dział: wiadomości

Trzeci rok w Szkole Seksu i Miłości

Voca Ilnicka
dodano: 2016.11.10
Poszłam do Szkoły Seksu i Miłości Karo Akabal z ciekawości. Nie sądziłam, że to ”zmieni moje życie”. A jednak...

zycie-seksualne-1.gif
Poszłam do Szkoły Seksu i Miłości Karo Akabal z ciekawości. Nie sądziłam, że to "zmieni moje życie". A jednak trochę zmieniło. Jeśli i Ty chcesz "zmienić swoje życie" (jak to szumnie, brzmi, prawda?:), to kliknij tutaj i zapisz się już dziś. Kurs zaczyna się już pod koniec listopada, a wtedy ja po raz trzeci będę zaczynać szkołę od nowa.

Co w niej lubię?

* Fajną prowadzącą. :)
* Aby się uczyć, nie trzeba wychodzić z domu. Możesz też przemieszczać się po całym świecie i nie uronić nic z kursu. 
* Wszystkie lekcje audio i wideo mogę oglądać, kiedy chcę, odsłuchiwać sama albo razem z moim partnerem, który w tamtym roku mocno się w to wkręcił i tak samo, jak ja, czekał na następną lekcję. :)
* Nigdzie się nie wyjeżdża, więc nie przeżywa się żadnego szoku, pt. "A teraz wracam do zwykłego życia i co ja teraz zrobię z tymi mądrościami?". Jesteś u siebie, puszczasz sobie nagrania, w tym samym czasie sprzątając, robiąc ciasto, zmywając naczynia (tak, tak właśnie wyglądało to u mnie - pamiętam, jak piekłam pierniczki na święta, oglądając jedno wideo za drugim - nadganiając zaległości:)), czasem spotykając się na skajpie, przez telefon lub w realu z inną kobietą ze szkoły, z którą robicie wspólnie zadania. Ja umawiałam się w zeszłym roku z moją przyjaciółką. Czasem wspólna godzina na skajpie, to był krok milowy w życiu! Wspominam ten czas jako czas bliskości, szczerości, zadumy, spojrzenia w siebie - bardzo cenny, który i tej jesieni chcę powtórzyć!
* Poznajesz seksualność (Twoją własną unikalną seksualność krok po kroku) u siebie, w znanym otoczeniu, możesz się z tym oswoić, powiedzieć bliskim, podzielić z kobietami ze szkoły... Krok po kroku - u Ciebie w domu. 
* Bierzesz udział w zadaniach, dyskusjach, webinarach, lekcjach - w Twoim tempie. Materiał w szkole czeka na Ciebie przez cały rok. Szkoła trwa niby 3 miesiące, ale tak naprawdę trwa cały rok! Lekcje nie znikają, zawsze możesz do nich wrócić. Możesz "pójść na wagary", a potem wrócić i zacząć tam, gdzie skończyłaś.
* Jesteś anonimowa. Jeśli jesteś nieśmiała, wstydliwa, boisz się "co ludzie powiedzą" - to tutaj nikt nic nie powie. Po pierwsze wszyscy są bardzo życzliwi i pomocni, a po drugie, jesteś całkowicie anonimowa.
* Kobiety tworzą też realne kręgi. Jeśli chcesz wyjść z tej anonimowości, możesz się spotkać z innymi i nawiązać znajomości i przyjaźnie z siostrami w seksualności.
* Czasem gdzieś można poznać obcą kobietę i zgadać się przypadkiem, że ona też jest ze szkoły, to od razu zbliża! Tak miło jest też powiedzieć, że ukończyło się "Szkołę Seksu i Miłości". :D

szkola-seksu.gif
* Szkoła jest dla wszystkich kobiet - mężatek, singielek, młodych, starych, mądrych, głupich...:P Lesbijek, hetero, biseksualistek, kobiet "wyzwolonych", kobiet z problemami, poliamorycznych, monogamicznych, wesołych i smutnych... Wielka różnorodność daje fajny kontekst. Czy Ty byś tam pasowała? TAK! :D
* Szkoła ma swoją cenę, ale w porównaniu z innymi kursami - naprawdę się opłaca. Myślę, że Karo mogłaby brać i 4 razy tyle i nadal by się opłacało. :)

Czekam na szkołę z radością. Już kilka tygodni temu przeglądałam stare materiały i nagrania jeszcze z pierwszej edycji. To jest atmosfera, klimat, do którego chce się wracać! Długie jesienne wieczory, zapach piekącego się piernika z przyprawami, mozaika kolorowych liści za oknem - super przygoda z seksualnością! Polecam! :)Autorką jest Voca Ilnicka
VI.jpg
Voca Ilnicka, edukatorka seksualna, trenerka, twórczyni serwisu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010), współautorka „Weź kąpiel w płatkach róż. Jak polubićmiesiączkę” (2010) i „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki” (2016). Warsztaty dotyczące płci i seksualności prowadzi od roku 2007, a warsztaty tylko dla kobiet od 2011 roku. Prowadzi także zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Gitama. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” itp.

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl
 

komentuj

autor:


podobne artykuły

Szkoła Seksu i Miłości - Sex and Love School 2016-2017
Polska szkoła seksu i miłości ogłasza nabór na trzecią edycję. Lekcje zaczynają się 24 listopada. :)To może być 12 tygodni, które odmienią Twoje życie seksualne i miłosne na zawsze. Dostaniesz tutaj narzędzia, które pomogą Ci zbudować satysfakcjonującą relację lub w istniejącej zmienić to, co będziesz chciała...
 
Polska szkoła seksu i miłości
Polska szkoła seksu i miłości ogłasza nabór na drugą edycję. Lekcje zaczynają się 24 listopada. :)To może być 12 tygodni, które odmienią Twoje życie seksualne i miłosne na zawsze. Dostaniesz tutaj narzędzia, które pomogą Ci zbudować satysfakcjonującą relację lub w istniejącej zmienić to, co będziesz chciała...
 

najnowsze artykuły

Kurs Akceptacji Ciała. 5-tyg. podróż do serca samoakceptacji
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs Akceptacji Ciała. 5-tyg. podróż do serca samoakceptacji
Chcesz się poczuć dobrze w swoim ciele? Rozgościć się w sobie i cieszyć się sobą? Nabrać większej pewności siebie w życiu i sypialni? Zapisz się na Kurs Akceptacji Ciała – to 5-tygodniowa przygoda pełna miłości.
 
Sekretnik kobiecej waginy. Przeczytaj mój ebook!
seksualność kobiet » artykuły
Sekretnik kobiecej waginy. Przeczytaj mój ebook!
Sekretnik Kobiecej Waginy to zupełnie inny przewodnik po życiu seksualnym dla mężczyzn i kobiet. Nie znajdziesz takiego w sklepach. Studiuję seksualność od jest strony praktycznej i wiem, co Was najczęściej interesuje. O tym piszę. Bez ogródek. Bez owijania w bawełnę. Konkretnie i prosto. I prosto z serca.
 
Poronienie
seksualność kobiet » macierzyństwo
Poronienie
Gdyby nie te dzieci, nie dowiedziałabym się o sobie tylu rzeczy. O swoim związku. O przyjaciołach. O najstarszym dziecku. O rodzinie. O świecie.Jestem silną kobietą. Jestem najwłaściwsza mamą dla moich dzieci. Jestem wrażliwym, czułym i troskliwym człowiekiem. Jestem mądra.
 
„Świadomość seksualna - na co mi to?” - nasz matronat
seksualność kobiet » wiadomości
„Świadomość seksualna - na co mi to?” - nasz matronat
Dlaczego kwestia świadomości seksualnej wywołuje tyle emocji, a nawet frustracji? Jak można podnieść poziom własnej świadomości seksualnej?
 
Kubeczki menstruacyjne dla diablic, czyli zestaw Fun Cup
seksualność kobiet » miesiączka
Kubeczki menstruacyjne dla diablic, czyli zestaw Fun Cup
O kubeczkach już pisałam kilka razy, ale o kubeczkach dla diablic jeszcze ani razu. Właśnie dostałam do recenzji kubeczki firmy Fun Factory, które przypominają diabelskie rogi, więc jest okazja przypomnieć, że kubeczek menstruacyjny to wygoda, a w wersji Fun Factory także trochę zabawka (Wasze dzieci je pokochają!). W każdym razie dla mnie (tak, miałam niezły ubaw, gdy pierwszy raz próbowałam go wyciągnąć.)
 zobacz też

„Świadomość seksualna - na co mi to?” - nasz matronat

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter