Ponoć z dystansu widać najlepiej, więc teraz prawie po roku od festiwalu tantry w Nowym Kawkowie spojrzę na niego jeszcze raz. Żeby te osoby, które są zainteresowane rozwojem osobistym, duchowym i rozwojem swojej seksualności mogły już dziś zaplanować wyjazd na tegoroczny festiwal, który odbędzie się w lipcu.

Do poprzedniego festiwalu bardzo długo musiał mnie namawiać mój przyjaciel. Robił to mniej więcej rok, a ja wciąż byłam nieprzekonana i decyzję podjęłam w zasadzie na ostatnią chwilę. Tym razem polecę tam na skrzydłach bez żadnej zachęty, bo:

rok temu świetnie się bawiłam,

poznałam tam ludzi, z którymi się przyjaźnię,

miałam możliwość uczestniczyć w pięknych rytuałach, poruszających warsztatach – które – dziś wiem to na pewno – mocno i pozytywnie wpłynęły na to, kim dziś jestem,

a najbardziej dlatego, że w Nowym Kawkowie można naprawdę doświadczyć tego, poczuć to, że seksualność – zarówno ta osobista, jak i ta w związkach (małżeńskich, otwartych, poliamorycznych itd.) jest wartością.

Jeśli więc chcesz się przyjrzeć swojej seksualności (niekoniecznie jakoś naukowo i systemowo), ale na wesoło, na luzie, w kręgu życzliwych osób, to przyjedź na ten festiwal. Tutaj stanie się to na pewno i jakby przy okazji. Ilość osób z różnych części Polski, Europy i świata, ich poglądy, sposoby życia, wyrażania siebie, miłości, bycia w związku – są tak różne, jak różne są te wszystkie osoby. Żyjąc wśród ludzi na co dzień, gdy rozmawia się o problemach, polityce, zakupach, pracy – rzadko kiedy mamy możliwość zastanowienia się nad miłością, byciem w związku, sposobem seksualnej ekspresji siebie itp. – tutaj nie tylko można o tym mówić, ale co najważniejsze – wciąż się to robi. Warsztaty, wykłady, ceremonie dają możliwość głębokiego wejścia w siebie. Ludzie, którzy odbijają nasze przekonania, lęki, wady i zalety – szybko pokazują nam, kim naprawdę jesteśmy.

Festiwal ten może być bodźcem do własnego rozwoju. Warsztaty pozwalają odkryć swoje potencjały, odwagę, siłę i inne uniwersalne cechy i zdolności. Ale może być też niezwykłą szkołą miłości i seksu. Dlatego, że w zwykłych szkołach nikt nie uczy nas tego, jak pieścić swoją kochankę, czy kochanka, czy jak wygląda dynamika związku. Rok temu mieliśmy okazję nauczyć się m.in. masażu erotycznego i dostrajania ciała przed sesją miłości. Wiele zajęć daje też możliwość uzdrawiania zranień: miłosnych, seksualnych, relacyjnych; wybaczania sobie i innym, pogłębiania więzi z ludźmi, a energia osób, wśród których się to dokonuje, którzy są w pewien sposób świadkami naszych działań i nowych wyborów, wspiera to, co robimy. Można powiedzieć, że festiwal jest katalizatorem pozytywnych przemian i miejscem codziennej magii.

Na dodatek, w związku z tym, że jest to festiwal, na który przyjeżdża dużo nauczycieli, możemy posmakować różnego sposobu prowadzenia, podejścia, rozumienia tantry – wybieramy co, z kim i kiedy będziemy robić – jak przy szwedzkim stole. Zajęcia zaczynają się już o 7 rano medytacją, ale nie trzeba na nie iść, można się wyspać i wstać dopiero na śniadanie (lub później). Na wielu regularnych, np. tygodniowych warsztatach tantry jest to absolutnie niemożliwe, bo nauczyciele często wymagają uczestniczenia w całym programie, czasem od siódmej rano aż do północy. Zajęcia festiwalowe są miękkie, nieobowiązkowe, zaczynają się bardzo wcześnie i trwają do późna, ale w każdej chwili można sobie zrobić od nich przerwę, żeby pójść do lasu, pobujać w hamaku albo po prostu zdrzemnąć się w środku dnia.

Każdego dnia rano odbywa się prezentacja tematów zajęć i nauczycieli – wtedy też można zdecydować, co nas na daną chwilę interesuje, który nauczyciel czy nauczycielka budzi nasze zaufanie,kto jest sympatyczny, od kogo chcemy się uczyć. Zajęcia odbywają się w dwóch blokach – jeden warsztat 3-godzinny przed obiadem i jeden po obiedzie. W tym samym czasie trwają jednocześnie dwa warsztaty. Czasem niełatwo zdecydować, na co pójść, bo wszystko wydaje się ważne i ciekawe. Podobnie w wieczornymi atrakcjami – ich też czasem jest kilka naraz. Dzięki temu możemy się uczyć podejmowania decyzji i cieszenia się z tego, co akurat wybraliśmy. 🙂

Festiwal tantry może być dobry wyborem dla: „leniwych”, „wygodnych”, „nieśmiałych”, „niezdecydowanych” itp. Można wziąć udział we wszystkich zajęciach, medytacjach, warsztatach – ale nie trzeba. Można pójść tylko na kilka zajęć, które najbardziej nam odpowiadają. Zajęcia są oznaczone w ten sposób, aby każda osoba mogła zdecydować, czy na tę chwilę jest to coś dla niej (np. czy będzie tam nagość, czy będą to zajęcia np. tylko dla samych kobiet, czy też dla obu płci). Niektóre osoby mają przeświadczenie, że np. to będzie absolutnie nie do zniesienia brać udział w zajęciach, na których jest nagość – na festiwalu można takich zajęć z powodzeniem unikać – jeśli ktoś nie ma na nie ochoty. 🙂

Festiwal tantry to naprawdę ciekawa opcja tygodniowego wypoczynku (aktywnego!) latem. Zapisujcie się, póki jeszcze można zarezerwować najlepsze miejsca do spania w pokojach i do zobaczenia w lipcu! 🙂

Wszelkie szczegóły i informacje znajdziecie na stronie Ośrodka Tu i Teraz

III Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności: Miłość, Seksuanlość, Świadomość dla Singli i Par 5-12 lipca 2015

fest-nauczyciele.jpg

Harmonogram zajęć podczas festiwalu

7.00-8.00 zajęcia poranne (joga, medytacje dynamiczne, medytacje, tantra joga)

8.00-9.30 śniadanie

9.30-10.00 wspólny taniec i  przywitanie dnia, prezentacja nauczycieli i ich warsztatów

10.00-13.00 warsztat I (3 godz.) dla zaawansowanych / warsztat II (3 godz.) dla początkujących / warsztat III (3 godz.)

13.00-14.30 obiad

14.30-15.15 spotkanie Rodzin tantrycznych / sharing

15.30-18.30 warsztat I (3 godz.) dla zaawans / warsztat II (3 godz.) dla początkujących

18.30-19.30 wykład I/ rozmowa / otwarte pytania / wykład II/ rozmowa / otwarte pytania

18.30-20.30 kolacja

21.00-22.00 ceremonie i rytuały

22.00-24.00 koncerty/ imprezy taneczne/ filmy

Ceny i zakwaterowanie:

Cena za 7-dniowy karnet wynosi: 1000 zł + dodatkowo koszty pobytu i wyżywienia (pokoje 2, 3 , 4 os. z łazienką własną lub wspólną, strych, pawilony namiotowe, bezpłatny camping )

Cena wejściówki 1-dniowej wynosi: 200 zł + dodatkowo koszty pobytu i wyżywienia (pierwszeństwo noclegów w pokojach mają osoby przyjeżdżające na cały festiwal)

Oferujemy bezpłatny camping z łaźnią

Wyżywienie – cena 65 zł, wyłącznie wegetariańskie,  3 posiłki dziennie (przygotowane z lokalnych, sezonowych produktów);

Ceny noclegów: różne w zależności od standardu (32 zł – 75 zł od osoby)

Zapisy i kontakt:

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”

Nowe Kawkowo 52 a, gm. Jonkowo woj. warmińsko-mazurskie (obok Olsztyna)

kawkowo@tuiteraz.eu, www.tuiteraz.eu

biuro Ośrodka: 0662759576,

Jacek Towalski: 0602219382

Maja Towalska: 0606994366

A tutaj relacja sprzed roku Krótka relacja z II Międzynardowego Festiwalu Seksualności i Tantry

Voca Ilnicka
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.