza się też bezpośrednio po porodach, zwłaszcza ciężkich. Kobiety nie wiedzą np, że wykonując intensywne ćwiczenia fizyczne (zwłaszcza siłowe) przy słabych mięśniach Kegla mogą wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Można sobie wyobrazić jak ww. dolegliwości wpływają na życie erotyczne.
# 22011.10.28, 17:42

SelfLovingGirl
Mi z kulkami było nie po drodze - dwie - za duża objętość; jedna - za lekka by cokolwiek ćwiczyć. W dodatku jakakolwiek tekstura, nawet matowa faktura silikonu, była irytująca, jeśli nie byłam gotowa na penetrację (nawilżacz zmniejszał trochę ten problem). W końcu poszłam do sklepu indyjskiego i kupiłam sobie obsydianowe jajeczko. Kosztowało grosze, a sprawdza się świetnie. Zero dyskomfortu. Tylko, że ćwiczenia są trochę inne - wypychanie, lekkie odbicie palcem i wciąganie z powrotem.
# 32011.10.29, 08:35

Pussy Project
Marta do SelfLovingGirl - kamienne jajko lub kulki to znakomity pomysł i fajnie, ze tak aktywnie podeszłaś do tematu. Dla części dziewczyn brak kontroli nad nimi (śliskość, brak sznurka, inna technika wymagająca sprężystych mięśni) są pewnym wyzwaniem. Dlatego określiłabym to jako 'krok dalej". :)
# 42012.02.29, 22:25

onaczylija
Onaczylija do kama - Myślalam, że tlyko ja jestem takim wybrykiem co ma orgazmiczne odczucia przy pracach domowych. W moim przypadku było to do tej pory pranie ręczne w wannie. Powtarzalna czynność ze schylaniem się.
# 52012.02.29, 23:09

V
@Kama - A możesz napisać, jakich ćwiczeń nie należałoby wykonywać przy słabych mięśniach Kegla? Albo których partii mięśni nie obciążać?
# 62012.03.15, 06:15

kama
@Voca- odpowiadam tak późno, ponieważ nie było mnie tu dość długo z przyczyn czysto technicznych, a szkoda bo działo się sporo:) Prawda jest taka, że wszystkie ćwiczenia uruchamiające tzw. "tłocznię brzuszną" co można porównać do parcia, jeśli są wykonywane nieprawidłowo tzn. bez odpowiedniego, uprzedniego napięcia mięśni dna miednicy z czasem wywołują szkody podobne do tych po ciężkich porodach, czy pracy związanej z obciążeniami. Można tu wymienić bardzo wiele różnych ćwiczeń od tych wykonywanych z obciążeniami, na zwykłych przysiadach kończąc. Systematyczne ćwiczenie mięśni Kegla "na sucho" czy z kulkami pomaga niejako instynktownie je napinać, co podczas ćwiczeń chroni narządy jamy brzusznej przed opadaniem. Najgorszą rzeczą jaką można sobie zaserwować to tzw. przewlekłe "lenistwo kanapowe" z nagłymi zrywami aktywności, połączonymi z nadmiernym wysiłkiem fizycznym. Niestety jak wszędzie prawdziwie dobre efekty daje tylko systematyczność, a fakt, że tych akurat mięśni na zewnątrz nie widać nie znaczy, że są przez to mniej istotne :):):)
# 72012.03.15, 09:02

V
@Kama - dzięki. Że Ci się udało po takim czasie ten post odkopać. :) No, ale zawsze możesz nadrobić zaległości w innych wątkach. :)
# 82012.03.15, 14:45

kama
@Voca- nic mi się nie udało, tylko zostałam o nim poinformowana przez mojego mena, który również nawiedza ten portal:):):)
# 92012.03.15, 17:16

V
To podziękowania dla mena! Super - mena. :)
# 102012.03.16, 09:28

def
@V-dzięki Voca za ciepłe słowa:)do Supermena jeszcze trochę mi brakuje,ale dzięki Seksualności Kobiet jest mi do niego coraz bliżej:)))
# 112013.02.08, 12:10

Agata
Hej. Mam pytanie. Jestem po amputacji szyjki macicy. Czy mi to nie zaszkodzi?
# 122013.10.16, 15:00

libelle
Do cwiczen miesni Kegla kupilam kulki Lelo Luna zachecona ich "progresywnoscia" . Maja swoje niepodwazalne zalety, takie jak solidne wykonanie, ale maja tez i wady. Jedna z nich jest, wedlug mnie, klopotliwe utrzymanie ich w czystosci.
Kulki po uzyciu powinny byc dokladnie umyte, w tym celu cala "konstrukcje" nalezy rozebrac. Mamy wiec trzy czesci- silikonowa oprawke i dwie kulki. Jesli calosc potraktujemy mydlem i ciepla woda, to mozemy tez przy okazji pocwiczyc miesnie palcow, bo umycie mega sliskiego ustrojstwa wymaga nie lada zrecznosci ;-) Potem trzeba to jeszcze osuszyc i wsadzic kulki na swoje miejsce. To tez troche trwa, bo oprawka silikonowa przylega dosyc ciasno, a sznurek dolnej kulki nie moze znajdowac sie w dowolnym miejscu.
Przepraszam za ten przydlugi opis, ale mysle, ze na aspekt utrzymania w czystosci rowniez nalezy zwrocic uwage przy zakupie kulek. Gdybym miala jeszcze raz kupowac, z pewnoscia bylby to prostszy model, koniecznie nierozbieralny, o gladkiej powierzchni.
# 132013.10.16, 22:18

AwaS
Ja mięśnie Kegla ćwiczę po prostu napinając je i rozluźniając. Proste. Gadżety są zbędne.
# 142013.10.17, 12:13

Voca
@Awa - ja przez wiele lat używałam techniki "na moczu". A potem przeczytałam, że to może prowadzić do infekcji pęcherza. A o ćwiczeniach bez obiektu - czy to będzie palec, penis, dildo czy kulki - też się naczytałam, że może być szkodliwe dla mięśni, bo coś tam. . . już nie pamiętam dokładnie, ale jakieś wyjaśnienie było. Może to jakaś progadżetowa propaganda? Szczerze, to te ćwiczenia na moczu moim zdaniem są najbardziej praktyczne dla mnie. Ale ja jakiś czas temu porzuciłam. . .
# 152013.10.17, 23:53

AwaS
Voca, ja ćwiczę "na sucho", nie "na moczu". :) Po prostu, kiedy mi się przypomni - przy komputerze, w kolejce itp. Ciało mi mówi, że to najprostsza i najzdrowsza wersja. Jak się dobrze przyłożę, to odczucia są bliskie orgazmu.
# 162015.09.04, 11:40

ata
hej hej. wiec ja kupilam swoje pierwsze- te z lelo - MINI bo balam sie ze kazde inne beda za duze. No i w ogole ich nie czuje w pochwie. tzn powinnam czuc jak miesnie sie nich zaciskaja? bo czuje ze te mniejsze w srodku sie ruszaja i je nawet slysze,ale hmm nie wiem.
Czy wszystko ok?
# 172016.05.12, 10:11

młoda
myślałam że będzie przyjemniejsze noszenie tych kulek. . . . . wczoraj mi przyszły, ale powiem szczerze że zero przyjemności. . . :(

podobne artykuły

Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Zabawa w ujawnianie sekretów. Zrób to z nami!
Ponoć seksualność ma być jedną wielką tajemnicą, żeby nie powiedzieć tabu, i ponoć brzydko jest o niej mówić. My zaś proponujemy zabawę w ujawnianie. Niekoniecznie czyichś sekretów, ale chociażby własnych przemyśleń w tym zakresie czy też doświadczeń, które dla innych mogą stać się podpowiedzią, punktem odniesienia, cenną nauką. W zamian za to mamy dla Ciebie Alibi.
 
Tantra z piór. Każde ciało chce więcej
Daj mi to albo odsprzedaj!Kocham to i ci nie oddam!Muszę to mieć!O co tyle krzyku?Oczywiście – o duuuużo przyjemności.
 
Seksualność Kobiet w radio: (Nie) akceptujesz siebie? OK. Możesz być taka/taki, jaka/jaki jesteś!
Seksualność zagościła audycji radiowej „Istota Społeczna”. I to jaka seksualność! Nasza. Kobieca. O czym rozmawialiśmy? O akceptacji i nieakceptacji, o tym, jak można dać sobie na luz i nie ulegać modzie automatycznego cieszenia się seksem i seksualnością, o 50 twarzach Grey’a, o gadżetach erotycznych i o tym, że ciało nie musi być idealne, że palce u nóg mogą być krzywe, a i tak są piękne i dobre – bo są nasze, własne, jedyne i wyjątkowe. Posłuchaj! :D
 
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla, korzystając z najnowszych i progresywnych kulek gejszy?
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych, czyli o nowościach na rynku kulek gejszy i nie tylko.
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
zobacz też

„Obrzezanie” kobiet. Klitoridektomia w praktyce, cz. 2.

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter