dział: macierzyństwo

Poród i masturbacja. Zamiast nacięcia krocza

Voca Ilnicka
dodano: 2017.04.21
Dwie łyżeczki masła orzechowego? Mąż ssący Twoje sutki? A może Twoja przyjaciółka ssąca Twoje sutki? A może masturbacja? Czy to nie brzmi jak dobra impreza? Taniec, świece, masaże, muzyka, pieszczoty piersi i łechtaczki, głaskanie ciała, głęboki relaksujący oddech, wanna pełna ciepłej wody? A może jeszcze orgazm porodowy, który przenika Twoje ciało?

Jak często nasza zachodnia kultura uczy dziewczęta i kobiety, że masturbacja to coś zdrowego, przyjemnego i pożytecznego? Jak często nasza kultura przedstawia poród jako piękne, magiczne, wzmacniającego kobietę seksualne doświadczenie? Jak często uczy się o zbawczym wpływie stymulacji łechtaczki w czasie fazy parcia? Lub stymulacji sutków, by rozszerzyła się szyjka macicy, aby w ogóle mogło dojść do fazy parcia?

Tak, wiem, pytania retoryczne. 
Zadaję je z przekory i trochę ze złości na tę kulturę, przyznaję się. 

Ale wracając do kwestii porodu i masturbacji lub innej seksualnej stymulacji... W wielu szpitalach, gdy kobieta nie może zacząć porodu, podaje jej się sztuczne hormony, żeby wywołać skurcze. Te same skurcze można osiągnąć dzięki kochaniu się, orgazmowi, wytryskowi spermy do pochwy (zawarte w nasieniu hormony powodują otwieranie się szyjki macicy), pieszczeniu piersi – prawda, że to o wiele przyjemniejszy sposób zaczęcia porodu? Na dodatek czasem wywoływanie porodu poprzez podanie hormonów powoduje skurcze tak mocne, że macica tego nie wytrzymuje i pęka. Natomiast nie zanotowano żadnego pękania macicy na skutek wytrysku nasienia czy pieszczenia sutków. Przypadek? :P

Pytanie – czy niezauważanie seksualnego aspektu porodu jest ważne, aby „przyzwoici lekarze” i „przyzwoity szpitalny personel” nie był narażony na widok „nieprzyzwoitych seksualnych zachowań”? Efekt uboczny tego niezauważania jest taki, że wszystko to, co można wywołać w sposób naturalny i dobry dla matki i dziecka – osiąga się poprzez raniące czasem i matkę i dziecko zabiegi. Położna Ina May Gaskin pisze, że nie widziała pęknięcia krocza u kobiety, która w fazie parcia całowałaby się z mężem. Ani u kobiety, która w tej fazie pieściła swoją łechtaczkę. 

porod masturbacja.jpgŹródło: Daily Mail

Niedawno natknęłam się na artykuł o fotografce i douli Angeli Gallo w „Daily Mail” [1], która porównywała dwa swoje porody. Pierwszy trwał 45 godzin i był do bólu zmedykalizowany. Drugi trwał 6 godzin, a ona w trakcie fazy parcia (czyli kiedy główka dziecka schodzi w dół i faktycznie się rodzi) masturbowała się, bo wiedziała, że to pomoże jej złagodzić ból i szybciej urodzić. 

Tak się stało. Niektóre kobiety mówią publicznie o tym, że dotykanie siebie w sposób seksualny (tak jest – masturbacja!) pomaga im otworzyć się na poród, złagodzić intensywność odczuwania itp. M.in. dlatego Angela Gallo opowiedziała o swoim doświadczeniu publicznie. Która jednak „przyzwoita kobieta” powiedziałaby, że podczas porodu masturbowała się, żeby było jej przyjemniej i łatwiej?  

Świece, masaże, muzyka, pieszczoty piersi i łechtaczki, wanna pełna ciepłej wody?Masaż robiony przez położną lub doulę? Żarty, które pozwalają Ci się śmiać, tak że jest Ci łatwiej i szybciej się otwiera szyjka macicy? Dwie łyżeczki masła orzechowego? [2] Mąż ssący Twoje sutki? A może Twoja przyjaciółka ssąca Twoje sutki? A może masturbacja? Czy to nie brzmi jak dobra impreza? Taniec, świece, masaże, muzyka, pieszczoty piersi i łechtaczki, głaskanie ciała, głęboki relaksujący oddech, wanna pełna ciepłej wody? A może jeszcze orgazm porodowy, który przenika Twoje ciało? Czy to jest coś, co przypomina te wersety z Biblii o rodzeniu w bólu? Albo te przekonania, że poród to piekło, przez które muszą przejść kobiety, aby doświadczyć słodyczy macierzyństwa? 

„Niektóre kobiety w trakcie wyłaniania się dziecka lubią stymulować łechtaczkę. Dzięki temu pochwa bardziej nabiega krwią, co może wyjaśnić, dlaczego nigdy nie widziałam najmniejszego rozdarcia u kobiety, która stosowała tę metodę relaksacji w czasie porodu. Czy byłabyś w stanie przedyskutować to ze swoim lekarzem, czy nawet zrobić to, gdybyś wiedziała, że prawdopodobnie Ci to pomoże?” [3]. Standardowo w wielu polskich szpitalach kobietom nacina się krocze, co ma pomóc w porodzie. Jest to bzdura, co potwierdzi Ci wiele położnych. Nacięcie krocza nijak go nie chroni, a nacięte krocze łatwiej rozerwać niż  nienaruszone. Może by tak zamiast rutynowego nacinania – rutynowa masturbacja? 

„Lubię pytać kobiecą publiczność o to, co się dzieje w trakcie dobrego pocałunku. (…) „Pojawia się uczucie mrowienia”. Zgadzamy się więc: pochwa nabiega krwią. Poród jest jednym z aktów, który powoduje obrzmienie pochwy (innym jest gra wstępna). (…) Jeśli w momencie wyłaniania się główki dziecka tkanki nie są dobrze nabiegłe krwią, macica mimo wszystko będzie pchała w ich kierunku główkę dziecka, wymuszając przejście przez tkanki pochwy, które nie są w pełni miękkie i otwarte. W ten sposób powstają rozdarcia.” [4] [5]

1. http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3470441/Angela-Gallo-shares-masturbated-labour-s-best-form-pain-relief.html
2. O tych wszystkich sprawach - jedzeniu masła orzechowego lub innych przekąsek, seksualnym aspekcie porodu, który personel medyczny musi zignorować, stymulacji sutków przez męża i przyjaciółkę jednocześnie, masażach, kąpielach i innych przyjemnościach przeczytać można w książce Iny May Gaskin "Poród naturalny". Polecam! 
3. I. Gaskin, Poród naturalny, s. 282.
4. s. 276.
5. Więcej o niepotrzebności nacinania krocza przeczytasz w artykule położnej Anny Hrynakowskiej http://www.porodbezstrachu.pl/blog/post/naciecie-krocza a także w książce Iny May Gaskin.

Autorką artykułu jest:
VI.jpg
Voca Ilnicka, przewodniczka po kobiecej seksualności, edukatorka, trenerka, twórczyni portalu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” i współautorka książki „7 skutecznych sposobów na bolesne miesiączki”. Regularnie prowadzi  warsztaty tylko dla kobiet, zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej dla kobiet i mężczyzn. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” , TVP2, TVP3, Tok FM, Radio RAM.

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl
 

komentuj

autor:


podobne artykuły

Poród. Podniecenie większe niż kiedykolwiek wcześniej
Przyszły położne i pomogły mi głęboko oddychać w trakcie skurczów. Głęboki oddech zmniejszał ból. Intensywność skurczów wzrosła i nie byłam pewna, czy wytrzymam. Widząc moje przerażenie, Ina May zasugerowała, żebym w trakcie kolejnego skurczu pocałowała męża.
 
To słowo na M
Nie, nie chodzi o ”M jak miłość”. Chodzi o tę rzekomo brzydką czynność, która z miłością może mieć mało wspólnego. Tak, M jak Masturbacja. Zwana inaczej autoerotyzmem, onanizmem czy samogwałtem (swoją drogą, czy to słowo nie insynuuje, że jest to gwałt, czyli coś wymuszonego?). Naznaczona taką ilością przesądów, tabu i niedopowiedzeń, że może lepiej zostawić ten temat i iść do domu?
 
Dla dziewczyny to grzech, czyli dlaczego chciałam być facetem
Wtedy już w ogóle odechciało mi się seksu, chciałam być facetem, abym mogła wreszcie dowolnie bawić się seksem, a potem spokojnie rozmawiać o tym ze znajomymi i chwalić się ilością partnerów seksualnych.
 
Obsesyjnie malowałam kobiece ciało
W tym amoku zorientowałam się, że najbardziej w ciele kobiety pociąga mnie wagina. Od tej pory stała się główną bohaterką moich obrazów. Instynktownie ukazywałam ją w ostrych, intensywnych barwach.
 
O zgodzie na cesarkę
Lisa pojawia się w tej książce, aby dać świadectwo temu, iż poród jest taki, jaki jest. Stanowi ona godny podziwu przykład prawdy, że najlepsze dla naszych dzieci niekoniecznie są takie porody, jakie chciałybyśmy dla nich wybrać. Cieszę się z obecności Lisy w tej książce, ponieważ jest ona cichym i odważnym przypomnieniem, że choć robimy wszystko, co w naszej mocy, narodziny, podobnie jak życie, nie są doskonałe.
 

najnowsze artykuły

Poród i masturbacja. Zamiast nacięcia krocza
seksualność kobiet » macierzyństwo
Poród i masturbacja. Zamiast nacięcia krocza
Dwie łyżeczki masła orzechowego? Mąż ssący Twoje sutki? A może Twoja przyjaciółka ssąca Twoje sutki? A może masturbacja? Czy to nie brzmi jak dobra impreza? Taniec, świece, masaże, muzyka, pieszczoty piersi i łechtaczki, głaskanie ciała, głęboki relaksujący oddech, wanna pełna ciepłej wody? A może jeszcze orgazm porodowy, który przenika Twoje ciało?
 
Poród. Podniecenie większe niż kiedykolwiek wcześniej
seksualność kobiet » macierzyństwo
Poród. Podniecenie większe niż kiedykolwiek wcześniej
Przyszły położne i pomogły mi głęboko oddychać w trakcie skurczów. Głęboki oddech zmniejszał ból. Intensywność skurczów wzrosła i nie byłam pewna, czy wytrzymam. Widząc moje przerażenie, Ina May zasugerowała, żebym w trakcie kolejnego skurczu pocałowała męża.
 
Seks bez prezerwatywy. Bliskość czy szaleństwo?
seksualność kobiet » seks
Seks bez prezerwatywy. Bliskość czy szaleństwo?
komentarze (1)
Bliskość, jedność, połączenie, oddanie! Niektórzy czują, że da się to osiągnąć jedynie w seksie bez prezerwatywy i w ogóle bez antykoncepcji.
 
Jak odmówić seksu partnerowi?
seksualność kobiet » mówię: nie!
Jak odmówić seksu partnerowi?
komentarze (2)
Nie uważam, że jeśli raz się zgodzisz bez przekonania, to będzie to miało straszne konsekwencje. Ale jeśli to jest utarty schemat i Twój partner lub Twoja partnerka nie wie, że robisz to na odwal i dla świętego spokoju - to sądzę, że ten schemat może zacząć mścić się albo na Twoim związku albo na Twoim życiu seksualnym.
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
Wraz z Wiosną we Wrocławiu rozpoczyna się już piąta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 zobacz też

„Kobiety mnie przyjęły” - ceremonia pierwszej miesiączki

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter