dział: wiadomości

TAK dla Kobiet! - Poznań, Warszawa

dodano: 2011.09.20
15 września oficjalnie ruszyła inicjatywa obywatelska TAK dla Kobiet! Teraz w całej Polsce spotykamy się, by zbierać podpisy, organizować szeregi oraz... bawić się. Dołączcie! Macie okazję już jutro w Poznaniu(21.09.) i w piątek w Warszawie(23.09).

Inicjatywa TAK DLA KOBIET - spotkanie w Poznaniu

21 września · 19:00 - 22:00
Poznań, Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych Mikuszewo, ul. Staszica 9/5


Komitet Inicjatywny Obywatelskiego projektu ustawy o swiadomym rodzicielstwie zostal zarejestrowany. Mamy 90 dni na zebranie 100 tys podpisow. Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem dzialan inicjatywy i zbieraniem podpisow zapraszamy na spotkanie w srode 21.09 o godz 19.00 do poznanskiego biura Stowarzyszenia Mikuszewa
Prosze, przeslijcie te informacje dalej, potrzebujemy maksymalnej mobilizacji - bez tego nie ma szans na zebranie podpisow!
 Potrzebna jest Wasza pomoc.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana włączeniem się w mniejszym lub większym stopniu w zbieranie podpisów na terenie Wielkopolski, to prosimy o kontakt pod adres tdkpoznan@wp.pl.
Więcej informacji: www.takdlakobiet.pl


Benefit TAK DLA KOBIET - przyjdź, podpisz się, potańcz! - Warszawa 


piątek, 17:00 - 24 września o 03:00
klub 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18, Powisle, Warszawa


Czy chcesz, żeby w Polsce dostępna była rzetelna edukacja seksualna? Czy jesteś za tym, żeby w Polsce środki antykoncepcyjne oraz in vitro były refundowane? Czy chcesz, żeby kobiety miały prawo do decydowania o sobie?

Zapraszamy serdecznie na imprezę benefitową Tak Dla Kobiet, na której dowiecie się więcej o naszej inicjatywie, będziecie mogły/ mogli złożyć podpis pod projektem ustawy, wziąć udział w kiermaszu rękodzieła, książek, sztuki oraz bakesale, a później wyszaleć się na parkiecie!

Od godz. 17 do ok. 24 będzie trwała wyprzedaż rękodzieła i sztuki, w tym między innymi Guzikowcy (http://www.facebook.com/pages/Guzikowcy/108566192565127), DąsyDąsy Dizajn, oraz płótna studentów ASP!
Będzie można również kupić smakowite wypieki oraz książki o tematyce społecznej (m.in. wydawnictwa Krytyki Politycznej) i nie tylko!

Od ok. godziny 20 występy zespołów: Zdrada Pałki, Rajstopy Heleny i TopLes, a potem zabawa na parkiecie przy muzyce kobiecej połowy duetu Hungry Hungry Models (Sylwia Zarembska), Bu oraz Zecik.

Wstęp na część muzyczną - 10 zł!

Imprezę wspierają: Radio Tok FM, Feminoteka, Krytyka Polityczna, Trzy Kolory, Femka.

TAK dla kobiet to społeczna inicjatywa, której celem jest zebranie stu tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o świadomym rodzicielstwie oraz innych prawach reprodukcyjnych.

Szczegółowe informacje oraz projekt ustawy znajdziesz na stronie http://takdlakobiet.pl/

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 1)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.10.14, 21:11

Grzegorz
Każda kobieta na prawo do decyzji - zwłaszcza odpowiedzialnej decyzji. Ciąże nie biorą się znikąd. Każdy kontakt seksualny (pełny stosunek) może wiązać się z zajściem w ciążę. Tego rodzaju odpowiedzialności starsze kobiety powinny uczyć młodsze.

podobne artykuły

Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
Jeśli ktoś jest permanentnie na polu walki, jeśli czerpie z tego wielką satysfakcję, to jego język, będąc projekcją takiego sposobu postrzegania rzeczywistości, pełen będzie słów takich, jak „morderczynie”, czy „zabójczynie”, bo przecież wiadomo, że pole walki służy zabijaniu.
 
Światowy Dzień Działania na rzecz Bezpiecznej i Legalnej Aborcji
28 września to Międzynarodowy Dzień Działań na rzecz Bezpiecznej i Legalnej Aborcji.
Pokaż solidarność z kobietami, którym odmawia się ich podstawowych praw.
 
Usunęłam ciążę
Przerwałam ciążę. I nie mam traumy. A nawet wyrzutów sumienia. Nie jestem nastolatką, ani nikt mnie nie zgwałcił.
 
Kiedyś ”czarownice”, a dziś zwykłe kobiety skazywane są na śmierć...
„Jeśli przeżyje podtapianie i uniesie się, jest czarownicą. Jeśli umrze, jest kobietą”. To się dzieje nadal. Kobiety wciąż cierpią pod żelazną pięścią kościoła.
 
Ratujmy Kobiety
Ostatnia szansa, by uratować polskie kobiety. Do końca lipca zbieramy podpisy pod inicjatywą sprzeciwiającą się całkowitemu zakazowi aborcji
 

najnowsze artykuły

Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
seksualność kobiet » wiadomości
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
Kiedy ostatni raz ktoś Cię długo i czule przytulał? Bez podtekstów. Bezinteresownie. Po prostu dlatego, że mógł się podzielić własnym ciepłem i życzliwością?
Kiedy ostatni raz długo i uważnie patrzyłaś_łeś komuś w oczy?
 
Voca w radio RAM
seksualność kobiet » kultura
Voca w radio RAM
Na zaproszenie 2 panów z Radia RAM wylądowałam na Marsie. :) A dokładnie w Misji na Marsa. Prowadzący domagali się warsztatów edukacji seksualnej na antenie, co też i zrobiliśmy. :)
 
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
seksualność kobiet » aborcja
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
Jeśli ktoś jest permanentnie na polu walki, jeśli czerpie z tego wielką satysfakcję, to jego język, będąc projekcją takiego sposobu postrzegania rzeczywistości, pełen będzie słów takich, jak „morderczynie”, czy „zabójczynie”, bo przecież wiadomo, że pole walki służy zabijaniu.
 
Niechaj rodzą się potwory? Tabu kazirodztwa
seksualność kobiet » artykuły
Niechaj rodzą się potwory? Tabu kazirodztwa
Gdy oglądałam pierwszy sezon serialu „Gra o tron”, moją uwagę przede wszystkim zwróciła dwójka bohaterów: Cersei i Jaime Lannisterowie. Cersei i Jaime są rodzeństwem, bliźniętami. W jednym z odcinków uprawiają dziki seks w opustoszałym zamku.
 
Kobieta, która pragnęła mężczyzny
seksualność kobiet » artykuły
Kobieta, która pragnęła mężczyzny
Moja przyjaciółka, nazwijmy ją Diana, wychowywała się bez ojca. Nie pamiętała go, ale w jej domu zawsze się z niego żartowało lub mówiło źle o nim.
 
zobacz też

”Afirmacja” kobiecej seksualności w mediach

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter