Czy poród jest związany z naszą seksualnością?
Dlaczego widzimy jedynie bolesny aspekt porodu?
Czy naturalne to nienormalne?
Słuchając pewnej audycji w amerykańskiej stacji telewizyjnej o orgazmicznych porodach, uświadomiłam sobie, że pewne sprawy, wydawałoby się, oczywiste, logiczne i jak najbardziej naturalne, są często mocno zagmatwane w społeczeństwie. Jeśli spojrzymy na poród jako część aktu seksualnego, to nasza seksualność, nasza akceptacja ciała, nasze myślenie na ten ten temat okaże się niezwykle związane ze stereotypami społecznymi na temat kobiecości, seksu i porodu właśnie. Obszary te w świadomości społecznej mocno skrywają lęki i traumy z najwcześniejszego okresu życia. Okaże się również, że jakość naszego życia seksualnego, naszej świadomości ciała i dostępu do naszej intuicji ma ogromny wpływ na jakość porodu. Trzeba być społeczeństwem totalnie odciętym od mądrości ciała, żeby nie widzieć powiązania między porodem a seksualnością.
1. Poród odbywa się w tym samym obszarze ciała – (dotyczy łona, pochwy, waginy, macicy, in.sł. łona, joni, cipki), co poczęcie i inne akty płciowe.
2. Te same hormony, chodzi tu przede wszystkim o oksytocynę towarzyszącą orgazmowi zarówno u kobiet, jak u mężczyzn, sprzyjają naturalnemu porodowi.
3. Jeśli kobieta ma w sobie zakodowany lęk, wstyd, poczucie winy w kontekście spraw związanych z seksualnością, to będzie miało to bezpośredni wpływ na jej poród.
4. Czy to jest logiczne, aby ta sama natura, która stworzyła misternie ciało człowieka przez lata ewolucji, pomyliła się w tej kwestii? Ups! Taka mała pomyłka na początek życia ludzkiego!Czy to jest logiczne, aby najważniejsze wydarzenie człowieka – kulminacja ciągłości natury, miała charakter tragedii i horroru?
Jeśli dodać 30-letnie wyniki badań psychologii prenatalnej i perinatalnej, które wskazują dobitnie, że ten czas koduje się silnie w układzie limbicznym odpowiedzialnym za nasze późniejsze życie emocjonalne, naszą zdolność do odczuwania miłości i budowania głębokich więzi emocjonalnych, to staje się jasne, że kręcimy się w kółko. Poród w bólu i strachu stwarza nową istotę, która będzie wiązała podświadomie, w układzie limbicznym, postawę cierpienia i strachu we wszystkich sferach życia.
A może jest odwrotnie? Może szczyt spełnienia seksualnego, szczęścia jest zaprojektowany przez naturę tak, aby właśnie cieszyć się porodem, cieszyć się nowym życiem? Z tej krótkiej rozmowy ,,specjalistów” audycji telewizyjnej wynikało, że tak:)))!!! Ju HU!
Zatem: jak możemy się przygotować do porodu? Jak przygotować się do nowego wymiaru życia w spełnieniu?
Ważne, aby rozpoznać swoje zranienia, negatywne wzorce, które mogą blokowac naszą życiową energię. Kluczowe jest neutralizowanie podświadomych przekonań, które powstały zanim wytworzyliśmy tzw. mechanizmy obronne racjonalizujące zachowania innych. Doskonała jest do tego praca z ciałem, oddechem, ruchem, każdy trening uważności oraz niezwykłe zupełnie techniki Eleny Tonetti-Vladimirowej – limbic imprint recoding
Budowanie swojego punktu odniesienia do trasformacji
,,Problemu nie można rozwiązać z pozycji problemu. Trzeba sobie wyobrazić, że całkowicie się rozwiązał”. Zatem bez rozpoznania w sobie potencjału do zmiany i transformacji, nie można niczego zmienić w swoim życiu.
Odwołam się do metafory związanej ze Sztuką, twórczością ludzką wynikającą z głębokiej potrzeby duchowej, czy organicznej. Jeśli twórca/czyni nie ma wizji, nie stworzy swojego dzieła. Musi zobaczyć najpierw swoje dzieło w wyobraźni, zamarzyć i zapragnąć, aby się zmaterializowało. Tak działamy. Zatem jeśli pozwolimy zmienić swoje postrzeganie świata na bardziej przyjazne nam, świata, w którym jest naturalne i pożądane iść za swoją intuicją, instynktami nawet jeśli oznacza to orgazmiczny poród, to dopiero wtedy możemy połączyć się w pełni z tym, co Natura przygotowała dla nas przez miliony lat ewolucji na Ziemi.
W świetle badań biologa komórkowego Bruca Liptona, autora książki ,,Biologia przekonań”, ,,Spontanious evolution” wynika, że nasze przekonania zakodowane w podświadomości, w układzie limbicznym do 6. roku życia, stają się naszym ,, programem” na życie. Tworzą filtry, przez które postrzegamy później rzeczywistość I… uwaga, tworzymy ją. Dołączmy do tego badania z fizyki kwantowej Nassima Harameina o nieustannym dialogu naszej świadomości z tzw. pustką, a stanie się jasne, że możliwości naszej świadomości są o wiele większe, niż nauczono nas tego na lekcjach.
Jeśli te hasła w jakiś sposób zainspirowały was do własnych obserwacji, poszukiwań, to zapraszam na warsztaty Birth into Being w czerwcu 28.06-7.06 prowadzone przez twórczynię metody odkodowania śladów pamięciowych w układzie limbicznym – limbic imprint recoding do Janowa pod Warszawę, gdzie od 3 lat pracuję tą metodą, prowadząc warsztaty i sesje indywidualne, jako asystentka Eleny Tonetti-Vladimirowej, członkini stowarzyszenia psychologii prenatalnej, trenerka swojej autorskiej metody AULI – Sztuka Świadomych Narodzin
Dodam jeszcze, żeby zaufać nieustannemu wirowemu ruchowi energii w naszych ciałach. Mówi spiralny sposób, w jaki dzieci wychodzą przez kanał rodny czytaj miękkie, ciepłe, pulsujące miłością do siebie, do dziecka ścianki kobiecej waginy, czytaj YONI. Otwarcie się bez wstydu, winy, poniżenia na własną seksualność, której kwintesencją jest właśnie to spiralnie wychodzące dziecko. Wg. specjalistów poród może być nie tylko wzięty w nasze ręce, ale może może być głębokim przeżyciem emocjonalnym, duchowym, sensualnym, czytaj orgazmicznym, o ile otworzymy się na swój seksualny potencjał zakodowany w naszych ciała i mający większą moc niż lęki, które zaabsorbowaliśmy w układzie limbicznym naszej podświadomości…
27.06.2013 w kinie Femina o 19.00-21.00 Auli – Sztuka Świadomych Narodzin zaprasza na specjalne spotkanie z Eleną Tonetti-Vladimirową oraz na projekcję filmu ,,Narodziny jakie znamy”. Zapisy: czereśniowepole@gmail
Kasia Auli Barszczewska
Trenerka Sztuki Świadomych Narodzin,
Niezależna doula,
Członkini APPPAH,
Limbic imprint re-coding facilitator
Tworząca ,,Opowieści z brzucha” – żywą opowieść o narodzinach
Organizatorka Open heART festival – Ja-Nów 2013
www.czeresniowepole.blogspot.com