dział: wiadomości

TAK dla Kobiet! - Poznań, Warszawa

dodano: 2011.09.20
15 września oficjalnie ruszyła inicjatywa obywatelska TAK dla Kobiet! Teraz w całej Polsce spotykamy się, by zbierać podpisy, organizować szeregi oraz... bawić się. Dołączcie! Macie okazję już jutro w Poznaniu(21.09.) i w piątek w Warszawie(23.09).

Inicjatywa TAK DLA KOBIET - spotkanie w Poznaniu

21 września · 19:00 - 22:00
Poznań, Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych Mikuszewo, ul. Staszica 9/5


Komitet Inicjatywny Obywatelskiego projektu ustawy o swiadomym rodzicielstwie zostal zarejestrowany. Mamy 90 dni na zebranie 100 tys podpisow. Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem dzialan inicjatywy i zbieraniem podpisow zapraszamy na spotkanie w srode 21.09 o godz 19.00 do poznanskiego biura Stowarzyszenia Mikuszewa
Prosze, przeslijcie te informacje dalej, potrzebujemy maksymalnej mobilizacji - bez tego nie ma szans na zebranie podpisow!
 Potrzebna jest Wasza pomoc.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana włączeniem się w mniejszym lub większym stopniu w zbieranie podpisów na terenie Wielkopolski, to prosimy o kontakt pod adres tdkpoznan@wp.pl.
Więcej informacji: www.takdlakobiet.pl


Benefit TAK DLA KOBIET - przyjdź, podpisz się, potańcz! - Warszawa 


piątek, 17:00 - 24 września o 03:00
klub 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18, Powisle, Warszawa


Czy chcesz, żeby w Polsce dostępna była rzetelna edukacja seksualna? Czy jesteś za tym, żeby w Polsce środki antykoncepcyjne oraz in vitro były refundowane? Czy chcesz, żeby kobiety miały prawo do decydowania o sobie?

Zapraszamy serdecznie na imprezę benefitową Tak Dla Kobiet, na której dowiecie się więcej o naszej inicjatywie, będziecie mogły/ mogli złożyć podpis pod projektem ustawy, wziąć udział w kiermaszu rękodzieła, książek, sztuki oraz bakesale, a później wyszaleć się na parkiecie!

Od godz. 17 do ok. 24 będzie trwała wyprzedaż rękodzieła i sztuki, w tym między innymi Guzikowcy (http://www.facebook.com/pages/Guzikowcy/108566192565127), DąsyDąsy Dizajn, oraz płótna studentów ASP!
Będzie można również kupić smakowite wypieki oraz książki o tematyce społecznej (m.in. wydawnictwa Krytyki Politycznej) i nie tylko!

Od ok. godziny 20 występy zespołów: Zdrada Pałki, Rajstopy Heleny i TopLes, a potem zabawa na parkiecie przy muzyce kobiecej połowy duetu Hungry Hungry Models (Sylwia Zarembska), Bu oraz Zecik.

Wstęp na część muzyczną - 10 zł!

Imprezę wspierają: Radio Tok FM, Feminoteka, Krytyka Polityczna, Trzy Kolory, Femka.

TAK dla kobiet to społeczna inicjatywa, której celem jest zebranie stu tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie oraz innych prawach reprodukcyjnych.

Szczegółowe informacje oraz projekt ustawy znajdziesz na stronie http://takdlakobiet.pl/

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 1)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.10.14, 21:11

Grzegorz
Każda kobieta na prawo do decyzji - zwłaszcza odpowiedzialnej decyzji. Ciąże nie biorą się znikąd. Każdy kontakt seksualny (pełny stosunek) może wiązać się z zajściem w ciążę. Tego rodzaju odpowiedzialności starsze kobiety powinny uczyć młodsze.

podobne artykuły

Seksualne problemy z perspektywy ustawień. Część 2
Wszystko dzieje się po coś. Moje dziecko urodziłam za pomocą sztucznej oksytocyny, przeszłam to, rozumiem to - mówi Anna Brzozowska, terapeutka ustawień rodzinnych. - Czy od tego wzrosłam i spotkałam się z ważnymi tematami? Tak. Czy mogłam mieć inny poród? Nie.
 
Seksualne problemy dużego kalibru
Seksualność a duchowość... Przyznam, że kiedy w 2010 roku wystartowałam portal Seksualność Kobiet, to starałam się go trzymać w nurcie klasycznej edukacji, kultury i pewnych faktów „potwierdzonych naukowo”.
 
Aborcja była moją najlepszą życiową decyzją
Ciąża nie była wynikiem gwałtu, nie była zagrożona. Ale czuję, że zagrażała mi. Wiem, że moje życie by się całkowicie rozsypało, ja bym się rozsypała, wszystko, o co tak długo walczyłam, też by się rozsypało. W tamtym okresie byłabym naprawdę złą, nieradzącą sobie z dzieckiem i prawdopodobnie niekochającą matką z depresją.
 
Moja ciąża to moja sprawa i żaden chłop nie będzie mi nic kazał
Nie widziałam nigdy w tamtej poczekalni kobiet, których ciąża była wynikiem „rozrywkowego” stylu życia.
 
Natalia Przybysz o aborcji
Chciałabym, żeby kobiety przemówiły swoim głosem. Żeby zaczęły mówić o tym doświadczeniu. Tak jak w latach 60. przemówiły Amerykanki. A potem w latach 70. Francuzki. To doświadczenie istnieje, jest częścią kobiecego życia. To indywidualna sprawa i każda kobieta powinna móc zadecydować o tym sama – czy chce urodzić, czy nie. A to, jak do tego potem podchodzimy, czy to był problem, czy nie, to też nasza sprawa – jakie ceremonie będziemy chciały odprawiać, by sobie z tym poradzić. To nie sprawa mężczyzn w rządzie i w Kościele.
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
zobacz też

„Jak nakręcić porno: praktyczny poradnik filmowania seksu” - zbiórka społecznościowa

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter