dział: wiadomości

5. urodziny UFY, vol. 2-5. Matronujemy

dodano: 2012.11.22
30.11-3.12
5. urodziny UFY, vol. 2-5.
od 5 lat wbrew normie. dopiero się rozkręcamy!


Obiecywałyśmy_liśmy megaimprezę i megaimpreza BĘDZIE! 4 dni z UFĄ i jej przyjaciółkami_ciółmi. W ufowym stylu: anarchia, kłir, feminizm, seks i nowa nadzieja na przyszłość, a konkretnie koncerty, występy, spotkania, wystawa, warsztaty, distra, filmy, dyskusje i tańcedobiałegorana, czyli total gangnam!!!

Razem z nami urodziny (pierwsze) obchodzi Pismo Obrazkowe, na Żywą Bibliotekę zaprasza Queerowe Centrum Społeczne, a swoje prace prezentuje związek purrealistów warszawskich imienia Pablo Salvadora.

W programie muzycznym: Brainrain, Curie, Translola, Miraż, The Fight, Zyta Cellulit, Rymy z Serca, Dziewczyny Squad; DJ: Wyrodna, Krokodyl Dożylnie, Wania i Benita; DK: Tivv, Dieter Van Tease i Vera Cruz oraz Betty Q. Warsztaty: rowerowy z Zębatką, filcowania z ufowymi seniorkami. Film: "Oczy szeroko otwarte". Dyskusja: "Rozmowa o skutecznym działaniu (niehierarchicznym)". Spotkania: "(w)Sadowska. Inne niebezpieczne kobiety (?) Dwudziestolecia" i "Tamera - społeczność (dla) przyszłości".

http://www.facebook.com/events/441987095857600/

PROGRAM
30.11 piątek, UFA, Nowolipki 20
19.00
"Ludzi z granicy kwestii myślenia obcych są o A rozmowa z nimi" - wystawa
Związek purrealistów warszawskich imienia Pablo Salvadora zaprasza na strawę duchową, symboliczną herbatkę w postaci wystawy.
Tam prace czarne, białe, kolorowe, musi to na Rusi, a w Polsce jak kto chce!
Brać synów ciotki nogi zapas wio! huzia! hajda! Komu życie miłe, niech wpada i chłonie!
Wystawiają się: Gorigon, Natalia Lipecka, Michalina Pągowska, Michał Dubois, igormariarams, weronikaracz, Maria Łozińska, Adam Adam Adam-Adam.

1.12 sobota, CDQ, Burakowska 12

WARSZTATY, SPOTKANIA, DYSKUSJE
15.00-17.00
Zębatka - warsztaty wymiany i łatania dętek
W programie trochę teorii (konstrukcja roweru, nazewnictwo) i dużo praktyki (zdjęcie i założenie koła, wymiana i łatanie dętki). Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli. Narzędzia (klucze, łatki, łyżki do opon, pompki) będą na miejscu, ale zachęcamy też do przyniesienia własnych.
Obowiązują zapisy (projekt.zebatka@gmail.com). Liczba miejsc ograniczona.
www.zebatka.u-f-a.pl

15.00-17.00
Feel the filc - warsztaty z filcowania
Broszka z czaszką? Naszyjnik? Nanożnik? Ozdoba na kierownicę roweru? Prezent pod choinkę lub na Chanukę? Na tych warsztatach nauczysz się, jak wyczarować z filcu to wszystko i jeszcze trochę. Zaprasza Halina Kowalska, aktywna seniorka związana od lat z UFĄ. Uwaga, z okazji ufourodzin wszystkie materiały w prezencie :)

16.30-18.00
"Rozmowa o skutecznym działaniu (niehierarchicznym)" z udziałem członkiń_ów kolektywów i grup nieformalnych.

18.00-19.30
"(w)Sadowska. Inne niebezpieczne kobiety (?) Dwudziestolecia"
Historyczka seksualności Agnieszka Weseli/Furja opowie o mniej znanych niż aktorki i ministrowe, a bardziej niebezpiecznych damach hołubionego ostatnio przedwojnia. Między innymi o Zofii Sadowskiej, feministce, społeczniczce i medyczce, nieco zbyt niezależnej, zbyt męskiej i za bardzo kochającej kobiety, która stała się bohaterką wielkiego lesbijskiego skandalu w latach 20., a następnie została bardzo skutecznie wyparta z polskiej pamięci.
Spotkanie jest częścią ufowego projektu "Wolskie herstorie", dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.
www.wolskieherstorie.wordpress.com
www.sprawysadowskiej.pl

FILM
17.00-19.00
Aaron prowadzi koszerny sklep mięsny w dzielnicy zamieszkałej przez ultraortodoksyjnych Żydów. Wraz z żoną i czterema synami wiedzie spokojne, pobożne życie. Zostaje ono zakłócone pojawieniem się zagubionej duszy – studenta Ezriego, który budzi w Aaronie zakazane uczucia. Reżyser bada moralne granice własnej religii poprzez dokładne, dojrzałe śledztwo. Umiejętnie uchwycił dwoistość życia w małej społeczności, gdzie nie istnieje coś takiego, jak wolna wola. Ludzie mogą się liczyć ze sobą nawzajem, ale ich dobroć nie jest bezinteresowna. Powstało uniwersalne powściągliwe arcydzieło ukrytych napięć, które są obecne w każdej społeczności (opis dystrybutora kino).
Po filmie w planach dyskusja.

DISTRA
Księgarnie: Trzy-Ka.pl, Feminoteka
Sekshop dla kobiet: Pussy Project
Ziny
Stroje i nie tylko, ale z sitonadrukami: Aga Brwi Design, RedDot

a do tego wegańska szamka, niepowtarzalne gadżety (torby, znaczki) i księga pamiątkowa ufowa (kto się nie wpisze, ta_ten trąba)!

KONCERTY
od 19.30 (punktualnie!)

wjazd: 15-25 PLN

Pismo Obrazkowe to krucjata społeczno -polityczna, która równo rok temu narodziła się w umyśle gitarzystki Urszuli Stosio. W ciągu tak krótkiego czasu strona zdążyła zyskać ponad tysiąc fanów, a ich liczba stale rośnie. 
Jedni mówią, że to strona lewacka, inni, że gejowsko-lesbijska, jeszcze inni, że anty - klerykalna, a jeszcze inni, że jest pełna po prostu dobrych żartów. Urszula Stosio, znana głównie ze swoich muzycznych osiągnięć (eksgitarzystka Renaty Przemyk, Karpat Magicznych, Karoliny Skrzyńskiej, the Dolls) założyła tę stronę w grudniu i ponieważ sama nie może popisać się talentem graficznym, niektóre prace zleca Gabi Ganczarskiej - piosenkarce, aktorce i plastyczce. Urodziny Pisma Obrazkowego to czterdziestopięciominutowy (w porywach do 6 godzin) performance, w trakcie którego Urszula będzie eksperymentować z gitarami podłączonymi do paru przedziwnych elektronicznych urządzeń, a Gabi będzie elektronicznie rysować live na ścianie. Na ścianach (analogowych) pojawią się najbardziej znane grafiki Pisma oraz będą prezenty (chętnie parę przyjmiemy:)
www.facebook.com/PismoObrazkowe

BRAIN RAIN (Bruksela, Belgia) - Pod koniec 2010 roku zespół stworzyły dwie litewskie instrumentalistki: Gota Slick i Eliza Lozovska. Szerokie spektrum ich doświadczeń muzycznych - od muzyki klasycznej, przez zespoły punkowe (Eliza była gitarzystką doskonale znanej polskiej publiczności żeńskiej grupy Zimbabwe) i postrockowe aż po ostatnie doświadczenia z muzyką elektroniczną - niemal uniemożliwia umieszczenie Brain Rain w jakichkolwiek ramach. Ich muzykę można postarać się opisać jako: zimną, wolną, ciężką, połamaną, lecz niesamowicie działającą na zmysły.
www.facebook.com/BrainRainBand

CURIE (Lwów, Ukraina) - Zespół nosi nazwę na cześć znanej naukowczyni Marii Skłodowskiej-Curie. Tworzą go 3 dziewczyny z różnych stron Ukrainy. Obecnie mieszkają i tworzą we Lwowie, a muzyka, jaką grają, to mieszanina ich odmiennych upodobań. Na brzmienie Curie składają się wyselekcjonowane dźwięki z poszczególnych gatunków, od punk rocka przez elektro do minimalu. Jak same mówią o sobie: "Nasza muzyka to takie dźwięki, z którymi przyjemnie jest eksperymentować”. Wybuchowa mieszanka elektropunk, elektroclash i popu.
www.myspace.com/thecurieband

TRANSLOLA (Kraków) - Translola, czyli kobiety na ostro, zespół, który przykuwa uwagę. Kobiecy skład krakowskiej Transloli, istniejącej od 2008, to mieszanka rock'n'rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości. Muzykę graną przez Translolę najłatwiej określić jako punk rock z domieszką zimnej fali. Żeby promować sztukę kobiecą, co roku w Krakowie organizują festiwal Transsmisja.
www.translola.pl

MIRAŻ (Lublin, Warszawa) - Kurwy, wino i pianino. 4 osoby. Silne polityczne teksty, feministyczny przekaz, a do tego szybki punk z chwytającymi za serce melodyjkami. Niedługo nakładem NNNW ukaże się debiutancki LP.
www.myspace.com/mirazgirls

THE FIGHT (Warszawa, Drezno) - Po pięciu latach grania nadal im się chce! Zespół punkowy, międzynarodowy, teksty w języku lengłidż o mocnym przekazie. Zresztą nie trzeba ich przedstawiać!
www.thefight.pl

ZYTA CELLULIT (Warszawa) - Dwie dziewczyny zaczęły rapować, a że zajmują się działaniami antydyskryminacyjnymi, to teksty mają o tym właśnie. Udany debiut na malutkich urodzinkach UFY.

RYMY Z SERCA (Warszawa) - Młody rap utkany na bielańskim Wrzecionie.

DZIEWCZYNY SQUAD (Warszawa) - Najmłodszy rapowy skład: 11 i 12 lat!

WYSTĘPY
DK Tivv (Da Boyz, Warszawa)
http://www.facebook.com/pages/Da-Boyz/49015667441
DK Dieter Van Tease (Drag Kids, Warszawa)
www.facebook.com/DieterVanTease Drag Kids
pierwszy raz w stolicy DK Vera Cruz (Nancy Kings, Łódź)
www.facebook.com/veracruznancykings

i królewna burleski...
Betty Q!
http://www.betty-q.blogspot.com/

DJanes // DJ's

DJane WYRODNA - Wspiera UFĘ od jakiegoś czasu już. Gra, co lubi, a nie lubi, jak ma grać co innego. Gramofony, ahhh, gramofony...

DVJ KROKODYL DOŻYLNIE - traszowy miks Europa Wschodnia. Król niejednej imprezy, tym razem w nowej odsłonie.

DJ'ane WANIA - jedna czwarta didżejskiego kolektywu żelbet:on crew, w którym decyzje o zagraniu kolejnej piosenki są podejmowane konsensualnie. Do tańca, kotleta i pijaństwa.

DJane BENITA - puści dobrą muzykę, puści siebie, oko do Ciebie, psy ze smyczy, tłusty bit, a wszystkich kantem. Posłuchajcie, jak gra, a potem Wam da...

2.12 niedziela, Grawitacja, Browarna 6
14.00-18.00
Queerowe Centrum Społeczne (które spotyka się w UFIE) ma przyjemność zaprosić do wyjątkowej Biblioteki.
Idea tego miejsca to danie możliwości Wam, drodzy czytelnicy, poznania Ich, Książek. Tylko tym razem Książki same opowiedzą o sobie. Jako Bibliotekarze przeszukaliśmy wiele półek, zakamarków, piwnic i strychów, by znaleźć te najciekawsze, najcenniejsze arcydzieła. Zamiast grubych tomów, zapisanych tysiącami słów, obleczonych w kurz i czas, zaprosiliśmy Żywe Książki - Ludzi i ich historie. Możesz przyjść i wypożyczyć Ich, by poszerzyć swoje horyzonty, oderwać się od dnia powszedniego czy po prostu porozmawiać. Treścią lektury będzie ludzka codzienność! Tylko trochę inna niż przeciętnego Polaka/Polki. Zasady są proste. Przychodzisz, wybierasz książkę i rozmawiasz. Bo czy może być coś cenniejszego niż rozmowa? Do Żywej Biblioteki może przyjść każdy, bo przecież wszyscy czasem mają ochotę na DOBRĄ LEKTURĘ.
Żywa Biblioteka po raz kolejny ma zaszczyt odbywać się w naszym mieście.
http://pl-pl.facebook.com/pages/Queerowe-Centrum-Spo%C5%82eczne/273215216055694

3.12 poniedziałek, UFA, Nowolipki 20
18.00
"Tamera - społeczność (dla) przyszłości"
Karo Aquabal (trenerka życia seksualnego, doradczyni w zakresie relacji intymnych i adeptka duchowej seksualności, współzałożycielka MoreLove.eu) opowie o istniejącej od 17 lat słynnej portugalskiej wspólnocie, która wciela w życie wizję nowego, pokojowego społeczeństwa, łącząc duchowość z głęboką więzią z Ziemią. Dowiemy się, w jaki sposób mieszkanki_ńcy Tamery pracują nad rozwiązaniem problemów własnej społeczności, lokalnych oraz globalnych.
www.aqabal.pl

queeronaty, matronaty: "Trzy Kolory" - www.sabatnik.pl, www.seksualnosc-kobiet.pl, www.feminoteka.pl, www.queercafe.pl, kobiety-kobietom.pl
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

Orgazmiczna joga. Polecam :)

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter