Karolina Aquabal

Rozkosz mieszka w naszych ciałach. Coraz śmielej wychodzimy jej na spotkanie. Wiemy już, że mamy prawo do przyjemności. Poznajemy nasze ciała i odkrywamy w nich orgazmiczny i ekstatyczny potencjał.

Jeśli tego chcemy, dzielimy się nim z naszymi partnerami lub partnerkami. Jednak wiemy już, że zdolność do błogości, rozkoszy i ekstazy ma swoje źródło w nas samych i tylko my możemy ją uwolnić. To nie superkochanek doprowadza nas do orgazmu wyrafinowaną miłosną grą, to my same, świadome energii seksualnej, jaka w nas płynie. otwieramy się na przyjemność.

Bez skrępowania sięgamy po gadżety i zabawki erotyczne. Powoli pozbywamy się przekonań, które dotąd hamowały naszą swobodę w wyrażaniu własnej seksualności. Do dyspozycji w tej niezwykłej podróży do źródeł rozkoszy mamy nie tylko coraz liczniejsze, wspaniale wyposażone i pełne dobrej energii sklepy erotyczne i publikacje, ale również wiedzę starożytnych praktyków seksualności, których nauki, ukrywane przez tysiąclecia, teraz powracają, aby odkryć przed nami świat zmysłowych doznań, o jakich nie śniłyśmy.

Tysiące lat temu jeden z chińskich cesarzy utworzył na swoim dworze stanowisko „doradcy do spraw seksualnych”. Została nim kobieta. Wyszkolona w sztuce TAO – zawierającej tajemnicę młodzieńczej energii, zdrowia i długowieczności.

Zachowały się liczne pisma, traktaty i nauki, dzięki którym wiemy, jak kobiety w starożytnym cesarstwie chińskim pielęgnowały swoje seksualne zdrowie i doskonaliły siebie i swoich partnerów w sztuce uzdrawiającej miłości.

Na Zachodzie tajemnicę Tao jako pierwszy przedstawił Mantak Chia, autor wielu znanych również w Polsce książek. Obecnie wielu jego uczniów na całym świecie uczy technik Tao tych, którzy chcą poznać sekret uzdrawiania przez miłość (w dniach 12-16 października 2011 r. w Polsce gościć będzie Uta Demontis z cyklem spotkań i warsztatów.

jade egg.jpegJedną z tajemnic Tao Miłości jest jadeitowe jajeczko. Niewielki, kilkucentymetrowy seksowny gadżet wykonany z półszlachetnego kamienia jadeitu, w formie jajeczka, zwykle z dziurkami do przewieszenie sznureczka.

Jajeczko jadeitowe służy do uzdrawiania i utrzymywania zdrowia naszych kobiecych narządów seksualnych. Używając jajeczka, wzmacniamy i uelastyczniamy mięśnie pochwy i dna miednicy. Pracujemy z mięśniem PC (mięsień łonowo-guziczny) zwanym mięśniem miłości. Wszystkie wiemy, że gimnastykowanie naszego ciała jest ważne, aby utrzymać dobrą formę fizyczną. Jeśli nie ćwiczymy naszych mięśni, stają się słabsze i tracą sprężystość. To samo dotyczy naszych seksualnych organów. Poprawienie zdrowia seksualnego i zapobieganie problemom związanym ze słabymi mięśniami pochwy i dna miednicy jest proste. Z jajeczkiem jadeitowym możemy ćwiczyć nasze mięśnie w naturalny i przyjemny sposób.

Jajeczko jadeitowe nie jest tylko jednym z przyrządów do ćwiczeń wewnętrznych narządów, które są dostępne na rynku. Praktyka z jajeczkiem oraz kontakt ze starożytną wiedzą Tao budzi w nas świadomość istnienia energii seksualnej, pierwotnej unii yin i yang (żeńskiego z męskim), która swą twórczą mocą napędza cały Wszechświat. Przynosi ekstazę, przyjemność i głęboką radość. Kiedy nadamy tej sile właściwy kierunek, możemy użyć jej kreatywnej energii na każde przedsięwzięcie – związek miłosny, sztukę, karierę itp.

W praktykach taoistycznych, uczymy się kierować energią seksualną tak, aby przemienić ją w energię życiową chi. Praktyka z jajeczkiem jadeitowym pomoże podnieść poziom energii seksualnej, uzdrowić i utrzymywać zdrowie organów seksualnych, jak i ulepszyć życie miłosne, zarówno indywidualne, jak i z partnerem czy z partnerką. Przy pomocy jajeczka, ćwiczeń oraz medytacji nad obszarem genitalnym, w którym zgromadzona jest energia seksualna, uczymy się, jak powiększać i ujarzmiać energię, tak, aby używać jej we wszystkich obszarach życia. Taoiści twierdzą, że to na czym skupiamy uwagę, rozrośnie się i wzmocni. Skupiając pozytywną uwagę na sferze seksualnej – poprawiamy jej jakość.

Pracując z jajeczkiem jadeitowym, kierujemy również uwagę na nasze seksualne narządy. Na naszą cipkę, joni czy – w terminologii taoistycznej – jadeitowe wrota. Jajeczko w czasie praktyk umieszcza się wewnątrz joni, celebrując ten moment i nawiązując w ten sposób z nią głęboką, miłosną wieź.

Wciąż wiele kobiet nie czuje połączenia ze swoją cipką, świątynią miłości, centrum naszego kobiecego ciała. Tao z jadeitowym jajeczkiem, łącząc duchowość z fizycznością, ułatwia nawiązanie takiego kontaktu. Jajeczko jadeitowe służy jako narzędzie łączące kobietę ze swoim ciałem, integrujące joni z całą istotą.

Praktyki taoistyczne w znaczącym stopniu poprawiają odczuwaną przyjemność z kontaktu erotycznego dla kobiety oraz jej partnerów czy partnerek. Udowodnione jest, że istnieje oczywista korelacja pomiędzy dobrym napięciem mięśni miłosnych (mięśni dna miednicy) a intensywnością orgazmu. Ale praktyki z jajeczkiem jadeitowym to coś więcej niż trening dla dna miednicy. Taoistyczne seksualne praktyki, sztuka komnaty sypialnej, obejmuje wiele więcej, zarówno wzmacnia zmysłowość, przyjemność i świadomość, jak i pogłębia połączenie oraz intymność pomiędzy partnerami.

Zapraszamy do niezwykłego świata Tao Miłości.

Redakcja
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.