dział: wiadomości

Matronujemy: 14.02 MIŁOŚĆ/REWOLUCJA! dr Sadowska/Manifa! zawsze/razem! <3 2. benefit na XVI Manifę i 4. Urodziny Sadowskiej

redakcja
dodano: 2015.02.11
Nie ma rewolucji bez miłości, there is no revolution without sexual revolution, dlatego 14.02 zapraszamy Was na niesforne Niewalentynki. Już po raz 4. warszawska Manifa afiszuje się z dr Zofią Sadowską (1887-1960), lekarką, działaczką feministyczną i skandaliczną lesbijką. Punk, hip hop, protest-songi, lawina dźwięków i subtelne erotyczne dreszcze... wszystko w jeden wieczór. Tylko u nas, tylko z Wami!
To musi być miłość. To musi być rewolucja!


sad.jpg

szorstko od serca zagrają
UTRATA SKŁAD | post punk rock poezja 
PAST | postpunk, coldwave 

serca przed wami otworzą
Ad.M.a. | rap
Libra & K.E.L. | rap
Frejtag | rap

do tańca serdecznie porwą 
WARSAW CITY ROCKERS | to oni rozkręcają najlepsze imprezy w mieście!

wszystkie serca podbiją
KIM LEE królowa polskich drag queen w zupełnie nieoczekiwanym wcieleniu
& wschodzące gwiazdy burleski
Maria Tequila
Bunny de Lish
Grotesque Bel Air

oraz największa atrakcja wieczoru... HASŁO XVI MANIFY!

a także... manifowa loteria, każdy los wygrywa!

zapraszają 
Porozumienie Kobiet 8. Marca www.manifa.org
Sprawy Sadowskiej www.sprawysadowskiej.pl

Cafe Kulturalna
pl. Defilad 1, PKiN www.kulturalna.pl
wjazd od 21.00, koncerty od 22.00
od 10 PLN

www.facebook.com/events/1540342892906871

matronat medialny: Krytyka Polityczna www.DziennikOpinii.pl, www.Feminoteka.pl, www.Queer.pl, www.CodziennikFeministyczny.pl, www.Seksualnosc-Kobiet.pl, www.Kobiety-Kobietom.com, Hollaback Polska www.polska.ihollaback.org, Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej www.jaruga-nowacka.pl, www.TrzyczesciowyGarnitur.blogspot.com, www.FundacjaMaMa.pl, Amnesty International www.amnesty.org.pl, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny www.federa.org.pl, www.MiloscNieWyklucza.pl, www.FabrykaRownosci.com, www.Homoseksualizm.org.pl, www.Queer.UW.edu.pl, www.Replika-online.pl, www.ParadaRownosci.eu

UTRATA SKŁAD
Inspiruje się komunikacją miejską, wycinankami ludowymi, smutnymi piosenkami i dziwnymi dźwiękami. Wszystko to można usłyszeć w jego muzyce. Jest tu miejsce na harmonie i dysharmonie, liryczność i wulgarność, psychodeliczne solówki i punkowe riffy. Utrata dwukrotnie gościła na pierwszym miejscu listy przebojów radia RDC z utworami z debiutanckiej EPki. W 2014 roku zespół wydał drugi minialbum.
Skład Utraty: Magda Dubrowska – głos, bas, Kuba Orłowski – gitara, Rafał Dedyński – perka, Tomek Walewski – syntetyzatraktor, gitara, harmonixon.
www.facebook.com/utratasklad
www.utratasklad.pl

PAST
Zespół Past tworzą 4 osoby: 3 chłopaków i 1 dziewczyna. Graliśmy w zespołach Kolizja, Delicje, Massmilicja, The Fight, Illegalov, LD 50, Kosmos 1999, Komuna//Warszawa, Emma Gee, Gre Badanie, Dumbs, Pogotowie Seksualne, Monumental. Nasze instrumentarium to: perkusja, bas, gitara i klawisz. Istniejmy już 3 lata i jesteśmy wolno dojrzewającym projektem. Lubimy jeździć razem samochodem i słuchać muzyki, pogryzając paluszki żerańskie. Jesteśmy z Mazowsza. Teksty to lament na zły świat, na który mamy często tak mały wpływ. Muzyka to odskocznia od przeciętności i norm, które próbują zabić w nas ducha przekory. Nie dajemy się. Post punk/cold wave. Na imprezie premiera demo!
www.facebook.com/PASTpunk

Ad.M.a.
Raperka pochodząca z Chełma na Lubelszczyźnie. Chociaż nagrywa od 2007 roku, dopiero w 2012 postanowiła pokazać swoją twórczość szerszemu gronu słuchaczy. Jej solowy album „Szmaragdowa Szczerość” wyprodukowali: Jimmy Kiss, ZeroJeden, M’M, NoTime oraz Foux. Po dobrze przyjętym pierwszym EP udzieliła się ona między innymi w projekcie Zbyla LADIES RAP czy SJS 2 „Nowa Szkoła”. 12 grudnia 2014 roku nakładem 3 UDGS ukazał się jej drugi album pt. „A. Wraca późno” doceniony przez środowisko hip-hopowe. Jak sama o sobie mówi, chce pokazać kobietę z krwi i kości. Odchodząca w swoich utworach od standardów, wzbudzająca tym samym kontrowersje, łamie hiphopowe stereotypy.
www.facebook.com/AdMa.exorientelux

Libra & K.E.L. 
Warszawski duet, który udowadnia, że dziewczyny również mogą dobrze rapować. Zaczęły współpracować podczas warsztatów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury. Libra ma za sobą kilka projektów raperskich, dzięki którym rozwijała się muzycznie. Była wokalistką zespołu "Rymy w sercu". Interesują ją kwestie społeczne, co znajduje odzwierciedlenie w jej tekstach. K.E.L. jest również wokalistką zespołu Hatestory, śpiewa w Studiu Piosenki Domu Kultury Śródmieście oraz angażuje się w różnorodne działania muzyczne - to jej sposób na życie. 

FREJTAG
Solowa inicjatywa wokalisty Nei 269. Rap.

WARSAW CITY ROCKERS
powstali w 2005 roku z miłości do niezależnej muzyki gitarowej. Początkowo z dwóch discmanów i dymiącego miksera puszczali punkowe przeboje w nieodżałowanej Aurorze by wkrótce przebojem wedrzeć się na warszawskie parkiety. Rozszerzając swoje spektrum muzyczne o inne gatunki muzyki gitarowej stali się swoistym Enfant terrible stołecznej sceny klubowej. Ich nieokrzesanie, przebojowa selekcja i rewolucyjna zawziętość w kwestii podążania obraną przez samych siebie ścieżką przyniosła im wieczną popularność i chwałę. Ich podobizny noszone są na koszulkach, piszą o nich podręczniki do historii (przewodnik kulturalny "Zrób to w Warszawie"). Dziś po prawie 10 latach walki z wiatrakami trochę spokornieli, na pewno się uspokoili, nie wszczynają bójek, nie tłuką szkła, mniej piją, trochę się zestarzeli. Jednak jedno pozostało bez zmian – w kwestii muzycznej nadal są radykałami. W ich setach nigdy nie usłyszycie żadnego disco, żadnego electro, nic z tych rzeczy. Gitary do oporu! Zrobią dyskotekowa balangę grając tylko punkowe szlagiery.

Madchester | modfather | motherfucker | meatismurder | mental cut | punk rock| now wave | new wave | no wave | fuck wave | shit gaze | 60s garage| twee | grunge | paisley | flower power | hate and war | trash | surf | psychedelic | Miłość | Rewolucja 

TURNING REBELLION INTO MONEY SINCE 2005
www.facebook.com/warsawcityrockers

 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
seksualność kobiet » seks
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
Nie wyglądam, jak idealna, seksowna kobieta według mediów i magazynów mody, a w Sylwestra tego roku przeżyłam seks, o jakim nawet nie śniłam.
 
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
komentarze (1)
”Znów jestem spóźniona”. Znacie to zdanie? Z czym Wam się kojarzy? Z seksem w tle to jest tylko jedna okoliczność. Dziś jednak nie o nią chodzi, ale o dzień spóźnione rozstrzygnięcie naszej zabawy. Ale lepiej późno niż wcale. Dziękuję za Waszą cierpliwość!
 
Lubię seks ze sobą!
seksualność kobiet » masturbacja
Lubię seks ze sobą!
Czy do dobrego seksu potrzebuję kogoś? Czy ktoś najpierw musi dotknąć mnie, bym ja wiedziała, jak dotykać siebie? Czy odwrotnie - to ja badam i sprawdzam, i potem kieruję czyjąś dłoń, lub pozwalam sprawdzać jemu?
 
Podnieca mnie on cały
seksualność kobiet » opowiadania
Podnieca mnie on cały
Serce bije mi w rytm kroków, gdy prowadzę go na górę do mojego mieszkania, aby tam móc z nim pobyć.
 
Spotkałam syna Królowej Śniegu
seksualność kobiet » kochanek / kochanka
Spotkałam syna Królowej Śniegu
komentarze (3)
Spotkałam Kaja, spotkałam syna Królowej Śniegu. Od lat usiłuję wydłubać mu z serca lodowy okruch zwierciadła. Na początku nasz seks był cudowny, wspanialszy, niż wszystko, co do tej pory mnie spotkało. Oddanie, komunia, dzikość serca, brutalność i nieskończona czułość splecione w jeden gest. A potem - lodowate milczenie, odpychanie.
 

zobacz też

”Etyczne zdziry” spotkanie wokół książki ”Puszczalscy z zasadami”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter