dział: wiadomości

Ecstatic dance Wrocław - 18.03.2017

dodano: 2017.03.17
Zapraszamy do magicznej podróży, podczas której Freya poprowadzi Cię w uzdrawiającą przestrzeń serca na spotkanie z Ixcocoa - Devą Kakao, odkrywając subtelne moce miłości, błogości i szczęścia.

cacao.jpg
Prana World & Freya@TantraWay zapraszają

Dla Czytelniczek i Czytelników Seksualności Kobiet - 2 wejściówki do wzięcia! Napisz na v.ilnicka@seksualnosc-kobiet.pl :) 


ECSTATIC CACAO - CEREMONIA KAKAO I ECSTATIC DANCE 
Zapraszamy do magicznej podróży, podczas której Freya poprowadzi Cię w uzdrawiającą przestrzeń serca na spotkanie z Ixcocoa - Devą Kakao, odkrywając subtelne moce miłości, błogości i szczęścia. 
Pijąc „Napój Bogów” stworzymy święty bezpieczny krąg, w którym będziemy mogli się odprężyć, otworzyć na głębię swojego serca w pełni świadomości i witalnej energii ciała, i akceptując siebie i innych bez ograniczeń, ocen i przywiązań. 
-----------------------------------------------------------------
Gdzie: Akademia Ruchu
Ruska 47 - 48a Wrocław, Poland
Kiedy: 18 marca (sobota), g. 20 
LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZNA. 
ZAREZERWUJ MIEJSCE: 
http://bit.ly/2kSxwGO_CACAO_WROC
------------------------------------------------------------------
Ceremonia kakao to święty czas i przestrzeń dla siebie w naszym intensywnym i stresującym świecie, czas, aby wyłączyć się z chaosu na zewnątrz i zanurkować w ciszę, wewnątrz, aby poczuć energię serca. 
Kakao zachęca nas, by połączyć się z naszą prawdziwą naturą, którą jest czysta radość, spontaniczność, energia i miłość. 
Jeżeli pragniesz otworzyć się na nową miłość, miłość w sobie lub pogłębić swój obecny związek, uwolnić blokady emocjonalne, puścić stare wzorce z przeszłości, lub po prostu podnieść się na duchu, Ceremonia Kakao może przynieść ci wskazówki jak trafić na właściwy tor.

PRZEBIEG IMPREZY

Freya rozpocznie ceremonię szamańską uzdrawiającą medytacją w głąb serca, by w ciszy i skupieniu wypić „Napój Bogów”. Kakao wg receptury Freyi słynie ze swej mocy* (ok 30-40 mg) specjalnie przygotowanego czystego surowego kakao. W drugiej części wieczoru Freya zaprosi nas do ekstatycznej celebracji i tantrycznej zabawy grając taneczne sety żywiołowej etnicznej, transowo-szamańskiej i ekstatycznej muzy. 
WAŻNE
Będziemy pić napój składający się z ok 30-40 mg specjalnie przygotowanego czystego surowego kakao. 
*Uwaga: Tak duża ilość kakao jest niewskazana dla kobiet w ciąży i osób z problemami sercowymi i depresją. 
Aby w pełni skorzystać z ceremonii kakao, dobrze jest nie jeść przed ceremonią. Im dłuższy okres postu, tym efektywniejsze będzie działanie kakao. Bądź w kontakcie ze sobą i poczuj, jaki czas postu jest dla ciebie najlepszy.
Przynieś ze sobą butelkę wody, pij jej dużo także po ceremonii.
Prosimy unikaj kofeiny, alkoholu lub innych stymulantów przez cały dzień
Przyjdź 5-10 minut wcześniej, aby móc poznać się z uczestnikami i dostroić się do ceremonii.
Ceremonię Kakao zaczynamy punktualnie (bardzo ważne by nie przerywać ceremonii, od momentu jej rozpoczęcia, dlatego spóźnialscy nie będą wpuszczani).
Właściwości Surowego Kakao 
Surowe Kakao ma wiele niezwykle cennych właściwości wspomagających zdrowie i samopoczucie psychiczne. Bogate w antyoksydanty zwiększa długowieczność. Badania potwierdzają, zmniejszenie poziomu hormonów stresu w organizmie i poprawę przepływ krwi do mózgu, co zwiększa sprawność umysłową, świadomość i skupienie. Regularnie spożywane kakao, utrzymuje gładszą skórę, normalizuje ciśnienie krwi. 
Kakao zawiera wiele składników mineralnych, takich jak żelazo, chrom, cynk czy potas. Jednak ziarna kakaowca to przede wszystkim najbogatsze źródło magnezu. Pierwiastek ten jest bezcenny dla naszego organizmu, a my często cierpimy na jego niedobór. Magnez chroni serce, oraz poprawia cyrkulację krwi. Ma duży wpływ na nasz umysł – zwiększa jego wydajność oraz łagodzi skutki stresu. Wykazuje również działanie antydepresyjne i naturalnie poprawia samopoczucie.

Kakao było tradycyjnie wykorzystywane Pokarm Bogów
Kakao było traktowane przez Majów i Azteków, jako święta uzdrawiająca roślina wspomagająca wewnętrzne podróże do światów duchowych. Wierzyli, że kakao harmonizuje nierównowagę między umysłem i sercem, pomaga w pełni otworzyć serce, czuć współczucie i bezwarunkową miłość. Inkowie uważali kakao za "napój bogów", stąd naukowa nazwa drzewa kakaowca, „Theobroma Cacao”, od greckich słów theo (bóg) i Broma (napój). Jednym z głównych składników aktywnych, w kakao jest teobromina, która wraz z magnezem działa łagodząco na system nerwowy. Jest substancją pobudzającą czynność serca oraz rozszerzającą naczyni krwionośne, łagodzi stres i depresję, jest uwalniana w organizmie podczas emocjonalnej euforii i empatii. 
KAKAOWY HAJ
Tryptofan obecny w Kakao jest źródłem tryptaminy i serotoniny, co sprawia, iż kakao jest naturalnym antydepresantem. Kakao to jedyna jadalna roślina zawierający anandamid (od sanskryckiego słowa Ananda oznaczającego "szczęście"). Anandamid zwany hormonem szczęścia, jest neuroprzekaźnikiem wydzielanym przez nasz organizm, podczas snu i relaksu, a także podczas dużego wysiłku fizycznego dając poczucie euforii (tzw. Euforia biegacza). Wpływ anandamidu na komórki mózgu przypomina efekty THC (marihuana). Kakao zwiększa również poziom aminokwasu tyrozyny, która z kolei tworzy neuroprzekaźniki dopaminy, uwalnianej podczas orgazmu. Kakao jest naturalnym afrodyzjakiem - zawiera bogate zasoby fenyloetyloaminy (tzw. hormonu miłości), której działanie podobne jest do działania amfetaminy. Fenyloetyloamina to związek chemiczny, odpowiedzialny za to, że patrzymy na kogoś przez różowe okulary i czujemy „motyle w brzuchu” – Hormon ten odpowiedzialny jest za podniecenie i pożądanie.
EMOCJE
Ze względu na ilość składników indukujących euforię, wpływ kakao na emocje może być głęboki. Czujemy się wzniośle w ciele fizycznym i emocjonalnym, także na poziomie świadomości swego najgłębszego sensu siebie i serca. Doświadczamy miłości i empatii, zwłaszcza do siebie, można dosłownie poczuć, jakby serce otwierało się niczym kwiat. Dzięki temu organizm może zostać zalany emocjami przechowywanymi w sercu, z których niektóre mogą być bolesne. Nie zawsze jest to łatwe doświadczenie, zdarzają się łzy, gdy uwalniają się stare zranienia. Ale ponieważ kakao pogłębia poczucie własnej miłości, po łzach są zawsze następuje uśmiech głębokiej wdzięczności. W innych momentach, czujemy tylko ekstazę, którą można nazwać boskim doświadczeniem, nie do opisania słowami..... Lepiej doświadczyć .
Zapraszamy – przyjdź by ekstatycznie dzielić z nami radość i miłość 

-----------------------------------------------------------------
Gdzie: Akademia Ruchu
Ruska 47 - 48a Wrocław, Poland
Kiedy: 18 marca (sobota), g. 20 
LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZNA. 
ZAREZERWUJ MIEJSCE: 
http://bit.ly/2kSxwGO_CACAO_WROC
------------------------------------------------------------------
ECSTATIC DANCE
Ecstatic dance, nazywany także tańcem transowym czy medytacją w ruchu ma korzenie w tradycjach szamańskich. Na całym świecie rdzenni mieszkańcy wiosek tańczyli przy ogniu wchodząc w trans. Tańczyli, by przygotować się do wojny, do wesela, na narodziny, poczęcie dziecka, by uzdrowić siebie lub kogoś w wiosce.
Ecstatic Dance tańczą na całym świecie wszyscy - starzy, młodzi, duzi i mali, szczupli i puszyści, biznesmeni i hipisi, studenci i robotnicy. Bo taniec nie zna granic i podziałów, nie ma "kroków, których trzeba się uczyć ani praw autorskich. Ten taniec wszyscy znamy - mamy go w swoim ciele, w genach. Podczas Ecstatic Dance wszyscy jesteśmy tancerzami, członkami jednego miejskiego plemienia.
Zasada tańczenia jest prosta: pozwól swojemu ciału poczuć muzykę i poruszaj się swobodnie. Tańcz jak gdyby nikt nie patrzył! ( bo nikt nie patrzy, nie ocenia, każdy jest zajęty swoim transem)
Podczas takiego tańca, uwalniasz stres, rozluźniasz ciało, uspokajasz umysł, łączysz się z sobą i pozostałymi osobami na parkiecie.
Ogólne zasady podczas Ecstatic Dance:
1. Free Dance - poruszaj się jak chcesz
2. Nie rozmawiaj na parkiecie
3. Szanuj siebie i innych na parkiecie 
o Zapraszając innych do tańca:
o Sprawdź czy on/ona ma ochotę na wspólną zabawę ( kontakt wzrokowy)
o Szanuj odmowę ( brak odpowiedzi to też jest odmowa)
o Niektórzy wolą tańczyć solo - uszanuj to
4. Podczas imprezy nie pijemy alkoholu, unikamy silnych perfum.
5. Tańczymy boso. 
O prowadzącej
Freya Michalina Wolna 
Nauczycielka Tantry i trenerka z ponad 15 letnim doświadczeniem, tłumaczka, certyfikowana facylitatorka medytacji OSHO, Life&Tantra coach, praktyk pracy z ciałem i oddechem. W swojej pracy skupia się na uzdrawianiu relacji, seksualności, relacjach oraz intymnej komunikacji, prowadzi tantryczne kręgi kobiet, warsztaty tantryczne, medytacje OSHO, praktykuje masaż Tantryczny oraz coaching relacji intymnych. Po latach pracy szamańskiej poczuła wołanie Devy Kakao by z nią pracować i dzielić się jej uzdrawiającą mocą podczas ceremonii Cacao i Ecstatic Dance. www.facebook.com/freya.tantraway, www.tantrway.pl 

---------------------------------------------------------------------------------
LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZNA. 
ZAREZERWUJ MIEJSCE: 
http://bit.ly/2kSxwGO_CACAO_WROC
---------------------------------------------------------------------------------
PLAN IMPREZY

19:45 - rejestracja

20:00 - 21:00 - Ceremonia Kakao & Tantryczno-Astrologiczna Pudża

21:00 - 23.30 - Ecstatic Dance
Koszt: 
70 pln - Płatne do 10 marca
90 pln - po tej dacie.
Informacje: pranaworldpolska@gmail.com
tel: 
512-431-781 (Małgorzata Sewati)
505-907-774 (Freya) 

REJESTRACJA 
http://bit.ly/2kSxwGO_CACAO_WROC


Do zobaczenia :) 
 

komentuj

autor:


najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

„Dojdź dla mnie” albo Grey nie do końca instruktażowy

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter