dział: orgazm

Udawany orgazm

Voca Ilnicka
dodano: 2010.04.01
Wbrew pozorom, orgazm może udawać i kobieta, i mężczyzna. Udawany orgazm u kobiety – to krzyki i posapywanie. Mężczyzna zaś może imitować odpowiednie ruchy i wydawać odgłosy, które zazwyczaj towarzyszą orgazmowi. Jeśli wszystko dzieje się po ciemku, a facet ma zwyczaj – np. po wszystkim szybko biec pod prysznic, to cóż, można się nie zorientować.

Kobiety twierdzą, że udają orgazm po to, by skrócić niesatysfakcjonujący stosunek. Drugą motywacją jest nierobienie przykrości kochankowi, który się nie sprawdza jako dostarczyciel orgazmów. Mężczyźni też się mogą czuć zmęczeni i nieusatysfakcjonowani. Im szybciej „dojdą”, tym szybciej całą grę można zakończyć.  


Jednak stały partner lub doświadczony kochanek (kochanka) jest w stanie rozpoznać, czy orgazm jest prawdziwy czy udawany. Orgazm to przede wszystkim reakcje ciała. Mało komu chce się udawać skurcze pochwy. Mało komu chce się też mierzyć tętno czy ciśnienie, ale... Gdyby ktoś chciał udać orgazm, musiałby:

  • zapanować nad rozszerzeniem źrenic (powinny być rozszerzone),

  • skokiem ciśnienia,

  • przyspieszyć tętno,

  • zaimitować kilka skurczów pochwy i macicy,

  • a nawet odbytu (mięśnie odbytu też się kurczą, tylko kilka razy mniej),

  • oraz parę innych rzeczy, które - być może - przeoczyłam.


Wiadomo, że takie rzeczy mierzy się tylko w laboratorium. Można oszukać, oczywiście. Nawet jeśli nie dopilnujemy wszystkich szczegółów, czasem po prostu wystarczy powiedzieć „tak, miałam orgazm”. Tylko po co?


Co tracimy, udając orgazm?

Szansę na prawdziwy orgazm. Porozumienie z partnerem. Jeśli raz damy się wpuścić w kanał oszukiwania, będzie nam bardzo trudno uzyskać coś, czego potrzebujemy. Jeśli nie mamy orgazmów, gdy uprawiamy seks, to po prostu ich nie mamy. Tylko około 30% kobiet przeżywa orgazm w wyniku stosunku waginanlego. Trzeba ten fakt zaakceptować i poszukać innych dróg do orgazmu: seksu oralnego, innego rodzaju stymulacji, itd.  


Jeśli przyzwyczaimy naszą drugą połówkę (lub siebie samą), że orgazm musi być, stanie się on naszym obowiązkiem! Jeśli nagle przestaniemy udawać – coś się w relacji seksualnej popsuje. Jeśli będziemy udawać ciągle – nie doznamy stratyfikacji. Błędne koło!


Udaję orgazm, bo mój facet jest do niczego...

Czasem się zdarza, że ta druga osoba (to równie dobrze może być kobieta) jest dość kiepska w dawaniu orgazmów. Udawanie jednak nie sprawi, że nagle stanie się lepsza. Uważam też, że nie możemy wymagać nie wiadomo czego, jakich lotów i spazmów od drugiej osoby, nic z siebie nie dając. Jeśli idziemy do łóżka wściekłe i z nastawieniem, że znów trzeba będzie udawać, a potem będziemy leżeć jak kłody, imitując okrzyki zachwytu... to same jesteśmy odpowiedzialne za tę sytuację! To nie on jest do kitu! To my jesteśmy oszustkami.


Jeśli wymagamy od naszych kochanków wielokrotnych orgazmów, to najpierw trzeba udzielić im lekcji anatomii, a potem zabrać na ćwiczenia praktyczne, pokazując, co i jak. Może jego poprzednia dziewczyna podniecała się w pięć sekund, a po minucie stosunku wiła się z rozkoszy, ale to ona tak miała, nie my. A może też udawała i on nabrał błędnego przekonania, że jest super kochankiem.


Natomiast, jeśli same nigdy nie przeżyłyśmy orgazmu w wyniku masturbacji – nie róbmy z partnera świętego Mikołaja, który nam ten orgazm powinien przynieść w prezencie. Jeśli nam się do tej pory nie udało – nie przerzucajmy odpowiedzialności na kogoś, kto nasze ciało zna pobieżnie i nigdy nie poczuje tego, co my! To tak, jakby niewidomego prosić o to, żeby powiedział nam, w którym kolorze jest nam najbardziej do twarzy. Tak się nie da. Owszem, może się udać, ale to nie jest zasada.


Przeżywanie orgazmów i „dostarczanie” orgazmów nie jest obowiązkiem. Jeśli seks jest przykrym doświadczeniem, to lepiej sobie odpuścić i przerwać stosunek, niż udawać, że jest cudownie. Jeśli chcemy, żeby seks był cudowny i nieziemski – trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, wziąć odpowiedzialność za swoje życie seksualne. To może od tego najbardziej zależy dobry orgazm?  
VI.jpg
Autorką artykułu jest: 
Voca Ilnicka, edukatorka seksualna, trenerka, twórczyni serwisu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010) i współautorka „Weź kąpiel w płatkach róż. Jak polubićmiesiączkę” (2010). Warsztaty dotyczące płci i seksualności prowadzi od roku 2007, a warsztaty tylko dla kobiet od 2011 roku. Prowadzi także zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Pema Gitama, Natalia Miłuńska, Luna Mierzewicz, Karo Akabal i wielu innych kobiet i mężczyzn. Uczestniczy w warsztatach i kursach edukacji seksualnej, rozwoju osobistego, edukacji dorosłych, tantry, świętej i świadomej seksualności. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” itp.

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl

 
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 10)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12010.04.22, 15:43

jasnotka
I jeszcze jedno: orgazm nie jest warunkiem udanego seksu - ani nawet na odwrót. Można mieć satysfakcję bez orgazmu i orgazm bez satysfakcji.
# 22010.04.23, 22:55

Voca
Zgadzam się z Panią Dobrodziejką. Najgorszy jest orgazm bez satysfakcji:)
# 32010.05.23, 19:59

Edyta Baker
Ja nie wiem, jak się można nie zorientować, że facet udaje orgazm. . . to jakiś absurd. Co prawda u mężczyzny orgazm nie musi się równać wytryskowi (i odwrotnie), ale pokażcie mi takiego mężczyznę, który ma orgazm bez wytrysku. 99,9999 proc. facetów nie potrafi osiągnąć orgazmu bez wytrysku. Wielu z nich często ma także wytrysk bez orgazmu. Nie wiem więc, jak przeciętny facet może udawać, że ma orgazm.
# 42010.05.29, 10:28

Voca
Może, może. . . Może stęknąć kilka razy, powiedzieć "skończyłem" i tyle. Wystarczy, że będzie miał prezerwatywę.
# 52011.01.10, 09:56

wow
Fajny artykuł. Fakty są takie, ze wiele kobiet udaje orgazm, bo nie może go osiągnąć. Wydaje im się, że coś jest z nimi nie tak, więc wolą udawać, ze wszystko jest tak jak powinno. W tym momencie jest tak wiele sposobów na to, żeby pozbyć się problemu. Czytałam nawet artykuł o takim urządzeniu medycznym jak Lady Laser, którego używa się w przypadku leczenia anorgazmii. Na moje oko sposobów jest wiele i trzeba próbować.
# 62011.02.25, 19:31

Cath
Na początku życia sypialnianego z moim obecnym mężczyzną próbowałam wyleczyć go z kompleksów. Naoglądał się biedak filmów pornograficznych i martwił bezustannie, więc nie potrafił się rozluźnić. Udawanym orgazmem starałam się go wynagrodzić, kiedy robił chociaż małe postępy, w końcu nie miał wiele doświadczenia, a ja jeszcze mniej - oboje musieliśmy się nauczyć ciał swoich i siebie nawzajem.
Po ostatnim razie w końcu szczerze z nim porozmawiałam, bo o ile mieliśmy kilka wspaniałych wieczorów spędzonych na igraszkach, które nie owocowały w orgazm żadnego z nas, to ostatnio dostałam po raz pierwszy orgazmu pochwowego i, o ironio! nie było mi wtedy w tamtym momencie bardziej przyjemnie niż innymi razami, wręcz było mniej miło!
Na szczęście, mój partner zrozumiał mnie i nie obraziło się na mnie jego samcze ego :D Przyznałam mu, że czasami zmysły mnie opuszczają i mimo, że nie ma reakcji organizmu, to w psychice przeżywam orgazm :) i to jest najważniejsze!
Więc, moje drogie kobietki i kobiety, nie "ścigajmy się" na szczyt. Nawet jeśli meta jest satysfakcjonującym celem, to często przyjemniejszy jest sam swobodny bieg bez walki ;)
# 72011.02.25, 22:39

Voca
Orgazmy są fajne, ale nie zawsze chodzi o to, żeby je mieć. Koleżanka mówi: seks jest jak powietrze, potrzebujesz go, gdy zaczyna go brakować. Myślę, że można to sparafrazować do: orgazmy są jak powietrze, są potrzebne, gdy ich nie ma. Natomiast wtedy gdy są (albo mogą być), nie potrzebujemy ich tak bardzo. Bardzo podoba mi się teoria "swobodnego biegu". No i - jest bardzo życiowa. Orgazm to coś jak "skutek uboczny" seksu. Nie cel sam w sobie. No, chyba, że idziesz do łóżka po to, żeby mieć orgazm, a nie po to, żeby być z kimś. Można spędzić wiele pięknych nocy - bardzo zmysłowych i satysfakcjonujących bez orgazmu, o ile są one przeplatane innymi nocami (kiedy masz orgazmy . :P )!
:D
# 82011.02.25, 22:41

Voca
Aha, i to nie jest tak, że próbuję wartościować, czy mówić, że "powinnyśmy" zawsze chcieć tylko się kochać, a nigdy - mieć orgazm. Nie! Myślę, że każdy może mieć czasami ochotę na orgazm, a czasami na długi, namiętny wieczór. . . po prostu :)
# 92011.10.28, 11:39

black aga
Jeśli należysz do kobiet, które nie zawsze osiągają orgazm podczas współżycia, ale doskonale potrafisz go udawać, zgłoś się do programu Miasto Kobiet w Tvn Style.
Zgłoszenia na adres a. lubawska@tvn. pl

# 102016.07.19, 22:45

Adrienne
Nie wyobrażam sobie udawać orgazm. Przecież to oszukiwanie ukochanego partnera!
Od czego są wskazówki by trochę zmienił sposób pieszczot itp?
No i to co już koleżanki wielokrotnie wspomniały - kochajmy się dla przyjemności a nie dla orgazmu.

podobne artykuły

Orgazmiczna joga. Polecam :)
Orgazmiczna joga. Czy jakieś zajęcia mogą się lepiej nazywać? Do końca nie wiem, co to jest, ale idę bez zastanowienia. Na miejscu okazuje się, że to był strzał w dziesiątkę, bo dawno już nie bawiłam się tak dobrze, jak na orgazmicznej jodze!
 
Łechtaczka tylko chce być kochana!
Zobacz ten krótki genialny filmik o łechtaczce, a zmienisz zdanie o jakości orgazmów ”pochwowych” i ”łechtaczkowych”. :)
 
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
Nie wyglądam, jak idealna, seksowna kobieta według mediów i magazynów mody, a w Sylwestra tego roku przeżyłam seks, o jakim nawet nie śniłam.
 
Lubię seks ze sobą!
Czy do dobrego seksu potrzebuję kogoś? Czy ktoś najpierw musi dotknąć mnie, bym ja wiedziała, jak dotykać siebie? Czy odwrotnie - to ja badam i sprawdzam, i potem kieruję czyjąś dłoń, lub pozwalam sprawdzać jemu?
 
Pierwsze nietypowe orgazmy
Głosem zdławionym przez rozkosz spytałam, czy wie, co mi robi. W odpowiedzi wziął mnie na ręce i zaniósł do łóżka, gdzie kochaliśmy się całą noc...
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
zobacz też

„Porady bezwstydnej dziewczyny – rozkosze niegrzecznego seksu”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter