dział: wiadomości

Czuła JEST MOC * przedmanifówka *

dodano: 2016.03.02
Warszawska Manifa oraz dr Zofia Sadowska (1887-1960), lekarka, działaczka feministyczna i skandaliczna lesbijka z lat 20., po raz kolejny łączą siły! Tym razem dla sprawiedliwości reprodukcyjnej w Polsce. Bo takie są czasy, że w tej ważnej sprawie musimy (współ)działać jeszcze energiczniej niż dotąd.

Czuła JEST MOC * przedmanifówka * 5. Urodziny Sadowskiej * benefit na Manifę, uchodźczynie_ców i hostel LGBT 

urodziny sadowskie.jpg


A ponieważ prawdziwa moc to moc troski, wesprzemy także bardzo potrzebujące a bliskie naszym sercom przedsięwzięcia: inicjatywę pomocy uchodźczyniom_com "Żeglarze bez Granic" i hostel interwencyjny dla osób LGBT w Warszawie.

KONCERTY potęga dźwięku
Laura Palmer Cover Story | przygoda z muzyką w wersji "Męskie Branie"
Zdrada Pałki | jednoosobowy queerowy projekt lo-fi-trash z radykalnym przesłaniem – zupełnie nowe kawałki o kapitalizmie i czasami też o januszach
The Agnes Circle | gothic post punk
Fallow Ground | eksperymentalny queerowy cold wave z wiolonczelą
Hände | polityczny post punk

WYSTĘPY siła męskiego wdzięku i damskiego szarmu
DQ Kim Lee
DK Vera Cruz
Sharm Trio, czyli DK Maryjan Bear, Jean Jacques, Richard The Great
burleska: Bunny de Lish, Grotesque Bel Air

TANIEC mocne uderzenie na zakończenie
DJ Avtomat, DJane Benita aka JeblivaDiva

GADŻETY
znane i lubiane oraz zupełnie nowe, z hasłem tegorocznej Manify: ABORCJA W OBRONIE ŻYCIA!

Sen Pszczoły, Grochowska 301/305 (fabryka Perun)
4.03, piątek, od 20.00 (uwaga, w związku z napiętym programem już o 20.00 pierwszy koncert!)
wstęp 15-20 PLN
...ale można płacić więcej! I mniej też można. W przypadku trudnej sytuacji finansowej (niemożności opłacenia wstępu) prosimy o kontakt. Nie chcemy żadnej osoby wykluczać z udziału w imprezie!

na połączony benefit na XVII Warszawską Manifę, inicjatywę "Żeglarze bez Granic" i hostel interwencyjny dla osób LGBT w Warszawie
zapraszają

Porozumienie Kobiet 8. Marca www.manifa.org
Sprawy Sadowskiej www.sprawysadowskiej.pl

https://web.facebook.com/events/919940284767863/

Przyjdźcie wszystkie_cy – dopiero dzięki Wam to będzie MOCARNA i DOBRA impreza! A za dwa dni... silną grupą pójdziemy na Manifę :)

[opis grafiki: dwie mocno umięśnione kobiety w dziewiętnastowiecznym negliżu, z odsłoniętymi torsami, stojące tyłem, jedna widoczna półprofilem]

NASZ MOCNY GWIAZDOZBIÓR
KONCERTY
Laura Palmer Cover Story (Warszawa/PL)
"Męskie Branie" to tytuł najświeższego programu Laury Palmer Cover Story. Sześć wykonawczyń prezentuje dowcipne, przewrotne interpretacje powszechnie znanych utworów. Dziewczyny śpiewają piosenki stare i nowe, zapomniane odświeżają, a współczesnym nadają "laurowy" sznyt. Formuła koncertu opiera się na improwizacji i żywiołowym kontakcie z publicznością. Podczas koncertu "Męskie Branie" zaprezentują utwory, które zaskoczą nawet wytrawne_ych fanki_ów... Nie ujawniają tytułów, by nie psuć niespodzianki!
Karolina "Więsiu" Więch: gitara, śpiew; Kasia "Jaźni" Jaźnicka: śpiew, dzwoneczki; Mania "Wierzba" Wierzbicka: śpiew, jajko; Anna "Wojna" Wojnarowska: śpiew, gitara basowa; Anna "Wodzu" Wodzyńska: śpiew, klawisze; Renata "Mikla" Miklewska: śpiew, kazu
www.facebook.com/laurapalmercoverstory

Zdrada Pałki (Berlin/DE)
Jednoosobowy queerowy projekt lo-fi-trash z radykalnym przesłaniem. Zdrada Pałki bezczelnie promuje feminizm, weganizm i poliamorię. Głównie po polsku. I jeszcze
rzewne miłosne historie. A wszystko to pod nutę własnego wyrobu. Dla Was zaśpiewa przede wszystkim nowe kawałki, które są w klimacie antykapitalistycznym, a czasem o
januszach.
Martyna H: wokal, teksty, bity
www.facebook.com/zdradapalki
www.zdradapalki.bandcamp.com
www.megapeng.net/features/megapeng_feature_08.13_zdradapalki.html

The Agnes Circle (Londyn/UK)
punk cold wave dark wave gothic post punk touching pop duo
www.theagnescircle.bandcamp.com

Fallow Ground (Sydney/AUS)
eksperymentalny queerowy cold wave z wiolonczelą
eli: cello, banjo & vox
zoś: bass, vox, roland
www.fallowground.bandcamp.com

Hände (Warszawa/PL)
polityczny post punk
www.haende.bandcamp.com

WYSTĘPY
DQ Kim Lee
Po prostu KRÓLOWA :)
www.facebook.com/kim.lee.9003

DK/DQ Vera Cruz
Występuje od 2012 roku. Chętnie wykracza poza utarty schemat drag kinga – męskiego macho: lubi numery gejowskie, performance androgynicznych postaci i mocny gender bending. Dlatego też jego/jej performance można określić jako drag queer: wąsy i wysokie obcasy, garnitury i dużo brokatu.
www.facebook.com/veracruznancykings

Sharm Trio
DK Maryjan Bear, Jean Jacques, Richard The Great
Kapelusz, goździk, muszka, czyli niebezpieczny charm fantazmatycznych gentelmanów z dawnych lat. W oparach pełnych uroku i wyrafinowania słów, uwodzących melodii wszystko zdarzyć się może... Choć zgodnie z duchem Nowych Wspaniałych Czasów nad całością czuwać będzie kodeks kawalerski. Nie odmawiajcie więc sobie moralnej i higienicznej chwili retro! I pamiętajcie: „Pocałowanie nigdy dawanem bydź niepowinno ustami mokremi”.

Bunny de Lish
Czyli grzech w kształcie klepsydry. Lubi kusić, przekraczać granice i fascynować. Członkini kolektywu Cherry Bombs. W numerze "Świat to za mało" przedstawi burleskową interpretację postaci agenta 007.
www.facebook.com/BunnyDeLish

Grotesque Bel Air
Duet znany ze swoich różnorodnych wcieleń scenicznych, przeplatanych przepięknymi kostiumami, delikatnością piór i magią brokatu oraz muzyką dotykającą najpiękniejszych brzmień elektronicznych z jednoczesnym ukłonem ku tradycji. Występujące m.in. z Retro Show na deskach znanych teatrów, tym razem zaprezentują swój najnowszy, magiczny numer.
www.facebook.com/GrotesqueBelAir

TANIEC
DJ Avtomat
Kojarzy się głównie ze swoim projektem solowym o tej samej nazwie, w ramach którego obecnie zajmuje się wskrzeszaniem zapomnianych wschodnich pieśni ludowych z pomocą wokalistek śpiewających białym głosem oraz nowoczesnej, basowej elektroniki. W klubie zmienia się jednak w bezlitosnego muzycznego selekcjonera, a jego ponad siedmioletnie doświadczenie za gramofonami przekłada się na eklektyczną selekcję najlepszych melodii i brzmień, jakie oferuje dzisiejsza scena elektroniczna. Wspomagał swoimi setami między innymi Crystal Castles, Emikę, Cool Kids Of Death, Baasch czy Pola Rise, dzielił festiwalowe sceny z Moderat, Richie Hawtinem, DJ Hellem, The Whip czy Zoot Woman. Specyficzna odmiana tanecznej miksologii Avtomata ma korzenie w muzyce bass, grime, 2-step, future garage czy UK-dubstep, ale zgodnie z postanowieniem, że każdy jego set powinien być przygodą, przetyka on te brzmienia gęsto eleganckim brzmieniem minimalu, klasycznym electro, chillwave i skandynawskimi zimnymi falami. Zdarza się, że zapuszcza się w rejony tak odległe stylistycznie i geograficznie jak kuduro czy afrykańskie rytmy, a nawet daje dojść do głosu raperom. Cała ta ekwilibrystyka ma jednak jedną cechę wspólną – trudno przy niej nie uskuteczniać własnej gimnastyki na parkiecie, co, jak wiemy, jest zdrowe i pożyteczne.
www.facebook.com/AvtomatMusic
www.mixcloud.com/Avtomat
www.avtomat.pl

DJane Benita aka JeblivaDiva
W wolnych chwilach zatrzymuje się zacinaniem windach, gotuje potrawy dla reprezentacyjnego batalionu Wojska Polskiego. Swoją muzyką potrafi ukoić niczym kefir wylany na spaloną twarz lub poruszyć zdrętwiałą kończynę, jak porusza nas suszarka wrzucona do wanny.
www.facebook.com/benitabaluje

KOGO WSPIERAMY
Projekt "Żeglarze bez Granic" ma na celu patrolowanie szlaków na Morzu Śródziemnym, którymi najczęściej uchodźczynie_cy próbują dotrzeć do Europy. Aby ratować zagrożone_ych utopieniem, potrzebujemy funduszy na czarter łodzi, koszty ich utrzymania, rzeczy używane przy pierwszej pomocy (folie termiczne, apteczki), opłacanie transportu wolontariuszek_y na wyspy greckie.
Marek Belniak, 501 112 155

Warszawski hostel interwencyjny powstał – z inicjatywy Lambdy Warszawa i Fundacji TransFuzja – dla osób LGBT, które z powodu zagrożenia przemocą lub jej doświadczania musiały opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania. Oprócz bezpiecznego schronienia profesjonalny zespół pomaga w uporządkowaniu sytuacji prawnej, socjalnej, emocjonalnej i życiowej.
www.lambdawarszawa.org/hostel

WSPARCIE MEDIALNE
Krytyka Polityczna, www.DziennikOpinii.pl, www.Feminoteka.pl, www.Queer.pl, www.CodziennikFeministyczny.pl, www.Seksualnosc-Kobiet.pl, www.Kobiety-Kobietom.com, Hollaback Polska, Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, www.TrzyczesciowyGarnitur.blogspot.com, Amnesty International, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton", Miłość Nie Wyklucza, Fabryka Równości, www.Homoseksualizm.org.pl, Fundacja MaMa, Fundacja Autonomia, Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER, Instytut Spraw Publicznych, Kampania Przeciw Homofobii, Otwarta Rzeczpospolita, Projekt DziewCzyny

KTO STOI ZA IMPREZĄ?
Warszawska Manifa (2000-...), doroczna manifestacja organizowana w związku z Dniem Kobiet. Obecnie podobne inicjatywy odbywają się w całej Polsce.
www.manifa.org

Dr Zofia Sadowska (28.02.1887-7.03.1960), lekarka, pierwsza kobieta z rosyjskim doktoratem z medycyny, działaczka feministyczna i społeczna, przedsiębiorczyni, automobilistka, ubierająca się częściowo po męsku, postać zdecydowanie nieheteronormatywna. W 1924 roku pozwała o oszczerstwo warszawską prasę brukową, która oskarżała ją o uwodzenie pacjentek, w tym nieletnich dziewcząt oraz gwiazd rozrywki (Ordonówna, Messalka), o rozbijanie małżeństw, organizowanie w gabinecie lekarskim orgii lesbijskich z elementami sadystycznymi, prowadzenie lesbijskiego domu publicznego oraz podawanie kobietom narkotyków w celu ich uzależnienia od siebie. Śledztwo policyjne nie wykazało prawdziwości tych zarzutów. Podczas kilkuletniego "skandalu starogreckiego", który zakończył jej karierę naukową, była nazywana "wrogiem społeczeństwa i narodu".

strona projektu badawczego Agnieszki Weseli: www.sprawysadowskiej.pl
www.facebook.com/pages/sprawy-sadowskiej/269188143107984
4.03 przedmanifówka - urodziny sadowskiej - benefit - opis.txtOtwórz
2 z 2 elementów
4.03 przedmanifówka - urodziny sadowskiej - benefit - plakat.jpg4.03 przedmanifówka - urodziny sadowskiej - benefit - opis.txt
 

najnowsze artykuły

Czy chcesz, żeby on kojfnął w łóżku? „Zapładniacze” bez recepty, „reproduktorki” bez antykoncepcji – róbcie dzieci za wszelką cenę!
seksualność kobiet » mówię: nie!
Czy chcesz, żeby on kojfnął w łóżku? „Zapładniacze” bez recepty, „reproduktorki” bez antykoncepcji – róbcie dzieci za wszelką cenę!
komentarze (1)
Zaburzenia erekcji są aż nazbyt często oznaką poważniejszych schorzeń, o czym się zapomina, traktując także mężczyzn przedmiotowo.
 
Pigułka po - ostatnie chwile, aby ją kupić bez recepty. Tylko do 22 lipca 2017
seksualność kobiet » wiadomości
Pigułka po - ostatnie chwile, aby ją kupić bez recepty. Tylko do 22 lipca 2017
Dziś i jutro ostatnie dwa dni pigułki po. Od niedzieli będzie ona dostępna tylko na receptę. Życzymy, abyście trafiali i trafiały do życzliwych lekarzy ”bez sumienia”. :P
 
Jak dopieścić partnera? Powiedz mu, że uwielbiasz...
seksualność kobiet » artykuły
Jak dopieścić partnera? Powiedz mu, że uwielbiasz...
komentarze (1)
Co to za człowiek? Jakie są jego fantazje? Jakie są jego marzenia? Co lubi w łóżku? Czego chce doświadczyć? Czy ujawnił Ci swoje tajemnice?
 
Cycki w porno i cycki w tramwajach, czyli moje życie bez stanika
seksualność kobiet » moje ciało
Cycki w porno i cycki w tramwajach, czyli moje życie bez stanika
komentarze (3)
Moje życie bez stanika jest takie samo, jak ze stanikiem, tylko, ku własnemu zdziwieniu, mogę teraz swobodniej oddychać.
 
Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
seksualność kobiet » artykuły
Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
komentarze (3)
Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie: „czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”
Bo fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich.
 


zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter