dział: wiadomości

Miłość bez warunków i oczekiwań - dr Deborah Anapol w Polsce

dodano: 2011.08.09
Amerykanka mieszkająca na Hawajach, pionierka świętej seksualności i nowych modeli relacji przyjeżdża do nas pod koniec sierpnia.

Anapol uczy bezwarunkowej miłości, przenosząc ją na grunt relacyjny, par tradycyjnych oraz związków o różnych orientacjach i konfiguracjach


O kochaniu kilku osób

Debora Anapol nie żyje w tradycyjnym związku. Woli raczej relacje poliamoryczne. Mówi: "Nie ma limitu ile osób można kochać. (..) Owszem są pewne granice w relacjach... To jednakże nasza osobowość jest ograniczona, nie miłość. (...) Idea rodziny nuklearnej rozpada się, jak wszystkie systemy oparte na ego na tej planecie. W końcu to zostało zauważone przez media (przyp.tłum - w USA). Rodzina jest obecnie zagrożonym gatunkiem. Może poliamoria może ocalić rodzinę? Osobiście w to wątpię, ale jest taka możliwość.

Niektórzy używają poliamorii, aby zamaskować lub znaleźć usprawiedliwienie dla swojego uzależnienia od seksu, pracy, traumy itp., inni szukają utopijnych czy duchowych nagród, inni chcą przyczynić się do zmiany kulturowej, inni robią to, co daje im zabawę albo co przychodzi natrualnie, jeszcze inni buntują się przeciwko religijnym zakazom albo rodzinnym oczekiwaniom, niektórzy używają poliamorii jako broni w walce o władzę w związku albo karę poprzez kontolowanie partnera, inni chcą utrzymać swoje życie erotyczne żywe i witalne w długoterminowych zaangażowanych związkach albo wypełnić emocjonalne czy seksualne pragnienia, których nie mogą w relacji tylko z jedną osobą."

O niej

Praktykująca i niezwykle doświadczona terapeutka, skończyła Uniwersytet Berkeley w Kalifornii w 1971 roku, a następnie zrobiła na Uniwersytecie w Waszyngtonie doktorat z psychologii klinicznej w 1981 roku. Prowadzi na całym świecie warsztaty, seminaria i wykłady nt. świadomych relacji, tantry oraz uzdrawiania seksualnego od ponad 30 lat.  Szkoli też profesjonalistów-terapeutów, jak efektywnie pracować z parami pozostającymi w relacjach nietradycyjnych. Jest coachem par i osób indywidualnych dot. związków.  


O niej prywatnie


-Czy jesteś w długoterminowej relacji i jak długo?

Nie żyję w starym paradygmacie, jaki sugeruje to pytanie. Dam jednak praktyczną odpowiedź (zazwyczaj mówię o tym na moich wykładach). Doświadczyłam kilku długoterminowych relacji. Niektóre z nich siegają w przeszłość kilka dekad, ale nie są one pierwszoplanowe w tym momencie.

Moją główną relacją jest związek ze samą sobą i ze Źródłem/ Bogiem/ Boginią/ Wszystkim-co-jest. W starym paradygmacie, jestem oficjalnie singlem z siecią intymnych relacji. To jest mój obecny wybór i preferencja. Jakkolwiek jestem otwarta na to, co się pojawia.

Podczas mojego długiego życia doświadczyłam i eksperymentowałam niemal z każdym rodzajem intymnych relacji. Byłam zamężna 3 razy, raz w otwartym małżeństwie przez 7 lat. Mam 2 dorosłe córki i 2 wnuczki, które uwielbiam. Byłem częścią pięknego małżeństwa grupowego, byłam drugą kobietą w otwartym związku małżeńskim, byłam tantryczną partnerką (przez 7 lat), od 30 lat jestem w intymnej sieci relacji, doświadczałam w młodości także rekreacyjnego seksu ...


PROGRAM pierwszej wizyty dr Deborah Anapol w Polsce

24 sierpnia 2011 - główny wykład "Świadome relacje - wolność, miłość, święty seks", Warszawa Restauracja Biosfeera g. 18.30 - Poruszone zostaną tematy: prawa duchowe miłości, zarządzenie i nauki płynące z zazdrości, harmonizowanie pierwiastka męskiego i kobiecego w sobie, balans między wolnością a zobowiązaniem w związku, różne modele relacji, świadoma seksualność i świadoma miłość, życie we wspólnocie itd. 
25 sierpnia 2011 - tantryczna puja
26 sierpnia 2011 - półprywatne spotkanie nt. Nowych modeli relacji 
27-28 sierpnia 2011 - warsztat "Wolność, miłość, święty seks" Łąki pod Warszawą
25-26-29 sierpnia 2011 - sesje indywidualne, Warszawa


 

komentuj

autor:


podobne artykuły

PoliCO?!
Miłość i relacje z wieloma partnerami. Niemoralne. Nieprzyzwoite. Bezwstydne. Brak norm. Czy aby na pewno?
 
1+2, czyli rachunek poliamoryczny
Gdy pierwszy raz usłyszałam o poliamorii - zdębiałam. Odezwały się wszelkie moje wdrukowane stereotypy i uprzedzenia. A potem w poliamorii żyłam i przeżyłam. I było (że tak kolokwialnie to nazwę, to wybaczcie, ale naprawdę:) zajebiście!
 
Co by powiedziała Pani Freud...
Otóż kobieta jest pierwsza, każdy jest najpierw kobietą (w życiu płodowym), i pozostawia to niezatarty choć głęboko utajony ślad w psychice; stąd też każdego mężczyznę trapi podświadomy wstyd o penisa, i zazdrość o - utraconą przecież – waginę.
 
Piąty święty żywioł
Madrone to nazwa drzewa a także imię głównej bohaterki – młodej uzdrowicielki z San Francisco. Jest rok 2048, Madrone ma 28 lat i cierpi po śmierci swojego kochanka, który zmarł w czasie epidemii. Mieszka z kochanką swojej babki, sędziwą, ponad 90-letnią Mayą, która całe lata wcześniej stworzyła szczęśliwą polirodzinę.
 
Recenzja książki Poliamoria Deborah Anapol
Na prawie 400 stronach autorka - poliamorystka i trenerka relacji - stara się stworzyć całościowy obraz zjawiska, jakim jest poliamoria, czyli jawne wchodzenie w więcej niż jeden związek na raz. Książka jest dość ciekawym materiałem, zapisem mentalności i poglądów jednej z czołowych postaci ruchu poliamorycznego. Kiedy czytamy ją jako dokument - wiele zyskuje. Możemy w niej zobaczyć charakterystyczne cechy tego ruchu, dowiedzieć się, dlaczego ludzie wybierają poli-związki, jak to uzasadniają i jak im się w nich żyje.
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

”Wagina. Nowa biografia” Naomi Wolf - recenzja

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter