dział: wiadomości

Zgwałcone dziewczynki nie muszą rodzić!

dodano: 2011.09.01
Za odrzuceniem projektu ustawy skazującej kobiety w ciąży na śmierć, głosowało tylko 5 osób więcej niż za przyjęciem go. Było niebezpiecznie blisko przyjęcia przez demokratyczny kraj - Polskę - tak niesprawiedliwej i nieludzkiej ustawy!

  Pierwsze głosowanie w Sejmie nad przyjęciem obywatelskiego projektu odbyło się 1 lipca 2011 roku. Ustawa odbierała prawo przerywania ciąży wszystkim kobietom - także tym, które na skutek ciąży miałyby stracić zdrowie lub życie, także kobietom, które zostały zgwałcone lub które noszą ciężko uszkodzony płód - artykuł do przeczytania tutaj.


Nawet dziś, mimo że prawo pozwala usunąć ciążę w trzech przypadkach: uszkodzenia płodu, gwałtu lub zagrożenia życia lub zdrowia kobiety - Polki umierają w szpitalach lub są zmuszone rodzić niechciane dzieci, bo lekarze odmawiają przeprowadzenie legalnej aborcji. 


Wczoraj w Sejmie głosowano nad dwoma projektami:

1. Zakazującym aborcji całkowicie - który został odrzucony. Jednak przewaga głosów była bardzo niewielka. Jedynie 5 posłów więcej uważało, że nie można zmuszać kobiet to rodzenia w 3 powyższych przypadkach. Tu wyniki głosowania.

2. Legalizującym aborcję - który został odrzucony większością głosów.


Wniosek z tego taki, że posłom i posłankom odpowiada obecna rzeczywistość, nawet jeśli my - realne kobiety na tym tracimy. Ba, 186 osób uważa, że nasze prawo jest zbyt liberalne, pozwalając przerwać ciążę gwałconym nastolatkom czy ciężko chorym kobietom, które  wskutek ciąży mogą umrzeć (jak np. Agata Lamczak, która nieleczona w szpitalu umarła  w torturach bólu).


Ponadto drugi projekt ustawy (ten legalizujący aborcję do 12 tygodnia ciąży), wprowadzał także refundowanie antykoncepcji, in vitro oraz obowiązkową edukację seksualną w szkołach - co także okazało się zbyt nowoczesne i radykalne dla posłanek i posłów. Przypominamy więc, że ustawa antyaborcyjna z 1993 roku (która obecnie obowiązuje) nakazuje prowadzenie w szkołach wychowania seksualnego (które obecnie zamieniło się w karykaturalne przygotowanie do życia w rodzinie, na którym można się dowiedzieć, że seks i antykoncepcja są niebezpieczne, a masturbacja czy homoseksualność to choroba - polecamy dokument "Jak naprawdę wygląda edukacja seksualna w Polsce? Raport Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton” Czerwiec 2009).


Czy jest jakiś sposób na uleczenie polskiej hipokryzji? Mamy nadzieję, że TAK DLA KOBIET szybko przybliży nas do normalności, dlatego namawiamy do włączenia się w tą obywatelską inicjatywę! Główne założenia inicjatywy to: 

1. wprowadzenie rzetelnej edukacji seksualnej do szkół,

2. refundowana i dostępna antykoncepcja,

3. legalna aborcja.


Poniżej fragment artykułu z Gazety Wyborczej:


"Sejm w drugim czytaniu odrzucił projekt ustawy obywatelskiej zaostrzający przepisy aborcyjne. Projekt przepadł różnicą pięciu głosów. Posłowie głosowali również przeciw projektowi SLD liberalizującą przerywanie ciąży.


Za wnioskiem o odrzucenie projektu zakazującego aborcji głosowało 191 posłów; 186 - było przeciw; pięciu wstrzymało się od głosu. Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zakładał m.in. wykluczenie z prawa tych wyjątków, które dopuszczają obecnie w Polsce aborcję.(...)


Ogromna większość przeciw liberalizacji

Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie przygotowany przez SLD, który liberalizował przepisy dotyczące przerywania ciąży, wprowadzał refundację aborcji i środków antykoncepcyjnych oraz edukację seksualną do szkół. Za wnioskiem o odrzucenie projektu zagłosowało 369 posłów; przeciw - 31 ; dwóch - wstrzymało się od głosu. Projekt poparli tylko posłowie SLD.

 Projekt SLD zakładał prawo do aborcji do 12. tygodnia ciąży na wniosek kobiety. Po upływie 12 tygodni, aborcja byłaby dopuszczalna tylko w trzech przypadkach: gdy ciąża jest następstwem czynu zabronionego, stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety oraz gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Placówki zdrowia, które mają podpisany kontrakt z NFZ, nie miałyby prawa (zasłaniając się np. tzw. klauzulą sumienia) odmówić kobietom przeprowadzenia legalnego zabiegu przerwania ciąży."


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,10207752,Sejm_odrzucil_oba_projekty__liberalizujacy_i_zaostrzajacy.html

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 3)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.09.08, 15:47

Marzenka
Osobiście uważam,że aborcja to najgorsze rozwiązanie dla kobiety zgwałconej. Już sam gwałt jest wystarczająco traumatycznym przeżyciem dla każdej kobiety, co dopiero aborcja. Przecież istnieją tabletki tak zwane "PO" które można dać kobiecie po gwałcie. Moim zdaniem rząd powinien zainteresować się co dzieje się z kobietami zgwałconymi. Prawda jest taka,że składając zeznania często doświadczają one szykany,niekomfortowych warunków jak na swój stan. Badania ginekologiczne,obdukcje też pozostawiają często wiele do życzenia,słyszy się historie kobiet które nie doznały nawet odrobiny współczucie i delikatności ze strony badającego je ginekologa. Rzucane przez położne komentaże zapadają w pamięć. Aż wreszcie niech w końcu te kobiety mają łatwy dostęp do psychologia i terapii bez czekania w durnych kolejkach!Przecież to okropna trauma która zaburza całe życie,nie tylko naszą seksualność ale całą psychikę kobiety!Niech ktoś zajmuje się tymi kobietami,psycholodzy terapeuci. Wszystkie feministki trąbią o aborcji a nie słyszy się,żeby ktoś chciał zadbać o psychikę tych biednych kobiet. . .
# 22011.09.09, 14:21

koteczek
mmm. . . co do aborcji to moim zdaniem niech każda osoba decyduje sama za siebie, a państwo powinno umożliwić środki wszystkim. . .
osobiście nie dokonałabym aborcji dziecka poczętego w wyniku g. . . i to nie żaden frazes, gdyż przez to przeszłam. . .
# 32011.09.09, 19:22

Marzenka
oczywiście,że państwo powinno to udostępnić,ponieważ każdy z nas ma inne przekonania i każdy powinien mieć możliwość zrobienia tego co uważa było by dla niego w tym temacie najlepsze. Ale prawda jest taka,że przecież lepiej położyć ogromny nacisk na edukację seksualną i antykoncepcję niż żeby kobiety przechodziły przez aborcję. ten zabieg czasem jest wybawieniem-a czasem czymś smutnym warto więc spełnić oczekiwania obu stron.

podobne artykuły

Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
Jeśli ktoś jest permanentnie na polu walki, jeśli czerpie z tego wielką satysfakcję, to jego język, będąc projekcją takiego sposobu postrzegania rzeczywistości, pełen będzie słów takich, jak „morderczynie”, czy „zabójczynie”, bo przecież wiadomo, że pole walki służy zabijaniu.
 
Światowy Dzień Działania na rzecz Bezpiecznej i Legalnej Aborcji
28 września to Międzynarodowy Dzień Działań na rzecz Bezpiecznej i Legalnej Aborcji.Pokaż solidarność z kobietami, którym odmawia się ich podstawowych praw.
 
Usunęłam ciążę
Przerwałam ciążę. I nie mam traumy. A nawet wyrzutów sumienia. Nie jestem nastolatką, ani nikt mnie nie zgwałcił.
 
Kiedyś ”czarownice”, a dziś zwykłe kobiety skazywane są na śmierć...
„Jeśli przeżyje podtapianie i uniesie się, jest czarownicą. Jeśli umrze, jest kobietą”. To się dzieje nadal. Kobiety wciąż cierpią pod żelazną pięścią kościoła.
 
Ratujmy Kobiety
Ostatnia szansa, by uratować polskie kobiety. Do końca lipca zbieramy podpisy pod inicjatywą sprzeciwiającą się całkowitemu zakazowi aborcji
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
Jestem wzruszona. Poruszona. Szczęśliwa i radosna. Kocham moją pracę i kocham Seksualność Kobiet. A co mnie nakłania do takich wyznań i dlaczego czuję euforię? Ano dlatego, że w ostatnim czasie dostałam od Was tyle cudownych, pięknych, ujmujących, rozczulających, potężnych i jeszcze raz – pięknych! - artykułów, że serce rośnie, dusza śpiewa i chce mi się żyć! :)
 
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
seksualność kobiet » opowiadania
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
Naprawdę letni wieczór na hotelowym tarasie. Wszyscy już rozluźnieni po pracy więc zaczynają się uśmiechy, pojawia się alkohol, jedzenie, kontakt. Kontakt przede wszystkim. Wszystko to co obiecuje wyjazd służbowy, relaks w białym kołnierzyku.
 
Piękno waginy
seksualność kobiet » moje ciało
Piękno waginy
Od zawsze zachwycały mnie owalne kształty. Delikatne, opływowe, miękkie. Było w nich coś boskiego i nieskończonego, co kusiło i ciągnęło. Jako młoda dziewczyna skupiłam się głównie na oczach i ustach, gdy dojrzałam olśniło mnie piękno kobiecego ciała... piersi, krągłe biodra, pośladki i ona... wagina.
 
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
seksualność kobiet » wiadomości
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
Kiedy ostatni raz ktoś Cię długo i czule przytulał? Bez podtekstów. Bezinteresownie. Po prostu dlatego, że mógł się podzielić własnym ciepłem i życzliwością? Kiedy ostatni raz długo i uważnie patrzyłaś_łeś komuś w oczy?
 
zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter