dział: linki

Koniec milczenia - Stowarzysznie Pomocy Dorosłym Ofiarom Nadużyć Seksualnych w Dzieciństwie

dodano: 2011.08.22
Jesteśmy Stowarzyszeniem składającym się z grupy osób, ofiar wykorzystania seksualnego i przemocy w dzieciństwie.
Naszym celem jest niesienie pomocy i wsparcia dla osób cierpiących z powodu konsekwencji tych nadużyć oraz wsparcie i pomoc w podjęciu kroków pozwalających wyjść z ukrycia, uleczyć dawne zranienia i poradzić sobie z problemami codziennego życia w nowy, bardziej funkcjonalny sposób.


http://www.koniecmilczenia.pl/

Nasza chęć pomocy wynika ze świadomości, że ofiara pozostawiona sama sobie, w wieloletniej izolacji ze swoim sekretem, potrzebuje pomocy innych ofiar by wyjść z kryzysu.

Osoby dotknięte wykorzystaniem często kolekcjonują wiele diagnoz psychiatrycznch, żyją w poczuciu wewnętrznej izolacji, z poczuciem winy, wstydu, w obsesyjnych, destrukcyjnych związkach, z wewnętrznym poczuciem skalania, z tendencją do uzależnień i innych kompulsywnych zachowań. Mają poczucie swej inności, bezradności, paraliżu inicjatywy. O ile nie zostaną zakwalifikowane jako pacjenci psychiatryczni, przez słabo zorientowanych w problemie psychiatrów czy psychologów usiłują przeżyć swoje życie pomimo straszliwego bólu wenętrznego i rozdarcia.


Strony KONIEC MILCZENIA powstały z myślą o osobach:

» które w dzieciństwie były wykorzystywane seksualnie – molestowane, gwałcone i/lub udostępniane innym – przez ojca, matkę, ojczyma, macochę, wujka, ciotki, brata, siostry, kuzyna/kę, sąsiada/kę, wychowawcę, księdza, trenera, „przyjaciela/ółkę” rodziny, kolegę/kę bądź dowolnej płci osoby obce o skłonnościach tak samo pedofilskich i, nierzadko, sadystycznych;

» które były zmuszane przez swych oprawców do seksu z nimi, z innymi dorosłymi, z innymi dziećmi, ze zwierzętami, fetyszami, do czynnej i biernej masturbacji, które były podglądane, dotykane w erotyczny lub dwuznaczny sposób, obmacywane, zmuszane do oglądania aktów seksualnych, pornografii lub innych perwersji;

» które zostały wciągnięte przez jedno z rodziców w emocjonalnie kazirodczy, drenujący związek, zazwyczaj przy biernej postawie, przyzwoleniu, wystawianiu lub nieobecności drugiego rodzica (opiekuna);

» które doświadczały również przemocy fizycznej, nadużyć emocjonalnych, porzucenia, odrzucenia, okrucieństwa, zaniedbań czy nieczułości;

» które, napastowane seksualnie w sposób kontaktowy ("zły dotyk") i/lub bezkontaktowy (emocjonalny, słowny i/lub duchowy), zachowały jakieś świadome wspomnienia tych nadużyć lub całkiem wyparły je z pamięci;

» które targane są wątpliwościami co do sensu zajmowania się swoją traumą i borykają się z nawracającymi falami zaprzeczeń, racjonalizacji, tłumionego gniewu, usprawiedliwiania opresorów, lojalności wobec nich i wybaczania im;

» które, często nie wiedząc dlaczego, cierpią w życiu wskutek wielu z poniższych objawów: obsesyjnych zachowań, uzależnień, zaburzeń emocjonalnych i psychicznych, samookaleczeń, różnych symptomów cielesnych, PTSD, ADHD, borderline, depresji, manii, fobii, natręctw, nerwic, lęków, bezsenności, retrospekcji afektywnych i wtargnięć, wybuchowości, koszmarów nocnych, amnezji, odłączania się od siebie (dysocjacji), osobowości wielorakiej, zaburzeń pokarmowych (obżarstwo-bulimia-anoreksja), niewybredności seksualnej (promisuktyzmu), seksualnej anoreksji, lęku przed bliskością, ciągłych destabilizujących zauroczeń, kompulsywno-lękowych praktyk religijnych, przymusu nie kończących się osiągnięć, ryzyka, pracoholizmu i morderczego tempa w życiu, oraz powtarzania raniących relacji opartych na niespełnieniu, przemocy, zdradzie i retraumatyzacji;

» które wciąż marginalizują siebie, żyjąc w pętach lęku społecznego i w izolacji – które są przytłoczone wstydem, poczuciem zbrukania, tajemnicą, winą, brakiem własnej wartości, wstrętem do swego ciała i seksualności, nienawiścią do siebie i potrzebą samokarania;

» które przetrwały wczesnodziecięcą traumę oraz późniejsze sposoby radzenia sobie z tym bólem i chcą się wyzwolić – które może boją się jeszcze spotkać z tą prawdą, próbują już uporać się z nią lub wręcz są zdecydowanie na drodze do OCALENIA.

Jeśli doznałaś/doznałeś seksualnej traumy w dzieciństwie, nic w Twoim życiu nie będzie miało prawdziwego sensu, dopóki nie zajmiesz się tą przeszłością w sposób głęboki, emocjonalny i terapeutyczny. Nie musisz już więcej mocować się z tym dziedzictwem samotnie: coraz więcej z nas przełamuje milczenie.

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 3)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.08.23, 15:04

koteczek
dodam: strona jest także dla osób po przemocy fizycznej bądź emocjonalnej, polecam artykuły A. Miller. . . mnie one sporo uświadomiły. . .
# 22011.08.23, 15:23

Wreszcie szczęśliw
Mnie też ta strona sporo uświadomiła. Niektóre rzeczy wiedziałam, niektóre podejrzewałam,przewidywałam a niektóre sobie uświadomiłam. Naprawdę są jeszcze dobrzy ludzie którzy chcą pomagać innym. Nie wszystkim chęć zysku i pieniedzy przysłoniła wszystko. Właśnie ja trafiłam na takie osoby ze Stowarzyszenia Koniec Milczenia i zaczynam terapię niedługo. Koteczek pozdrawiam. Pisałam kiedyś na innym forum które teraz jest chwilowo nieczynne jako Magdalena i wydaje mi się że to Ty
# 32011.08.24, 17:15

koteczek
wreszcie szczęśliwa: wiem o jakie forum Ci chodzi, tak to ja. . .

powodzenia, wierzę że dasz radę

pozdrawiam :*

podobne artykuły

2 tysiące zł odszkodowania za gwałt zbiorowy. I wyrok w zawiasach
W sierpniu 2014 r. rozpoczął się proces za zamkniętymi drzwiami. Oskarżeni odpowiadali już z wolnej stopy. Część z nich, w tym syn polityka PSL, przed rozprawami zachowywała się arogancko. Michał O. pokazywał np. dziennikarzom wysunięty środkowy palec. Polityk PSL nie uważa, by jego syn nabroił. - Jest dobrze wychowanym dzieckiem.
 
Chcę ci się spuścić na twarz. O seksie bez ocen
Zadałam pytanie i zamiast odpowiedzi – od różnych osób dostałam: pouczenia, pretensje, oskarżenia, agresję, wyzwiska, oceny. Zestaw ”pierwszej reakcji na temat: seks”
 
”Podryw na nauczyciela”, czyli seks, który nie uzdrawia
Jeśli ktoś uprawia seks z uczestniczkami swoich warsztatów, szczególnie w ich trakcie, to znaczy, że realizuje wzorzec władzy jako źródła seksu i to już dyskwalifikuje go w roli nauczyciela, szczególnie tantry.
 
Seks, którego nie chcesz, to gwałt
Jestem tą, która doświadczyła przemocy seksualnej najczęściej spotykanej i najsłabiej omawianej. Byłam wielokrotnie zgwałcona. Nasuwa to skojarzenie z ciemną uliczką, obcym mężczyzną, który mnie dopadł i pastwił się nade mną pół nocy. Gwałcił mnie mój partner, w naszym domu.
 
Elbląg, pikieta Stop gwałtom!
Około 100 uczestników spotkało się we wtorek przed Bramą Targową, by protestować pod hasłem ”Stop gwałtom”. Akcję zorganizowała warszawska fundacja Feminoteka. Osoby przyjechały z różnych miast, by wyrazić swoją solidarność z Aleksandrą, elbląską tłumaczką, która we wrześniu 2013 roku była molestowana i została zgwałcona przez ratowników medycznych. Obaj mężczyźni za ten czyn otrzymali kary więzienia w zawieszeniu.
 

najnowsze artykuły

Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
seksualność kobiet » aborcja
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
Jeśli ktoś jest permanentnie na polu walki, jeśli czerpie z tego wielką satysfakcję, to jego język, będąc projekcją takiego sposobu postrzegania rzeczywistości, pełen będzie słów takich, jak „morderczynie”, czy „zabójczynie”, bo przecież wiadomo, że pole walki służy zabijaniu.
 
Niechaj rodzą się potwory? Tabu kazirodztwa
seksualność kobiet » artykuły
Niechaj rodzą się potwory? Tabu kazirodztwa
Gdy oglądałam pierwszy sezon serialu „Gra o tron”, moją uwagę przede wszystkim zwróciła dwójka bohaterów: Cersei i Jaime Lannisterowie. Cersei i Jaime są rodzeństwem, bliźniętami. W jednym z odcinków uprawiają dziki seks w opustoszałym zamku.
 
Kobieta, która pragnęła mężczyzny
seksualność kobiet » artykuły
Kobieta, która pragnęła mężczyzny
Moja przyjaciółka, nazwijmy ją Diana, wychowywała się bez ojca. Nie pamiętała go, ale w jej domu zawsze się z niego żartowało lub mówiło źle o nim.
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Panseksualizm
seksualność kobiet » seks
Panseksualizm
komentarze (2)
Mam na wardze malinkę. Czemu to się nie nazywa jeżynka, przecież jest fioletowa?
 
zobacz też

„Kobiety mnie przyjęły” - ceremonia pierwszej miesiączki

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter