dział: wiadomości

TAK dla Kobiet! - Poznań, Warszawa

dodano: 2011.09.20
15 września oficjalnie ruszyła inicjatywa obywatelska TAK dla Kobiet! Teraz w całej Polsce spotykamy się, by zbierać podpisy, organizować szeregi oraz... bawić się. Dołączcie! Macie okazję już jutro w Poznaniu(21.09.) i w piątek w Warszawie(23.09).

Inicjatywa TAK DLA KOBIET - spotkanie w Poznaniu

21 września · 19:00 - 22:00
Poznań, Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych Mikuszewo, ul. Staszica 9/5


Komitet Inicjatywny Obywatelskiego projektu ustawy o swiadomym rodzicielstwie zostal zarejestrowany. Mamy 90 dni na zebranie 100 tys podpisow. Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem dzialan inicjatywy i zbieraniem podpisow zapraszamy na spotkanie w srode 21.09 o godz 19.00 do poznanskiego biura Stowarzyszenia Mikuszewa
Prosze, przeslijcie te informacje dalej, potrzebujemy maksymalnej mobilizacji - bez tego nie ma szans na zebranie podpisow!
 Potrzebna jest Wasza pomoc.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana włączeniem się w mniejszym lub większym stopniu w zbieranie podpisów na terenie Wielkopolski, to prosimy o kontakt pod adres tdkpoznan@wp.pl.
Więcej informacji: www.takdlakobiet.pl


Benefit TAK DLA KOBIET - przyjdź, podpisz się, potańcz! - Warszawa 


piątek, 17:00 - 24 września o 03:00
klub 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18, Powisle, Warszawa


Czy chcesz, żeby w Polsce dostępna była rzetelna edukacja seksualna? Czy jesteś za tym, żeby w Polsce środki antykoncepcyjne oraz in vitro były refundowane? Czy chcesz, żeby kobiety miały prawo do decydowania o sobie?

Zapraszamy serdecznie na imprezę benefitową Tak Dla Kobiet, na której dowiecie się więcej o naszej inicjatywie, będziecie mogły/ mogli złożyć podpis pod projektem ustawy, wziąć udział w kiermaszu rękodzieła, książek, sztuki oraz bakesale, a później wyszaleć się na parkiecie!

Od godz. 17 do ok. 24 będzie trwała wyprzedaż rękodzieła i sztuki, w tym między innymi Guzikowcy (http://www.facebook.com/pages/Guzikowcy/108566192565127), DąsyDąsy Dizajn, oraz płótna studentów ASP!
Będzie można również kupić smakowite wypieki oraz książki o tematyce społecznej (m.in. wydawnictwa Krytyki Politycznej) i nie tylko!

Od ok. godziny 20 występy zespołów: Zdrada Pałki, Rajstopy Heleny i TopLes, a potem zabawa na parkiecie przy muzyce kobiecej połowy duetu Hungry Hungry Models (Sylwia Zarembska), Bu oraz Zecik.

Wstęp na część muzyczną - 10 zł!

Imprezę wspierają: Radio Tok FM, Feminoteka, Krytyka Polityczna, Trzy Kolory, Femka.

TAK dla kobiet to społeczna inicjatywa, której celem jest zebranie stu tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie oraz innych prawach reprodukcyjnych.

Szczegółowe informacje oraz projekt ustawy znajdziesz na stronie http://takdlakobiet.pl/

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 1)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.10.14, 21:11

Grzegorz
Każda kobieta na prawo do decyzji - zwłaszcza odpowiedzialnej decyzji. Ciąże nie biorą się znikąd. Każdy kontakt seksualny (pełny stosunek) może wiązać się z zajściem w ciążę. Tego rodzaju odpowiedzialności starsze kobiety powinny uczyć młodsze.

podobne artykuły

Aborcja była moją najlepszą życiową decyzją
Ciąża nie była wynikiem gwałtu, nie była zagrożona. Ale czuję, że zagrażała mi. Wiem, że moje życie by się całkowicie rozsypało, ja bym się rozsypała, wszystko, o co tak długo walczyłam, też by się rozsypało. W tamtym okresie byłabym naprawdę złą, nieradzącą sobie z dzieckiem i prawdopodobnie niekochającą matką z depresją.
 
Moja ciąża to moja sprawa i żaden chłop nie będzie mi nic kazał
Nie widziałam nigdy w tamtej poczekalni kobiet, których ciąża była wynikiem „rozrywkowego” stylu życia.
 
Natalia Przybysz o aborcji
Chciałabym, żeby kobiety przemówiły swoim głosem. Żeby zaczęły mówić o tym doświadczeniu. Tak jak w latach 60. przemówiły Amerykanki. A potem w latach 70. Francuzki. To doświadczenie istnieje, jest częścią kobiecego życia. To indywidualna sprawa i każda kobieta powinna móc zadecydować o tym sama – czy chce urodzić, czy nie. A to, jak do tego potem podchodzimy, czy to był problem, czy nie, to też nasza sprawa – jakie ceremonie będziemy chciały odprawiać, by sobie z tym poradzić. To nie sprawa mężczyzn w rządzie i w Kościele.
 
„Zdążę wyjąć”, czyli o tym, że ciąża nie bierze się z masturbacji
Założę się, że gdyby mężczyźni – zamiast ciążowego brzucha – mieli np. status na fejsie typu „Adam jest w ciąży z Basią” (i ciekawe co na to jego żona), to „nielubienie prezerwatyw” nie byłoby tak popularne, a metoda „zdążę wyjąć” przyprawiałaby o palpitacje serca i nieprzespane noce nie tylko „rozhisteryzowane” kobiety. Sądzę też, że szybko okazałoby się, że prawo do aborcji Polsce nagle postrzegane jest jako prawo człowieka, a nie „mordowanie niewiniątek”, bo nagle stałoby się potrzebne mężczyznom.
 
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
Jeśli ktoś jest permanentnie na polu walki, jeśli czerpie z tego wielką satysfakcję, to jego język, będąc projekcją takiego sposobu postrzegania rzeczywistości, pełen będzie słów takich, jak „morderczynie”, czy „zabójczynie”, bo przecież wiadomo, że pole walki służy zabijaniu.
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
Wraz z Wiosną we Wrocławiu rozpoczyna się już piąta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Jak mam pragnąć męża, który o mnie nie dba? Frustracja kontra rodzina
seksualność kobiet » seks
Jak mam pragnąć męża, który o mnie nie dba? Frustracja kontra rodzina
Pamiętam naszą pierwszą noc. Kochaliśmy się osiem godzin. Potem nieraz o tym myślałam. Dlaczego facet potrafi najpierw kochać cię osiem godzin, kłaść ci głowę na brzuchu, pieścić twoje piersi, robić ci dobrze ustami przez godzinę, a potem to wszystko mija.
 
O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
seksualność kobiet » seks
O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
Jak skomunikować się z partnerem czy partnerką w seksie i w związku? Jak udzielać sobie informacji zwrotnej? Jak mówić o swoich uczuciach i fantazjach? O tym właśnie rozmawiamy w Misji na Marsa w Radiu RAM. Przepytają mnie Marcin Furmański i Krzysztof Janoś. Dziękuję za wspólną podróż!
 
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
seksualność kobiet » miesiączka
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
Babeczki, bądźcie bardziej kobiece, schowajcie swój okres - mówi nam kultura. Mówi to ustami osób każdej płci. Co świetnie widać na filmiku Skit Box ”I got tha flow”. Ale kobiety z tego wideo chcą być sobą, nie stosować się do norm społecznych za wszelką cenę i - właśnie - nie ukrywać swojej kobiecości.
 
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
seksualność kobiet » seks
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
Pod rozległym pojęciem seksu mieści się też niedostrzeżona jako odrębny impuls potrzeba bycia obejmowanym, otaczanym troską innej osoby, niańczonym i zapewnianym o miłości nie dlatego, że przyniosło się do domu pensję czy upiekło placek, ale po prostu dlatego, że się istnieje.
 
zobacz też

„Kobiety mnie przyjęły” - ceremonia pierwszej miesiączki

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter