dział: wiadomości

Miłość bez warunków i oczekiwań - dr Deborah Anapol w Polsce

dodano: 2011.08.09
Amerykanka mieszkająca na Hawajach, pionierka świętej seksualności i nowych modeli relacji przyjeżdża do nas pod koniec sierpnia.

Anapol uczy bezwarunkowej miłości, przenosząc ją na grunt relacyjny, par tradycyjnych oraz związków o różnych orientacjach i konfiguracjach


O kochaniu kilku osób

Debora Anapol nie żyje w tradycyjnym związku. Woli raczej relacje poliamoryczne. Mówi: "Nie ma limitu ile osób można kochać. (..) Owszem są pewne granice w relacjach... To jednakże nasza osobowość jest ograniczona, nie miłość. (...) Idea rodziny nuklearnej rozpada się, jak wszystkie systemy oparte na ego na tej planecie. W końcu to zostało zauważone przez media (przyp.tłum - w USA). Rodzina jest obecnie zagrożonym gatunkiem. Może poliamoria może ocalić rodzinę? Osobiście w to wątpię, ale jest taka możliwość.

Niektórzy używają poliamorii, aby zamaskować lub znaleźć usprawiedliwienie dla swojego uzależnienia od seksu, pracy, traumy itp., inni szukają utopijnych czy duchowych nagród, inni chcą przyczynić się do zmiany kulturowej, inni robią to, co daje im zabawę albo co przychodzi natrualnie, jeszcze inni buntują się przeciwko religijnym zakazom albo rodzinnym oczekiwaniom, niektórzy używają poliamorii jako broni w walce o władzę w związku albo karę poprzez kontolowanie partnera, inni chcą utrzymać swoje życie erotyczne żywe i witalne w długoterminowych zaangażowanych związkach albo wypełnić emocjonalne czy seksualne pragnienia, których nie mogą w relacji tylko z jedną osobą."

O niej

Praktykująca i niezwykle doświadczona terapeutka, skończyła Uniwersytet Berkeley w Kalifornii w 1971 roku, a następnie zrobiła na Uniwersytecie w Waszyngtonie doktorat z psychologii klinicznej w 1981 roku. Prowadzi na całym świecie warsztaty, seminaria i wykłady nt. świadomych relacji, tantry oraz uzdrawiania seksualnego od ponad 30 lat.  Szkoli też profesjonalistów-terapeutów, jak efektywnie pracować z parami pozostającymi w relacjach nietradycyjnych. Jest coachem par i osób indywidualnych dot. związków.  


O niej prywatnie


-Czy jesteś w długoterminowej relacji i jak długo?

Nie żyję w starym paradygmacie, jaki sugeruje to pytanie. Dam jednak praktyczną odpowiedź (zazwyczaj mówię o tym na moich wykładach). Doświadczyłam kilku długoterminowych relacji. Niektóre z nich siegają w przeszłość kilka dekad, ale nie są one pierwszoplanowe w tym momencie.

Moją główną relacją jest związek ze samą sobą i ze Źródłem/ Bogiem/ Boginią/ Wszystkim-co-jest. W starym paradygmacie, jestem oficjalnie singlem z siecią intymnych relacji. To jest mój obecny wybór i preferencja. Jakkolwiek jestem otwarta na to, co się pojawia.

Podczas mojego długiego życia doświadczyłam i eksperymentowałam niemal z każdym rodzajem intymnych relacji. Byłam zamężna 3 razy, raz w otwartym małżeństwie przez 7 lat. Mam 2 dorosłe córki i 2 wnuczki, które uwielbiam. Byłem częścią pięknego małżeństwa grupowego, byłam drugą kobietą w otwartym związku małżeńskim, byłam tantryczną partnerką (przez 7 lat), od 30 lat jestem w intymnej sieci relacji, doświadczałam w młodości także rekreacyjnego seksu ...


PROGRAM pierwszej wizyty dr Deborah Anapol w Polsce

24 sierpnia 2011 - główny wykład "Świadome relacje - wolność, miłość, święty seks", Warszawa Restauracja Biosfeera g. 18.30 - Poruszone zostaną tematy: prawa duchowe miłości, zarządzenie i nauki płynące z zazdrości, harmonizowanie pierwiastka męskiego i kobiecego w sobie, balans między wolnością a zobowiązaniem w związku, różne modele relacji, świadoma seksualność i świadoma miłość, życie we wspólnocie itd. 
25 sierpnia 2011 - tantryczna puja
26 sierpnia 2011 - półprywatne spotkanie nt. Nowych modeli relacji 
27-28 sierpnia 2011 - warsztat "Wolność, miłość, święty seks" Łąki pod Warszawą
25-26-29 sierpnia 2011 - sesje indywidualne, Warszawa


 

komentuj

autor:


podobne artykuły

PoliCO?!
Miłość i relacje z wieloma partnerami. Niemoralne. Nieprzyzwoite. Bezwstydne. Brak norm. Czy aby na pewno?
 
1+2, czyli rachunek poliamoryczny
Gdy pierwszy raz usłyszałam o poliamorii - zdębiałam. Odezwały się wszelkie moje wdrukowane stereotypy i uprzedzenia. A potem w poliamorii żyłam i przeżyłam. I było (że tak kolokwialnie to nazwę, to wybaczcie, ale naprawdę:) zajebiście!
 
Co by powiedziała Pani Freud...
Otóż kobieta jest pierwsza, każdy jest najpierw kobietą (w życiu płodowym), i pozostawia to niezatarty choć głęboko utajony ślad w psychice; stąd też każdego mężczyznę trapi podświadomy wstyd o penisa, i zazdrość o - utraconą przecież – waginę.
 
Piąty święty żywioł
Madrone to nazwa drzewa a także imię głównej bohaterki – młodej uzdrowicielki z San Francisco. Jest rok 2048, Madrone ma 28 lat i cierpi po śmierci swojego kochanka, który zmarł w czasie epidemii. Mieszka z kochanką swojej babki, sędziwą, ponad 90-letnią Mayą, która całe lata wcześniej stworzyła szczęśliwą polirodzinę.
 
Recenzja książki Poliamoria Deborah Anapol
Na prawie 400 stronach autorka - poliamorystka i trenerka relacji - stara się stworzyć całościowy obraz zjawiska, jakim jest poliamoria, czyli jawne wchodzenie w więcej niż jeden związek na raz. Książka jest dość ciekawym materiałem, zapisem mentalności i poglądów jednej z czołowych postaci ruchu poliamorycznego. Kiedy czytamy ją jako dokument - wiele zyskuje. Możemy w niej zobaczyć charakterystyczne cechy tego ruchu, dowiedzieć się, dlaczego ludzie wybierają poli-związki, jak to uzasadniają i jak im się w nich żyje.
 

najnowsze artykuły

Ciało zaczęło mówić, a ja byłam zmuszona słuchać - Alexandra Pope o cyklu i menopauzie
seksualność kobiet » miesiączka
Ciało zaczęło mówić, a ja byłam zmuszona słuchać - Alexandra Pope o cyklu i menopauzie
komentarze (1)
Angielskie słowo blessing (błogosławieństwo) pochodzi od dawnego bloedsen, czyli „krwawić”.
 
Period Fest, czyli święto miesiączki w Poznaniu
seksualność kobiet » wiadomości
Period Fest, czyli święto miesiączki w Poznaniu
Już jutro startuje chyba pierwszy taki (?) miesiączkowy festiwal w Polsce. Będą wykłady, warsztaty, koncerty, i wystawa ”Czerwona”.
Dzieje się! A ja się bardzo cieszę!
 
Życie po porodzie. Na wesoło
seksualność kobiet » humor
Życie po porodzie. Na wesoło
Ten filmik mnie porwał!
 
Jak wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego po porodzie?
seksualność kobiet » macierzyństwo
Jak wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego po porodzie?
komentarze (3)
Powrót do satysfakcjonującego życia seksualnego po narodzinach dziecka może być bułką z masłem, ale może również okazać się nie lada wyzwaniem.
 
O miesiączce dla mężczyzn
seksualność kobiet » miesiączka
O miesiączce dla mężczyzn
Kochasz kobiety czy może ich się boisz?
Chcesz je lepiej zrozumieć, oswoić się z nimi, pomóc im?
To wszystko jest możliwe!
 zobacz też

„Jak nakręcić porno: praktyczny poradnik filmowania seksu” - zbiórka społecznościowa

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter