Natalia Miłuńśka i Voca Ilnicka o miesiączce – o co z nią chodzi? Dlaczego jej nie rozumiemy, nie lubimy, dlaczego nam przeszkadza i co z tym zrobić?

Jak wyglądała Twoja „pierwsza lekcja o miesiączce”? Jaki przekaz dostałaś? Czego się o niej dowiedziałaś od: mamy, babci, starszej siostry, ciotki, kuzynki…?
To, co wiemy o miesiączce, i to, czego o niej nie wiemy, jest kluczowe podczas 40 lat życia z cyklem miesięcznym zachodzącym w naszych ciałach. Im więcej wiemy, tym łatwiej zrozumieć, zaprzyjaźnić się z nią, „dotrzeć”… Im mniej wiemy, tym bardziej jesteśmy zdenerwowane, zdezorientowane, zdane na innych, np. lekarzy ginekologów, którzy nie wiedzą, jak poradzić sobie z bólem lub na obiegowe opinie, na podstawie których wyciągamy być może mylne wnioski, w których możemy trwać całe życie i nie rozumieć, dlaczego „taka niesprawiedliwość losu jak miesiączka” nas spotyka…
Zobacz też:

Aby przeczytać e-book o miesiączce, kliknij tutaj (pojawi się przekierowanie na stronę miesiaczka.com).

ebook o miesiaczce.jpg

 

Voca Ilnicka
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.