dział: wiadomości

Spotkanie trantryczno-walentynkowe, 13.02.2016 Wrocław

dodano: 2016.01.25
Tantrycznych improwizacji ciąg dalszy. Zaczynamy od zapoznania, kilku ćwiczeń na rozruszanie i pokazania prostych ćwiczeń tantrycznych. A potem dowolne działania tantryczne, nietantryczne, ale ciepłe, bliskie i dobre! W każdym razie pozostaniemy w przestrzeni ciepła, bliskości, miłości i szacunku. Zorganizujemy kącik przytulankowy, kącik do medytacji, kącik dla par.

W tę sobotę będzie i czas, i miejsce i ludzie, z którymi będzie się można spotkać i pobyć w dobrej atmosferze. A przez resztę czasu będzie można robić, co tylko przyjdzie do głowy - gdyż druga część spotkania jest całkowicie dowolna, improwizowana i każdy robi, co chce, z kim chce. :D Mogą to być przytulanki, pocałunki, masaże, medytacje, tantra, mantra a nawet jantra :) albo po prostu rozmowy ściszonym głosem.

Jeśli chcesz przyjść na to spotkanie, zgłoś się do mnie przez e-mail jak najszybciej: b.ilnicka@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona ze względu na salę, która nie jest wielkości Stadionu Narodowego. :)

Z kim przyjść? 

Po pierwsze weź ze sobą dobry humor i otwarte serce! Zależy nam, aby stworzyć piękną, przytulną przestrzeń, w której każdy poczuje się na miejscu, u siebie i naprawdę dobrze.

Możesz przyjść sam_a! Na pewno poznasz kogoś do towarzystwa. :) Możesz też przyjść z każdą osobą lub grupą, która się odnajdzie się w tej przestrzeni bliskości.

O g. 19.00 zamykamy salę i zaczynamy część integracyjno-zasadową. 
Zrobimy kilka krótkich praktyk na przełamanie lodów i ustalimy zasady, które będą obowiązywały w czasie naszego spotkania. Zasady ustalamy po to, aby każda osoba czuła się bezpiecznie, wiedziała w jaki sposób zakomunikować swoje "tak", swoje "nie", swoje "nie wiem". 

Od g. 20/21 (+ -) każdy sam, z partnerem_tką, grupą znajomych itp. robi to, co na ma ochotę: patrzenie w oczy, wspólne oddychanie, medytowanie, masaż na 4 ręce i wiele innych możliwości. Sala jest dość duża, więc można się na niej swobodnie rozlokować. Możecie też zabrać swoje ulubione książki tantryczne czy opisy praktyk i je robić lub o nich pogadać. :) 
Możecie się wspólnie zapraszać do różnych praktyk, przytulania, medytacji i aktywności, ale każda osoba bez podawania żadnego powodu może Wam odmówić - weźcie to pod uwagę.

Możecie także po prostu być, nic nie robiąc, siedząc i patrząc, medytując lub gapiąc się w sufit. :) Każda osoba, bez względu na to, czy się aktywnie zaangażuje, czy nie, i tak tworzy to wyjątkowe spotkanie, wnosząc swoją energię.

Staramy się jednak, aby część improwizowana nie była zbyt głośna. Rozmowy ściszonym głosem będą jak najbardziej na miejscu, lecz krzyki mogą zakłócić przestrzeń innych osób - jednak i ten punkt będzie można przedyskutować w trakcie wstępnych ustaleń. 

Następnego dnia jest wolna niedziela i nie trzeba wstawać do pracy. :)
Wejść można tylko do 19.00, za to wyjść w każdej chwili. 

Podsumowując: Pierwsza część jest prowadzona, druga całkowicie spontaniczna. To nie jest warsztat! To jest spotkanie znajomych i nieznajomych, którzy mogą stać się znajomymi. :D

TO NIE JEST WARSZTAT.
Spotkanie NIE jest prowadzone przez nauczycieli tantry.
Spotkanie ma charakter towarzyski, a jego celem NIE jest nauka tantry, tylko zabawa.

-----------------------------------------------
Uwagi:
Biorąc ze sobą świeczki, olejki i kadzidła koniecznie weź także podstawki pod nie, aby zabezpieczyć podłogę i materace przed zabrudzeniem.

Sala, w której się spotykamy, jest dość ładna, jednak nie jest piękna niczym świątynia tantry. Nie oczekuj zbyt wiele. :) 

Adres: Wrocław Śródmieście. 
Dokładne dane podam po zgłoszeniu e-mailowym.

W naszym gronie nie będzie żadnego "nauczyciela" ani "prowadzącego". Ja zajmę się częścią wstępną naszego spotkania, ale w żadnym wypadku nie jestem "tantrycznym guru", więc w kwestiach dotyczących tantry odsyłam do książek, filmów instruktażowych, na warsztaty lub do nauczycieli i nauczycielek tantry. :) Ja jestem tylko organizatorką. :)

Cena uczestnictwa: 25 zł.
Zapisy e-mailowe na adres: b.ilnicka@gmail.com
Po zapisie prześlę dokładne dane, jak trafić i dane do przelewu.
Zależy mi na tym, aby zapisy były e-mailowe, aby się zorientować, ile osób jest zainteresowanych. Jeśli by się tak zdarzyło, że nie dostaniesz ode mnie mailowej odpowiedzi, dzwoń lub pisz esemesy - 792667769.

Zapraszamy Cię serdecznie! :D

Zobacz też:
Co nam robią Walentynki?
Walentynkowe pudełko nie-czekoladek
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 5)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12016.02.01, 13:10

Marzena
Mam ochotę wziąć udział w tym spotkaniu, ale jeszcze się zastanawiam.
Czy na takim spotkaniu uprawia się seks?
Pytam, bo być może miałabym ochotę na seks, jeśli spotkałabym tam odpowiedniego partnera, ale z drugiej strony obawiam się, ze ktoś mógłby przekroczyć moje granice i zmusić mnie do zrobienia czegoś, na co nie miałabym ochoty.
Czy ktoś interesuje się i kontroluje to co robią uczestnicy tego spotkania?
Czy rola gospodarza ogranicza się tylko do wpuszczenia wszystkich na salę i dalej to już sobie róbcie sami co chcecie?
Czy jest tam ktoś, kto mógłby mi przyjść z pomocą w sytuacji gdy ktoś będzie przekraczał moje granice bez mojej zgody?
Czy jeśli sama nie mam pewności, że będę w stanie komuś odmówić, to powinnam brać udział w takim spotkaniu?
# 22016.02.01, 13:44

Voca
@Marzena
1. Seksu się nie uprawia. To ostatecznie nie seks klub. Jeśli ktoś ma ochotę na seks, to zawsze może zadzwonić po taksówkę i pojechać ze swoim ukochanym do domu. Ze spotkania samodzielnie czy też w parze lub innej konstelacji można wyjść w każdej chwili.
2. Spotkanie jest podzielone na 2 części, pierwsza jest prowadzona, druga nie. W drugiej części goście sami się sobą interesują i sami kontrolują to, co robią. Są dorośli i każdy jest odpowiedzialny za siebie.
3. Gospodarz prowadzi pierwszą część spotkania, a po wszystkim zamyka salę.
4. Jeśli coś się będzie działo, a Ty nie będziesz umiała sobie poradzić, zawsze możesz poprosić gospodarza o pomoc.
5. "Czy jeśli sama nie mam pewności, że będę w stanie komuś odmówić, to powinnam brać udział w takim spotkaniu?" - nie wiem, na jakie "ekscesy" się szykujesz, ale jeśli jesteś w stanie obronić się w pracy, na imprezie czy w metrze, to może także na spotkaniu?

Z tego, co wiem, przychodzą tam same osoby spokojne, serdeczne, o przyjacielskim usposobieniu. Mnie tam nikt jeszcze żadnej krzywdy nie zrobił. A wręcz przeciwnie. Ale nie przychodzą tutaj jakieś typy z pod ciemnej gwiazdy, tylko uczciwi ludzie, którzy mają ochotę na trochę zabawy w dobrym towarzystwie. Wydaje mi się, że większym zagrożeniem byłoby wybranie się do klubu, dyskoteki, gdzie się pije, bierze narkotyki i narażenie się na to, że ktoś Cię zmaca w tańcu.

Może dla niektórych przerażające czy nie do zniesienia jest, że można poczuć się tak miło, błogo i dobrze w gronie "obcych ludzi", którzy za Twoją zgodą Ci robią coś miłego. Np. przytulają, głaszczą, mówią miłe rzeczy, masują itp. Dla niektórych jest to wręcz szok. Że można. Że ludzie jednak są dobrzy. Że chcą dawać radość i dobroć, a nie wykorzystywać. Często robimy takie ćwiczenie, że wszyscy stają w kółku i jedna osoba wchodzi do środka. Określa granice, a potem wszyscy ją głaszczą i gładzą, tak jak ona chciała. Po prostu spada na nią deszcz miłości. Zazwyczaj mało osób chce wychodzić z tego kółka. :P
# 32016.02.03, 11:51

Marzena
Piszesz tu że "seksu się nie uprawia na takich spotkaniach".

W innym miejscu piszesz:
"Oczywiście, po przytulankach można przejść do jakiegoś innego punktu. Ważne jest jednak, aby – nawet jeśli oboje macie ochotę na seks i ją komunikujecie – nie skrócić przytulanek do 5 minut, bo osoba zaproszona na wieczór przytulania może się poczuć zrobiona w balona i wręcz zmanipulowana do szybkiego seksu, kiedy to miało być długie przytulanie. "

To jak w końcu z tym jest?
# 42016.02.03, 14:27

Voca
@Marzena - właśnie chodzi o to, że w innym miejscu. W innym artykule. W innym kontekście. :)

Przecież to cytat z artykułu dla par, które obchodzą Walentynki. :) :)

To dwa różne artykuły odnoszące się do dwóch różnych sytuacji. :)
# 52016.02.23, 16:48

Dominika
czy ktoś był? jestem ciekawa wrażeń. .

podobne artykuły

Tantra, która rozsadzi Ci mózg i skonfrontuje Cię z morzem lęków
Gdy pierwszy raz wzięłam ją do rąk, zdziwiłam się jej ciężarem. Pięćset stron? Toż to encyklopedia!
 
Przytulanki-Głaskanki z Vocą w Echo24 TV
Przytulanie koi nerwy, wzmacnia odporność, zmniejsza stres i sprawia, że robi nam się bardzo przyjemnie! Niestety, z prowadzącymi program przytuliliśmy się dopiero po rozmowie, więc kamera nie uchwyciła tej historycznej chwili.
 
Tantra. Gitama. Nowa książka
To wiadomość, która wywołała we mnie euforyczną radość – Gitama wydaje nową książkę. W końcu! Gdy tylko dojechałam do ostatnich stron „Tantry. Przekazu szeptem”, a było to w roku 2013, zaczęłam wyglądać kontynuacji. W międzyczasie przeczytałam „Tantrę szeptem” kilka razy, podczytywałam fragmenty, zachwycałam się a miejscami nawet zadziwiałam.
 
Świąteczne głaskanki-przytulanki, Wrocław, 17.12
Zapraszam na przedświąteczne przytulanki. Już niedługo Święto Słońca Niezwyciężonego, które z początkiem zimy wygra z ciemnością, a póki jeszcze żyjemy w ciemnościach, to chodźmy się poprzytulać, żeby w wesołym gronie doładować akumulatory. :)
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

Orgazmiczna joga. Polecam :)

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter