dział: wiadomości

Matronujemy: 14.02 MIŁOŚĆ/REWOLUCJA! dr Sadowska/Manifa! zawsze/razem! <3 2. benefit na XVI Manifę i 4. Urodziny Sadowskiej

redakcja
dodano: 2015.02.11
Nie ma rewolucji bez miłości, there is no revolution without sexual revolution, dlatego 14.02 zapraszamy Was na niesforne Niewalentynki. Już po raz 4. warszawska Manifa afiszuje się z dr Zofią Sadowską (1887-1960), lekarką, działaczką feministyczną i skandaliczną lesbijką. Punk, hip hop, protest-songi, lawina dźwięków i subtelne erotyczne dreszcze... wszystko w jeden wieczór. Tylko u nas, tylko z Wami!
To musi być miłość. To musi być rewolucja!


sad.jpg

szorstko od serca zagrają
UTRATA SKŁAD | post punk rock poezja 
PAST | postpunk, coldwave 

serca przed wami otworzą
Ad.M.a. | rap
Libra & K.E.L. | rap
Frejtag | rap

do tańca serdecznie porwą 
WARSAW CITY ROCKERS | to oni rozkręcają najlepsze imprezy w mieście!

wszystkie serca podbiją
KIM LEE królowa polskich drag queen w zupełnie nieoczekiwanym wcieleniu
& wschodzące gwiazdy burleski
Maria Tequila
Bunny de Lish
Grotesque Bel Air

oraz największa atrakcja wieczoru... HASŁO XVI MANIFY!

a także... manifowa loteria, każdy los wygrywa!

zapraszają 
Porozumienie Kobiet 8. Marca www.manifa.org
Sprawy Sadowskiej www.sprawysadowskiej.pl

Cafe Kulturalna
pl. Defilad 1, PKiN www.kulturalna.pl
wjazd od 21.00, koncerty od 22.00
od 10 PLN

www.facebook.com/events/1540342892906871

matronat medialny: Krytyka Polityczna www.DziennikOpinii.pl, www.Feminoteka.pl, www.Queer.pl, www.CodziennikFeministyczny.pl, www.Seksualnosc-Kobiet.pl, www.Kobiety-Kobietom.com, Hollaback Polska www.polska.ihollaback.org, Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej www.jaruga-nowacka.pl, www.TrzyczesciowyGarnitur.blogspot.com, www.FundacjaMaMa.pl, Amnesty International www.amnesty.org.pl, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny www.federa.org.pl, www.MiloscNieWyklucza.pl, www.FabrykaRownosci.com, www.Homoseksualizm.org.pl, www.Queer.UW.edu.pl, www.Replika-online.pl, www.ParadaRownosci.eu

UTRATA SKŁAD
Inspiruje się komunikacją miejską, wycinankami ludowymi, smutnymi piosenkami i dziwnymi dźwiękami. Wszystko to można usłyszeć w jego muzyce. Jest tu miejsce na harmonie i dysharmonie, liryczność i wulgarność, psychodeliczne solówki i punkowe riffy. Utrata dwukrotnie gościła na pierwszym miejscu listy przebojów radia RDC z utworami z debiutanckiej EPki. W 2014 roku zespół wydał drugi minialbum.
Skład Utraty: Magda Dubrowska – głos, bas, Kuba Orłowski – gitara, Rafał Dedyński – perka, Tomek Walewski – syntetyzatraktor, gitara, harmonixon.
www.facebook.com/utratasklad
www.utratasklad.pl

PAST
Zespół Past tworzą 4 osoby: 3 chłopaków i 1 dziewczyna. Graliśmy w zespołach Kolizja, Delicje, Massmilicja, The Fight, Illegalov, LD 50, Kosmos 1999, Komuna//Warszawa, Emma Gee, Gre Badanie, Dumbs, Pogotowie Seksualne, Monumental. Nasze instrumentarium to: perkusja, bas, gitara i klawisz. Istniejmy już 3 lata i jesteśmy wolno dojrzewającym projektem. Lubimy jeździć razem samochodem i słuchać muzyki, pogryzając paluszki żerańskie. Jesteśmy z Mazowsza. Teksty to lament na zły świat, na który mamy często tak mały wpływ. Muzyka to odskocznia od przeciętności i norm, które próbują zabić w nas ducha przekory. Nie dajemy się. Post punk/cold wave. Na imprezie premiera demo!
www.facebook.com/PASTpunk

Ad.M.a.
Raperka pochodząca z Chełma na Lubelszczyźnie. Chociaż nagrywa od 2007 roku, dopiero w 2012 postanowiła pokazać swoją twórczość szerszemu gronu słuchaczy. Jej solowy album „Szmaragdowa Szczerość” wyprodukowali: Jimmy Kiss, ZeroJeden, M’M, NoTime oraz Foux. Po dobrze przyjętym pierwszym EP udzieliła się ona między innymi w projekcie Zbyla LADIES RAP czy SJS 2 „Nowa Szkoła”. 12 grudnia 2014 roku nakładem 3 UDGS ukazał się jej drugi album pt. „A. Wraca późno” doceniony przez środowisko hip-hopowe. Jak sama o sobie mówi, chce pokazać kobietę z krwi i kości. Odchodząca w swoich utworach od standardów, wzbudzająca tym samym kontrowersje, łamie hiphopowe stereotypy.
www.facebook.com/AdMa.exorientelux

Libra & K.E.L. 
Warszawski duet, który udowadnia, że dziewczyny również mogą dobrze rapować. Zaczęły współpracować podczas warsztatów zorganizowanych przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury. Libra ma za sobą kilka projektów raperskich, dzięki którym rozwijała się muzycznie. Była wokalistką zespołu "Rymy w sercu". Interesują ją kwestie społeczne, co znajduje odzwierciedlenie w jej tekstach. K.E.L. jest również wokalistką zespołu Hatestory, śpiewa w Studiu Piosenki Domu Kultury Śródmieście oraz angażuje się w różnorodne działania muzyczne - to jej sposób na życie. 

FREJTAG
Solowa inicjatywa wokalisty Nei 269. Rap.

WARSAW CITY ROCKERS
powstali w 2005 roku z miłości do niezależnej muzyki gitarowej. Początkowo z dwóch discmanów i dymiącego miksera puszczali punkowe przeboje w nieodżałowanej Aurorze by wkrótce przebojem wedrzeć się na warszawskie parkiety. Rozszerzając swoje spektrum muzyczne o inne gatunki muzyki gitarowej stali się swoistym Enfant terrible stołecznej sceny klubowej. Ich nieokrzesanie, przebojowa selekcja i rewolucyjna zawziętość w kwestii podążania obraną przez samych siebie ścieżką przyniosła im wieczną popularność i chwałę. Ich podobizny noszone są na koszulkach, piszą o nich podręczniki do historii (przewodnik kulturalny "Zrób to w Warszawie"). Dziś po prawie 10 latach walki z wiatrakami trochę spokornieli, na pewno się uspokoili, nie wszczynają bójek, nie tłuką szkła, mniej piją, trochę się zestarzeli. Jednak jedno pozostało bez zmian – w kwestii muzycznej nadal są radykałami. W ich setach nigdy nie usłyszycie żadnego disco, żadnego electro, nic z tych rzeczy. Gitary do oporu! Zrobią dyskotekowa balangę grając tylko punkowe szlagiery.

Madchester | modfather | motherfucker | meatismurder | mental cut | punk rock| now wave | new wave | no wave | fuck wave | shit gaze | 60s garage| twee | grunge | paisley | flower power | hate and war | trash | surf | psychedelic | Miłość | Rewolucja 

TURNING REBELLION INTO MONEY SINCE 2005
www.facebook.com/warsawcityrockers

 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

O zgodzie na cesarkę
seksualność kobiet » macierzyństwo
O zgodzie na cesarkę
komentarze (1)
Lisa pojawia się w tej książce, aby dać świadectwo temu, iż poród jest taki, jaki jest. Stanowi ona godny podziwu przykład prawdy, że najlepsze dla naszych dzieci niekoniecznie są takie porody, jakie chciałybyśmy dla nich wybrać. Cieszę się z obecności Lisy w tej książce, ponieważ jest ona cichym i odważnym przypomnieniem, że choć robimy wszystko, co w naszej mocy, narodziny, podobnie jak życie, nie są doskonałe.
 
„Zdążę wyjąć”, czyli o tym, że ciąża nie bierze się z masturbacji
seksualność kobiet » artykuły
„Zdążę wyjąć”, czyli o tym, że ciąża nie bierze się z masturbacji
komentarze (2)
Założę się, że gdyby mężczyźni – zamiast ciążowego brzucha – mieli np. status na fejsie typu „Adam jest w ciąży z Basią” (i ciekawe co na to jego żona), to „nielubienie prezerwatyw” nie byłoby tak popularne, a metoda „zdążę wyjąć” przyprawiałaby o palpitacje serca i nieprzespane noce nie tylko „rozhisteryzowane” kobiety. Sądzę też, że szybko okazałoby się, że prawo do aborcji Polsce nagle postrzegane jest jako prawo człowieka, a nie „mordowanie niewiniątek”, bo nagle stałoby się potrzebne mężczyznom.
 
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
seksualność kobiet » kultura
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
W czasach pokoju i dobrobytu zarówno przyjemność, jak i macierzyństwo były kwestiami osobistymi, intymnymi doświadczeniami, do których zachęcano i które chwalono. Poeci pisali o kobiecych orgazmach, o ”muszelkach” czy innych ”różanych pączkach”, a malarze i rzeźbiarze przedstawiali je w swoich dziełach.

Ale jak tylko nadchodził kryzys - polityczny, ekonomiczny, religijny albo wszystkie jednocześnie - i w społeczeństwie zaczynał panować strach, pierwszym symptomem tego, że zbliżają się konserwatywne rządy autorytarne, była zmiana w postrzeganiu kobiet. Nawet nie praw kobiet, ale ich pozycji. Słowa stają się bardziej wulgarne.
 
Pozytywnie o porodzie
seksualność kobiet » linki
Pozytywnie o porodzie
komentarze (2)
Pozytywnie o porodzie, grupa wsparcia założona i prowadzona przez trzy doule z Warszawy, jest częścią międzynarodowej sieci grup wsparcia Positive Birth Movement, założonej przez Milli Hill w Wielkiej Brytanii (www.positivebirthmovement.org).
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
zobacz też

„Obrzezanie” kobiet. Klitoridektomia w praktyce, cz. 2.

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter