Celem tej artystycznej prowokacji była stymulacja społecznej refleksji na temat kobiecej seksualności, w tym znaczenia zjawiska inicjacji seksualnej. 

Rozdziewiczalnia Róż

Grupa artystów pokusiła się o przygotowanie strony internetowej z fikcyjnymi usługami seksualnymi dla kobiet. Na stronie w ofercie głownie możliwość „rozdziewiczania”, ale dla wszystkich kobiet – zgodnie z tym, jak one same pojmują 'bycie dziewicą'. Kto ma tego dokonać? Grupa pięknych młodych chłopców: dżentelmen, artysta, buntownik, dowcipniś czy przystojny Hiszpan.

W jaki sposób? Pod wierzbą, przy świecach lub… w sypialni rodziców. Zresztą, wszystko można przeczytać na stronie, która wciąż jest w sieci. A komentarze? Zobaczcie same.

Tak oto o akcji piszą sami artyści:

Celem tej artystycznej prowokacji była stymulacja społecznej refleksji na temat kobiecej seksualności, w tym znaczenia zjawiska inicjacji seksualnej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że projekt ten wzbudzi tyle emocji i zainteresowania (nasz serwer tego nie wytrzymywał).

W Polsce istnieje dużo usług seksualnych skierowanych do mężczyzn, których istnienie nie budzi sprzeciwu. Być może trudniej jest wyobrazić sobie kobiety w roli klientek takich usług. Pokazuje to, że kobieca seksualność wciąż konstruowana jest społecznie w sposób odmienny niż męska.

A Wam jak się podoba?

DOm.JPG

Krzy.JPG

Faq.JPG

Voca Ilnicka
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.