dział: wiadomości

Tantryczne warsztaty Johna Hawken w Polsce - lato i jesień 2016

dodano: 2016.07.02
Tantryczne warsztaty Johna Hawkena w Polsce - lato i jesień 2016: Tantryczna ścieżka, Energia życia, Tantra teatr, Dark Eros, Tantryczny Taniec Energii i Świadomości, Szamański Krąg Uzdrawiającej Mocy

john-hawken-660.jpg

1-9 VII IV Festiwal Tantry, Seksualności, Świadomości Ciała i Szamanizmu (Nowe Kawkowo) 


Podczas Festiwalu John będzie prowadził następujące warsztaty: 


JOHN HAWKEN


WARSZTATY:

I. Tantryczna Ścieżka 
II. Energia Życia.
III. Tantra i teatr (prowadzą: John Hawken i Freya Wolna)
IV. Dark Eros – tantryczna transformacja lęku, poczucia winy, wstydu i gniewu.


WYDARZENIA:

I. Sweat Lodge – szamański szałas potów.

OPISY WARSZTATÓW I WYDARZEŃ:


I.  TANTRYCZNA ŚCIEŻKA/ THE TANTRIC PATH

 • Jakie są podstawowe zasady podejścia tantrycznego?
 • Jak możemy uzdrowić nasze poczucie izolacji? I znaleźć więcej połączenia?
 • Jak mogę pozwolić sobie żyć naprawdę, jak mogę być coraz bardziej obecny?
 • Kim jestem pod powierzchnią wyuczonych społecznych masek?
 • Jak tworzyć swoją rzeczywistość, i jak ją przekształcać?

Tantra daje odpowiedzi na wszystkie te pytania, a poniższe trzygodzinne warsztaty dadzą ci i ch przedsmak. Stworzona  przez Johna Hawkena w Anglii szkoła tantry The Tantric Path obejmuje tantrę,  pracę z  ciałem i energią, seksualnością,  metody terapeutyczne oraz szamańskie rytuały i techniki uzdrawiania.

Nasza seksualność, to nasza siła i energia  życiowa. Zaprzeczanie jej, ukrywanie i nie wyrażanie,  to blokowanie najbardziej żywotnych i twórczych aspektów naszej osoby.  Tak samo przepływ i kreatywność w  naszym życiu, związane są fundamentalnie  ze swobodnym przeżywaniem  naszej seksualności.


Czy chcielibyście  naprawdę poznać siebie i swoją seksualność? Swoje skrywane marzenia, oczekiwania i nadzieje? Czy odczuwacie tęsknotę za intensywnością w swoich doświadczeniach seksualnych? Jeśli tak, to zapraszamy w piękną podróż odkrywania prawdziwej seksualności. Samemu lub z partnerem.


john-hawken-660-xx.jpg


II. ENERGIA ŻYCIA
Energia życia - witalność przepływa wokół nas i będzie przepływać przez nas, jeśli się na nią otworzymy. Energia jest meta-poziomem, który łączy nas z istnieniem i nadaje życiu sens, jednocześnie będąc podstawą naszej wolności do bycia sobą. W poszukiwaniach i poznawaniu siebie, wzrastaniu do podążania własną ścieżką, odkrywamy, umysł, emocje, zachowania, kreatywność, seksualność, zdolność do miłości, które zależą od naszego wyboru, czy pozwolimy by życie przepływało przez nas. W każdej chwili wybieramy na ile otworzymy się lub zamkniemy na życie we wszystkich jego przejawach.

Energię czerpiemy z pożywienia, poprzez oddychanie - na tyle, na ile głęboko uda nam się oddychać; i podobnie jak rośliny, otrzymujemy ją od słońca i ziemi będących przeciwnymi biegunami energetycznymi, pomiędzy którymi żyjemy, powyżej i poniżej, biegun dodatni i biegun ujemny.

To poprzez energię, świat dotyka nas i my możemy dotknąć świata. Zrozumienie klucza do energii doprowadza nas do większego kontaktu ze sobą, naszą witalnością, naszą mocą i radością.

Ale również żyjemy, jako część pola energii, całe życie, które nas otacza, ludzie, przyroda, krajobrazy, kosmos. Pytanie, czy przyjmiemy energię i pozwolimy sobie doświadczać emocji i witalności, czy też się ich obawiamy?
Kultura, której żyjemy, uczy nas, aby dostosować się do oczekiwań, podświadomie obawiając się  własnej energii. Społeczeństwo nie daje nam zbyt wielu pozytywnych modeli ekspresji energetycznej, wręcz wydaje się, że uczy się nas, ze wewnątrz nas jest coś, czemu nie można ufać,  coś potwornego lub złego. Musimy kontrolować siebie, aby być dobrymi ludźmi. Stajemy się wyobcowani od własnej energii i własnych przepływów energetycznych, aż nawet boimy się, najmniejszych spontanicznych impulsów.

Jeśli uda nam się podnieść poziom energii, otrzymujemy dostęp do niewyczerpanych źródeł energii,  i form jej ekspresji, utożsamiając się z bardziej z przepływem niż z kontrolą.

Stając się coraz bardziej obecni w ciele fizycznym i realizując ciało energetyczne, zaczynamy doświadczać bezpośrednio tajemnic życia - relacji, miłości i seksu, uzdrawiania i duszy, a także doznajemy sacrum boskości.

Znajdując wolność od samokontroli – orientującej nas w kierunku norm, wysokiej wydajności i tego co  "powinno być", możemy dojść do świadomości orientującej nas w kierunku tego, co jest i poczucia tego, kim jesteśmy.

Zatem nie musimy obawiać się swojej dzikiej natury i przyjąć ją jako wyraz sacrum. Byśmy mogli przezwyciężyć lęk przed świadomością.

Doświadczanie tego co naprawdę jest, może być bolesne, gdyż świadomość niszczy nasze złudzenia i  pojęcia mentalne, ujawniając luki pomiędzy tym, co powinno być a tym, co jest. Ale kiedy pozwolimy sobie na to zniszczenie, możemy przyjąć prawdę i poczuć rzeczywistość, jako jedyne miejsce, w którym jesteśmy w kontakcie, w którym jesteśmy bezpieczni.

III. TANTRA I TEATR (PROWADZA: JOHN HAWKEN I FREYA WOLNA) 
John rozpoczął drogę duchowego wzrastania w Teatrze Laboratorium Grotowskiego we Wrocławiu. Praca Grotowskiego z aktorami dotyczyła zrywania masek i ucieleśniania esencji bycia człowiekiem.  Jak potkać się w prawdzie istnienia bez koncepcji jak powinno się to odbywać. Podczas tego warsztatu John podzieli się swoimi odkryciami ze swojej podróży od teatru eksperymentalnego do tantry. Jak odnaleźć spontaniczność, być świadomym swojej energii i wyrażać ją w sposób zamierzony, lecz bez kontroli i cenzurowania. Będziemy odkrywać podobieństwa koncepcji teatru Grotowskiego, świętego rytuału tantrycznego i świętej przestrzeni.

Naszym pojazdem będą maski kochanków, szamańskie koło uzdrawiania, ogień ośmiu przejawów seksualności. Warsztat porwie cię do świata zabawy i śmiechu, powagi i momentów głębokiego poruszenia, i popchnie do krawędzi ograniczeń lęku i wstydu.

IV. DARK EROS: TANTRYCZNA TRANSFORMACJA LĘKU, POCZUCIA WINY, WSTYDU I GNIEWU.


Dark Eros to termin opisujący seksualność pierwszej czakry; powstaje na bazie problemów egzystencjalnych, a nie z czystej przyjemności, miłości i kontaktu. Motywy egzystencjonalne bez względu czy dotycza siły (nadmiaru lub jej braku), złości i zemsty, poczucia winy i wstydu, lub kwestii poczucia własnej wartości i mocy zabarwiają energię seksualną w ciemne odcienie. Dzieje się tak, gdyż kwestie te są zwykle nieświadome,  może nawet obsesyjne i posiadają energię, która grozi zerwaniem się spod świadomej kontroli. Nie jest to częścią odgrywania czy narcyzmem, bardziej wychodzi to z ciemności trzewii poruszając energie głęboko ukryte w brzuchu. Głównym tematem pierwszej czakry jest etap rozwoju zwany transgresją. Dziecko zaczyna doświadczać siebie, swoją indywidualność, poprzez przeciwstawianie się władzy rodziców, łamiąc zasady lub mówiąc nie. Jest to faza analna rozwoju seksualnego, gdy energia przechodzi z jamy ustnej i pragnienia połączenia i symbiozy do podstawy kręgosłupa, gdzie znajduje się ochota na to by być bezczelnym i niegrzecznym.

Kwestie egzystencjalne można uzdrowić i przetransformować poprzez techniki tantrycznej  świadomości, otwarte serce, a także afirmujące życie wyrażanie energii przyjemności.

Problemy egzystencjalne wynikają z represji energii seksualnej w trakcie przed - płciowych etapów  (oralnym i analnym) rozwoju seksualnego. Kiedy czujemy się odrzuceni, emocje i przyjemność załamują się i czujemy rezygnację, gdy kontrolujemy stają się one się poczuciem winy, lękami i nieświadomym połączeniem podniecenia i siły, cierpienia i kary.

John Hawken wprowadza praktyczne i teoretyczne podejście do przekształcenia problemów egzystencjalnych z powrotem do czystej przyjemności i energii życiowej z potężną mocą uzdrawiania i wyzwolenia.

Następnie szamańskie potu złożyć jako rytuał wieczorny.


SWEAT LODGE – SZAMAŃSKI SZAŁAS POTÓW  
Ten szamański rytuał za pomocą alchemii czterech elementów, ziemi, ognia, powietrza i wody służy oczyszczeniu i transformacji. Wchodzimy do łona Babci ziemi jak jej dzieci w ufności i niewinności by  wyjść odnowieni i pokornie wzmocnieni.

Ogień przynosi mam oczyszczenie i inspirację. Naprzeciwko jest zbudowany szałas, który przedstawia macicę Matki Ziemi. Wkraczamy do niej tak nadzy i pokorni, jak narodziliśmy się z macic naszych matek. Energia ognia jest zmagazynowana w kamieniach, które zostały w nim ogrzane, a następnie zaniesione w mroki macicy. Kamienie są polewane wodą, aby wyzwolić tę energię: otrzymujemy ją poprzez wdychanie gorącej pary. Modlimy się o uzdrowienie naszej planety oraz naszych bliskich. Modlimy się o uzdrowienie naszych ciał i emocji. Wreszcie prosimy o wizję, aby zainspirowała nas na naszej ścieżce życiowej, którą zdążamy do świętego snu. Szałas potów to pełna mocy magiczna ceremonia przemiany i wzbogacenia o większą duchową świadomość

16-23.VII Szamański Krąg Uzdrawiającej Mocy – Medicine Wheel,  prowadzi John Hawken (Nowe Kawkowo)

 • http://www.tuiteraz.eu/pl/harmonogram82/details/834-warsztat%20-szam

  Podczas warsztatu zostanie utworzony krąg uzdrawiania, w którym dziesięciu uczestników będzie reprezentować dziesięć kierunków, odpowiadających dziesięciu czakr (centra energetyczne człowieka, w tradycji szamańskiej jest ich 20). Będą oni przekazywać informacje, które odbiorą na temat problemu siedzącej pośrodku osoby uzdrawianej. Pod przewodnictwem mistrza ceremonii - Tańczącego Wodza (Dancing Chief) będą oni odkrywać i odzwierciedlać osobie uzdrawianej różne możliwości rozwiązań, które przekażą w formie wielowymiarowej konstelacji energetycznej. Doświadczając swojej konstelacji, osoba uzdrawiana otrzyma inspiracje pomocne przy tworzeniu nowych wzorców i przekonań, które pomogą jej w rozwiązaniu problemu i mogą przyczynić się do zmian w życiu.

  Uzdrawianie w kręgu jest doświadczeniem radosnym i inspirującym. Transformacja jest doświadczana przez osobę uzdrawianą, jak również wszystkich uczestników kręgu.

  Podczas warsztatów poznamy podstawy Szmańskiego Koła Uzdrawiania, jak również nauczymy się odbierać informacje za pośrednictwem naszych ciał energetycznych. Ciało energetyczne jest kluczem do postrzegania i współtworzenia rzeczywistości energetycznej, która nas otacza, poprzez nie, jako Święci Ludzie stajemy się katalizatorem i łącznikiem pomiędzy światem fizycznym a światem energii i ducha. Wchodząc w stan przyczyny - podejmujemy decyzję i odpowiedzialność za tworzenie naszej rzeczywistości, stając się strażnikami i celebrantami życia na tej planecie.

   

  John Hawken, od 35 lat prowadzi warsztaty pracując z energią i świadomością. Studiował szamanizm u Erwin Dreamwalker wg tradycji Twisted Hair Society. Jego szkoła Ścieżka Transformacji łączy tantrę, szamanizm i bioenergetykę. Jest autorem książki "Realizations", która ukaże się w języku polskim w tym roku.


12-16.X Tantryczny Taniec Energii i Świadomości, prowadzi John Hawken (Nowe Kawkowo)

http://www.tuiteraz.eu/pl/harmonogram82/details/843-warsz-hawk


Pracując z ciałem energetycznym poprzez praktyki tantryczne i szamańskie, rytuały oraz masaże będziemy podnosić świadomość i zdolność do postrzegania świata energii wokół nas. Po to, aby  poczuć przestrzeń własnego serca, aby poczuć seksualną i duchowę energię drugiego człowieka, lub też aby poszerzyć świadomość w dziedzinie energii życiowej, która nas otacza w formie połączeń z naturą i energiami kosmosu, których jesteśmy częścią. Będziemy uczyć się wykorzystywać z twórczy taniec pomiędzy energią i świadomością aby urzeczywistniać nasz potencjał i przyciągnąć energie, które wspierają święty sen o celu naszego celu życia.

 TANTRA


Tantra to ścieżka dla tych, którzy chcą otworzyć się na życie w pełni i chcieliby rozwijać się w dziedzinie odczuwania energii, poszerzania świadomości, rozbudzania kreatywności i seksualności. Ścieżka tantryczna łączy serce, duchowość i cielesność, co pozwala nam ponownie poczuć świętość w  nas. 

John Hawken jest psychoterapeutą i nauczycielem tantry w od ponad 30 lat. Był uczniem,  prekursorki tantry w Europie Margo Anand, z czasem stworzył swoje własne podejście do tantry oparte na wieloletnich doświadczeniach terapeutycznych w zakresie bioenergetyki ciała i praktyk szamańskich. Tantra Johna Hawkena prowadzi nas z powrotem do głębokiej akceptacji wszystkich aspektów naszej egzystencji; integruje zarówno światło, jak i ciemność, ziemię i niebo, ciało, emocje, ducha i duszę. Na warsztatach tantrycznych u Johna doświadczamy pełni siebie – głęboko poznając swoje ciało fizyczne jak i energetyczne.

 Energia miłości, przyjemności i seksualnej ekscytacji pomaga nam odczuwać i uwalniać energię. Na ścieżce Tantry uczymy się odczuwać energię w ciele, co umożliwia, nam przeżywanie stanów szczytowych, na przykład, głębokich orgazmów.  Uczymy się, że rzeczywistość jest stworzona poprzez jedność energii i świadomości oraz poprzez jedność boskiej kobiecości - Shakti i boskiej męskości - Shivy. Łącząc energię i świadomość na poziomie serca, seksu i ducha tworzymy magiczną siłę, którą możemy wykorzystać by tworzyć spełnione, pełne radości i błogości życie.

Nasza seksualność, to nasza siła i energia  życiowa. Zaprzeczanie jej, ukrywanie i nie wyrażanie,  to blokowanie najbardziej żywotnych i twórczych aspektów naszej osoby.  Tak samo przepływ i kreatywność w  naszym życiu, związane są fundamentalnie  ze swobodnym przeżywaniem  naszej seksualności.

Czy chcielibyście  naprawdę poznać siebie i swoją seksualność? Swoje skrywane marzenia, oczekiwania i nadzieje? Czy odczuwacie tęsknotę za intensywnością w swoich doświadczeniach seksualnych? Jeśli tak, to zapraszamy w piękną podróż odkrywania prawdziwej seksualności..

Te warsztaty pokazują jak wzbogacić i uzdrowić twoją seksualność  poprzez techniki Tantry: uwalniające i wyrażające energię, podnoszące świadomość, otwierające w pełni serce i afirmujące życie, wzbogacające istotę przyjemności.

SZAMANIZM

Szamanizm bada połączenia energetyczne ze wszystkim, co nas otacza: żywiołami, minerałami, roślinami i zwierzętami, w szczególności połączenia duchowe, z przodkami, karmą i Świętym Snem – wizją ścieżki życia. Na ścieżce szamańskiej rozwijamy zdolność do postrzegania energii i ducha za pośrednictwem swojego ciała energetycznego, odczuwanie, którego wprowadza nas w poszerzone stany świadomości. Szamanizm uczy nas, jak poczuć siebie w sieci połączeń z ziemią i słońcem – naszymi pierwszymi rodzicami, ponad wszelkimi ludzkimi związkami krwi, oraz tego jak wziąć odpowiedzialność za Ziemię, jako jej czciciele i opiekunowie.

 

John Hawken przekazuje głębokie nauki rdzennych ludów w tradycji Twisted Hair, które studiował u Arwyn Dreamwalker.  Pracuje z szmańskim kręgiem uzdrawiającej mocy w tradycji Star Maiden Infinity Circle (Kręgiem Uzdrawiającej mocy Gwiezdnych Panien – Gwiezdne Panny, w tradycji szamańskiej to duchowe istoty, które w pradawnych czasach pozostawiły ludzkości dar swojej wiedzy). Krąg, w tradycjach szamańskich określa równość wszystkich istot oczach Ducha.

 

PRACA Z CIAŁEM I ENERGIĄ

Praca z ciałem i energią ma na celu przywrócenie swobodnego przepływu energii w ciele, zdrowia, kreatywności  i radości życia. Pomaga usunąć napięcia, które gromadzą się w ciele i umyśle. Przywraca naturalny kontakt ze swoim ciałem.

Służy uwolnieniu ludzi od starych traum, nawyków, nieświadomych mechanizmów obronnych oraz uwolnieniu energii życiowej, aby mogła swobodnie zasilać naszą żywotność, potrzebę przyjemności i samorealizacji. Jej celem jest wprowadzenie zmiany w samą podstawę naszej egzystencji: od nastawienia opartego na lęku i nieświadomości przechodzimy do uważnego podejmowaniu wyborów i umiejętności wyrażania siebie w zgodzie z własnym sercem, seksualnością i duchowością.

 

podobne artykuły

Tantra, która rozsadzi Ci mózg i skonfrontuje Cię z morzem lęków
Gdy pierwszy raz wzięłam ją do rąk, zdziwiłam się jej ciężarem. Pięćset stron? Toż to encyklopedia!
 
Tantra. Gitama. Nowa książka
To wiadomość, która wywołała we mnie euforyczną radość – Gitama wydaje nową książkę. W końcu! Gdy tylko dojechałam do ostatnich stron „Tantry. Przekazu szeptem”, a było to w roku 2013, zaczęłam wyglądać kontynuacji. W międzyczasie przeczytałam „Tantrę szeptem” kilka razy, podczytywałam fragmenty, zachwycałam się a miejscami nawet zadziwiałam.
 
Tantra z piór. Każde ciało chce więcej
Daj mi to albo odsprzedaj!
Kocham to i ci nie oddam!
Muszę to mieć!

O co tyle krzyku?

Oczywiście – o duuuużo przyjemności.
 
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu. Jak to wygląda? :)
Koleżanka mnie straszyła, że będę musiała uprawiać seks ze starym brodatym facetem! - śmieje się jedna z uczestniczek przytulanek-głaskanek, które od roku organizuję we Wrocławiu.
-Żartujesz?
-Nie - kręci głową ona. - Naprawdę tak mówiła. Ale co tam, postanowiłam zaryzykować.
-Jeszcze nie byłem na takich fajnych przytulankach – mówi inny uczestnik. - Właściwie to byłem tylko raz, ale nie czułem się tam za dobrze. Była jakaś presja. A tutaj jest luz. Świetnie je prowadzisz – chwali mnie.
-Dzięki! - cieszę się, że mu się podoba.

Artykuł powstał dla wszystkich, którzy chcieli wiedzieć, co my tam robimy. Oraz dla tych, którzy ciągle zapisują i nie przychodzą, bo się wahają. :) Oraz dla tych, co są po prostu świata ciekawi!
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

„Obrzezanie” kobiet. Klitoridektomia w praktyce, cz. 2.

Sonda

Jestem
 • Kobietą
 • Mężczyzną
 • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter