Odnoszę wrażenie, że jednym z najbardziej deficytowych towarów naszych czasów jest bliskość. Że w niektórych środowiskach już nawet trochę zapomnieliśmy, co to w ogóle znaczy. A w innych jest zupełnie nieznana. Brak zaufania do innych i perfekcjonizm oddzielają nas ludzi. Większość szkół uczy rywalizacji i zakładania masek, a wiadomości telewizyjne sprawiają, że raczej boisz się drugiego człowieka.

festiwal-tantry.jpg

W takich warunkach trudno być z kimkolwiek blisko. Nawet w rodzinie, nawet z przyjaciółmi. Co więc zrobić i dokąd się udać, aby doświadczyć choć odrobiny bliskości?

Zdecydowanie na festiwal tantry. Może są inne miejsca, zdarzenia i okazje, ale ta jest dość wyjątkowa. Bo jest tu bliskość najlepszej próby i największej intensywności. Taką, którą można by obmierzyć, skatalogować i postawić jako wzór w Sèvres. Nawet, jeśli nie wiesz, o jakiej bliskości mówię, możesz tego doświadczyć i się jej nauczyć.

otwarcie-festiwalu-tantry.jpg

Gdzie? Ośrodek Tu i Teraz, Nowe Kawkowo (koło Olsztyna)

Wydarzenie? IV Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności

Nauczyciele? W porządku alfabetycznym:

Lara Cap, Shachar Caspi, Iza Cisek, Iza Dziugieł, Freya, David Goodman, John Hawken i Judith Antell, Agata Loewe, Onaray, Piotr Pałagin, Sandra Pijl, Santoshi, Shivani, Tomasz Ruciński, Verdarluz, Richard Sion Windelov

festiwal-tantry-2.jpg

Bliskość z ludźmi

Tantra wielu osobom kojarzy się tylko i wyłącznie z seksem. Tymczasem, przez to, że kładzie nacisk na autentyczność i kontakt ze sobą, pozwala lepiej porozumieć się także z innymi. Niezwykle to ludzi zbliża. I to zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym.

przytulanie.jpgtantra-rytualy.jpg

Tantryczne błogosławieństwo 🙂

Po pierwsze – mamy na festiwalu takie zajęcia, miejsca i warsztaty, na których nagminne jest siadanie blisko siebie, trzymanie się za ręce, przytulanie, masowanie, patrzenie w oczy… Po drugie jest się z ludźmi blisko, bo jest przestrzeń na to, aby pokazać prawdziwą_ego siebie, swoją twarz, emocje, uczucia, marzenia.

rytualy.jpg

I właśnie dlatego warto przyjechać do Tu i Teraz na festiwal. Bez względu na to, jacy będą nauczyciele i nauczycielki i ich warsztaty albo jaka się zapowiada pogoda.:) Ludzie, którzy przyjeżdżają, tworzą tak wyjątkową atmosferę bliskości, że nawet jeśli nieznajomy zapyta Cię na poczekaniu, czy masz ochotę pojechać z nim nad jezioro czy wykąpać się w wielkiej wannie w ośrodku – masz ochotę powiedzieć: tak!Bo działa tutaj magia otwartości i bezpośredniości. Magia mówienia „tak”, „nie” i „nie wiem”. Tego uczymy się tutaj na warsztatach i w każdej chwili poza nimi: bycia sobą. Odkrywania swoich potrzeb i pragnień – i realizowania ich w bezpieczny sposób (i w miarę możliwości).

fest-tantry-3.jpg

Lara Cap prowadzi warsztat: Święta seksualność – od Izydy do Avalonu

Świątynia tantry

Ołtarz w świątyni tantryWięc ja wykąpałam się w tej wannie z nieznajomym. Nawet nie wiedziałam, że tego chcę, dopóki mi tego nie zaproponował. Pojechałam kilka razy nad jezioro. Prześpiewałam cały wieczór z tzw. obcą kobietą (i obcym mężczyzną, który do nas dołączył). Zawarłam nowe znajomości z ludźmi z Walii, Warszawy i Kanady.

I tak naprawdę nie musisz iść na żaden warsztat. Wystarczy, że ktoś umyje Ci czule włosy. Albo to Ty wymasujesz komuś stopy. Jak często przydarza Ci się to w Twoim miasteczku? W Twoim domu? Albo – dotychczas w Twoim życiu?

To co – za rok – zaryzykujesz? 🙂

zabawa-na-trawie.jpg


Richard Sion Wnidelov i Iza Cisek rozpalają dla nas ogień 🙂

Właściciel ośrodka Tu i Teraz Jacek Towalski

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie zaprasza na warsztaty: rozwoju osobistego, warsztaty tantry, warsztaty rozwoju duchowego,  warsztaty Trance Dance, warsztaty masażu, warsztaty pracy z ciałem, warsztaty seksualności, warsztaty medytacji, warsztaty Osho, warsztaty mindfulness, warsztaty terapeutyczne, warsztaty jogi, warsztaty dla kobiet, warsztaty dla mężczyzn, warsztaty ustawień hellingerowskich.

Adres www: http://tuiteraz.eu

Voca Ilnicka
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.