Mój chłopak chce uprawiać ze mną seks oralny, co wywołuje we mnie zarówno podniecenie, jak i zakłopotanie. Będzie to mój pierwszy raz i nie wiem, czego się spodziewać, poza tym nigdy nie miałam orgazmu podczas stosunku z mężczyzną, ale tylko wtedy, kiedy się onanizuję. 

Fragment tekstu pochodzi z książki Jej orgazm najpierw.

Mój chłopak chce uprawiać ze mną seks oralny, co wywołuje we mnie zarówno podniecenie, jak i zakłopotanie. Będzie to mój pierwszy raz i nie wiem, czego się spodziewać, poza tym nigdy nie miałam orgazmu podczas stosunku z mężczyzną, ale tylko wtedy, kiedy się onanizuję. Wcześniej udawałam orgazmy, ponieważ jednak bardzo lubię mojego obecnego partnera, a nawet rozmawialiśmy o małżeństwie, chcę być z nim szczera i uczciwa. Jest on entuzjastą seksu oralnego i wierzy, że będę w stanie osiągnąć orgazm w ten sposób, ale ja nie jestem tego taka pewna. Prawda jest taka, że nigdy nie pozwoliłam partnerowi posunąć się do takich pieszczot, ponieważ nie czuję się do końca dobrze, kiedy mężczyzna ogląda moje krocze, wącha je i czuje jego smak. Co mam robić?

Lynn, 23 lata


kliknij i kup! – selkar.pl

Jej orgazm najpierw
– najlepszy poradnik o seksie
oralnym! Orgazmy na zawołanie!

Twój chłopak ma rację. Masz znacznie większą szansę doświadczenia orgazmu poprzez cunnilingus niż podczas stosunku genitalnego. Jest tak dlatego, że łechtaczka to generator rozkoszy i najlepiej stymulować ją przez stały, rytmiczny ucisk.

Stosunek genitalny przeważnie nie zapewnia łechtaczce takich bodźców, które pozwoliłyby przebyć cały proces pobudzenia seksualnego. Dlatego też łatwiej jest osiągać orgazm podczas masturbacji.

A to jest bardzo pocieszające. Gdybyś nie przeżywała orgazmu podczas masturbacji, oznaczałoby to, że i seks oralny nie potrafi zapewnić ci szczytowania. Masturbacja jest pierwszym krokiem w stronę zestrojenia ciała i umysłu i ich zgodnego otwarcia się na przyjemność. Jesteś zatem na dobrej drodze. Jesteś zaprogramowana na orgazm.

-Najważniejsze to odprężyć się i nastawić na przyjemne doznania. Nie upieraj się przy dążeniu do orgazmu, ale skup się na radości z samego doświadczenia. To świetnie, że twój partner jest entuzjastą seksu oralnego. Spraw, by on również nastawił się na czerpanie radości i nie myślał wyłącznie o twoim orgazmie.

-Zaangażuj się w pełni w grę wstępną, która pobudzi cię i przygotuje do kolejnego etapu. Pomyśl o rodzajach stymulacji manualnej, które pozwoliły ci dochodzić w trakcie masturbacji.

-Jeśli podczas samodzielnych praktyk używasz wibratora bądź dildo, możesz zachęcić swego chłopaka, by włączył je do waszej zabawy. Możesz nawet pozwolić mu, by popatrzył, jak się onanizujesz, albo jeszcze lepiej spróbuj zrobić to za pomocą jego ręki.

-Nie wstydź się pokazać po sobie, co sprawia ci przyjemność, a co nie. Pochwal go, jeśli ci jest dobrze i przeanalizuj to, co ci się nie podoba. Pamiętaj jednak, że kiedy dochodzi do krytyki na gruncie pożycia intymnego, męskie ego łatwo jest urazić.

Jeśli nigdy dotąd żaden mężczyzna nie pieścił cię w ten sposób, przygotuj się na zawrotną jazdę w postaci fizycznych sensacji. Niektóre rzeczy mogą cię przerażać, inne wydadzą się nowe, dziwne i przytłaczające, a nawet nieprzyjemne. Daj partnerowi znać, jeśli chcesz, by przestał. Autorka artykułów o tematyce seksuologicznej Anka Radakovich wspomina doznania związane z pierwszym doświadczeniem seksu oralnego” „Miotałam się po przednim siedzeniu mojego nowego samochodu i byłam tak podniecona tym przenikliwym doznaniem, że przypadkowo nacisnęłam rozrusznik i uderzyłam w bramę garażu, zgniatając cały przód auta. I jak to potem wytłumaczyć likwidatorowi szkód z agencji ubezpieczeniowej?”.

Fragment tekstu pochodzi z książki Iana Kernera Jej orgazm najpierw, strony 231-232, Warszawa 2004.

Redakcja
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.