Wyobraź sobie grupę ludzi – kobiet i mężczyzn – która siedzi w kręgu, na kolorowych poduszkach i żywo ze sobą rozmawia. Ci ludzie śmieją się, wzruszają, zaskakują siebie i innych, naprawdę się słuchają. O czym mówią? O seksualności! O seksie!

O swoich najlepszych i najgorszych razach, o swoich radościach i porażkach, o błogości orgazmu i bólu złamanego serca – o wszystkim, co się wiąże z byciem kobietą lub mężczyzną, z byciem w związkach, z byciem istotą seksualną.

Wyobraź to sobie, jak kobiety mówią do mężczyzn takie rzeczy, których oni nigdy nie słyszeli, o które bali się zapytać, których nigdy się nie domyślą – a mężczyźni słuchają. Wyobraź sobie teraz, jak to mężczyźni opowiadają kobietom o męskiej seksualności.

Tego nie przeczytasz w kolorowych gazetach. Tego nie zobaczysz w porno. Tego nie przeczytasz w podręczniku ani nawet poradniku o seksie. To trzeba przeżyć.

Możesz to najpierw przeżyć w swojej wyobraźni. O co Ty być spytał/a? Czym Ty byś się podzielił/a? Jakie doświadczenie jest dla Ciebie najważniejsze, kluczowe w Twojej seksualności?

Od tego się zaczyna – jeśli potrafisz sobie to wyobrazić, to może się stać naprawdę!
To jak budowanie domu, którego nie zrobisz, dopóki nie będziesz mieć projektu od architekta.
Naszą architekturą jest nowa kultura seksualności – taka, która nie tylko cieszy się, gdy ludzie „to robią”, ale też zachęca, aby „to” nazwać po imieniu i uczynić najpiękniejszym kochaniem się z możliwych!

Ja siedziałam w takim kręgu i zwołuję go ponownie. To Kurs samoświadomości seksualnej.

Jeśli chcesz do niego dołączyć – we Wrocławiu – lub na Wyspach Szczęśliwych – po prostu się zgłoś! To takie proste!

Będą kobiety, będą mężczyźni, będzie dużo piękna, wzruszeń, poruszeń, śmiechu, zabawy, przekraczania tabu i bezpruderyjne rozmowy o tym, o czym do tej pory nawet nie śmiałaś/-eś rozmyślać!

Od jakiego tematu Ty chcesz zacząć?  

Voca Ilnicka
Przewodniczka po kobiecej seksualności, feministka-waginistka, aktywistka, ekstatyczna rebeliantka, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl; autorka sprzedanej w ponad tysiącu egzemplarzy książki Uniesienie spódnicy, popularnego ebooka Sekretnik kobiecej waginy i współautorka książki 7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki. Zajmuje się przywracaniem seksualności należnego jej miejsca i odkłamywaniem krzywdzących przekonań na temat kobiecej i męskiej seksualności.