dział: moje ciało

Wyobraź sobie Polkę, która patrzy w lustro i uśmiecha się do siebie

Voca Ilnicka
dodano: 2017.11.21
Wyobraź sobie Polkę, która patrzy w lustro i uśmiecha się do siebie. Ona siebie lubi, naprawdę lubi! Nie kwęka, że wygląda jak zombie, ani nie szuka potwierdzenia swojego piękna na zewnątrz.


Wyobraź sobie kobietę, która idzie ulicą, czując radość i wdzięczność za to, że ma ciało – ma nogi, więc może chodzić, ma oczy, więc może widzieć, ma usta, więc może się uśmiechać, na skórę, więc może czuć. Wyobraź sobie, że ta kobieta czuje się w swoim ciele naprawdę dobrze! Więc gdy widzi obok siebie inną kobietę – posyła jej uśmiech. Nie widzi w tej kobiecie rywalki, która ma „lepsze” nogi albo „gorsze” ciuchy. Nie widzi w niej „puszczalskiej”, która się wystroiła w mini, ani „matki Polki”, która w życiu by na siebie mini nie założyła. Nie. Ona w tej kobiecie widzi siostrę. Taką samą córkę Bogini, jak ona. Więc nie ma potrzeby oceniać, oskarżać o zły wygląd, punktować tego wyglądu. Nie ma też potrzeby zamartwiać się, że sama nie wygląda tak, jak ona. Bo ona czuje się piękna i zmysłowa, bez względu na to, jak wygląda, ile ma lat, czy jest zdrowa czy chora, czy ma na głowie włosy, czy perukę, czy ma obie naturalne piersi, czy jedną albo implanty, czy ma swoje naturalne biodro czy protezę. Czy idzie w szpilkach czy o kulach, czy ma lat 18, czy 80! Ona po prostu czuje się dobrze w takim ciele, jakie ma.


Taki właśnie świat mi się marzy.
Świat, w którym kobieta nie jest ciałem, które „przyozdabia” przestrzeń (i musi spełnić określone warunki, aby być odpowiednią „ozdobą”), tylko świat w którym kobieta jest Osobą, która ma pełne prawo wyglądać tak, jak wygląda i nikt jej nie poniża z tego powodu, że ma widoczne żylaki, rozstępy czy duże piersi. I ona sama też siebie nie poniża i nie karci za swój wygląd. Wierzę, że ten świat jest na wyciągnięcie ręki. Świat szczęśliwych kobiet, które zamiast pałować się czarnymi myślami, uśmiechają się do swojego odbicia w lustrze! Dlatego robię dla kobiet 5-tyg. Kurs Akceptacji Ciała. Dlatego zapraszam na niego wszystkie te kobiety, które chcą zmienić to, jak widzą siebie (i innych:)). Dlatego piszę tę notatkę! A Ty, czytając ją, utrzymujesz w swojej wyobraźni wizję tego świata Szczęśliwych, Seksownych Kobiet! Twoje myśli właśnie w tej chwili ten świat właśnie tworzą! Właśnie tak to się robi! Oczywiście, jedna myśl to trochę mało, ale pomyśl, ile osób to już przeczytało i zakotwiczyło w energii tę piękną wizję – wizję szczęśliwych kobiet wolnych od oceny. :) A jeśli masz ochotę na więcej podziel się nią z innymi, zaproś kobiety na mój kurs. :)
Będziemy praktykować akceptację ciała, magię i siostrzeństwo w praktyce!
Będziemy zmieniać świat poprzez zmianę siebie. <3
Czuj się zaproszona, aby stać się zmianą!

http://seksualnosc-kobiet.pl/wiadomosci/kurs_akceptacji_ciala_5tyg_podroz_do_serca_samoakceptacji
https://web.facebook.com/events/331741160626909/


A poniżej parę słów o tym, jak rytuały wspierają nas w akceptowaniu swojej kobiecości i seksualności oraz ciała!

 
 

komentuj

autor:


podobne artykuły

Jak przestać krytykować siebie (i inne kobiety?)
Da się. Sposób jest prosty i ujawniam go w filmiku. Po prostu obejrzyj i zastosuj!

I uwaga - miej intencje, aby nie krytykować, ale nie wymagaj od siebie radykalnej i trwałej zmiany w 10 minut. Rób to przez miesiąc, aż Ci się utrwali. Powodzenia!
 
Lubisz swoje ciało? Nie? A czy ktoś uhonorował Cię jako kobietę?
Wiele osób zastanawia się: dlaczego część kobiet nie lubi siebie, nie akceptuje siebie? A ile z tych kobiet zostało uhonorowanych w ich seksualności? Ile usłyszało: możesz taka być. Albo: honorujemy Ciebie jako kobietę. Szanujemy i kłaniamy się Tobie. Akceptujemy i kochamy Twoje ciało i Twoją kobiecość i seksualność.
 
Kurs Akceptacji Ciała. 5-tyg. podróż do serca samoakceptacji
Chcesz się poczuć dobrze w swoim ciele? Rozgościć się w sobie i cieszyć się sobą? Nabrać większej pewności siebie w życiu i sypialni? Zapisz się na Kurs Akceptacji Ciała – to 5-tygodniowa przygoda pełna miłości.
 
Jeden prosty sposób na zaakceptowanie swojego ciała
A właściwie tej jego części, za którą... hym... nie przepadasz.:) Robiłam i dla mnie zdziałał cuda! :)
 
Jak się zmienia ciało po porodzie?
Słyszałaś Agnieszkę Chylińską u Wojewódzkiego? Rozklapiocha? To chyba jedyny kobiecy głos „z telewizora”, jaki słyszałam na ten temat. I jestem za niego Agnieszce Chylińskiej bardzo wdzięczna. Chociaż wiem, że inne kobiety nie cierpią tego słowa i tego, że powiedziała o swojej waginie w taki bezceremonialny niedelikatny sposób. I że ktoś w ogóle to na głos powiedział – że rozklapiocha. Bo przecież nie zawsze tak jest! Bo przecież ta joni się obkurcza. Wraca do rozmiarów sprzed ciąży.
 

najnowsze artykuły

Jesteś z waginy!
seksualność kobiet » kultura
Jesteś z waginy!
Skąd jesteś? Z Radomia? Z Warszawy? Z waginy jesteś! Mówi Ci to nie tylko Michalina Wisłocka, ale i Pussy Riot. Warto posłuchać.
 
Kobieta i krew w obiektywie Jackie Dives
seksualność kobiet » miesiączka
Kobieta i krew w obiektywie Jackie Dives
Co mi przychodzi do głowy? 10 lat temu nie widziałam jeszcze takich sesji. Kocham wszystkie sesje dotyczące miesiączki, dlatego też dużo takich zdjęć mogliście i mogłyście zawsze zobaczyć na portalu. Ta oczarowała mnie szczególnie.
 
Reklama z czerwoną krwią zamiast niebieskiego płynu
seksualność kobiet » miesiączka
Reklama z czerwoną krwią zamiast niebieskiego płynu
Czekałam, czekałam i się doczekałam. Kolejny argument na to, że świat się zmienia. :) Co prawda nie leci w polskiej telewizji ani kinach, ale i tak miło popatrzeć. :)
 
Action man. Seria specjalna: Pan Domu
seksualność kobiet » sztuka nowoczesna
Action man. Seria specjalna: Pan Domu
komentarze (3)
Przedwczoraj montowałam swoją pracę na wystawie. Na różowej półce przypominającej domek układałam moich nieco ulepszonych Action Manów. Podszedł 7-letni chłopiec i zapytał zdziwionym głosem:
 
Jak przestać krytykować siebie (i inne kobiety?)
seksualność kobiet » artykuły
Jak przestać krytykować siebie (i inne kobiety?)
Da się. Sposób jest prosty i ujawniam go w filmiku. Po prostu obejrzyj i zastosuj!

I uwaga - miej intencje, aby nie krytykować, ale nie wymagaj od siebie radykalnej i trwałej zmiany w 10 minut. Rób to przez miesiąc, aż Ci się utrwali. Powodzenia!
 

zobacz też

„Dojdź dla mnie” albo Grey nie do końca instruktażowy

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter