dział: varia

Numerek w krzaczkach? Nie - masturbacja wśród zwierząt!

Voca Ilnicka
dodano: 2011.09.02
Masturbacja uważana jest za coś typowo ludzkiego, wyrafinowanego, trochę nienaturalnego, bo wiadomo – ”zostaliśmy stworzeni do seksu z partnerem a nie to tego, żeby samemu się zaspokajać”. Sęk w tym, że zwierzęta też się masturbują. Dla samic i samców różnych gatunków masturbacja to świetna zabawa albo po prostu sposób na zabicie czasu.


Peter Bockman z Uniwersytetu w Oslo mówi, że lubimy twierdzić, iż zwierzęta uprawiają seks tylko w jednym celu – aby się rozmnażać. Tymczasem różne gatunki lubią seks homoseksualny (zarówno samice, jak i samce), a bardzo wiele gatunków przepada wprost za autoerotyzmem. Bockman zauważa: „Jest mnóstwo zwierząt. które się masturbują, kiedy tylko nie mają nic innego do roboty.” Masturbacja to dla zwierząt po prostu przyjemność. Robią to zarówno dzikie, jak i udomowione zwierzęta i nie zwracają uwagi na to, czy aktualnie mają czy nie mają partnera.


Pomysłowe samice


Samice różnych gatunków posługują się własnymi łapami, ogonami, owocami, liśćmi, gałązkami i kamykami, aby sprawić sobie przyjemność, można więc powiedzieć, że do masturbacji używają często gadżetów erotycznych. Czasem też robią to z pomocą swoich koleżanek. I tak na przykład delfinice lubią się bawić, wzajemnie wkładając ogon, płetwę lub pysk w waginę jedna drugiej – pływają i ganiają się w wodzie, sprawiając sobie przyjemność. Samice szympansów, makaków, pawianów czy koczkodanów wchodzą sobie na plecy i jedna ociera się kroczem o plecy drugiej. A bonobo potrafią wzajemnie się masturbować, na dodatek patrząc sobie w oczy. Bonobo mają dość duże łechtaczki, dlatego też mogą je sobie wzajemnie wsuwać w waginy, co oczywiście robią. Czasem ocierają się wzajemnie łechtaczkami, jedna kładzie się, druga staje okrakiem i jednocześnie poruszają miednicami. Przypomina seks? No jasne! Ale każda potrafi to robić również „we własnym zakresie”. Samice szympansa samodzielnie głaszczą swoje genitalia, pawiana – masturbują się za pomocą ogona, makaki dociskają łechtaczkę i kołyszą miednicami.


bonobo.jpg
Ta samica bonobo zawsze ma ręce pełne roboty!


A niektóre używają nawet wibratorów! Oczywiście, zwierzęce wibratory są bardzo prymitywne i proste, ale wibrują i to się liczy. Samice jeżozwierzy potrafią przechadzać się, ciągnąc po ziemi gałązkę, która odbijając się od nierównego gruntu, wytwarza wibracje i pobudza ich łechtaczkę. Szympansice jako zabawki wykorzystują kawałki owoców mango i drewna, a orangutanice stosują liście i gałązki. Często ślinią patyki, wkładają je do pochwy i poruszają nimi – zamieniając je w dildo. Fretka zabawkę erotyczną robi z kamyka. Jej zachowanie w 1927 roku opisał seksuolog Havelock Ellis „(fretka pozostająca w rui bez partnera) zaczyna skomleć i choruje. Jeśli do norki podrzuci się gładki kamyk, będzie się nim masturbować, w ten sposób zachowując zdrowie przez jeden sezon”.


Bonobo 2.jpg

Szympansice ocierają się nawzajem genitaliami, patrząc sobie w oczy - ilustracje z książki "Wagina. Kobieca seksualność w historii kultury".


Samcza wyobraźnia


Dogodzić sobie potrafią oczywiście i samce. Są równie pomysłowe, co samice, wykorzystują łapy, pyski i ogony, ocierają się także o różne powierzchnie. Konie na przykład masturbują się, pocierając penisem o własny brzuch, podobnie zebry czy jelenie. Ptaki po prostu przechadzają się nad trawą i kopczykami usypanej ziemi lub też ich „dosiadają”. Łapami potrafią się zaspokoić psy i lwy, stopami – nietoperze wampiry.


Są też takie zwierzęta, które potrafią wykonać autofellatio. W serwisie You Tube można znaleźć filmik z zadowalającym się w ten sposób kangurem, nagranym przez turystów. W ten sam sposób potrafią się zaspokoić także owce i kozy. O tym również pisze, wspomniany już seksuolog, Havelock Ellis: „Zostałem poinformowany przez dżentelmena uznawanego za autorytet w sprawie kóz, że biorą one czasami penis do ust i doprowadzają się do prawdziwego orgazmu – w ten sposób oddając się autofellatio”.


Czy dalej będziemy twierdzić, że masturbacja to typowo ludzka sprawa?


Dla ciekawskich - link do kangura http://www.youtube.com/watch?v=vGPLrRqkDY8&feature=related

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 12)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.09.06, 18:24

izza
Miałam kota który kiedyś się masturbował :)
tutaj filmik z innym kotkiem, który robi to podobnie: patrz. pl/filmy/kot-masturbator

Sex wg mnie to potrzeba fizjologiczna:) nawet wśród zwierząt
# 22011.09.07, 13:55

Wreszcie szczęśliw
No świetne.
A księża mówią na naukach przedmałżeńskich że zwierzęta uprawiają seks tylko w celach przetrwania gatunku. Pamiętam jak ja miałam taki kurs. Te brednie wywołały takie poruszenie w osobach które też chodziły na ten kurs. Domagaliśmy się sensownych wyjaśnień. I nie otrzymaliśmy ich. Bo to co mówił ksiądz kłóciło się ze sobą.

# 32011.09.07, 14:11

Voca
Biolodzy, a nie księża, są specjalistami od zachowań zwierząt:) Problem z księdzem jest taki, że ksiądz - ekspert od teologii - robi z siebie eksperta w każdej dziedzinie. A problem ludzi jest taki, że mu wierzą:) Czy jak chcesz naprawić samochód, to radzisz się księdza, a nie mechanika? Jak chcesz się dowiedzieć czegoś o seksie zwierząt, spytaj biologa:) Dlatego właśnie tak bardzo mnie irytuje, kiedy kler rości sobie prawo do wydawania poradników na temat seksu. Niech sobie wydają książki o tym, jak powinien wg nauki kościoła wyglądać katolicki seks, ale nie używać swojego autorytetu do udzielania porad seksualnych! Co innego teologia, co innego praktyczne wskazówki seksualne.
# 42011.09.07, 16:00

Wreszcie szczęśliw
Nie interesowały mnie nigdy poradniki księży o seksie. Co oni tam mogą pisać?Wiem kiedyś jedna osoba na innym forum napisała jakie są wg. nich przykazania dobrego seksu w rodzinie katolickiej:
"1. Zakaz antykoncepcji
2. Seks dozwolony tylko w malżeństwie
3. Każdy akt seksualny musi kończyć się złożeniem nasienia w pochwie
4. Seks oralny i analny i pieszczoty moga byc tylko elementami zbliżenia zakończonego tak jak napisalam wczesniej. . . Jesli wystepują "solo" sa grzechem. . .
5. Grzechem jest tez to, co obraza godność osobową małżonkow, a takze gwalt-co chyba oczywiste oraz zmuszanie do wspołżycia. . .
6. Masturbacja jest zakazana, chyba ze po skonczonym stosunku, zona nie przezyła rozkoszy- wtedy moze zaspokoic się sama- odbywa się to jakby w łączności z aktem małżeńskim. . .
7. Akt powinien byc "ludzki" czyli nie mozna uprawiac seksu z osobą, która nie wie, co jest grane- na przyklad ma uszkodzony mózg po wypadku. . . ". Kurde wg. ich teorii jeśli para nie chce mieć dzieci ma powstrzymywać się od współżycia. Zakłada to jakby człowiek miał się wyżec kawałka siebie- bo przecież swej seksualnej natury.
A oni się uważają za świętych, a tak naprawdę są bardzo nieszczęśliwi, ale sami sobie taką drogę wybrali. Kiedyś czytałam o jednym księdzu który uważał że jest prawiczkiem, że nie popełnił grzechu bo uprawiał seks tylko z chłopcami.
Voca teologia jest powiązana z życiem człowieka. Tak samo jak teoria i praktyka. Nie rozdzielaj tego. Naszym dzieciom potrzebne są prawdziwe nauki seksualne w szkołach jako dodatkowy przedmiot. Bo niewiedza ich przed niczym nie chroni, przeciwnie szkodzi. Uważam że taki przedmiot powinien prowadzić specjalnie wyszkolony nauczyciel- seksuolog# 52011.09.07, 16:09

Voca
To chyba jakieś przejęzyczenie z Twojej strony, że teologia jest nam potrzebna:) Teologia jest potrzebna tylko kościołowi:) Nam i naszym dzieciom potrzebna jest rzetelna edukacja seksualna, dlatego też robimy obecnie TAK Dla Kobiet. :) seksualnosc-kobiet. pl/wiadomosci/tak_dla_kobiet_masz_prawo_do_decyzji -oczywiście link zadziała, jak wyrzucicie z niego spacje po kropkach.
# 62011.09.07, 16:30

Wreszcie szczęśliw
Nie chodziło mi o to że obecna teologia księży jest potrzebna naszym dzieciom. Tylko że potrzebna jest nam wszystkim nowa teologia, która mówi o prawdziwej naturze seksualnej człowieka , a nie która zakłada że to grzech i tak nie powinno być.
Zgadzam się z tym że potrzebna jest rzetelna edukacja seksualna,prowadzenie jej bez ściemy i bez wstydu.
Wiem też że jak ludzie zmienią swe podejście do tych spraw to księża też to zrobią, bo nie będą mieli innego wyjścia. Tak było zawsze. Np. gdy kiedyś były wojny na świecie, a ludzie uważali że bicie wychowuje to księża też tak uważali. Papieże prowadzili wojny. I dopiero odwaga pewnych osób przerwała to. Świat się zmienia. Dlatego jest we mnie nadzieja że kiedyś będzie inaczej
# 72011.09.07, 16:55

Wreszcie szczęśliw
A i wśród księży są obecnie też ludzie oświeceni. Chociaż są to tak bardzo pojedyńcze przypadki że aż mało zauważalne.
Np. księża zazwyczaj zawsze nakazują wybaczać wszystko. Nie znają się na psychice człowieka, nie wiedzą że wybaczenie np. gwałtu powoduje tylko tyle że ofiara wszystkie swoje odczucia chowa w sobie, nie przepracowuje ich a działają one z podziemia na psychikę i ciało ofiary. A znam znajomą której ksiądz powiedział na spowiedzi że nie może wybaczyć swojemu oprawcy, że nie musi tego robić bo to oprawca postąpił żle.
# 82011.10.24, 10:57

kama
Miałam kiedyś papugę, która od czasu osiągnięcia dojrzałości płciowej intensywnie się masturbowała. Był to samczyk nimfy, latał sobie swobodnie po mieszkaniu i kiedy nabrał ochoty na chwilkę przyjemności intensywnie pocierał kuprem o jakiś wystający przedmiot co doprowadzało go do ejakulacji :):):)
Tak na marginesie, czy słowo teologia nie oznacza przypadkiem nauki o bogu?
# 92011.10.24, 11:23

kama
Zastanawiam sie, czemu mój ostatni komentarz zniknął już po pojawieniu sie# 102011.10.24, 11:29

Voca
@Kama - a nie widzisz tego komentarza?

Być może się nie znapisał, jeśli użylaś w treści jakichś angielskich słów. Ponieważ mamy obecnie filtr na angielskie słowa, bo od tygodni odpieramy atak samperów. Ale w takim razie powinna Ci się wyświetlić wiadomość, żeby nie używać angielskich słów we wpisach. Na pewno nie został skasowany ani przeze mnie, ani przez adminkę. Po co miałabym kasować Twoje komentarze? :) Czytam je z zainteresowaniem. :)
# 112011.10.24, 11:41

kama
Już jest, zniknął na chwile po pojawieniu sie. Dodatkowo mam problem z klawiaturą, sorki za zamieszanie.
# 122011.12.02, 05:29

Richard
Posluchajcie Panienki- z tym calym onanizmem i homosexualizmem jest tak, ze w naturze NIGDY nie zdarza sie jakis tam samczyk, ktory odrzuci samiczki. jesli one sa dostepne. Tak samo w druga strone- zadna samiczka nie odrzuci samczyka , jesli jest w poblizu- dla kontaktow homosexualnych. "Ludzcy homoseksualisci" dowodza ze homosexualizm zdarz asie wsrod zwierzat i to jest fakt- Kiedy dominujacy samiec stada jest zdecydowany zabic konkurentow.

podobne artykuły

Poród i masturbacja. Zamiast nacięcia krocza
Dwie łyżeczki masła orzechowego? Mąż ssący Twoje sutki? A może Twoja przyjaciółka ssąca Twoje sutki? A może masturbacja? Czy to nie brzmi jak dobra impreza? Taniec, świece, masaże, muzyka, pieszczoty piersi i łechtaczki, głaskanie ciała, głęboki relaksujący oddech, wanna pełna ciepłej wody? A może jeszcze orgazm porodowy, który przenika Twoje ciało?
 
To słowo na M
Nie, nie chodzi o ”M jak miłość”. Chodzi o tę rzekomo brzydką czynność, która z miłością może mieć mało wspólnego. Tak, M jak Masturbacja. Zwana inaczej autoerotyzmem, onanizmem czy samogwałtem (swoją drogą, czy to słowo nie insynuuje, że jest to gwałt, czyli coś wymuszonego?). Naznaczona taką ilością przesądów, tabu i niedopowiedzeń, że może lepiej zostawić ten temat i iść do domu?
 
Dla dziewczyny to grzech, czyli dlaczego chciałam być facetem
Wtedy już w ogóle odechciało mi się seksu, chciałam być facetem, abym mogła wreszcie dowolnie bawić się seksem, a potem spokojnie rozmawiać o tym ze znajomymi i chwalić się ilością partnerów seksualnych.
 
Dlaczego masz taki opór przed masturbacją?
Podam trzy powody, które mi się wydają najważniejsze. Wszystkie głęboko korzeniami sięgają w patriarchat i i pokazują, jakie mogą być konsekwencje oddania komuś innemu władzy nad własną seksualnością.
 
Dziewczyny, masturbujcie się! Dlaczego dziewczyny się nie masturbują?
W audycji na żywo o g 17.00 wygłosiłam apel do kobiet: Dziewczyny, masturbujcie się! Koniecznie zróbcie to dziś wieczorem! Zróbcie to same dla siebie!

Było to w Akademickim Radio Luz w 2012 roku. Całkowicie o tym zapomniałam, a teraz znalazłam to nagranie i postanowiłam się nim podzielić, żebyście i Wy mogły_li się pośmiać. :D
 

najnowsze artykuły

Jesteś z waginy!
seksualność kobiet » kultura
Jesteś z waginy!
Skąd jesteś? Z Radomia? Z Warszawy? Z waginy jesteś! Mówi Ci to nie tylko Michalina Wisłocka, ale i Pussy Riot. Warto posłuchać.
 
Kobieta i krew w obiektywie Jackie Dives
seksualność kobiet » miesiączka
Kobieta i krew w obiektywie Jackie Dives
Co mi przychodzi do głowy? 10 lat temu nie widziałam jeszcze takich sesji. Kocham wszystkie sesje dotyczące miesiączki, dlatego też dużo takich zdjęć mogliście i mogłyście zawsze zobaczyć na portalu. Ta oczarowała mnie szczególnie.
 
Reklama z czerwoną krwią zamiast niebieskiego płynu
seksualność kobiet » miesiączka
Reklama z czerwoną krwią zamiast niebieskiego płynu
Czekałam, czekałam i się doczekałam. Kolejny argument na to, że świat się zmienia. :) Co prawda nie leci w polskiej telewizji ani kinach, ale i tak miło popatrzeć. :)
 
Action man. Seria specjalna: Pan Domu
seksualność kobiet » sztuka nowoczesna
Action man. Seria specjalna: Pan Domu
komentarze (3)
Przedwczoraj montowałam swoją pracę na wystawie. Na różowej półce przypominającej domek układałam moich nieco ulepszonych Action Manów. Podszedł 7-letni chłopiec i zapytał zdziwionym głosem:
 
Jak przestać krytykować siebie (i inne kobiety?)
seksualność kobiet » artykuły
Jak przestać krytykować siebie (i inne kobiety?)
Da się. Sposób jest prosty i ujawniam go w filmiku. Po prostu obejrzyj i zastosuj!

I uwaga - miej intencje, aby nie krytykować, ale nie wymagaj od siebie radykalnej i trwałej zmiany w 10 minut. Rób to przez miesiąc, aż Ci się utrwali. Powodzenia!
 

zobacz też

„Dojdź dla mnie” albo Grey nie do końca instruktażowy

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter