dział: orgazm

O żeńskim wytrysku

Annie Sprinkle
dodano: 2011.02.12
Przedmowa Annie Sprinkle z książi ”Kobieca ejakulacja i punkt G”.

Kiedy przed piętnastu laty zaczęłam wspierać organizowanie warsztatów dla kobiet pragnących poznać swoją seksualność, nie słyszałam jeszcze o „żeńskim wytrysku”. Określenie to po prostu nie istniało w powszechnej świadomości.Kiedy przed piętnastu laty zaczęłam wspierać organizowanie warsztatów dla kobiet pragnących poznać swoją seksualność, nie słyszałam jeszcze o „żeńskim wytrysku". Określenie to po prostu nie istniało w powszechnej świadomości.


Patrząc wstecz, przyznaję, że kilkakrotnie sama doznałam wytrysku, w tym raz w 1981 roku na planie filmu „Deep Inside Annie Sprinkle" („W głębi Annie Sprinkle"). Jednakże to, co się wtedy zdarzało, nie miało nazwy. Nie wiedziałam, co się dzieje z moim ciałem - nie wiedzieli też moi partnerzy, amatorzy rozrywek dla dorosłych, ani nawet inne kobiety. Po prostu coś takiego czasem następowało, a ja mało się nad tym zastanawiałam. Wiedziałam tylko, że jest to niezwykle przyjemne!


Rok później pocztą pantoflową zaczęły do mnie docierać opowieści o "żeńskim wytrysku". Na warsztatach, które prowadziłam, spytałam grupę około czterdziestu kobiet, czy słyszały cokolwiek na ten temat. Dwie niepewnie podniosły rękę. Podzieliłyśmy się z grupą swoją ograniczoną wiedzą i doświadczeniem. Następnie powstał wspaniały film wideo: „How to Female Ejaculate: Find Your G-Spot" („Jak uzyskać żeńską ejakulację: znajdź swój punkt G"), nakręcony przez Deborah Sundahl (znaną również jako Fanny Fatale). Wywołał sensację! Kupiło go wiele tysięcy kobiet, które z przejęciem studiowały jego treść i dzieliły się swoją wiedzą z tysiącami znajomych i przyjaciółek, a te z kolei - z milionami partnerów. Świat całkowicie się zmienił!


Podczas warsztatów na temat seksualności kobiet, które obecnie prowadzę, nieuchronnie pojawia się sprawa żeńskiego wytrysku. Większość uczestniczek nie tylko wie o tym zjawisku, ale również doświadcza go na rozmaite sposoby. Teraz swobodnie i z pełnym przekonaniem dzielimy się naszym doświadczeniem. To wielka radość: widzieć tak wielki postęp w dziedzinie seksualności kobiet w stosunkowo krótkim czasie. Nie jestem aż tak stara, a sama pamiętam czasy, gdy ludzie ledwo wiedzieli, co to takiego łechtaczka, gdzie się znajduje i co należy z nią robić. Pamiętam, że mnóstwo osób wątpiło, iż kobiety w rzeczywistości mogą mieć orgazm, i że - w istocie - tylko nieliczne go miały. Pamiętam czasy, gdy biseksualizm był rzadkością, a słowo „homoseksualista" uważano powszechnie za wulgarne. Kobiety nie spodziewały się, że seks sprawi im radość, i cierpiały na nieustanne „bóle głowy". Moje miłe, przeszłyśmy bardzo długą drogę!


Wiedza o seksualności może być i niestety często bywa trzymana w sekrecie. Kiedy jednak ludzie się nią dzielą, wieści rozchodzą się lotem błyskawicy. Dziś na całym świecie kobiety (i nie tylko one) bez skrępowania cieszą się efektami własnych wytrysków: wielkimi mokrymi plamami na łóżkach. Mówią wyraźnie, cze go chcą i potrzebują w seksie, a w rezultacie są prawdopodobni bardziej zaspokojone niż kiedykolwiek. Wciąż istnieje konieczność prowadzenia dalszych badań. Możemy się dowiedzieć o wiele więcej, a pole rozwoju jest ogromne. Wszystkie nasze starania są warte włożonego w nie wysiłku.


Nasza seksualność może nie tylko wzbogacić kontakty intymne, zwiększyć przyjemność cielesną i urozmaicić prokreację, lecz także służyć przemianie emocjonalnej, poprawie zdrowia psychicznego i fizycznego, samorealizacji, rozwojowi duchowemu oraz poznawaniu sekretów życia i śmierci. Szczera, dobrze zorientowana w sprawach seksu kobieta - albo grupa takich kobiet - to ogromna, cudowna moc, która nie tylko inspiruje inne kobiety, ale może również poprawić jakość życia wszystkich mieszkańców Ziemi.


Teraz kolej na Ciebie


dr Annie Sprinkle  tancerka erotyczna, prostytutka, gwiazda porno, a następnie instruktorka warsztatów seksualnych, seksuolożka


Przedmowa Annie Sprinkle z książi Kobieca  ejakulacja i punkt  G.

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 8)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.02.17, 15:55

sexi:*****
wyraze to 2 znaczkami:3
# 22011.02.28, 11:35

Kotek
Gdzie ta ksiazke mozna dostac poza sklepem internetowym?
# 32011.02.28, 12:25

Voca
Z tego co widziałam, to chyba w większości księgarń. Na pewno w każdym Empiku (z którego jeszcze nie jest wykupiona:).
# 42011.03.07, 13:24

nica
strata czasu lepiej na zywca to poczuc
# 52011.08.01, 20:06

byla zona
i o to chodzi. mi sie to udawalo w czasie stosunku i to dosc kiepskiego, bo moj byly maz dobry w tym nie byl, wiec sie raczej nie wysilal. Az do dzis myslalam, ze w czasie masturbacji to by mi sie nie udalo. I jakze milo sie rozczarowalam!!! polecam:)
# 62012.04.26, 10:12

on
A co za problem z tym wytryskiem. Dwa paluszki środkowe wkładamy partnerce do pochwy, lekko zaginamy ku górze w stronę jedziemy z tym koksem. Tyle filmów jest w necie na ten temat, że każdy powinien je znaleźć. Polecam tylko bieliznę pościelową którą będziemy od razu prali lub jakieś ręczniki czy cokolwiek. Będzie się lało i tryskało. Jedna pani ma mocniejszy inna taki malutki. Ale jak się chce i potrafi się rozluźnić panią to nie ma z tym problemu. Nic na siłę.
# 72012.09.09, 20:56

Emilly
Ach jakoś sobie tego nie wyobrażam, jakby to miało wyglądać, mam małe doświadczenie seksualne, więc może dlatego. . . Ale chętnie bym tego doświadczyła!:)
# 82015.06.28, 09:03

xyz
A ja Wam powiem, że mi to wcale przyjemności nie sprawia. Bardziej wywołuje skrępowanie (może dlatego- emocja wypiera emocje). I nie dzięki sławnemu punktowi G, ale dzięki właśnie łechtaczce.
PS: Borze tucholski, dziękuję Ci za jeszcze względną anonimowość w sieci. Amen.

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
zobacz też

„Porady bezwstydnej dziewczyny – rozkosze niegrzecznego seksu”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter