dział: moje ciało

Nasz darmowy e-book: Seksualność kobiet

dodano: 2010.08.17
E-book dla wszystkich kobiet, które chcą lepiej poznać swoją seksualność.

O kobiecej seksualności nie uczymy się w szkole, nie rozmawiamy z koleżankami, ta sfera wciąż uważana jest za zbyt prywatną, żeby o niej mówić. Obrosła wieloma mitami i stereotypami, które zatruwają nam życie i powodują, że źle czujemy się we własnych ciałach. Czy wagina to miejsce brzydkie i „niedotykalne”? A może piękne i święte?

e-book: Seksualność kobiet
Darmowy e-book dla wszystkich, którzy zapisali się na nasz newsletter!
Z tego darmowego e-booka dowiesz się:
- dlaczego mylimy seks z miłością?
- czy kategoria „dziewica” ma rację bytu w dzisiejszych czasach?
- czym pachną pochwy
- co nam daje masturbacja?
- kto jest odpowiedzialny za Twój orgazm?
- jak wygląda seks według kobiet?
- dlaczego Freud i Kinsey tak bardzo się mylili, pisząc o „niedojrzałości” orgazmu łechtaczkowego?

Aby pobrać e-booka, zapisz się na nasz newsletter:

Dostęp do pliku będzie możliwy po zatwierdzeniu e-maila potwierdzającego subskrypcję.
Jeśli jesteś już zapisana(y), wpisz swój adres e-mail:


W razie problemów z pobieraniem e-booka
skontaktuj się z nami.


matronat


 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 27)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12010.08.16, 22:20

Iwona Demko
Jest to niezwykle interesujący e-book, poruszający wiele bardzo ważnych tematów w kręgu seksualności. Odkrywa ciekawostki, o których nie mamy zupełnie pojęcia, a które są niezwykle istotne. Ale przede wszystkim mówi śmiało i otwarcie o sprawach, które każdego z nas dotyczą, a o których wstydzimy się rozmawiać. Pokazuje nam, że warto, a nawet trzeba przerwać milczenie na temat naszej seksualności. Polecam gorąco!
# 22010.08.17, 07:05

Kasia
Z książki Voki Ilnickiej wyłania się odnowiony, bo przecież nie nowy, ale przez wieki spychany w niepamięć, obraz kobiety, kobiety jako istoty seksualnej. Kobiety, która jest świadoma swojego ciała, podniecenia, emocji. Kobiety, której istnienia często nie podejrzewamy, a przecież jest wewnątrz każdej z nas. A jej cechy (tak unikane) są nam wszystkim potrzebne, niezbędne. Nie tylko kobietom, ale również ich mężczyznom, córkom, synom. . . Książka warta polecenia każdej kobiecie, która pragnie się wyzbyć się kompleksów, zaakceptować swoją autonomię, seksualność i ciało. Książkę tę również polecam każdemu mężczyźnie, który nie rozumie świata kobiet, a chciałby ten świat odkryć, poznać, zaakceptować i cieszyć się nim.
# 32010.08.17, 08:06

Magda
Jak to czytałam, to myślałam o wszystkich bliskich mi kobietach a nawet i tylko znajomych, które muszą, ale to obowiązkowo, przeczytać tą księgę i wziąć razem z nami udział w tej REWOLUCJI!

Bosze jedyny, jeszcze nigdy nigdzie nie czytałam tak pięknej wypowiedzi na temat cipki!!!
Jestem zachwycona każdym rozdziałem. Genialnie wiedzieć, że kiedyś istniał kult waginy! - chciałabym wtedy żyć! Apeluje do kobiet: Czcijmy i my swoje waginy! AVE WAGINA :) Wspaniała archeologiczno-historyczna podróż do korzeni kultu waginy. Te zdjęcia ekshibicjonistki czy kobiety waginy są boskie; na pewno jedno z nich pojawi się na moim pulpicie jako tapeta. A co, trzeba brać przykład z naszych pra pra pra wzorów.

Rewelacyjny pomysł z zadaniami od razu je zastosowałam. Będę próbować wcielać w moje życie towarzyskie i społeczne to piękne słowo; Pochwa! Również po przeczytaniu e-booka z większą uwagą i delikatnością niż zwykle przeprowadziłam zabiegi higieniczne na mojej waginie. Bardzo trafna uwaga o tym, że poświęcamy jej zbyt mało czasu, uwagi i zainteresowania.

Dziewczyny pielęgnujmy nasze cipki! Pamiętajmy o nich, dbajmy jak o cudowny dar, który nie tylko pomaga nam się oczyścić, co miesiąc ze złogów, złych emocji, ale też potrafi przynieść wiele miłych doznań, których możemy sobie same dostarczyć - koniecznie spróbujcie!

Koniec rewolucji staników - teraz nadchodzi rewolucja cipki! To powinna być obowiązkowa lektura w szkole na lekcji wychowania seksualnego. Trzeba uświadamiać dziewczynki i dorosłe kobiety.
# 42010.08.17, 09:27

Ania K.
To bardzo ważne aby kobiety przestały się wstydzić nazywać części swojego ciała. Nie mamy nic przeciwko mówiąc noga, szyja czy ręka. . . To dlaczego wciąż omijamy nazwę tak przecież ważnej części ciała jaką jest pochwa. Ta publikacja pozwoliła mi spojrzeć na to z innej perspektywy, że to wcale nie musi być temat tabu, ze to jest ważne, istotne i można, a nawet trzeba nazywać rzeczy po imieniu :)
# 52010.08.17, 10:29

Mariusz
Bardzo ciekawy ebook, zwłaszcza dla mnie jako mężczyzny. Zaskoczył mnie w kilku kwestiach, i zwrócił uwagę na fakty, które zazwyczaj po prostu w rozmowach nie istnieją, nie są poruszane. Wielkie dzięki!
# 62010.08.19, 22:42

ala
Tekst rozczrowuje. Bardzo ogólnikowy i nie wnosi nic nowego. O tym jest wiele w książkach, co więcej w internecie. E-book wygląda jak zlepek informacji z różnych źródeł. Dziwi mnie przypis o wulwie, który stwarza wrażenie przypisu od autorki (Voci), a jest zaczerpnięty bodaj z książki "Nasze ciała, nasze życie". Sporo też tutaj błędów merytorycznych, wprowadzających czytelnika w błąd. Myślę, że to dopiero szkic, mogący stanowić podstawy do napisania prawdzwej książki. Proszę jednak przed publikacją o przygotowanie i właściwe opracowanie informacji. Autor ponosi odpowiedzialności za swoje słowa.
# 72010.08.19, 22:45

Voca
Pani Alu, dziękuję za krytykę. Muszę Panią rozczarować:) Żadnego przypisu przepisanego z danej książki tam nie ma. Jeśli chodzi o błędy merytoryczne, to serdecznie bym dziękowała, gdyby Pani mi podesłala rozpiskę na mejla, jest podany w e-booku, znajdzie go Pani z łatwością:) Zresztą, cała pierwsza strona tego e-booka jest zaproszeniem do zgłaszania swoich uwag. Wszystkie Czytelniczki, które wiedzą więcej, goroąco proszę o uwagi i refleksje:)

I bardzo się cieszę, że na tylu osobach zrobiło to pozytywne wrażenie:)
# 82010.08.30, 19:41

missTheMonka
Interesujący e-book, napisany fajnym językiem. Warto przeczytać, polecam wszystkim ;P
# 92010.08.31, 21:47

desu?
moją uwagę zwróciła ankieta. . . AŻ $%) OSÓB MA SIUSIAKA! coś w tym jest - zabieram się za czytanie - może to pomoże mi lepiej zrozumieć moją partnerkę;)
# 102010.09.01, 10:25

Kraina
Prosze niech ktos pomoze mi scianać ta ksiązke. zarejstowałąm sie i dalej wyświtla sie komunikat , ze użytkownik nie zarejstrowany
# 112010.09.01, 11:34

Voca
Karino, wysłałam Ci @ e-book. Każdy, kto ma problemy, niech zrobi tak, jak jest napisane przy rejestracji - skontaktuje się z nami mejlowo: kontakt[at]seksualnosc-kobiet. pl
# 122010.09.06, 05:49

job
lubisz to s. . . . . !
# 132010.09.07, 00:07

Gosia
Fajnie poczytać taką książkę ale żałuję, że nie trafiłam na coś podobnego jakieś 5-6 lat temu. Ubrała w słowa sporo rzeczy do których doszłam drogą intuicji, prób i błędów, oraz przedzierania się przez różnej jakości artykuły. (prasy kolorowej niestety też). Ale nie powiem że wszystko to już wiedziałam oj nie powiem:)
# 142010.09.11, 11:55

Aga S.
Trafiłam na e-book zupełnie przypadkiem, ściągnęłam, przeczytałam i jestem zachwycona. Staram się pracować nad swoim podejściem do seksualności, własnego ciała i ta książka bardzo mi pomogła, utwierdzając mnie w słuszności własnych przemyśleń i skłaniając do zastanowienia się nad nowymi kwestiami.
No i tyle określeń mojej absolutnie ulubionej części ciała. . . Wagina, cipka, wulwa, joni - razem z chłopakiem (który również przeczytał z entuzjazmem) rozsmakowujemy się w nich. Cipka to najpiękniejsze słowo świata. To najpiękniejsza rzecz na świecie, gloryfikujmy ją!
# 152010.09.11, 12:35

Kasia
Książka bardzo sympatyczna, dająca bodziec do przemyśleń. Mi jednak bardziej podobał się inny tytuł tutaj dostępny- "Weź kąpiel w płatkach róż".
# 162010.09.11, 14:52

Mile Zaskoczona
Bardzo fajny e-book. Natknęłam się przypadkowo i, przyznam szczerze, pierwsze co pomyślałam, to to, że oto mam przed sobą kolejną pozycję napisaną przez walczące feministki i głoszącą ucisk kobiet przez mężczyzn.

Jakże miłe było więc moje rozczarowanie kiedy po kilku stron lektury doszłam do wniosku, że kobieta, która to napisała - napisała to dla nas, innych kobiet i zrobiła to dobrze. Książka ta otworzyła mi oczy na parę spraw, poznałam kilka ciekawostek i wyciągnęłam wnioski. Zaraz po skończeniu lektury sięgnęłam po wasz drugi e-book, dotyczący menstruacji.

Polecam tą książkę innym, tak samo jak cały portal, który - mam nadzieję - będzie się prężnie rozwijał :)
# 172010.09.11, 18:23

farinella666
Genialna!! Mój osobisty bestseller !!!!!!! :)
# 182010.09.11, 21:15

Saxsony
Cudo! Jeśli można, poproszę o więcej w podobnym klimacie :)
# 192010.09.11, 22:04

Dominique
E-book jest rewelacyjny, zwłaszcza dla młodych wchodzących w życie kobiet. Jako nauczycielka, wychowawczyni gimnazjalistek z pewnością wykorzystam niektóre wątki do dyskusji na lekcjach wychowawczych, których tak przy okazji powinno być więcej niż 1 w tygodniu, bo młodzież potrzebuje rozmowy, a na przykład na lekcjach religii otrzymuje sprzeczne komunikaty z tym, co budzi się w ich ciele, umyśle. Jeszcze raz gratulacje. Proszę o więcej takich publikacji!
# 202010.09.16, 11:21

de99ial
Fajna sprawa, nie tylko dla kobiet.
# 212010.10.01, 09:29

an
jestes szczerze zaskoczona!
publikacja siwtna!
przeczytalam wszystkoe jednym tchem.
# 222010.10.13, 17:04

ella
:)
# 232011.08.07, 15:06

koteczek
przyznam, że trochę byłam zszokowana po tej książeczce; tak odważnym językiem pisana. . . bardzo pomaga mi w nauce akceptacji swojej cielesności i seksualności. . .
# 242011.08.07, 16:41

V.
@Koteczek - uznam to za komplement :) Odważny język, powiadasz. . . :)
# 252012.10.15, 19:51

Eunik
Książka super, JoeMonster mi pokazał, jednak nie zgadzam się z wieloma twierdzeniami zawartymi w niej, na przykład tego, że jesteśmy dzieleni płciowo przez kulturę. Polecam "Płeć mózgu". I jako przeciwniczka aborcji jako wyrazu wolności kobiety poczułam się niejako atakowana, że nie jestem wystarczająco kobieca, uważając, że aborcja w kształcie obecnym jest najlepszym rozwiązaniem.
# 262012.10.15, 20:08

Wilczyca
@Eunik Jak można decydować o czymkolwiek, skoro nie można decydować o czymś tak podstawowym jak własne ciało? Polecam książkę "Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet?".
# 272012.10.15, 20:36

V
@Eunik - nie bardzo rozumiem, co napisałaś: " I jako przeciwniczka aborcji jako wyrazu wolności kobiety". Co właściwie masz na myśli?

najnowsze artykuły

Urlop z okazji miesiączki - dostaniesz go w Azji. W Japonii od 70 lat!
seksualność kobiet » miesiączka
Urlop z okazji miesiączki - dostaniesz go w Azji. W Japonii od 70 lat!
Jak to się dzieje, że kraje azjatyckie, takie jak Japonia, Chiny, Korea, Indonezja, Tajwan czy afrykańska Zambia, wprowadziły urlopy miesiączkowe (Japonia już 70 lat temu (!), Korea ponad 15 lat temu), a w Polsce ten pomysł wciąż jest powijakach (żeby nie napisać, że bulwersuje, śmieszy i w ogóle odstręcza?).
 
Waginalny manicure, czyli cipki na paznokcie
seksualność kobiet » kultura
Waginalny manicure, czyli cipki na paznokcie
Ale dlaczego zaczynam od „Ciało moim domem”, kiedy tak naprawdę chcę pisać o chwilowym zamieszaniu w necie z powodu vaginail? Ano właśnie dlatego, że sądzę, że i vaginail może mieć - przynajmniej dla niektórych osób – podobną moc.
 
O po-rodzie, czyli co do Twojego porodu ma Twoja babcia?
seksualność kobiet » macierzyństwo
O po-rodzie, czyli co do Twojego porodu ma Twoja babcia?
Co robiłam wczoraj w nocy? Wczoraj w nocy oglądałam wywiad o tym jak na poród wpływa Twój ród, rodzina. To, jaki jest Twój poród, według Anny Brzozowskiej jest powiązane z tym, jakie rzeczy działy się w przeszłości kobietom i mężczyznom z rodów dziecka; czy mamie, babci łatwo było urodzić?
 
Każdy wymiar macierzyństwa
seksualność kobiet » macierzyństwo
Każdy wymiar macierzyństwa
Macierzyństwo okiem fotografki to wniknięcie do wyjątkowego świata. Pierwsze miesiące macierzyństwa to mocne przeżycie emocjonalne, ale i – a może przede wszystkim – starcie ze swoją fizycznością.
 
Czy łysa kobieta może być atrakcyjna?
seksualność kobiet » kultura
Czy łysa kobieta może być atrakcyjna?
komentarze (4)
Przeprowadzając wywiad do książki, usłyszałam od dziewczyny, która straciła włosy i od jakiegoś czasu nosi perukę, że kobieta łysa w żaden sposób nie jest atrakcyjna.
 


zobacz też

”Romantyczna kochanka” kontra rzeczywistość

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter