dział: książki

Seks od nowa

dodano: 2011.07.25
Co zrobić, aby odzyskać radość z seksu? Czy wystarczy kupić kilka gadżetów, przebrać się za stewardessę i bawić w seks telefon? Ian Kerner, autor Kursu Odnowy Seksualnej twierdzi, że to trochę za mało. Znudzonym parom (i singlom), dla których seks stał się nudą, pustką lub obowiązkiem, proponuje miesiąc abstynencji, „odtrucia”, w czasie którego (pojedynczo lub wspólnie) będą pogłębiać refleksję nad swoją seksualnością, odzyskiwać zainteresowanie seksem i sobą wzajemnie.

Seks od nowa. Odbuduj swoje życie miłosne


Seks, pożądanie, przyciąganie zaczynają się w głowie. Nastawiamy się na sprawność seksualną, technikę, wydajność, piękne ciało, a zapominamy o tym, że na nasz obecny seks i relacje partnerskie wypływają także nasze nawyki, przyzwyczajenia i własna seksualna historia, która jest czymś więcej niż tylko sumą partnerów seksualnych.  


Jeśli chcecie spróbować Seks odnowy – sięgnijcie po kurs Kernera. To może być wyjątkowa szansa, żeby poznać swoją seksualność i wskrzesić pożądanie w związku. Kerner przedstawia 30 dniowy plan „odtrucia” i stopniowe wracanie do seksu, odkrywanie tego, czego nigdy wcześniej nie poznaliśmy lub – co już lata temu zdążyliśmy zapomnieć.


Zobaczcie wstęp:


Strawa dla umysłu


Życie seksualne Amerykanów jest w rozsypce. Nie potrafimy go z powrotem złożyć w jedną całość. Rozchwiana intymność sprawia, że jesteśmy nadwrażliwi i lękliwi. Po drodze straciliśmy zbyt wiele, by się pozbierać, a na dodatek żywimy przekonanie, że ciągłe potknięcia są nam pisane. Chociaż nasza kultura otworzyła się w ciągu ostatniego dziesięciolecia na seks, poziom zadowolenia z seksu poważnie spadł. Niespełnienie seksualne częściej niż niegdyś jest główną przyczyną rozwodów. Szerzy się również plaga niewierności. Kobiety dopuszczają się przy tym zdrady równie często (jeśli nie częściej) co mężczyźni.


Odkrywszy, że w domu nie dostaniemy tego, czego chcemy, nierozważnie szukamy spełnienia gdzie indziej. Ludzie samotni są wypaleni i znużeni jednorazowymi przygodami, miotają się od jednego łóżka do drugiego. Rozpaczliwie wypatrują „czegoś więcej”, nie wiedząc jak, gdzie i kiedy tego czegoś szukać. Jesteśmy narodem spragnionym seksu, ale nie wiemy, jak się nasycić w zdrowy sposób.


Podchodzimy do seksu beztrosko, ale seks rzadko kiedy odwzajemnia się nam tym samym. Coraz młodsi mężczyźni sięgają po środki podtrzymujące erekcję, a zamiłowanie do antydepresantów sieje spustoszenie w pozostałościach naszego libido. Stres, otyłość i brak ruchu niszczą naszą sprawność seksualną, kiedy my siedzimy bezczynnie przed telewizorami albo komputerami i gapimy się na retuszowane zdjęcia chirurgicznie upiększanych nieznajomych kobiet uprawiających seks, zamiast zabrać się za to samemu. Nie zdając sobie nawet z tego sprawy, pozwalamy, aby szablonowe obrazy i scenki decydowały o tym, czy jesteśmy seksowni, albo o tym, czego i kogo pragniemy. Nie zwracamy uwagi na niepowtarzalne spektrum naszych autentycznych potrzeb. Monotonna dieta z seksualnych pustych kalorii sprawia, że mamy rozdęte i nażarte brzuchy, ale daleko nam do sytości.


Zwłaszcza w dzisiejszych czasach trzeba odciąć się od hałasu i nastroić na swoją autentyczną seksualną jaźń. Odbudować swój wrodzony potencjał erotyczny i na nowo odkryć zdolność do życia z pasją. Najwyższy czas ożywić, wyzwolić i odbudować swoje zrujnowane życie uczuciowe, aby znów zdrowo stanąć na nogi.

Od czego zacząć?

Odłożyć seks na bok, aby naprawdę rozkoszować się miłością.


Obejść się bez, aby posiąść wszystko


Kuracja dla wszystkich - par, samotnych i tych, którzy są gdzieś pomiędzy. Przesłanie tej książki jest proste - w sferze seksu i związków czasem zdarza się nam za brnąć tak daleko, że jedynym wyjściem jest zacząć wszystko od nowa.


Wielu z nas - czy jesteśmy z kimś związani na stałe, czy umawiamy się na randki, szukając kogoś wyjątkowego - życie uczuciowe przynosi cierpienie, zamiast krzepić i regenerować.


Kuracja Odnowy Seksualnej to skuteczny sposób postępowania z żydem uczuciowym, które często nie jest wyraźnym punktem odniesienia dla seksu i związków. Pomyślcie sami. Jeśli chcecie popracować nad figurą, zapisujecie się na siłownię, jeśli chcecie pozbyć się nadwagi - przechodzicie na dietę, jeśli chcecie pozbyć się długów, korzystacie z planu konsolidacyjnego. Ale jak postawić na nogi życie uczuciowe?


Jeśli żyjesz w stałym związku, zrezygnuj z seksu przez trzydzieści dni (oraz nocy) i pozwól sobie na „dreszczyk niewinności”. Nie chodzi o to, że nie wolno ci w tym czasie uprawiać seksu (wypadki się zdarzają, oby tylko kończyły się szczęśliwie). Nalegam tylko, abyś powstrzymał się od seksu pozbawionego przyjemności, bezdusznego lub mało urozmaiconego. Pożegnaj się z seksem wyzutym z namiętności, intymności i miłosnego zespolenia, którego pragniesz i na który zasługujesz, jeżeli zaś zniewala cię rutyna i uważasz, że ostatnia rzecz, jakiej trzeba ci teraz w życiu, to jeszcze mniej seksu, spójrz na ten program jak na świadomą dietę, która uzdrowi i wzmocni zarówno twe wnętrze, jak i ciało.


Nie musisz być z kimś związany, aby czerpać korzyści z tego programu, jeśli należysz do dziesiątek milionów młodych samotników, którzy poszukują miłości, i czujesz się tymi poszukiwaniami wypalony i sterany, pora na Kurację. Zrób sobie przerwę od przygodnego seksu, podczas programu przestań umawiać się na randki i przestaw się na partnerstwo. Tego przecież chcesz.


Niezależnie od tego, czy jesteś samotny, czy z kimś związany, czy tkwisz gdzieś pomiędzy, masz tylko jedno życie uczuciowe. Pora przeżyć je jak najpełniej.


Zacytowany fragment pochodzi z poradnika Iana Kernera "Seks od nowa", Warszawa 2010, s. 9-13.

 

komentuj























autor:

komentarze (1 - 4)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 42012.03.08, 09:04

karol
seksmusi byc przyjemnoscia jezeli kobieta meczy sie ztoba cos nie taknie jest toobowiazek trzeba urozmaicic stosunek jakies pozycje masaze uzyc wibratora albo cos innego poznac inna pare probowacmoze cos z toba
# 32012.02.22, 16:04

agulla
Odstawiłam sex na 2,5 roku. Jakoś nie pomaga. Nadal czuje do tego tylko wstręt. . .
# 22011.11.12, 20:05

Oj tam Oj tam
Oj tam Oj Tam
# 12011.08.06, 10:48

Marta
Ciekawe, może tę książkę warto przeczytać. . . Faktycznie, jeśli się uprawia seks bez namiętności i z obowiązku, to może czasem lepiej go chwilowo rzucić. Przeczytam i się zastanowię.

podobne artykuły

Ratunku, nie mam orgazmu!
Mam zwyczaj przeglądać sobie różne fora. Te kobiece i te od seksualności pełne są rozpaczliwych próśb o pomoc, konsultację, diagnozę: ”uprawiam seks z moim mężem już pięć lat, jest coraz gorzej, nigdy nie miałam orgazmu przy stosunku”, „kocham się z moim chłopakiem i nic nie czuję, z dwoma poprzednimi miałam to samo, chyba jestem oziębła”, „co mam zrobić, żeby przeżyć prawdziwy orgazm, była dziewczyna mojego chłopaka miała takie na zawołanie”, „moja żona nie ma ze mną prawdziwych orgazmów, kocham ją, jest dla mnie bardzo atrakcyjna, ale mam już dość jej oziębłości, czuję się odrzucony i niekochany, nawet pani z agencji, do której się udałem w desperacji miała ze mną orgazm przy stosunku ”„mam już dość udawania, zaczynam się brzydzić seksem”.
 
Zdefiniować seks
Jak zdefiniować „seks”? Nic bardziej oczywistego: „seks” to przecież termin oznaczający „stosunek seksualny” i ewentualnie „to wszystko” wokół. Jednak, gdy zagłębimy się w definicję, nic już takie oczywiste nie będzie. Już samo pojęcie „stosunku seksualnego” może budzić szereg wątpliwości. Czy zaliczymy do tej kategorii wyłącznie akty polegające na penetracji kobiecej pochwy, czy również stosunki oralne, udowe, analne? Akty pomiędzy osobami tej samej płci? Hm...
 
Droga bezwstydna
Wspominałyśmy ostatnio z moimi babeczkami przy piwie, jak to byłyśmy jeszcze młode i niedoświadczone w sprawach seksu. Pierwsze zauroczenia, ciekawość, pierwsze próby z różnym rezultatem… dorastało się, oj dorastało jeszcze przez długi czas po tych pierwszych razach, zmieniało partnerów i odkrywało się z nimi zupełnie nowe rzeczy.
 
Warsztaty o seksualności dla kobiet
Kobieca seksualność może być źródłem mocy. Każda z nas jednak musi w sobie tę moc rozbudzić. Zapraszam na dwa warsztaty, które mogą w tym pomóc: ’Rozmawiam o sekie’ oraz ’Wagina jako źródło mocy’. Stereotypy, przesądy, wstyd i brak wiedzy - oto, co blokuje naszą seksualną radość i umniejsza kobiecą siłę. Czas to zmienić. A więc, do dzieła!
 
Bez seksu, bez sensu
Brak seksu to nic strasznego? O ile zwiążą się ze sobą dwie osoby, które go nie chcą... Niestety, najczęściej jedna ze stron bardzo z powodu braku seksu cierpi, a to cierpienie często doprowadza do rozpadu związku.
 

najnowsze artykuły

Patronujemy: ”Kwartet” w Teatrze Nowym w Łodzi
seksualność kobiet » kultura
Patronujemy: ”Kwartet” w Teatrze Nowym w Łodzi
Obszar seksualności to obszar komunikacji międzyludzkiej. Ciało wybiega na spotkanie drugiej osoby dużo dalej niż słowa. Spotkanie intymne pozwala na porzucenie zafałszowanego obrazu nas samych i skonfrontowanie się z własną naturą - odsłania reakcje naszego ciała, wypuszcza niekontrolowane emocje. Stara mądrość wielu kultur i plemion mówi, że do świata duchowego można dostać się jedynie poprzez sferę instynktów.
 
Krew się poleje!
seksualność kobiet » miesiączka
Krew się poleje!
komentarze (11)
Sesja zdjęciowa There Will Be Blood w magazynie VICE. Zdjęcia Emma Arvida Bystrom.
 
Kubeczek menstruacyjny
seksualność kobiet » miesiączka
Kubeczek menstruacyjny
komentarze (7)
Zastanawiałam się, czy artykuł o kubeczku menstruacyjnym nie powinien znaleźć się w kategorii „gadżety”, bo fajny z niego gadżecik. No, ale koniec końców nie jest to gadżet do seksu, więc tekst jednak trafi do kategorii „miesiączka”. Także po to, żeby więcej osób dowiedziało się o tym wynalazku, który liczy sobie około stu lat, a nadal jest tak niepopularny, chociaż wygodny, praktyczny i w ogóle – w mojej opinii – najlepszy na czas krwawienia.
 
Rozdajemy orgazmy dla dwojga - konkurs
seksualność kobiet » wiadomości
Rozdajemy orgazmy dla dwojga - konkurs
A właściwie książki Jej orgazm najpierw i Jego orgazm później oraz intrygujący gadżet – wibracyjny pierścień dla par. A wszystko to w ramach zachęcania Was do pisania artykułów na portal, w których dzielicie się swoimi doświadczeniami, opiniami, poglądami, pomysłami na temat seksu i seksualności.
 
Ratunku, nie mam orgazmu!
seksualność kobiet » orgazm
Ratunku, nie mam orgazmu!
komentarze (7)
Mam zwyczaj przeglądać sobie różne fora. Te kobiece i te od seksualności pełne są rozpaczliwych próśb o pomoc, konsultację, diagnozę: ”uprawiam seks z moim mężem już pięć lat, jest coraz gorzej, nigdy nie miałam orgazmu przy stosunku”, „kocham się z moim chłopakiem i nic nie czuję, z dwoma poprzednimi miałam to samo, chyba jestem oziębła”, „co mam zrobić, żeby przeżyć prawdziwy orgazm, była dziewczyna mojego chłopaka miała takie na zawołanie”, „moja żona nie ma ze mną prawdziwych orgazmów, kocham ją, jest dla mnie bardzo atrakcyjna, ale mam już dość jej oziębłości, czuję się odrzucony i niekochany, nawet pani z agencji, do której się udałem w desperacji miała ze mną orgazm przy stosunku ”„mam już dość udawania, zaczynam się brzydzić seksem”.
 


najnowsze komentarze

Gunia:
@Martyna: No właśnie, kolejna zagadka kobiecej seksualności. Jak to się dzieje, że krwawienie zatrzymuje się na czas stosunku? Mnie też (...)

Martyna :
Mam okres i chłopaka. Jak to jest że krew mi nie leci przed i podczas stosunku. / Mam się martwić??????.

AwaS:
Lalka25, wszystko w \"normie\", tzn. OK.

AwaS:
Mnie się zdjęcia podobają, a to z parą jest bardzo seksowne i dużo w nim czułości, takie romantyczno-niegrzeczne. / / Rosa, ja też jestem (...)

gosc:
dalbym ciorgazm iejeden silny moim 20cm penisem aaaa w pu pozycjach

me:
Ja sie zdecydowalam na kubeczek Mooncup jakis rok temu po przeczytania starego artykulu tutaj na portalu. . . i musze powiedziec ze sprawuje sie (...)

gosc:
ja ci dam nie jeden mmm

lalka25:
Pani artykuły są świetne otworzyła mi pani na nie które rzeczy oczy ja czuję się strasznie chuda mam budowę męską naszczęście mam piersi (...)

lalka25:
Ja też miałam problem z osiągnięciem orgazmu pomogły mi pozbyć się tego problemu erotyki na początek potem filmy porno zrobiły swoje trzeba (...)

Gunia:
@h-s: Krew ma temperaturę ciała i często nie czuć, że coś cieknie.

meg:
Mnie się podobają. Bo tak. Bo ciało i krew. Bo ludzkie, bo piękne. Bo pokazuje to, co w dzisiejszych czasach próbuje się wysterylizować, (...)

h-s:
Rosa, ale co ma ból do czucia, że coś cieknie po nodze, albo że nagle w majtkach zrobiło się tak ciutek mokro i jest to nieprzyjemne?

rosa:
Hurra!!! Widze ze ktos dzielnie powiela moje pomysly i pokazjue to \"obrzydliwe\" i \"niehigieniczne\"! / / Mi tam tak leci czasem, moja droga h-s. (...)

W_0:
Ciekaweeee zdjęcia. . :)

Women29:
Która z pań się masturbuje?

zobacz też

Żeleński, Piekło kobiet, cz. 5

sonda

 

Ile masz lat?
  • mniej niż 15
  • 15-16
  • 17-18
  • 19-22
  • 23-26
  • 27-30
  • 31-35
  • 36-40
  • 41-50
  • 51-60
  • 61 i więcej

zobacz wyniki »
  



warto wiedzieć

seksualnosc-kobiet.pl    indeks tekstów    o nas    varia    redakcja    reklama    banery    kontakt
subskrybuj nasz newsletter


portal waginistyczno-feministyczny