Idzie nowe.
Na wielu poziomach.
Teraz i ja w tej polskiej ciemności wychodzę do Ciebie z 5-tygodniową podróżą, która przeprowadzi Cię przez podstawy rozmawiania o seksualności, tak, abyś mogła/mógł wyrazić swoją prawdę, swoje potrzeby i fantazje a także żądania polityczne w zakresie seksualności.
.
Aktualnie na naszej półkuli robi się coraz ciemniej – to dobry czas na wchodzenie w głąb, zaglądanie w siebie, badanie swoich potrzeb i zasobów, a po tych kilku tygodniach spędzonych razem, gdy światło wygra z ciemnością, może będziesz chciał/a z nową wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami wyjść „do ludzi”, pomóc na większą skalę także innym rozsznurować zaciśnięte gardła, tak abyśmy mogli w swobodny, łagodny i dobry sposób mówić o ważnych kwestiach związanych z seksualnością, które dziś dla niektórych nadal są tabu.
.
Uznanie strefy seksualnej za „wulgarną”, „pornograficzną” czy „niegodną rozmowy” sprawia, że przestajemy o niej myśleć, doceniać ją, ale też patrzeć na nią krytycznie, bo nie ma prawa do jakiegokolwiek na nią patrzenia, a tym bardziej rozmyślania czy rozmawiania o niej. I to we wszystkich zakresach. A przecież jeśli nie można mówić o seksualności, to nie można mówić ani o swoich potrzebach i pragnieniach, ani odpowiadać na pytania dzieci o seks, ani krzyczeć o przemocy seksualnej i edukować, jak sobie z nią radzić. Milczenie odcina naszą energię i sprzyja kontrolowaniu ludzi przez władze.

{(')}

W czasie naszej 5-tyg. podróży poznamy narzędzia i sposoby, aby:
* wyłączyć autocenzurę i pozwolić płynąć energii seksualnej,
* wzmocnić seksualną pewność siebie,
* rozmawiać o intymności i seksualności z (partner(k)mi, przyjaciół(ka)mi, dziećmi itp.
{(')}

Zapisz się tutaj.

Pierwsze nagranie z cyklu znajdziesz tutaj.
A drugie tutaj.
Oraz trzecie.
I czwarte.
I piąte.

Voca Ilnicka
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.