dział: wiadomości

Konkurs miesięczny z przyjemnością

dodano: 2013.06.13
Miesiączka, ach miesiączka... niektórym z nas robi się słabo już na sam dźwięk tego słowa! Jedne z nas przechodzą miesiączkę zwijając się z bólu, inne nie mając żadnych dolegliwości, jeszcze inne z baardzo podniesionym libido. Ile kobiet – tyle różnych poglądów i każda może mieć inne podejście do miesiączki. Bez względu jednak na nastawienie, miesiączkowe problemy lub ich brak – Czerwona Pani jest z nami przez całe lata, jest konsekwentnie miesiąc po miesiącu.

Jest z nami i naszymi przyjaciółkami, kochankami, siostrami, córkami, tym razem więc w ramach konkursu zachęcamy Was do pisania o miesiączce. Wiemy, że miesiączka to wielkie tabu naszej kultury. Często tylko o niej szepczemy, wiele z nas swoją inicjację w kobiecość przeszło w strachu i skrępowaniu, nie chcemy o niej nawet myśleć, nasi partnerzy, mężowie (czy nasze partnerki i żony) często nie wiedzą, jak do naszej miesiączki podejść, jak podejść do nas i jak nas traktować, a my niewiele umiemy im powiedzieć, bo wstyd lub niechęć sznurują nam usta. Jedni mężczyźni z przyjemnością kąpaliby się w naszej krwi, inni nauczeni zostali, żeby krwawiącą kobietę omijać szerokim łukiem, bo to „wariatka i bez kija nie podchodź”.


Wiele stereotypów krąży w kulturze na temat miesiączkujących kobiet. Rozpiszmy się więc o okresach, krwi i menstruacjach. Każda ze swojego punktu widzenia, po swojemu, czy z miłością, czy z nienawiścią – dokładnie tak, jak czuje. Piszmy o emocjach, doświadczeniach, wpadkach, przykrościach, anegdotkach. Przełammy tabu milczenia, bo dla wielu osób miesiączka to wciąż taki „niestosowny temat”.


A nagrodą w naszym konkursie niech będzie pakiet miesiączkowo-przyjemnościowy, w zakres którego będzie wchodził kubeczek menstruacyjny (Mooncup), podpaski materiałowe (Naya; sztuk 3 - po jednej: gejsza, czerwona, w różyczki) ufundowany przez sklep EkoKobieta oraz luksusowy wibrator Alia firmy Lelo. Alia to wodoodporny masażer do stymulacji zewnętrznych narządów płciowych (nie każda w czasie miesiączki ma ochotę na penetrację), który – mamy nadzieję – przyniesie Wam wiele przyjemności, gdy w czasie kolejnej miesiączki będziecie chciały wziąć kąpiel ciepłej wodzie i w płatkach róż.Piszcie!

Czekamy na Wasze teksty do 10 czerwca 2013 r. g. 23.59. Tekst powinien mieć minimum około 2 tysięcy znaków ze spacjami, górnej granicy nie ma, można się więc naprawdę rozpisać. Artykuły wysyłajcie na adres: v.ilnicka@seksualnosc-kobiet.pl. Uwaga: w ramach konkursu przyjmujemy zarówno teksty o miesiączce, ale także o innych aspektach seksualności, miesiączka nie jest więc tematem obowiązkowym.


Kto wygrywa? Nie nagradzamy „najlepszego artykułu”, bo tak naprawdę bardzo trudno zdecydować, który jest najlepszy. Spośród nadesłanych tekstów losujemy jeden, a jego autorce (a może autorowi?) wyślemy zestaw kubeczek + podpaski + wibrator. Ponieważ drogą losowana wybieramy jeden tekst (a nie jedną autorkę), to zachęcamy Was do nadesłania więcej niż jednego artykułu – jeśli macie taką ochotę. Nie przyjmujemy przedruków. Tekst musi być oryginalny.  


Recenzję Mooncupa znajdziecie tu. 


Wibrator Alia - Uniwersalny i elegancki masażer intymny


lelo-alia man.jpg Alia jest eleganckim, zabawnym masażerem intymnym, którego olśniewająca prostota inspiruje wielość ekscytujących możliwości. Całkowicie przyjazny dla par, i doskonały pomysł na prezent, ze swoją gładką powłoką ślizga się po skórze, niemal niesłyszalnie wibrując dzięki potężnemu ukrytemu wewnątrz silnikowi. Wykonany z najgładszego bezpiecznego dla ciała silikonu z rdzeniem ABS, Alia jest całkowicie wodoodporna i odznacza się charakterystycznym trzyprzyciskowym panelem sterowania, który steruje siłą wibracji poprzez 6 różnych trybów. W pełni naładowany oferuje nie mniej niż 4 godziny przyjemności, Alia przybywa w nagradzanym opakowaniu LELO w komplecie z ładowarką, satynową torebką do przechowywania, broszką INSIGNIA oraz pełną roczną gwarancją.  

Rozstrzygniecie konkursu:

Dziękujemy Autorkom wszystkich tekstów - także tych, które nie zostały opublikowane. Nagrodę w konkursie rozlosowano dn. 13 czerwca. Trafi do autorki tekstu Ja przed moją miesiączką. Gratulujemy!


 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 2)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12013.05.06, 11:53

koteczek
podejmuję wyzwanie, myślę że w ciągu tygodnia najdalej prześlę :)
# 22013.05.06, 17:09

Natalia Weronika Sko
Chodz jestem dziewczynką nie do końca naturalną to mogę z miłą chęcią każdą dziewczynę która nie chce mieć miesiączki z tego uwolnić . . .

podobne artykuły

Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
Babeczki, bądźcie bardziej kobiece, schowajcie swój okres - mówi nam kultura. Mówi to ustami osób każdej płci. Co świetnie widać na filmiku Skit Box ”I got tha flow”. Ale kobiety z tego wideo chcą być sobą, nie stosować się do norm społecznych za wszelką cenę i - właśnie - nie ukrywać swojej kobiecości.
 
Niech płynie łagodnie, czyli miesiączka bez bólu
Relacje kobiet, które uzdrowiły swój ból, często zaczynają się od stwierdzenia: „Teraz wiem, że mam miesiączkę, kiedy widzę krew”. Zazwyczaj tym słowom towarzyszy uśmiech ulgi i zadowolenia – że tak może być. I ja bym właśnie tak chciała dla Ciebie: żebyś mogła przez Twoje krwawienie przejść lekko, radośnie, bez bólu. Wiem, że jest to możliwe. Wierzę, że jeśli teraz czytasz te słowa, to jesteś coraz bliżej znalezienia sposobu na ukojenie swojego bólu.
 
Mama podarowała mi wstyd seksualności. Aby mnie chronić
Mnie też matka nauczyła wstydu, podarowała mi ten wstyd, bo w tamtym czasie, tamtym miejscu i przy tamtej świadomości, to był jedyny dar, który znała i który mogła mi przekazać, by mnie jakoś chronić.
 
Uzdrawianie doświadczenia miesiączki i przygotowanie córek
Wiele kobiet, jak te, o których czytałaś w tym rozdziale rozdziale, uzdrowiło bolesne doświadczenie związane z menstruacją i zaczęto odzyskiwać należne nam dziedzictwo: cielesną i menstruacyjną mądrość. Czyniąc to, kobieta przekazuje następnemu pokoleniu bardziej pozytywny obraz ciała i lepszy kontakt z cielesnością. W ten sposób uwalnia siebie i inne kobiety od patriarchalnej degradacji kobiecości i zwiększa szansę uzdrowienia kobiecych cyklów.
 
Ceremonia miesiączki dla córki – wprowadzenie
W innych rejonach świata popularne, konieczne i wyczekiwane, w Polsce powoli odzyskują swoje miejsce w naszej kulturze – co takiego? Ceremonie pierwszej miesiączki, zwane także ceremoniami Pierwszej Krwi. Na tym spotkaniu porozmawiamy o tym, dlaczego warto zorganizować swojej córce czy jakiejkolwiek znajomej dziewczynce taką ceremonię, jak może to wyglądać i jakie dary można złożyć u jej stóp na tę drogę stawania się seksualną kobietą, Czerwoną Boginią.
 

najnowsze artykuły

Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
seksualność kobiet » miesiączka
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
Babeczki, bądźcie bardziej kobiece, schowajcie swój okres - mówi nam kultura. Mówi to ustami osób każdej płci. Co świetnie widać na filmiku Skit Box ”I got tha flow”. Ale kobiety z tego wideo chcą być sobą, nie stosować się do norm społecznych za wszelką cenę i - właśnie - nie ukrywać swojej kobiecości.
 
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
seksualność kobiet » seks
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
Pod rozległym pojęciem seksu mieści się też niedostrzeżona jako odrębny impuls potrzeba bycia obejmowanym, otaczanym troską innej osoby, niańczonym i zapewnianym o miłości nie dlatego, że przyniosło się do domu pensję czy upiekło placek, ale po prostu dlatego, że się istnieje.
 
Ecstatic dance Wrocław - 18.03.2017
seksualność kobiet » wiadomości
Ecstatic dance Wrocław - 18.03.2017
Zapraszamy do magicznej podróży, podczas której Freya poprowadzi Cię w uzdrawiającą przestrzeń serca na spotkanie z Ixcocoa - Devą Kakao, odkrywając subtelne moce miłości, błogości i szczęścia.
 
Stracić dziewictwo, aby uprawiać seks co 2 godziny
seksualność kobiet » kultura
Stracić dziewictwo, aby uprawiać seks co 2 godziny
komentarze (2)
To jest w końcu najważniejsze w byciu kobietą – bycie seksownym kociakiem, który jest posłuszny swojemu panu. To mówił ”Zmierzch”, to mówiło ”Pięćdziesiąt twarzy Greya”, to mówi internetowa wyrocznia dla polskich nastolatków.
 
Czy siebie lubisz, czy nie - jesteś Boginią!
seksualność kobiet » wiadomości
Czy siebie lubisz, czy nie - jesteś Boginią!
komentarze (1)
Każda Kobieta ma w sobie aspekt Bogini. Cóż, nawet każdy Mężczyzna go ma. Nawet jeśli nie lubisz siebie, możesz polubić i rozkwitnąć w swojej Kobiecości!
 
zobacz też

„Zdążę wyjąć”, czyli o tym, że ciąża nie bierze się z masturbacji

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter