dział: seks

Seks w rozmiarze XL

Nat Gru
dodano: 2012.01.26
Wiesz, dlaczego gruba kobieta nie może chodzić wściekła? Bo jeszcze inni pomyślą, że nie dość, że jest wiecznie nienażarta, to jeszcze nikt jej nie chce bzykać.

Zwolennicy teorii, że każde działanie ludzkie jest w jakiś sposób kulturowo uwarunkowane, z pewnością przyklasną, przeczytawszy, że bycie grubym to też sprawa kulturowa. Skóra mi cierpnie, gdy w internecie czytam wpisy o tym, że ktoś ma wśród znajomych kogoś otyłego, ale przesympatycznego, zarażającego śmiechem i będącego dusza-człowiekiem. Tak, skoro jest gruby, to niech przynajmniej będzie wesoły, bo bycie większym od medialnego wzorca, to już wystarczająca udręka, ale przede wszystkim dla patrzących. Wiele innych cech przypisuje się otyłym, ale jest jedna istotna rzecz, której się ich pozbawia. Mianowicie – seksualności. Ta pozostaje jakby poza kulturowym dyskursem.


Nie chcę stosować kalek pojęciowych, pisząc o „czuciu się dobrze we własnym ciele” w kontekście kobiet o dużych rozmiarach, ponieważ zdaję sobie sprawę, iż problem negatywnego postrzegania własnej fizyczności w równym stopniu dotyczy dziewczyn szczupłych. Niektóre z moich naprawdę drobnych koleżanek mają problem, by rozebrać się przed partnerem, gdy czują się najedzone lub spożyły coś więcej niż kieliszek szampana i kilka truskawek. Autorka poradników kobiecych, Tracey Cox, nazywa taką przypadłość „grubymi dniami”. Tylko co począć w sypialni, gdy takich „grubych dni” doświadcza się codziennie i nie są one jedynie kwestią wyobraźni? Kultura popularna i jej dzieci-tabloidy oraz dzieci-portale plotkarskie (czy nawet programy z nurtu telewizji śniadaniowej) nie są specjalnie pomocne. Szeroko komentowane są związki znanych mężczyzn z paniami o rozmiarze 42 plus, ale analizuje się je raczej z perspektywy estetyki, wzajemnej przystawalności wizerunków. Jeżeli seksualność większych kobiet pojawia się w mediach jako temat, to zazwyczaj w kategorii kuriozum (niecodziennych praktyk, ekstremów typu feedersi i ich partnerki etc.). W pornografii zaś kobieta duża najczęściej zestawiana jest – na zasadzie inkongruencji – z bardzo szczupłym partnerem lub partnerką, co w efekcie jej seksualność jako taką ośmiesza, a aktywność ogranicza do leżenia i odbierania bodźców (robi się efekt tzw. pajęczaka na gąbce). Nawet język jest tu stygmatyzujący – różowe produkcje z osobami size plus zazwyczaj zawierają w tytule określenie wskazujące na ich tuszę („chubby”, „fat”, „big”), podczas gdy osoby szczupłe są oznaczane jako „cute”, „sweet”, „nice” itp.


Na Mitologię Otyłości (termin zaczerpnięty z artykułu Fat Sex. About Positions and Attitudes autorstwa osoby piszącej pod pseudonimem Dr. Katzenklutter – link poniżej) składa się sporo mylnych przekonań, między innymi takie, iż ludzie otyli bardzo rzadko uprawiają seks, kobiety w rozmiarze plus mają ograniczoną wyobraźnię erotyczną, a ciało z grubszą warstwą tłuszczu nie reaguje na delikatny dotyk. Je wszystkie da się bardzo łatwo obalić. Dużo trudniejsza do przekroczenia jest na przykład realna bariera wstydu (psychiczna) wynikająca nie tyle z poczucia nieatrakcyjności, co z przyczyn czysto technicznych – jak nieznajomość pozycji seksualnych, które dla obojga partnerów będą komfortowe. Na tę kwestię skarży się wiele XL-ek, zaznaczając, że na polskich stronach internetowych ciężko znaleźć tego typu informacje. Łatwiej je zdobyć w serwisach anglojęzycznych.


Badaczki zgłębiające problem seksualności otyłych kobiet, Shelley Bovey i Germaine Greer, w swych dociekaniach zwróciły uwagę na inną istotną rzecz – znaczne obniżanie horyzontu oczekiwań przedstawicielek tej grupy w kwestiach dotyczących współżycia lub całkowite ukierunkowanie na bycie wyłącznie maszynką do spełniania życzeń partnera. Bardzo obrazowo przedstawiła tę prawidłowość jedna z bohaterek Dobrego ciała Eve Ensler, mówiąc, że grube dziewczyny „zawsze połykają”, nawet gdy nie mają ochoty, bo tylko wtedy chłopcy się nimi interesują, zaś „chude dziwy” nie muszą sobie na tego typu aktywność pozwalać. Germaine Greer wskazuje również na inny negatywny aspekt pojawiający się, gdy mowa o seksie z osobami otyłymi – traktowanie go jako aktu miłosierdzia ze strony partnera. A jakby tego było mało, na portalach zrzeszających kobiety XL i ich miłośników, w działach typu „rady i porady dla partnerów dużych kobiet” specjaliści radzą, by, będąc w relacji partnerskiej lub intymnej, pilnować się, uważać na słowa, gesty, tu nie dotykać, tam zbytnio się nie przyglądać, a jeżeli taka wola zainteresowanej, to światło wyłączać, kołdrą nakrywać. Trochę paranoiczne, zwłaszcza w zestawieniu ze słowami, iż otyli mają tak wiele fałdek i zakamarków ciała, że seks genitalny to nie jedyne, co mogą zaoferować – skoro mają szparki wszędzie. Ale to wyłącznie moja perspektywa – może ktoś po prostu lubi być dźgany penisem w brzuch.


Nie chodzi mi bynajmniej o to, by pojawiły się pod tym wpisem komentarze piętnujące otyłość jako niezdrową, nieestetyczną i konieczną do zwalczania. Jestem zdania, że seks w przypadku każdego człowieka nie powinien być czynnością w żaden sposób reglamentowaną. Postuluję więcej rzeczowych porad i zwrócenie uwagi na seksualność w rozmiarze XL. Dlaczego? Dlatego, że jak sama byłam XL-ką seks z partnerem w moim życiu nie istniał i nie chciałabym, aby dziewczyny, które są size plus z różnych powodów go sobie odmawiały, skoro mają na niego ochotę. Albo zgadzały się na coś, co jest wbrew ich przekonaniom, bo „nikt lepszy ich nie zechce”. Czy też, by myślały, będąc posiadaczkami figury typu booty girl, że skoro coś nie wychodzi w pozycji na pieska, to wyłącznie dlatego, że mają za duży tyłek.


A do pozycji proponowanych w tym artykule dorzuciłabym jeszcze leżące nożyce. Nie polecam tym, którzy preferują głębokie patrzenie w oczy i pocałunki podczas penetracji – ale przynajmniej za ręce można się potrzymać.


Tekst ukazał się w ramach konkursu z Lelo.


1079160_vector_arrow.jpgZobacz też:

Akceptuję swoje ciało

Dobre ciało

Schowaj się, zakryj, nie wypada! 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 17)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12012.01.26, 11:15

Ja
Wspaniale, że poruszyłaś ten temat! Sama jestem osobą o rozmiarze 42+, a do tego w zaawansowanej ciąży i z tyłozgięciem macicy. W takiej sytuacji, jeśli chodzi o pozycje genitalne, pozostaje niewielkie pole do manewru. Właśnie jestem na etapie poszukiwania wątków na temat pozycji przy tyłozgięciu macicy właśnie, bo tu całkiem sporo odpada - na przykład tylna na jeźdźca
# 22012.01.26, 11:19

Ja
o, tylko pół komentarza. . .
c. d. : I tu też denerwująca cisza - ten temat jakoś nie bywa poruszany. . . albo źle szukam ;) Ech, pechowa budowa mi się trafiła ;) Może któraś z Was ma większe doświadczenie i w tym temacie. . . ?
# 32012.01.26, 12:25

Dorota
Szkoda, że przez użycie angielskiego słówka obcięło mój komentarz. . a miało być tak elegancko ;)
No nic. . ja ważę 99 kg i z zaciekawieniem przeczytałam ten artykuł. Seks w moim związku jest bardzo sporadyczny i nie dążę i nie zachęcam partnera. Zaspokajam się sama, bo tak mam komfort psychiczny i ze sobą tylko nie wstydzę się tych fałdek i zwisów. . tzn wstydzę się, ale nie myślę o tym. Partner nie daje mi odczuć, że jestem dla niego nieatrakcyjna, ale ja myślę o tym co on myśli. . ;) a to nie sprzyja oddaniu się pożądaniu ;) No nic. . odchudzam się twardo, trzymajcie kciuki, bo wibrator to nie wszystko :P
# 42012.01.26, 12:28

destroyer
Osobiście nie jestem totalnie zamknięty na seks z kobietą o pełniejszych kształtach, jednak odstrasza mnie brak higieny, który często jest mocno widoczny u tego typu kobiet. Jestem więc trochę uprzedzony i niestety jest to uprzedzenie podparte doświadczeniem.
# 52012.01.26, 14:54

Nat
@Ja, a może warto napisać na forum eksperckim Gazety? Tam seksuolog odpowiada na pytania, myślę, że coś by w temacie pozycji doradził. @destroyer, wybacz, ale ulegasz właśnie czemuś, co zakłada też MO (Mitologia Otyłości) - stereotypowo uważasz, że kobiety 42 plus nie dbają o higienę, chociaż odsetek kobiet, u których możesz się z takim samym brakiem higieny spotkać, zawiera w sobie przedstawicielki całej palety rozmiarów. Zakładam jednak, że, jak widzisz szczupłą kobietę, to ona Ci w podświadomości nie śmierdzi. I nie rzutuje na to fakt, czy masz na myśli higienę narządów intymnych czy np. codzienną depilację, czy przetłuszczające się włosy. @Dorota, kciuki trzymam jak najbardziej, bo taką przeprawę mam za sobą - jednak wiem, że rozprawa z fizycznością to jedno, a z psychiką - drugie. Np. w swojej głowie czasem pozostaję "ciężka" i np. zaczynam wierzgać i panikować, kiedy partner (niezależnie - inicjując seks czy w trakcie) mnie podnosi. Choć nie lubię cytować kobiecych poradników, to napiszę, czym sama przez długi czas się kierowałam (niedokładny cytat z T. Cox): dopóki jesteś jedyną nagą kobietą w pokoju, a facet jest widocznie podniecony, to znaczy, że wszystko jest z Tobą i z nim w porządku ;)
# 62012.01.27, 11:11

Enkeli
Byłam długi czas otyła, aktualnie mam już BMI w normie, ale nadal czuję się gruba. Nie dopuszczam do siebie facetów, jestem dziewicą, mam 22 lata. Jak poznaje jakiegoś mężczyznę to na wstępie traktuję go jak kogoś kto chce mnie skrzywdzić, jestem zimna i niedostepna, tak na wszelki wypadek :|
Myslałam, że jak schudnę to będzie lepiej, ale jakoś tego nie odczuwam póki co, musze popracować nad sobą i zmienić moje nastawienie.
Nie uważam, że grube dziewczyny są brzydkie, xs czy xl to nie ma znaczenia. Ale jak patrzę w lustro to widzę potwora, który nie zasługuję na miłość.
# 72012.01.27, 13:22

de99ial
Brak higieny odstrasza niezależnie od rozmiarów kobiety. Bo brak higieny jest zwyczajnie odpychający. To tak apropos słów destroyera.

Mnie osobiście w kobiecie pociąga charakter i inteligencja, ale wyglądem nie może odpychać. Jak odpycha to nie mam ochoty poznać co jest naturalne dla nas, ludzi. Najczęściej odpycha brak higieny. Kobieta zadbana, w każdym rozmiarze, jest pociągająca. Nie dla wszystkich bo jakbyśmy wszyscy lubili to samo to świat byłby nudny, ale dla wielu i to wcale nie zwyroli czy dewiantów. Kobieta, która połyka powinna tego chcieć, a nie musieć. Tylko wtedy mężczyzna doceni (nie mylić mężczyzny z facetami; facet to płeć, mężczyzna to stan umysłu, każdy mężczyzna jest facetem, nie każdy facet zasługuje na miano mężczyzny).

Pozdrawiam
# 82012.01.27, 14:34

aaronia1
Podoba mi się Twoja definicja mężczyzny, de99ial ;) A co do tematu. . . Moja najpiękniejsza, najseksowniejsza przyjaciółka jest właśnie w rozmiarze 42! Zadbana, pachnąca, uśmiechnięta bez przymusu. . . Urodziła trzech synów i ma teraz czterech domowych wielbicieli (bo mąż też świata poza nią nie widzi:)) ). Widać, że lubi siebie, choć musiała się przystosować do zupełnej przemiany, bo przed pierwszą ciążą miała w talii 60 cm. Myślę, że seksualność i wrażliwość erotyczna rodzą się w głowie i nie od dziś wiadomo, że najbardziej erogenny narząd to mózg:) Używajmy go więc jak najczęściej, ku obopólnej korzyści:))
# 92012.01.27, 19:48

Aurora
Każdy ma prawo do czerpania satysfakcji z seksu. Według mnie rozmiar nie ma tu nic do rzeczy, chyba, że kobieta uprze się na tego pieska a tyłek jej przeszkadza, to owszem, może nie wyjść. Ale przecież nie każdy musi na pieska! Nie dziwi mnie, że na anglojęzycznych stronach można znaleźć tego typu informacje - wielu anglików jeździ na wózkach inwalidzkich z powodu właśnie otyłości (ich nogi są sprawne, ale już po kilku metrach się męczą, bo są tacy otyli, a naowych wózkach też się ledwo mieszczą).
Nie dziwi mnie też nieśmiałość takich kobiet, ale to dotyczy też osób szczupłych, w takim samym stopniu. Ja o sobie kiedyś myślałam "żebra można mi policzyć, facet mnie chyba prędzej połamie, niż ja go zadowolę".
Żeby się przemóc proponuję świece albo miękkie światło ciepłych żarówek - koszt niewielki, ale efekt zaskakująco pozytywny! Zaskakująco, bo to niby oklepane, ale się zapomina, jak dobrze działa. Nie tylko na zdjęciach miękkie, rozproszone światło łagodzi rysy i upiększa, w sypialni także! To istny retusz na żywo - sprawa nieśmiałości załatwiona ;)
Partner? Są faceci, którzy są szczupli i lubią zupełne przeciwieństwo - panie w większych rozmiarach. To w pewnym sensie naturalne, że szukamy czegoś przeciwnego, bo to pociąga. Z takim partnerem łatwiej też znaleźć pozycję dogodną do seksu. A jeżeli jest prawdziwym mężczyzną, to zrobi wszystko, żeby zadowolić kazdy seksowny kawałeczek ciała kobiety.
# 102012.01.27, 21:46

pilot
A co gdy jest na odwrót? Partnerka jest XS a to jej partner jest w rozmiarze XXL (przy czym pod pojęciem XXL nie kryje się to, że jest 2m wysportowanym macho, tylko ot takim zwykłem fastfoodowym grubasem)? Czy same będąc tymi szczuplejszymi widziałybyście się w takim związku?
# 112012.01.27, 22:56

Wilczyca
@pilot to chodzi o osobowość nie o rozmiar, aczkolwiek ja bym się chyba bała z seksualnego punktu widzenia, że zejdzie szybko na zawał, albo coś równie uroczego. Ale grubszy facet, czemu nie? Jeśli ma pociągającą osobowość i to coś ;)
# 122012.01.27, 23:16

Nat
@Aurora, niemieckojęzyczne też są, chętnie posprawdzam i inne języki ;) Myślę, że nie chodzi tu o generalizowanie, który kraj jest grubszy, ale w głównej mierze o podejście do seksualności i jej obecności w publicznym dyskursie. Zależy przecież, o co się walczy.
@Pilot, ja się nie widzę, ale nie ze względów estetycznych, a ideologicznych - fast food kłóci się z moim stylem życia i tyle (jeżeli przyjąć, że otyłość wynika właśnie z tego faktu, że mężczyznę żywi tylko stary Donald, co farmę miał albo burgerowy król). Niemniej jednak widziałam takie pary na ulicy - ale myślę, że mężczyzna ma w kulturze większe przyzwolenie na odstawanie od szczupłej sylwetki niż kobieta.
# 132012.01.30, 10:46

de99ial
@aaronia1 - cieszy mnie to ;) Ślij to rozróżnienie dalej w świat, bo wielu nie odróżnia jednego od drugiego i bardzo często wrzuca się wszystko do jednego wora. Znam wiele kobiet, które myślały, że "wszyscy faceci są tacy sami" a potem dziwiły się, że oprócz facetów są jeszcze w tej grupie mężczyźni. Niestety mało nas, ale istniejemy.
# 142012.01.30, 21:10

rosa
@de99ial: a tak, istniejecie:) Trzeba nosic ta prawde w swiat, to moze latwiej bedzie was znalezc. . . ;)
# 152012.01.31, 11:08

mateusz
na szczęście są gusta i guściki; można kochać duszę i ciało jednocześnie. Uwielbiam przełamywać stereotypy myśleniowe i kompleksy kobiet w rozmiarach XL. To chyba najwspanialsze uczucie, jak kobieta zaczyna widzieć siebie oczyma mężczyzny, który ją pragnie i adoruje. Kiedy ona rozpala go do czerwoności właśnie poprzez zaakceptowanie swoich "mankamentów", jak mówiły nasze babcie - kochanego ciała nigdy za wiele. Myślę, że najwięcej satysfakcji sprawia mężczyźnie zaakceptowanie przez kobietę samej siebie, no bo kto nie zacznie pozytywnie myśleć, widząc jak facet szaleje na jej punkcie. Warto zasiać ziarno zachwytu i patrzeć potem jak rośnie, kwitnie i przeobraża się w piękną, samoświadomą kobietę. Najtrudniej jest zaakceptować samego/samą siebie. . . Bo jak można kogoś akceptować nie akceptując siebie, tak samo jak można kochać kogoś nie kochając siebie. pozdrawiam i zachęcam do pracy nad sobą, pierwszy krok to uśmiech . . . reszta sama przyjdzie . . . obiecuję :-*
# 162012.02.23, 12:07

misiontko999
Ja jetem dosyć "przy sobie" i nie mam problemów ze sobą, ani ze współżyciem seksualnym.
# 172012.04.23, 11:51

Janusz
Lubie się kochać z puszystymi kobietami,ponieważ mam dużych wymiarów penisa-35 cm. i jak włoże to każda stęka.

podobne artykuły

Czy ma być do lizania, czy gryzienia? Gastroseksualna
Czy gotowanie dla kobiety to obowiązek i codzienność, a dla faceta to rytuał uwodzenia?
Nie zgadzam się! Kocham gotować i jestem gastroseksualna.
 
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
Nie wyglądam, jak idealna, seksowna kobieta według mediów i magazynów mody, a w Sylwestra tego roku przeżyłam seks, o jakim nawet nie śniłam.
 
Lubię seks ze sobą!
Czy do dobrego seksu potrzebuję kogoś? Czy ktoś najpierw musi dotknąć mnie, bym ja wiedziała, jak dotykać siebie?
Czy odwrotnie - to ja badam i sprawdzam, i potem kieruję czyjąś dłoń, lub pozwalam sprawdzać jemu?
 
Podnieca mnie on cały
Serce bije mi w rytm kroków, gdy prowadzę go na górę do mojego mieszkania, aby tam móc z nim pobyć.
 
Pierwsze nietypowe orgazmy
Głosem zdławionym przez rozkosz spytałam, czy wie, co mi robi. W odpowiedzi wziął mnie na ręce i zaniósł do łóżka, gdzie kochaliśmy się całą noc...
 

najnowsze artykuły

Czy rodzenie to babska sprawa i ile byś zapłacił położnej?
seksualność kobiet » książki
Czy rodzenie to babska sprawa i ile byś zapłacił położnej?
komentarze (1)
A przecież, jeśli chcemy dotrzeć do rdzenia seksualności i poznać kobiety w ich seksualnej mocy, to opowieści porodowe będą jednym z tych tematów, w których owa moc najpełniej będzie się manifestować. Dlatego, mężczyzno, jeśli chcesz ujrzeć Boginię w kobiecie, która żyje obok Ciebie, sięgnij po tę książkę!
 
Czy ma być do lizania, czy gryzienia? Gastroseksualna
seksualność kobiet » tożsamości
Czy ma być do lizania, czy gryzienia? Gastroseksualna
Czy gotowanie dla kobiety to obowiązek i codzienność, a dla faceta to rytuał uwodzenia?
Nie zgadzam się! Kocham gotować i jestem gastroseksualna.
 
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
seksualność kobiet » seks
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
Nie wyglądam, jak idealna, seksowna kobieta według mediów i magazynów mody, a w Sylwestra tego roku przeżyłam seks, o jakim nawet nie śniłam.
 
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
komentarze (1)
”Znów jestem spóźniona”. Znacie to zdanie? Z czym Wam się kojarzy? Z seksem w tle to jest tylko jedna okoliczność. Dziś jednak nie o nią chodzi, ale o dzień spóźnione rozstrzygnięcie naszej zabawy. Ale lepiej późno niż wcale. Dziękuję za Waszą cierpliwość!
 
Lubię seks ze sobą!
seksualność kobiet » masturbacja
Lubię seks ze sobą!
Czy do dobrego seksu potrzebuję kogoś? Czy ktoś najpierw musi dotknąć mnie, bym ja wiedziała, jak dotykać siebie?
Czy odwrotnie - to ja badam i sprawdzam, i potem kieruję czyjąś dłoń, lub pozwalam sprawdzać jemu?
 

zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter