Jestem singielką z wyboru. Ludzie bardzo często są przekonani o tym, że bycie singlem jest modą, albo że dana osoba nie potrafi zbudować związku. Bycie singlem wcale nie oznacza, niechęci do związków czy mężczyzn.

Może jednak być wyborem, podyktowanym, jak w moim przypadku, obserwacją wielu nieudanych związków znajomych, kuzynek, koleżanek, przyjaciółek. Zaobserwowałam, że w wielu związkach brakuje zrozumienia, otwartości, komunikacji, ludzie są ze sobą, nie z wyboru, lecz z lęku przed samotnością. W dodatku panuje społeczne przekonanie, że związki czynią ludzi szczęśliwymi lub że pewnych rzeczy nie robi się samemu: nie chodzi się do kina lub nie jeździ na wycieczki. Gdyby ludzie nie myśleli w ten zesztywniały sposób, to singlom zapewne żyłoby się łatwiej.

Zapytacie, a co z seksem? Uważam, że jest on bardzo ważnym i istotnym elementem związku i życia w ogóle. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie on dle mnie źródłem szczęścia i wielu pozytywnych emocji, bez dorabiania zbędnej ideologii i wygórowanych oczekiwań.

W moim przekonaniu samotność nie jest niczym złym. Cytując jedną z bohaterek filmu Rewers: „Lepiej być samemu, niż w złym towarzystwie”. Nie oznacza, to, że uważam samotność za coś wspaniałego. Jest wiele momentów, gdy doskwiera szczególnie: np. w Sylwestra, czy wolne długie wieczory. Jednak warto mieć poczucie własnej wartości i nie tkwić w niesatysfakcjonującym związku tylko dlatego, że boimy się samotności lub że ktoś okazał nam zainteresowanie. Takie przekonanie jest prostą drogą do uzależnienia emocjonalnego od drugiej osoby, a to jest źródłem wielu cierpień.

Według mnie lepiej jest mieć poczucie własnej wartości i żyć w przekonaniu, że warto czekać na fajnego, mądrego, ciepłego mężczyznę, który mnie doceni i z którym stworzymy udany związek. Uważam też, że miłość znajduje nas sama, wtedy gdy najmniej jej wypatrujemy. Życzę Wam, w Nowym Roku wielu niespodzianek, w szczególności tych uczuciowych :).

Artykuł ukazał się w ramach Wibrator-Transformers 2015. Zapraszamy do udziału! Wyślij swój artykuł, już dziś. 🙂


autor: Patrycja

Redakcja
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.