dział: wiadomości

Konkurs miesięczny z przyjemnością

dodano: 2013.06.13
Miesiączka, ach miesiączka... niektórym z nas robi się słabo już na sam dźwięk tego słowa! Jedne z nas przechodzą miesiączkę zwijając się z bólu, inne nie mając żadnych dolegliwości, jeszcze inne z baardzo podniesionym libido. Ile kobiet – tyle różnych poglądów i każda może mieć inne podejście do miesiączki. Bez względu jednak na nastawienie, miesiączkowe problemy lub ich brak – Czerwona Pani jest z nami przez całe lata, jest konsekwentnie miesiąc po miesiącu.

Jest z nami i naszymi przyjaciółkami, kochankami, siostrami, córkami, tym razem więc w ramach konkursu zachęcamy Was do pisania o miesiączce. Wiemy, że miesiączka to wielkie tabu naszej kultury. Często tylko o niej szepczemy, wiele z nas swoją inicjację w kobiecość przeszło w strachu i skrępowaniu, nie chcemy o niej nawet myśleć, nasi partnerzy, mężowie (czy nasze partnerki i żony) często nie wiedzą, jak do naszej miesiączki podejść, jak podejść do nas i jak nas traktować, a my niewiele umiemy im powiedzieć, bo wstyd lub niechęć sznurują nam usta. Jedni mężczyźni z przyjemnością kąpaliby się w naszej krwi, inni nauczeni zostali, żeby krwawiącą kobietę omijać szerokim łukiem, bo to „wariatka i bez kija nie podchodź”.


Wiele stereotypów krąży w kulturze na temat miesiączkujących kobiet. Rozpiszmy się więc o okresach, krwi i menstruacjach. Każda ze swojego punktu widzenia, po swojemu, czy z miłością, czy z nienawiścią – dokładnie tak, jak czuje. Piszmy o emocjach, doświadczeniach, wpadkach, przykrościach, anegdotkach. Przełammy tabu milczenia, bo dla wielu osób miesiączka to wciąż taki „niestosowny temat”.


A nagrodą w naszym konkursie niech będzie pakiet miesiączkowo-przyjemnościowy, w zakres którego będzie wchodził kubeczek menstruacyjny (Mooncup), podpaski materiałowe (Naya; sztuk 3 - po jednej: gejsza, czerwona, w różyczki) ufundowany przez sklep EkoKobieta oraz luksusowy wibrator Alia firmy Lelo. Alia to wodoodporny masażer do stymulacji zewnętrznych narządów płciowych (nie każda w czasie miesiączki ma ochotę na penetrację), który – mamy nadzieję – przyniesie Wam wiele przyjemności, gdy w czasie kolejnej miesiączki będziecie chciały wziąć kąpiel ciepłej wodzie i w płatkach róż.Piszcie!

Czekamy na Wasze teksty do 10 czerwca 2013 r. g. 23.59. Tekst powinien mieć minimum około 2 tysięcy znaków ze spacjami, górnej granicy nie ma, można się więc naprawdę rozpisać. Artykuły wysyłajcie na adres: v.ilnicka@seksualnosc-kobiet.pl. Uwaga: w ramach konkursu przyjmujemy zarówno teksty o miesiączce, ale także o innych aspektach seksualności, miesiączka nie jest więc tematem obowiązkowym.


Kto wygrywa? Nie nagradzamy „najlepszego artykułu”, bo tak naprawdę bardzo trudno zdecydować, który jest najlepszy. Spośród nadesłanych tekstów losujemy jeden, a jego autorce (a może autorowi?) wyślemy zestaw kubeczek + podpaski + wibrator. Ponieważ drogą losowana wybieramy jeden tekst (a nie jedną autorkę), to zachęcamy Was do nadesłania więcej niż jednego artykułu – jeśli macie taką ochotę. Nie przyjmujemy przedruków. Tekst musi być oryginalny.  


Recenzję Mooncupa znajdziecie tu. 


Wibrator Alia - Uniwersalny i elegancki masażer intymny


lelo-alia man.jpg Alia jest eleganckim, zabawnym masażerem intymnym, którego olśniewająca prostota inspiruje wielość ekscytujących możliwości. Całkowicie przyjazny dla par, i doskonały pomysł na prezent, ze swoją gładką powłoką ślizga się po skórze, niemal niesłyszalnie wibrując dzięki potężnemu ukrytemu wewnątrz silnikowi. Wykonany z najgładszego bezpiecznego dla ciała silikonu z rdzeniem ABS, Alia jest całkowicie wodoodporna i odznacza się charakterystycznym trzyprzyciskowym panelem sterowania, który steruje siłą wibracji poprzez 6 różnych trybów. W pełni naładowany oferuje nie mniej niż 4 godziny przyjemności, Alia przybywa w nagradzanym opakowaniu LELO w komplecie z ładowarką, satynową torebką do przechowywania, broszką INSIGNIA oraz pełną roczną gwarancją.  

Rozstrzygniecie konkursu:

Dziękujemy Autorkom wszystkich tekstów - także tych, które nie zostały opublikowane. Nagrodę w konkursie rozlosowano dn. 13 czerwca. Trafi do autorki tekstu Ja przed moją miesiączką. Gratulujemy!


 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 2)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12013.05.06, 11:53

koteczek
podejmuję wyzwanie, myślę że w ciągu tygodnia najdalej prześlę :)
# 22013.05.06, 17:09

Natalia Weronika Sko
Chodz jestem dziewczynką nie do końca naturalną to mogę z miłą chęcią każdą dziewczynę która nie chce mieć miesiączki z tego uwolnić . . .

podobne artykuły

Niech płynie łagodnie, czyli miesiączka bez bólu
Relacje kobiet, które uzdrowiły swój ból, często zaczynają się od stwierdzenia: „Teraz wiem, że mam miesiączkę, kiedy widzę krew”. Zazwyczaj tym słowom towarzyszy uśmiech ulgi i zadowolenia – że tak może być. I ja bym właśnie tak chciała dla Ciebie: żebyś mogła przez Twoje krwawienie przejść lekko, radośnie, bez bólu. Wiem, że jest to możliwe. Wierzę, że jeśli teraz czytasz te słowa, to jesteś coraz bliżej znalezienia sposobu na ukojenie swojego bólu.
 
Mama podarowała mi wstyd seksualności. Aby mnie chronić
Mnie też matka nauczyła wstydu, podarowała mi ten wstyd, bo w tamtym czasie, tamtym miejscu i przy tamtej świadomości, to był jedyny dar, który znała i który mogła mi przekazać, by mnie jakoś chronić.
 
Uzdrawianie doświadczenia miesiączki i przygotowanie córek
Wiele kobiet, jak te, o których czytałaś w tym rozdziale rozdziale, uzdrowiło bolesne doświadczenie związane z menstruacją i zaczęto odzyskiwać należne nam dziedzictwo: cielesną i menstruacyjną mądrość. Czyniąc to, kobieta przekazuje następnemu pokoleniu bardziej pozytywny obraz ciała i lepszy kontakt z cielesnością. W ten sposób uwalnia siebie i inne kobiety od patriarchalnej degradacji kobiecości i zwiększa szansę uzdrowienia kobiecych cyklów.
 
Ceremonia miesiączki dla córki – wprowadzenie
W innych rejonach świata popularne, konieczne i wyczekiwane, w Polsce powoli odzyskują swoje miejsce w naszej kulturze – co takiego? Ceremonie pierwszej miesiączki, zwane także ceremoniami Pierwszej Krwi. Na tym spotkaniu porozmawiamy o tym, dlaczego warto zorganizować swojej córce czy jakiejkolwiek znajomej dziewczynce taką ceremonię, jak może to wyglądać i jakie dary można złożyć u jej stóp na tę drogę stawania się seksualną kobietą, Czerwoną Boginią.
 
Fu Yuanhui ma okres na olimpiadzie
Chińska pływaczka powiedziała otwarcie, że nie popłynęła tak dobrze, jak mogła, bo dostała okres. Polskie media piszą, że ”przyznała”, jakbyśmy do okresu wciąż musiały się przyznawać. Jak do zbrodni.
 

najnowsze artykuły

Czy ma być do lizania, czy gryzienia? Gastroseksualna
seksualność kobiet » tożsamości
Czy ma być do lizania, czy gryzienia? Gastroseksualna
Czy gotowanie dla kobiety to obowiązek i codzienność, a dla faceta to rytuał uwodzenia?
Nie zgadzam się! Kocham gotować i jestem gastroseksualna.
 
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
seksualność kobiet » seks
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
Nie wyglądam, jak idealna, seksowna kobieta według mediów i magazynów mody, a w Sylwestra tego roku przeżyłam seks, o jakim nawet nie śniłam.
 
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
komentarze (1)
”Znów jestem spóźniona”. Znacie to zdanie? Z czym Wam się kojarzy? Z seksem w tle to jest tylko jedna okoliczność. Dziś jednak nie o nią chodzi, ale o dzień spóźnione rozstrzygnięcie naszej zabawy. Ale lepiej późno niż wcale. Dziękuję za Waszą cierpliwość!
 
Lubię seks ze sobą!
seksualność kobiet » masturbacja
Lubię seks ze sobą!
Czy do dobrego seksu potrzebuję kogoś? Czy ktoś najpierw musi dotknąć mnie, bym ja wiedziała, jak dotykać siebie?
Czy odwrotnie - to ja badam i sprawdzam, i potem kieruję czyjąś dłoń, lub pozwalam sprawdzać jemu?
 
Podnieca mnie on cały
seksualność kobiet » opowiadania
Podnieca mnie on cały
Serce bije mi w rytm kroków, gdy prowadzę go na górę do mojego mieszkania, aby tam móc z nim pobyć.
 

zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter