dział: wiadomości

Konkurs miesięczny z przyjemnością

dodano: 2013.06.13
Miesiączka, ach miesiączka... niektórym z nas robi się słabo już na sam dźwięk tego słowa! Jedne z nas przechodzą miesiączkę zwijając się z bólu, inne nie mając żadnych dolegliwości, jeszcze inne z baardzo podniesionym libido. Ile kobiet – tyle różnych poglądów i każda może mieć inne podejście do miesiączki. Bez względu jednak na nastawienie, miesiączkowe problemy lub ich brak – Czerwona Pani jest z nami przez całe lata, jest konsekwentnie miesiąc po miesiącu.

Jest z nami i naszymi przyjaciółkami, kochankami, siostrami, córkami, tym razem więc w ramach konkursu zachęcamy Was do pisania o miesiączce. Wiemy, że miesiączka to wielkie tabu naszej kultury. Często tylko o niej szepczemy, wiele z nas swoją inicjację w kobiecość przeszło w strachu i skrępowaniu, nie chcemy o niej nawet myśleć, nasi partnerzy, mężowie (czy nasze partnerki i żony) często nie wiedzą, jak do naszej miesiączki podejść, jak podejść do nas i jak nas traktować, a my niewiele umiemy im powiedzieć, bo wstyd lub niechęć sznurują nam usta. Jedni mężczyźni z przyjemnością kąpaliby się w naszej krwi, inni nauczeni zostali, żeby krwawiącą kobietę omijać szerokim łukiem, bo to „wariatka i bez kija nie podchodź”.


Wiele stereotypów krąży w kulturze na temat miesiączkujących kobiet. Rozpiszmy się więc o okresach, krwi i menstruacjach. Każda ze swojego punktu widzenia, po swojemu, czy z miłością, czy z nienawiścią – dokładnie tak, jak czuje. Piszmy o emocjach, doświadczeniach, wpadkach, przykrościach, anegdotkach. Przełammy tabu milczenia, bo dla wielu osób miesiączka to wciąż taki „niestosowny temat”.


A nagrodą w naszym konkursie niech będzie pakiet miesiączkowo-przyjemnościowy, w zakres którego będzie wchodził kubeczek menstruacyjny (Mooncup), podpaski materiałowe (Naya; sztuk 3 - po jednej: gejsza, czerwona, w różyczki) ufundowany przez sklep EkoKobieta oraz luksusowy wibrator Alia firmy Lelo. Alia to wodoodporny masażer do stymulacji zewnętrznych narządów płciowych (nie każda w czasie miesiączki ma ochotę na penetrację), który – mamy nadzieję – przyniesie Wam wiele przyjemności, gdy w czasie kolejnej miesiączki będziecie chciały wziąć kąpiel ciepłej wodzie i w płatkach róż.Piszcie!

Czekamy na Wasze teksty do 10 czerwca 2013 r. g. 23.59. Tekst powinien mieć minimum około 2 tysięcy znaków ze spacjami, górnej granicy nie ma, można się więc naprawdę rozpisać. Artykuły wysyłajcie na adres: v.ilnicka@seksualnosc-kobiet.pl. Uwaga: w ramach konkursu przyjmujemy zarówno teksty o miesiączce, ale także o innych aspektach seksualności, miesiączka nie jest więc tematem obowiązkowym.


Kto wygrywa? Nie nagradzamy „najlepszego artykułu”, bo tak naprawdę bardzo trudno zdecydować, który jest najlepszy. Spośród nadesłanych tekstów losujemy jeden, a jego autorce (a może autorowi?) wyślemy zestaw kubeczek + podpaski + wibrator. Ponieważ drogą losowana wybieramy jeden tekst (a nie jedną autorkę), to zachęcamy Was do nadesłania więcej niż jednego artykułu – jeśli macie taką ochotę. Nie przyjmujemy przedruków. Tekst musi być oryginalny.  


Recenzję Mooncupa znajdziecie tu. 


Wibrator Alia - Uniwersalny i elegancki masażer intymny


lelo-alia man.jpg Alia jest eleganckim, zabawnym masażerem intymnym, którego olśniewająca prostota inspiruje wielość ekscytujących możliwości. Całkowicie przyjazny dla par, i doskonały pomysł na prezent, ze swoją gładką powłoką ślizga się po skórze, niemal niesłyszalnie wibrując dzięki potężnemu ukrytemu wewnątrz silnikowi. Wykonany z najgładszego bezpiecznego dla ciała silikonu z rdzeniem ABS, Alia jest całkowicie wodoodporna i odznacza się charakterystycznym trzyprzyciskowym panelem sterowania, który steruje siłą wibracji poprzez 6 różnych trybów. W pełni naładowany oferuje nie mniej niż 4 godziny przyjemności, Alia przybywa w nagradzanym opakowaniu LELO w komplecie z ładowarką, satynową torebką do przechowywania, broszką INSIGNIA oraz pełną roczną gwarancją.  

Rozstrzygniecie konkursu:

Dziękujemy Autorkom wszystkich tekstów - także tych, które nie zostały opublikowane. Nagrodę w konkursie rozlosowano dn. 13 czerwca. Trafi do autorki tekstu Ja przed moją miesiączką. Gratulujemy!


 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 2)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12013.05.06, 11:53

koteczek
podejmuję wyzwanie, myślę że w ciągu tygodnia najdalej prześlę :)
# 22013.05.06, 17:09

Natalia Weronika Sko
Chodz jestem dziewczynką nie do końca naturalną to mogę z miłą chęcią każdą dziewczynę która nie chce mieć miesiączki z tego uwolnić . . .

podobne artykuły

Oddajemy krew Ziemi
Ja podlewam nią kwiaty. Przyjaciółka zostawią ją w miejscach mocy. Jeszcze inna wylewa wraz z wodą po prostu przed domem. W ten sposób księżycowa krew wraca do Ziemi. Wiem, że jest nas coraz więcej, coraz więcej kobiet uczestniczy w tym niekończącym się rytuale.
 
Urlop z okazji miesiączki - dostaniesz go w Azji. W Japonii od 70 lat!
Jak to się dzieje, że kraje azjatyckie, takie jak Japonia, Chiny, Korea, Indonezja, Tajwan czy afrykańska Zambia, wprowadziły urlopy miesiączkowe (Japonia już 70 lat temu (!), Korea ponad 15 lat temu), a w Polsce ten pomysł wciąż jest powijakach (żeby nie napisać, że bulwersuje, śmieszy i w ogóle odstręcza?).
 
Ciało zaczęło mówić, a ja byłam zmuszona słuchać - Alexandra Pope o cyklu i menopauzie
Angielskie słowo blessing (błogosławieństwo) pochodzi od dawnego bloedsen, czyli „krwawić”.
 
Period Fest, czyli święto miesiączki w Poznaniu
Już jutro startuje chyba pierwszy taki (?) miesiączkowy festiwal w Polsce. Będą wykłady, warsztaty, koncerty, i wystawa ”Czerwona”.
Dzieje się! A ja się bardzo cieszę!
 
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
Babeczki, bądźcie bardziej kobiece, schowajcie swój okres - mówi nam kultura. Mówi to ustami osób każdej płci. Co świetnie widać na filmiku Skit Box ”I got tha flow”. Ale kobiety z tego wideo chcą być sobą, nie stosować się do norm społecznych za wszelką cenę i - właśnie - nie ukrywać swojej kobiecości.
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

”Wagina. Nowa biografia” Naomi Wolf - recenzja

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter