Noc z 30 kwietnia na 1 maja w Europie była niegdyś swoistym świętem ognia, mającym właściwości oczyszczające. W tradycji celtyckiej rozpoczynała obchody święta Beltane, zwłaszcza w germańskiej połączyła się z sabatem czarownic. Co prawda sabatu nie będzie, a zamiast ogniska palić będziemy świeczki, ale to będzie noc idealna na to, aby po raz kolejny poimprowizować…

Zazwyczaj tantrą zajmujemy się na warsztatach lub też w zaciszu własnego domu. Czasem brakuje czasu, a czasem partnera_ki do konkretnej medytacji czy praktyki. W tę sobotę będzie i czas, i miejsce i ludzie, z którymi będzie się można spotkać. A przez kilka godzin tantrycznej improwizacji, będzie można robić, co tylko przyjdzie do głowy (duszy lub serca:P).
Jeśli chcesz przyjść na to spotkanie, zgłoś się do mnie przez e-mail jak najszybciej: b.ilnicka@gmail.com
Jak to robimy?
Spotykamy się o g. 20.00, serdecznie się witamy i rozkładamy na sali.
Z kim przyjść? 
Po pierwsze weź ze sobą dobry humor i otwarte serce! Zależy nam, aby stworzyć piękną, przytulną przestrzeń, w której każdy poczuje się na miejscu, u siebie i naprawdę dobrze.
Możesz przyjść sam_a! Na pewno poznasz kogoś do towarzystwa. 🙂 Możesz też przyjść z każdą osobą lub grupą, która się odnajdzie na naszej tantrycznej improwizacji. Doświadczeni i początkujący mile widziani. 🙂
W co się ubrać?
Wygodnie!  Nie ma żadnego stroju „wejściowego”, ale nie można wejść w butach, w których się chodzi po ulicy.
Po 20.00 zamykamy salę i zaczynamy część integracyjno-zasadową.
Zrobimy kilka krótkich praktyk na przełamanie lodów i ustalimy zasady, które będą obowiązywały w czasie naszych tantrycznych improwizacji. Zasady ustalamy po to, aby każda osoba czuła się bezpiecznie, wiedziała w jaki sposób zakomunikować swoje „tak”, swoje „nie”, swoje „nie wiem”.
Od g. 21/22 (+ -) każdy sam, z partnerem_tką, grupą znajomych itp. robi to, co na ma ochotę: patrzenie w oczy, wspólne oddychanie, medytowanie, masaż na 4 ręce i wiele innych możliwości. Sala jest dość duża, więc można się na niej swobodnie rozlokować. Możecie też zabrać swoje ulubione książki czy opisy praktyk i je robić lub o nich pogadać. 🙂
Możecie się wspólnie zapraszać do różnych praktyk, medytacji i aktywności, ale każda osoba bez podawania żadnego powodu może Wam odmówić – weźcie to pod uwagę.
Możecie także po prostu być, nic nie robiąc, siedząc i patrząc, wykonując samodzielnie różne praktyki, lub gapiąc się w sufit. 🙂 Każda osoba, bez względu na to, czy się aktywnie zaangażuje, czy nie, i tak tworzy to wyjątkowe spotkanie, wnosząc swoją energię.
Staramy się jednak, aby część improwizowana nie była zbyt głośna. Rozmowy ściszonym głosem będą jak najbardziej na miejscu, lecz krzyki mogą zakłócić przestrzeń innych osób – jednak i ten punkt będzie można przedyskutować w trakcie wstępnych ustaleń.
Następnego dnia jest wolne i nie trzeba wstawać do pracy. 🙂
Wejść można tylko do g. 20.00, za to wyjść w każdej chwili.
W związku z zainteresowaniem osób spoza Wrocławia improwizacjami tym razem bierzemy pod uwagę możliwość noclegu w sali, w której się spotykamy. Warunki „na karimacie” do 7.00 rano, ale lepszy rydz niż nic. 🙂 Cena noclegu ustali się, gdy się zorientujemy, ile osób by chciało zostać.
———————————————————————
Uwagi:
Na sali będzie pewna ilość kocyków i małych materacyków, ale można przynosić swoje karimatki, maty, kolorowe materiały itp – im będzie ładniej, tym będzie przytulnej.
Biorąc ze sobą świeczki, olejki i kadzidła koniecznie weź także podstawki pod nie, aby zabezpieczyć podłogę i materace przed zabrudzeniem.
Sala, w której się spotykamy, jest dość ładna, jednak nie jest piękna niczym świątynia tantry. Nie oczekuj zbyt wiele. 🙂
Adres: Wrocław Śródmieście.
Dokładne dane podam po zgłoszeniu e-mailowym.
Zapraszam Was serdecznie do kontaktu – jeśli macie jakieś pytania, uwagi itp – mój nr 792667769. Aha, w naszym gronie nie będzie żadnego „nauczyciela” ani „prowadzącego”. Ja zajmę się częścią wstępną naszego spotkania, ale w żadnym wypadku nie jestem „tantrycznym guru”, więc w kwestiach dotyczących tantry odsyłam do książek, filmów instruktażowych, na warsztaty lub do nauczycieli i nauczycielek tantry. 🙂 Ja jestem tylko organizatorką. 🙂
Cena uczestnictwa: 25 zł.
Zapisy e-mailowe na adres: b.ilnicka@gmail.com
Po zapisie prześlę dokładne dane, jak trafić i dane do przelewu.
Zależy mi na tym, aby zapisy były e-mailowe, aby się zorientować, ile osób jest zainteresowanych. Jeśli by się tak zdarzyło, że nie dostaniesz ode mnie mailowej odpowiedzi, dzwoń lub pisz esemesy – 792667769.
Jeśli podoba Ci się idea tego spotkania, napisz do mnie dziś i zarezerwuj sobie miejsce. 🙂 Chcę się zorientować, ilu osobom się to podoba. 🙂
.

Redakcja
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.