Film ukazuje emocje kobiet związane z ich seksualnością i waginami. Wiele bohaterek, dorosłych, dojrzałych kobiet, mówi o tym, że nie wiedzą, jak wyglądają ich wulwy, bo nigdy się im nie przyglądały. Za to gdzieś w głębi serca noszą przekonanie, że ich waginy są… brzydkie.
Dokumentalny film o wulwie. Fotograf Nick Karras był związany z kobietą, która uważała, że jej genitalia są brzydkie. Nie lubiła swojej waginy. Karras poruszony tym faktem, postanowił nie tylko jej, ale wszystkim kobietom pokazać piękno tkwiące w ich ciałach. Spotykał się z kobietami i robił zdjęcia ich zewnętrznych narządów płciowych. W filmie mówi:
„Płatki to seria fotografii o najważniejszym szczególe kobiecej anatomii, przeznaczona głównie dla kobiet. Mają zobaczyć, że wszystkie są piękne i inne. Kobiety tego zwykle nie robią. W sytuacji erotycznej zwycięża pociąg płciowy i nie dostrzegamy tam piękna. Potrafimy dostrzec piękno twarzy, oczu, trudniej patrzyć na genitalia jak na dzieło sztuki, ponieważ erotyka zwycięża. W tym albumie pokazujemy czyste piękno”.
Zauważył, że większość jego modelek nie używa żadnego słowa na określenie tego, co ma między nogami. Kobietom nie pasowały żadne słowa. Jedna na pytanie: „jak ją nazywasz?” odpowiedziała, że to jej kwiat. Stąd i tytuł filmu i nowe określenie sromu – płatki.
Jak kobiety zareagowały na swoje zdjęcia? Były zachwycone. Zobaczmy ich wypowiedzi:
„Niezwykły album, jestem zaszczycona, że brałam udział w jego powstawaniu. Przy pierwszym oglądaniu potrafiłam tylko stwierdzić, że to kobiety. Mam prawie trzydzieści lat, może moje słowa zabrzmią śmiesznie, ale wstydzę się swojego sromu.”
„Nigdy dokładnie nie przyjrzałam się sobie. W chwilach podniecenia nie chwytam za lusterko, żeby na siebie spojrzeć. Beth powiedziała, że to ja. Jak wyglądam?
Ze zdumieniem stwierdziłam, że ta część mnie jest piękna. Zobaczyłam, w czym tkwi moja moc podniecania. Prawdziwy ładunek energii.”
Film można zobaczyć pod tym linkiem:
http://vod.onet.pl/platki-w-strone-samopoznania,23972,film.html
Płatki. W stronę samopoznania (Petals. A Journey Into Self Discovery)
reżyseria: Beck Peacock
USA, 2008, 49 min.