dział: mówię: nie!

XXI wiek. Stereotyp nadal rządzi?

Ewa
dodano: 2017.01.04
Kobiety to szmaty i dupodajki, które puszczają się od razu - usłyszałam od chłopaka, który tak wyrażał się o kobietach przy mnie (kobiecie!), a później zaproponował mi seks. Jak myślicie, czy odmówiłam?

seks-w-glowie.jpg

Czas wziąć pod lupę przekonania, które serwuje się kobietom i mężczyznom.
Dziś odprawię mity z kwitkiem.

1. Kobieta woli miłość i związek. Jest tak uczuciowa, że nie pociągają jej obcy mężczyźni. Po seksie się zakochuje i chce związku, a najlepiej to od razu ślubu.

Że tak ma być – to dziewczynki mają od małego wpajane.  Wiele dziewczyn wszystkie preferuje seks w związkach. I te nakazy moralne, że to nie wypada, że to grzech, tak robią chłopaki.
Ale ty jesteś kobietą i tak nie możesz!
Ale czy widząc przystojnego faceta, czujesz miłość czy podniecenie ?! Czy chcesz go zaciągnąć do ołtarza, czy... do łóżka?
Skoro jesteśmy zastraszane, to dlaczego miałybyśmy się publicznie do tego przyznać, że mamy ochotę na seks? Nasze potrzeby seksualne musimy tłamsić, byśmy mogły być uważane za dobre i porządne.

2. Kobieta ma małe potrzeby seksualne. Kobieta ma największą i w sumie jedyną ochotę na seks w dni płodne a facet ciągle.

Wydaję mi się logicznie, że każdy człowiek ma potrzeby seksualne a ich wielkość jest zależna od danego człowieka. Nie ważne, czy jesteś kobietą czy mężczyzną - to nie zależy od płci ! Jeden człowiek potrzebuje dużo a drugi mało.
W dni płodne mam jeszcze większą ochotę, ale seksu mi się chce nawet podczas menstruacji! Mnie, kobiecie chce się praktycznie ciągle i nie jest to związane tylko z rozrodem, ale z tym, że sprawia mi to przyjemność.

3. Kobieta bez związku nie ma potrzeb seksualnych, dopiero jak wejdzie w związek, to jej potrzeby się budzą. Jest zdolna do seksu jedynie z miłości z jedynym facetem.

To największa głupota, jaką przeczytałam przypadkiem w internecie. Oczywiście, pisał to facet święcie przekonany o swojej racji!
Mamy XXI wiek, a niektórzy wierzą w takie informacje i w dodatku je rozpowszechniają.

4. Dla kobiet nie ma seksu bez zobowiązań. Bo kobieta zawsze się zakochuje! I koniec, kropka. Jest taka uczuciowa, że od razu skrycie marzy o związku/ślubie. Bo przecież kobiety dają seks, żeby mieć miłość.

To teksty wielkich znawców/podrywaczy kobiet, którzy piszą swoje poradniki i jeszcze je sprzedają! Przekazują nieprawdziwe informacje o kobietach, wkładając wszystkie kobiety do jednej szufladki, a inni w to wierzą.
A gdy im się trafi inna kobieta, która otwarcie mówi, że chce tylko seksu, to od razu dziwka, szmata, nimfomanka, bo przecież kobieta musi chcieć związku. Jak to - we mnie się nie zakochała? I wtedy czują się źle, bo oczekiwali, że jednak ona musi się zakochać, bo to kobieta.
Są kobiety, które zmieniają facetów jak rękawiczki, nawet po ślubie zostawiają męża, żeby mieć innego kochanka, którego też zostawią.
Są też kobiety, które potrzebują uczucia do seksu. Ale nie mówmy, że wszystkie muszą się zakochać po seksie czy też przed.
Są także faceci, którzy lubią seks bez uczuć, ale są i tacy którzy się zakochują i chcą związku.
Nie jest to zależne od płci.
Zależy to od tego, czy umiemy odróżnić miłość od seksu.

5. Kobiety to szmaty i dupodajki, które puszczają się od razu.

Ten tekst usłyszałam od pewnego chłopaka, który tak wyrażał się o kobietach przy mnie (kobiecie!), a później zaproponował mi seks. Jak myślicie, czy odmówiłam? Niestety, ale musiałam zrezygnować z propozycji mojego życia. Więc co o mnie pomyślał? 

Z naszej rozmowy wynikało, że kilka razy „zdarzyło” mu się uprawiać seks z różnymi dziewczynami i że to było OK. Nie zyskał od razu łatki szmaty i łatwego.  Czysta hipokryzja. On może. Ja nie.

6. Facet Cię wykorzysta. Seks to wykorzystanie, on udaje miłość. Kobieta zawsze jest wykorzystana, poszkodowana a facet sobie korzysta.

Ustawia to kobietę jako bezbronną istotę, która nie zna swoich potrzeb, a może wcale ich nie ma? 
Kobieta to ofiara, która jest wykorzystana.
A czy seks to nie przypadkiem przyjemność dla obojga i dla kobiety, i mężczyzny?
Jeśli nie ma gwałtu i oni robią to z własnej woli, to gdzie to wykorzystanie - to sprawia im przyjemność, więc w czym problem?
Nie umiem tego pojąć.

7. Wszyscy faceci to świnie, chcą seksu, mieli wiele kochanek, myślą tylko o seksie, zdradzają, a jak nie to i tak zdradzą, bo to ich natura.

Zaczęłam podważać to przekonanie, pytając siebie, ale czy rzeczywiście wszyscy są tacy sami? 
A zdrada to przecież też i domena kobiet.
Z tym, że gdy kobieta zdradzi, to robi z niej dziwkę, a facet to może - bo to facet. Denerwuje mnie ta pobłażliwość dla facetów, a przecież kobieta i mężczyzna powinni być tak samo osądzeni. Zdrada to twoja decyzja i nie zganiaj jej na swoją płeć. 
Przekonanie, że faceci zdradzają „z natury” może pchać nas w objęcia palantów. Bo przecież, co to za facet, który sobie nie pobzykał, prawiczek to nieudacznik, wrażliwy romantyk jest do niczego.
Albo obraz kobiety idealnej - dziewica, skromna, ładna, pracowita, ale gdy miała kilka seksów z różnymi facetami, to już nie nadaje się do związku, bo powinna być niepokalana, czysta i święta a facet to facet chociaż – a może – właśnie dlatego, że już uprawiał z wieloma seks. Paradoks?

8. Kobieta ma czekać na jedynego i oddać mu swoje dziewictwo. Bo inaczej porządny partner jej nie weźmie.

Bez dziewictwa jest bezwartościowa, jej partner będzie miał z tym faktem problem, bo jemu z kolei wmawiali, że najlepsza kobieta to dziewica - idealna kandydatka na żonę, a jak miała kilku przed nim, to trzeba ją poruchać, zostawić i znaleźć porządną.
Paradoks, tak, mężczyźni mają wmawiane, że mogą sypiać z dużą ilością partnerek, bo taka ich natura, ale kobieta na stałe to tylko dziewica.
I znów kobiety pokrzywdzone. Słyszę czasami oburzenie, że dziewczyna nie powinna tak często zmieniać facetów, bo tylko chłopaki tak mogą.
Znów podział. A to wszystko nie podchodzi z ich natury, lecz wynika z przyzwolenia, wychowania i kultury.

Człowiek zostaje zaprogramowany na pewne cechy, przekonania i zachowania, jakie ma wykonywać według płci i jeśli się wyłamuje z tego schematu, to zostaje zdyscyplinowany przez opinię społeczną.

9. Faceci bawią się kobietami.

Bywają tacy, to prawda, oszukują i zostawią a w międzyczasie spotykają się z innymi.
Ale też są takie kobiety. To naprawdę nieładnie bawić się uczuciami, ale muszę się przyznać, że i ja kobieta, bawiłam się facetami! Czasami spotykałam się z kilkoma, i powiem szczerze, że ciągłe zmiany facetów mi się bardzo podobały. Oczywiście, musiałam to ukrywać przed ludźmi, bo przecież po 25 roku życia trzeba być poważnym i założyć rodzinę. 
Czasami ze zwykłych nudów spotykałam się z chłopakiem, który mi się nie do końca podobał.
A czasami, żeby ktoś mi tylko postawił kolację. Okropna i brutalna prawda - kobiety też się bawią, choć nie wszystkie.
Wmawiano mi, że muszę mieć jednego partnera, ale spotykanie się z różnymi facetami mi się spodobało. Nawet za bardzo!

Tekst ukazał się w ramach Zabawy w ujawnianie sekretów. Zrób to z nami!
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 3)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12017.01.04, 10:16

Łowiczanka
Dużo mitów i stereotypów przytoczyłaś. Gdy się je czyta, wydają się kłamliwe, obraźliwe i w sposób oczywisty niesprawiedliwe. Problem polega na tym, że nawet, jeśli mało kto powie wprost, że tak właśnie uważa, to w warstwie nieświadomej te przekonania są bardzo mocno zakorzenione. W każdym i każdej z nas. I wyrządzają ogromne szkody. Dopóki nie zdemaskujemy ich, będą miały nad nami władzę. Dlatego koniecznie trzeba to robić. Dziękuję za ten artykuł i dziękuję Voce za tę stronę.
# 22017.01.04, 10:53

Jacek Atlantyda
Fajna :-) Jestem prawie taki sam, z tym, że uczuciami bym się nie bawił
# 32017.04.04, 08:58

MaC
Stereotyp ma się świetnie bo służy określonym grupom jako narzędzie. Do anihilacji stereotypów potrzeba wychowania w miłości. Do wychowania potrzeba czasu i samodzielności w myśleniu. Łatwej jest wynagrodzić swoją nieobecność kolejnym gadżetem niż zacząć myśleć. Dopóki społeczeństwo sterowane będzie przez wykreowane a nie rzeczywiste potrzeby, dopóty rządzić będą stereotypy a cyfrowa demencja pogłębiać.

podobne artykuły

Jak dopieścić partnera? Powiedz mu, że uwielbiasz...
Co to za człowiek? Jakie są jego fantazje? Jakie są jego marzenia? Co lubi w łóżku? Czego chce doświadczyć? Czy ujawnił Ci swoje tajemnice?
 
Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie: „czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?”
Bo fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich.
 
Wakacyjna Misja na Marsa z Vocą, seks klubami i Świątynią Miłości
Posłuchaj mnie w Misji na Marsa. Z dwoma szalonymi marsjańskimi prowadzącymi rozmawiamy o seksie, skokach w bok i wycofywaniu się z seks-propozycji :)
 
Jak wrócić do satysfakcjonującego życia seksualnego po porodzie?
Powrót do satysfakcjonującego życia seksualnego po narodzinach dziecka może być bułką z masłem, ale może również okazać się nie lada wyzwaniem.
 
Seks bez prezerwatywy. Bliskość czy szaleństwo?
Bliskość, jedność, połączenie, oddanie! Niektórzy czują, że da się to osiągnąć jedynie w seksie bez prezerwatywy i w ogóle bez antykoncepcji.
 

najnowsze artykuły

O po-rodzie, czyli co do Twojego porodu ma Twoja babcia?
seksualność kobiet » macierzyństwo
O po-rodzie, czyli co do Twojego porodu ma Twoja babcia?
Co robiłam wczoraj w nocy? Wczoraj w nocy oglądałam wywiad o tym jak na poród wpływa Twój ród, rodzina. To, jaki jest Twój poród, według Anny Brzozowskiej jest powiązane z tym, jakie rzeczy działy się w przeszłości kobietom i mężczyznom z rodów dziecka; czy mamie, babci łatwo było urodzić?
 
Każdy wymiar macierzyństwa
seksualność kobiet » macierzyństwo
Każdy wymiar macierzyństwa
Macierzyństwo okiem fotografki to wniknięcie do wyjątkowego świata. Pierwsze miesiące macierzyństwa to mocne przeżycie emocjonalne, ale i – a może przede wszystkim – starcie ze swoją fizycznością.
 
Czy łysa kobieta może być atrakcyjna?
seksualność kobiet » kultura
Czy łysa kobieta może być atrakcyjna?
komentarze (4)
Przeprowadzając wywiad do książki, usłyszałam od dziewczyny, która straciła włosy i od jakiegoś czasu nosi perukę, że kobieta łysa w żaden sposób nie jest atrakcyjna.
 
Głaskanki-przytulanki we Wrocławiu 12 sierpnia
seksualność kobiet » wiadomości
Głaskanki-przytulanki we Wrocławiu 12 sierpnia
Ukoj nerwy, zrelaksuj się, zawrzyj nowe znajomości – przytul się z nami i przekonaj, że dotyk to magia! Przytulanie wzmacnia odporność, zmniejsza stres i sprawia, że robi nam się bardzo przyjemnie! Zapisz się na Głaskanki-Przytulanki już dziś!
 
Czy chcesz, żeby on kojfnął w łóżku? „Zapładniacze” bez recepty, „reproduktorki” bez antykoncepcji – róbcie dzieci za wszelką cenę!
seksualność kobiet » mówię: nie!
Czy chcesz, żeby on kojfnął w łóżku? „Zapładniacze” bez recepty, „reproduktorki” bez antykoncepcji – róbcie dzieci za wszelką cenę!
komentarze (1)
Zaburzenia erekcji są aż nazbyt często oznaką poważniejszych schorzeń, o czym się zapomina, traktując także mężczyzn przedmiotowo.
 


zobacz też

”Podryw na nauczyciela”, czyli seks, który nie uzdrawia

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter