dział: varia

Kobieta wyzwolona

Voca Ilnicka na kobieta.gazeta.pl
dodano: 2011.05.21
Miała wielu partnerów, często mówi o seksie i kupuje różne gadżety erotyczne. Nie ulega przesądom, nie wierzy w zabobony, idzie przez życie, czerpiąc z niego, ile się da. Czy jest wyzwolona?

Łowczyni Mirka

Mirka w sobotnie wieczory wychodzi na polowanie. Zazwyczaj przyprowadza sobie do domu jakąś ponętną ofiarę, a potem oboje konsumują wieczór. Mirka szczytuje raz po raz. Uwielbia taki seks. Z dreszczykiem. Z nieznajomym. Z pięknym młodym mężczyzną. Kolekcjonuje ich, tak jak inne kobiety kolekcjonują buty czy torebki. Nad ranem grzecznie wyprasza kochanków i odsypia. Następnego dnia nie poznałaby ich, nawet gdyby stanęli z nią twarzą w twarz. Wieczorem było pijana, a seks uprawia tylko przy zgaszonym świetle. Na biodrze ma szpecące znamię. Poza tym nie czuje się zbyt komfortowo z facetem przy zapalonym świetle. O jej "polowaniach" nie wiedzą nic ani koleżanki z pracy, ani nawet najbliższe przyjaciółki. Nie to, żeby się kryła, tylko po prostu... nie musi od razu wszystkim o wszystkim mówić. O jeszcze jednej rzeczy nie lubi mówić - nigdy nie mówi chłopakowi, żeby włożył prezerwatywę. Za to bierze tabletki i mocno wierzy w to, że taki ładny chłopak nie może być na nic chory. W ciążę jeszcze nie zaszła. A okresowe badania są dla nudziar. W sobotę po prostu idzie się zabawić. Bo ma taką ochotę.

Anka mężatka

Anka sypia tylko z mężem i regularnie chodzi do ginekologa. Raz, gdy trafiła na jakiegoś patałacha, który zasugerował jej, że jej ciało domaga się urodzenia dziecka i że w związku z tym on nie przepisze jej leków, zrobiła mu awanturę na całą przychodnię. W końcu ją przeprosił i wypisał receptę. Anka sypia tylko z mężem, ale się nie nudzi. Jej mąż to człowiek z fantazją. Czasem, na rocznicę ślubu albo urodziny robią sobie "seksualny weekend". On jej czyta na głos erotyczną literaturę. Ona robi dla niego striptiz. Albo przebiera się za pielęgniarkę. Czasem przez cały weekend nie wychodzą z hotelowego pokoju. No, chyba po to, żeby czasem poobmacywać się w windzie lub przymierzalni. Potem wracają do domu i czasem nie uprawiają seksu przez kilka tygodni pod rząd. Jedno i drugie ciężko pracuje. Czasem wolą się wyspać. Aha, to właśnie z mężem Anka przeżyła swój pierwszy wytrysk . Musieli wtedy suszyć łóżko farelką. Teraz Anka udziela przyjaciółkom porad na temat kobiecej ejakulacji. Powoli staje się w tej dziedzinie specjalistką.


Tęczowa Beata

Beata od roku jest sama. To wtedy rozstała się z Kingą. W zasadzie samej jej jest dobrze, postanowiła też najpierw poukładać swoje życie, a potem myśleć o związku. W ciągu tego roku zdarzyło jej się uprawiać seks z przyjaciółką. Taki przyjacielski seks - bez stresu i bez zobowiązań. Czasami wybiera autoerotyzm, on też ma swoje zalety. Wieczory, kiedy nie ogląda L Word , czasem wykorzystuje na spoglądanie w lustro. Długo nie mogła przyzwyczaić się do swojej chłopięcej sylwetki. Teraz już umie patrzeć na małe piersi i wąskie biodra z miłością. W pokoju nad biurkiem powiesiła sobie reprodukcję obrazu „Początek świata”. Gdy siostrzenica zapytała ją, co u niej w domu robi ta cipka, powiedziała, że przypomina jej o kobiecości. Obok obrazka stoi miniaturowa tęczowa flaga - pamiątka po Paradzie Równości.

Kobiety wyzwolone

Mirka, Anka i Beata oczywiście nie istnieją. Istnieją za to setki dziewczyn, które za kobietę wyzwoloną miałyby tylko Mirkę, która dla mnie nie ma nic wspólnego z wyzwoleniem. Cóż z tego, że w każdą sobotę przyprowadza innego partnera, kiedy jest na tyle nieśmiała, żeby nigdy nawet się nie zająknąć o prezerwatywie? Czy wyzwoloną można nazwać tę kobietę, która zamiast wprost powiedzieć o swoich oczekiwaniach i podyktować warunki, płoszy się jak dziewica wiktoriańska? I gasi światło, bo jeszcze nie zaakceptowała własnej cielesności? Dla mnie Mirka nie tyle jest wyzwolona, co po prostu bardzo nierozsądna. Za wyzwolone mam Ankę i Beatę. W Ance podoba mi się jej zdecydowanie. To jest kobieta, która nie da sobie w kaszę dmuchać. Zamiast pokornie znosić upokorzenie u ginekologa, robi mu awanturę. Anka wie, że ma prawo wymagać. Dla wielu pewnie jest zbyt "cnotliwa", żeby nazwać ją wyzwoloną - wierna mężowi, potrafi nie uprawiać seksu przez długie tygodnie... Stereotyp mówi, że jak wyzwolona, to musi korzystać z życia. Ale ona jest wyzwolona - właśnie ze stereotypu. Nie będzie uprawiać seksu wtedy, gdy nie ma na to siły i ochoty. I ma gdzieś ludzkie opinie. To ona jest panią własnego życia. Także seksualnego. Beata, podobnie jak Anka, jest odważna. Na tyle akceptuje swoją seksualność, że może powiesić nad biurkiem reprodukcję Courbeta. Droga do zaakceptowania siebie była dla niej dłuższa niż droga przeciętnej kobiety - Beata jest lesbijką. A stać się akceptującą swoją seksualność lesbijką to nie lada wyzwanie. Ale Beacie się udało. Nikogo nie okłamuje, niczego nie przemilcza. Podobnie, jak Anka - udzielająca przyjaciółkom rad - Beata mówi o sobie, cielesności i seksie otwarcie. Jest wyzwolona, jest wolna, jest sobą.


Tekst pisany był na serwis kobieta.gazeta.pl i tam się ukazał.

 

komentuj

autor:


podobne artykuły

Przechytrzyć siebie
Do seksu się zmuszałam odkąd pamiętam. Uprawiając seks, zamykałam wszystkie zmysły. Oddychałam ustami, żeby nie czuć zapachu. Myślałam, żeby się już skończyło, żeby nie słyszeć. Nie całowałam się prawie wcale, tylko jak muszę. Dotyku starałam się nie czuć, bo mnie ranił. Nie czułam, jak dotykam moimi betonowymi dłońmi. Oczy zawsze zamknięte. Nie mogłam na to patrzeć. Brzydziło mnie. A jednak, dlaczego TO robiłam przez tyle lat? I jaki to ma związek z seksem?
 
Tylko nie lesbijka!?
Ostatnimi czasy moja niedoświadczona w sferach seksualności przyjaciółka zaczęła zastanawiać się, czy przypadkiem nie jest lesbijką. Ewentualnie kobietą biseksualną. Pomimo ćwierćwiecza na karku nie zdarzyło się jej odczuć wszechogarniającego pożądania w stosunku do mężczyzny (do kobiety w sumie też nie). O konkretnych czynnościach seksualnych nie wspominając.
 
3.03 Skandal! Skandal! Sadowska ma URODZINY! - matronujemy
Kim jest owa tajemnicza dr Zofia Sadowska (1887-1960), prymuska, feministka i automobilistka? Jakie tajemnice skrywa pod garniturem?!

Czy ”wyzyskiwała przewrotną miłość do kobiet dla celów osobistych”? Czy naprawdę uwodziła pacjentki, rozbijała małżeństwa i organizowała lesbijsko-sadystyczne orgie w swym domu schadzek w Warszawie?
Zanurz się w podziemne klimaty przedwojnia, poznaj prawdę o ”starogreckim skandalu” z lat 20. i świętuj 125. urodziny Zofii Sadowskiej!
 
Kura czy k*rwa? Albo: wibrator kontra ciasteczka domowej roboty
Jedna robi sos pomidorowy, druga serwetkę na szydełku, podczas gdy na stole pyszni się stos wibratorów. Czy rodzi się wśród nas wizerunek Nowej Pani Domu? :)
 
Lesbijki
„Jesteśmy. My, lesbijki, żyjemy tu – w Polsce. Możesz nas spotkać wszędzie wokół siebie, w każdym miejscu pracy, na każdej imprezie, w sklepie, w szkole, na uniwersytetach, w autobusach, w nocnym barze, w sąsiedniej ławce kościelnej. Jesteśmy jednak niewidoczne, jesteśmy ukryte. Lepiej nas nie dostrzegać, lepiej udawać, że nas nie ma.”
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
Wraz z Wiosną we Wrocławiu rozpoczyna się już piąta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Jak mam pragnąć męża, który o mnie nie dba? Frustracja kontra rodzina
seksualność kobiet » seks
Jak mam pragnąć męża, który o mnie nie dba? Frustracja kontra rodzina
Pamiętam naszą pierwszą noc. Kochaliśmy się osiem godzin. Potem nieraz o tym myślałam. Dlaczego facet potrafi najpierw kochać cię osiem godzin, kłaść ci głowę na brzuchu, pieścić twoje piersi, robić ci dobrze ustami przez godzinę, a potem to wszystko mija.
 
O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
seksualność kobiet » seks
O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
Jak skomunikować się z partnerem czy partnerką w seksie i w związku? Jak udzielać sobie informacji zwrotnej? Jak mówić o swoich uczuciach i fantazjach? O tym właśnie rozmawiamy w Misji na Marsa w Radiu RAM. Przepytają mnie Marcin Furmański i Krzysztof Janoś. Dziękuję za wspólną podróż!
 
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
seksualność kobiet » miesiączka
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
Babeczki, bądźcie bardziej kobiece, schowajcie swój okres - mówi nam kultura. Mówi to ustami osób każdej płci. Co świetnie widać na filmiku Skit Box ”I got tha flow”. Ale kobiety z tego wideo chcą być sobą, nie stosować się do norm społecznych za wszelką cenę i - właśnie - nie ukrywać swojej kobiecości.
 
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
seksualność kobiet » seks
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
Pod rozległym pojęciem seksu mieści się też niedostrzeżona jako odrębny impuls potrzeba bycia obejmowanym, otaczanym troską innej osoby, niańczonym i zapewnianym o miłości nie dlatego, że przyniosło się do domu pensję czy upiekło placek, ale po prostu dlatego, że się istnieje.
 
zobacz też

”Pizduś”, ”cipeusz” itp. Kogo chcesz obrazić?

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter