dział: literatura

Książki Olivii Cunnig, czyli znaleźć coś dla siebie

Joanna
dodano: 2013.06.10
Nie mam ochoty czytać o znudzonych gospodyniach domowych, które zdradzone przez męża lub uwiedzione przez wszechmogącego kochanka, odkrywają swoją seksualność w wieku czterdziestu czy pięćdziesięciu lat. Nie chcę leksykonu perwersji, nic niewnoszącej wulgarności czy infantylizmu. Chcę rozrywki! Dobrej rozrywki!


kliknij i kup - selkar.pl

W natłoku wydawanej w Polsce literatury erotycznej coraz trudniej znaleźć coś dla siebie, coś wartościowego, coś co spełni nasze oczekiwania. Wiele książek to krótkie opowiastki z nudną fabułą, niezbyt poruszającymi scenami i niewiarygodnymi psychologicznie bohaterami. Oczywiście literaturze, która ma być czystą rozrywką można to wszystko wybaczyć. Nie można wybaczyć jej jednak poczucia rozczarowania.


Nie mam ochoty czytać o znudzonych gospodyniach domowych, które zdradzone przez męża lub uwiedzione przez wszechmogącego kochanka, odkrywają swoją seksualność w wieku czterdziestu czy pięćdziesięciu lat. Nie chcę leksykonu perwersji, nic niewnoszącej wulgarności czy infantylizmu. Chcę rozrywki! Dobrej rozrywki!


Dokładnie taką przyniosły mi książki Olivii Cunnig opowiadające o życiu seksualnym członków kapeli metalowej Sinners. Rozwiązłość muzyków jest tu tylko tłem, istotą są tworzone przez nich związki – tak po amerykańsku kończące się zawsze „i żyli długo i szczęśliwie…”


Silną stroną tych książek jest soczysty język, zabawna fabuła i świetne budowanie postaci. Każdy z bohaterów ma wyrazistą osobowość i typowe dla siebie preferencje seksualne. Wszystko jest też w mniejszym lub większym stopniu uzasadniane przeszłością bohaterów, ich pochodzeniem, stosunkami rodzinnymi. Całość jest bogata i zabawna, momentami wzruszająca, ale też nieco przesadnie naszpikowana nieszczęściami (problemy zdrowotne, wypadki itp.).


„Za sceną” opowiada o gitarzyście solowym i starszej od niego o kilka lat pani seksuolog, którą przerażają jego poważne zamiary. Kochankowie muszą się tu zmierzyć z jej trudną przeszłością, ale też z jego silną potrzebą miłości. Potrzebą, by ktoś kochał go jako zwykłego faceta, a nie jako gwiazdę rocka, co jest trudne o tyle, że kobieta jest wielką fanką jego talentu (jego magicznych palców ;)).


„Ostra gra” to opowieść o wokaliście i dziewczynie, z którą nawzajem złamali sobie kiedyś serca. On jest wielkim, umięśnionym samcem alfa o naturalnych zdolnościach przywódczych, a ona filigranową blondyneczką studiującą prawo. Już kiedyś byli zaręczeni, ale ona te zaręczyny zerwała. Być może dlatego, że czuła, iż łączy ich głównie seks. Co prawda fantastyczny, ale jednak tylko seks. Ciekawe urozmaicenie stanowi fakt, że dziewczyna uwielbia kochać się w miejscach publicznych… a kiedy ma się sławnego chłopaka jest to jeszcze bardziej ryzykowne niż zwykle.


Trzecia z kolei książka z serii, pod tytułem „Gorący rytm”, opowiada o gitarzyście basowym i pięknej dominie. On w pewnym sensie jest już spełniony – spełnił swoje największe marzenie, został basistą Sinnersów – nadal jednak nie do końca znalazł swoje miejsce na świecie. Ona zawodowo zajmuje się upokarzaniem i biciem mężczyzn. Jest w tym dobra i… lubi to. Sama czuje się upokorzona, gdy on nie poddaje się jej dominacji.


Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy: o biseksualnym gitarzyście rytmicznym i perkusiście, który woli patrzeć niż działać.


Tekst ukazał się w ramach miesięcznego konkursu.

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 3)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12013.06.10, 10:09

a
Czy żeby zrozumieć kolejną książkę z serii trzeba mieć przeczytane najpierw poprzednie?
# 22013.06.10, 11:15

Joanna
Sądzę, że spokojnie można je czytać nie po kolei. Jest w nich pewna chronologia, ale wspólne losy zespołu są tylko tłem dla tego, co dzieje się między głównymi bohaterami.
# 32016.03.08, 15:57

Joanna
Polecam również czwarty tom serii "Mocne uderzenie", gorący i zabawny, tym razem opowiadający historię Ericka i Rebeki, nowej realizatorki dźwięku, zastępującej poszkodowanego w wypadku Dave'a.

Szkoda, że nie ukazała się po polsku piąta z serii książka "Double Time" o erotyczno-miłosnym trójkącie stworzonym przez biseksualnego Treya. Wydawca najwyraźniej uznał, że sceny seksu gejowskiego mogą nie przypaść czytelniczkom do gustu. Przyznam, że jak dla mnie smakowita, na dodatek łagodnie wprowadza nas w świat kolejnej serii stworzonej przez autorkę: "Exodus End".

Chciałabym jednak ostrzec przed ukazującą się właśnie serią "Śluby Sinnersów". Pierwszy tom, "Mocniejsze uderzenie" bardzo mnie rozczarował. Niechlujnie wydany – jest wiele błędów i niezręczności językowych – bardzo krótki – wydawca wyraźnie na siłę podzielił jedną, pełnowymiarową książkę na dwie krótsze – ale przede wszystkim mniej zabawny i z minimalną wręcz ilością scen erotycznych. Prawdopodobnie przypadnie do gustu niepoprawnym romantyczkom marzącym o własnej, białej sukni, ale fanki gatunku raczej rozczaruje…

podobne artykuły

Seksualność Kobiet w radio: (Nie) akceptujesz siebie? OK. Możesz być taka/taki, jaka/jaki jesteś!
Seksualność zagościła audycji radiowej „Istota Społeczna”. I to jaka seksualność! Nasza. Kobieca.

O czym rozmawialiśmy? O akceptacji i nieakceptacji, o tym, jak można dać sobie na luz i nie ulegać modzie automatycznego cieszenia się seksem i seksualnością, o 50 twarzach Grey’a, o gadżetach erotycznych i o tym, że ciało nie musi być idealne, że palce u nóg mogą być krzywe, a i tak są piękne i dobre – bo są nasze, własne, jedyne i wyjątkowe. Posłuchaj! :D
 
Monologi waginy - fragmenty
Fragmenty ”Monologów waginy” Eve Ensler, wyśmienitego zbioru opowieści kobiet, przeznaczonego na deski teatru. Pójść na przedstawienie to świetny pomysł. Ale poczytać do poduszki też można. Ba. Nawet i trzeba.
 
Odkrywając nową polską autorkę. Anna Kropelka
Ujął mnie nieco większy naturalizm niż w innych powieściach tego typu – bohaterka miewa okres, myśli o antykoncepcji i chorobach przenoszonych drogą płciową, nie szczytuje jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, masturbuje się. Nawiasem mówiąc, masturbacja wydaje się tu ważnym elementem odkrywania przez bohaterkę własnej seksualności, niejako to kobieta rozbudza się sama, a nie rozbudzają ją mężczyźni (jak na przykład było w Greyu czy w „Osiemdziesięciu dniach…”).
 
Słone ciasteczka? Opowiadania edukacyjne
„Słone ciasteczka to zbiór pikantnych opowiadań erotycznych autorstwa Katarzyny Miller. Znakomity portret ludzkich uczuć, pragnień i fantazji erotycznych realizowanych w stałych związkach, przelotnych romansach lub pozostających jedynie w sferze pragnień…” - czytam w ogólnie dostępnym opisie. Cóż, ja tej pikanterii jakoś nie dostrzegłam. Ale może oczekiwałam zbyt wiele? Może sądziłam, że podtytuł „erotyczne” do czegoś zobowiązuje?
 
2013.05.27. Warszawa - spotkanie z autorką książki ”Zdemaskowana”
Zoe Margolis pod pseudonimem Abby Lee prowadziła seksbloga, w którym otwarcie opisywała swoje intymne potrzeby. Gdy opublikowała go w formie książki, dziennikarze ujawnili jej tożsamość i spadła na nią fala surowej krytyki.

Autorka opowie o podwójnych standardach w prawie do mówienia o potrzebach seksualnych przez kobiety i mężczyzn, a także o konieczności uwolnienia tego tematu z tabu i stereotypów.
 

najnowsze artykuły

Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
seksualność kobiet » kultura
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
W czasach pokoju i dobrobytu zarówno przyjemność, jak i macierzyństwo były kwestiami osobistymi, intymnymi doświadczeniami, do których zachęcano i które chwalono. Poeci pisali o kobiecych orgazmach, o ”muszelkach” czy innych ”różanych pączkach”, a malarze i rzeźbiarze przedstawiali je w swoich dziełach.

Ale jak tylko nadchodził kryzys - polityczny, ekonomiczny, religijny albo wszystkie jednocześnie - i w społeczeństwie zaczynał panować strach, pierwszym symptomem tego, że zbliżają się konserwatywne rządy autorytarne, była zmiana w postrzeganiu kobiet. Nawet nie praw kobiet, ale ich pozycji. Słowa stają się bardziej wulgarne.
 
Pozytywnie o porodzie
seksualność kobiet » linki
Pozytywnie o porodzie
komentarze (1)
Pozytywnie o porodzie, grupa wsparcia założona i prowadzona przez trzy doule z Warszawy, jest częścią międzynarodowej sieci grup wsparcia Positive Birth Movement, założonej przez Milli Hill w Wielkiej Brytanii (www.positivebirthmovement.org).
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
Jestem wzruszona. Poruszona. Szczęśliwa i radosna. Kocham moją pracę i kocham Seksualność Kobiet. A co mnie nakłania do takich wyznań i dlaczego czuję euforię? Ano dlatego, że w ostatnim czasie dostałam od Was tyle cudownych, pięknych, ujmujących, rozczulających, potężnych i jeszcze raz – pięknych! - artykułów, że serce rośnie, dusza śpiewa i chce mi się żyć! :)
 
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
seksualność kobiet » opowiadania
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
Naprawdę letni wieczór na hotelowym tarasie. Wszyscy już rozluźnieni po pracy więc zaczynają się uśmiechy, pojawia się alkohol, jedzenie, kontakt. Kontakt przede wszystkim. Wszystko to co obiecuje wyjazd służbowy, relaks w białym kołnierzyku.
 
zobacz też

„Waginatyzm” instalacja Iwony Demko

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter