Nancy Friday

Siedem rzeczy, które kobieta uzyskuje dzięki masturbacji, w książce ”Kobiety górą” wylicza badaczka kobiecej seksualności, Nancy Friday

Siedem rzeczy, które kobieta uzyskuje dzięki masturbacji, wylicza badaczka kobiecej seksualności, Nancy Friday:

1. Masturbacja uczy nas, że jesteśmy seksualne same w sobie, w oderwaniu od kogokolwiek.

2. Masturbacja jest wyśmienitym ćwiczeniem w nauce oddzielania miłości od seksu, nauce szczególnie istotnej dla kobiet, mylących jedno z drugim.

3. Ucząc się, co nas podnieca, stajemy się bardziej podatne na orgazm i jesteśmy lepszymi partnerkami seksualnymi, odpowiedzialnymi za nasz udział, zdolnymi do dawania rozkoszy, lepiej potrafiącymi udzielać wskazówek, co nas podnieca.

4. Jeśli mamy odrazę do dotykania tego, co znajduje się pomiędzy naszymi nogami, nasza odraza poszerzy się, pozostawiając nas wiecznie niezadowolonymi ze stopnia akceptacji pozostałych części naszego ciała.

5. Masturbacja uczy nas odróżniać łechtaczkę, wargi, cewkę moczową i pochwę.

6. Masturbacja czyni nas o wiele lepszymi kandydatkami do odpowiedzialnej antykoncepcji, jak też edukacji seksualnej naszych dzieci.

7. I na koniec, co najbardziej oczywiste: masturbacja jest jednym z największych źródeł przyjemności seksualnej, ekscytującym dreszczem, uwolnieniem od napięć, słodkim środkiem kojącym przed snem, kuracją piękności, po której jesteśmy promienne, nasze oblicze staje się spokojniejsze, uśmiech bardziej tajemniczy.

 

Tekst pochodzi z książki Nancy Friday „Kobiety górą”, Poznań 1994, s. 46-47.

Redakcja
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.