dział: linki

Koniec milczenia - Stowarzysznie Pomocy Dorosłym Ofiarom Nadużyć Seksualnych w Dzieciństwie

dodano: 2011.08.22
Jesteśmy Stowarzyszeniem składającym się z grupy osób, ofiar wykorzystania seksualnego i przemocy w dzieciństwie.
Naszym celem jest niesienie pomocy i wsparcia dla osób cierpiących z powodu konsekwencji tych nadużyć oraz wsparcie i pomoc w podjęciu kroków pozwalających wyjść z ukrycia, uleczyć dawne zranienia i poradzić sobie z problemami codziennego życia w nowy, bardziej funkcjonalny sposób.


http://www.koniecmilczenia.pl/

Nasza chęć pomocy wynika ze świadomości, że ofiara pozostawiona sama sobie, w wieloletniej izolacji ze swoim sekretem, potrzebuje pomocy innych ofiar by wyjść z kryzysu.

Osoby dotknięte wykorzystaniem często kolekcjonują wiele diagnoz psychiatrycznch, żyją w poczuciu wewnętrznej izolacji, z poczuciem winy, wstydu, w obsesyjnych, destrukcyjnych związkach, z wewnętrznym poczuciem skalania, z tendencją do uzależnień i innych kompulsywnych zachowań. Mają poczucie swej inności, bezradności, paraliżu inicjatywy. O ile nie zostaną zakwalifikowane jako pacjenci psychiatryczni, przez słabo zorientowanych w problemie psychiatrów czy psychologów usiłują przeżyć swoje życie pomimo straszliwego bólu wenętrznego i rozdarcia.


Strony KONIEC MILCZENIA powstały z myślą o osobach:

» które w dzieciństwie były wykorzystywane seksualnie – molestowane, gwałcone i/lub udostępniane innym – przez ojca, matkę, ojczyma, macochę, wujka, ciotki, brata, siostry, kuzyna/kę, sąsiada/kę, wychowawcę, księdza, trenera, „przyjaciela/ółkę” rodziny, kolegę/kę bądź dowolnej płci osoby obce o skłonnościach tak samo pedofilskich i, nierzadko, sadystycznych;

» które były zmuszane przez swych oprawców do seksu z nimi, z innymi dorosłymi, z innymi dziećmi, ze zwierzętami, fetyszami, do czynnej i biernej masturbacji, które były podglądane, dotykane w erotyczny lub dwuznaczny sposób, obmacywane, zmuszane do oglądania aktów seksualnych, pornografii lub innych perwersji;

» które zostały wciągnięte przez jedno z rodziców w emocjonalnie kazirodczy, drenujący związek, zazwyczaj przy biernej postawie, przyzwoleniu, wystawianiu lub nieobecności drugiego rodzica (opiekuna);

» które doświadczały również przemocy fizycznej, nadużyć emocjonalnych, porzucenia, odrzucenia, okrucieństwa, zaniedbań czy nieczułości;

» które, napastowane seksualnie w sposób kontaktowy ("zły dotyk") i/lub bezkontaktowy (emocjonalny, słowny i/lub duchowy), zachowały jakieś świadome wspomnienia tych nadużyć lub całkiem wyparły je z pamięci;

» które targane są wątpliwościami co do sensu zajmowania się swoją traumą i borykają się z nawracającymi falami zaprzeczeń, racjonalizacji, tłumionego gniewu, usprawiedliwiania opresorów, lojalności wobec nich i wybaczania im;

» które, często nie wiedząc dlaczego, cierpią w życiu wskutek wielu z poniższych objawów: obsesyjnych zachowań, uzależnień, zaburzeń emocjonalnych i psychicznych, samookaleczeń, różnych symptomów cielesnych, PTSD, ADHD, borderline, depresji, manii, fobii, natręctw, nerwic, lęków, bezsenności, retrospekcji afektywnych i wtargnięć, wybuchowości, koszmarów nocnych, amnezji, odłączania się od siebie (dysocjacji), osobowości wielorakiej, zaburzeń pokarmowych (obżarstwo-bulimia-anoreksja), niewybredności seksualnej (promisuktyzmu), seksualnej anoreksji, lęku przed bliskością, ciągłych destabilizujących zauroczeń, kompulsywno-lękowych praktyk religijnych, przymusu nie kończących się osiągnięć, ryzyka, pracoholizmu i morderczego tempa w życiu, oraz powtarzania raniących relacji opartych na niespełnieniu, przemocy, zdradzie i retraumatyzacji;

» które wciąż marginalizują siebie, żyjąc w pętach lęku społecznego i w izolacji – które są przytłoczone wstydem, poczuciem zbrukania, tajemnicą, winą, brakiem własnej wartości, wstrętem do swego ciała i seksualności, nienawiścią do siebie i potrzebą samokarania;

» które przetrwały wczesnodziecięcą traumę oraz późniejsze sposoby radzenia sobie z tym bólem i chcą się wyzwolić – które może boją się jeszcze spotkać z tą prawdą, próbują już uporać się z nią lub wręcz są zdecydowanie na drodze do OCALENIA.

Jeśli doznałaś/doznałeś seksualnej traumy w dzieciństwie, nic w Twoim życiu nie będzie miało prawdziwego sensu, dopóki nie zajmiesz się tą przeszłością w sposób głęboki, emocjonalny i terapeutyczny. Nie musisz już więcej mocować się z tym dziedzictwem samotnie: coraz więcej z nas przełamuje milczenie.

 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 3)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.08.23, 15:04

koteczek
dodam: strona jest także dla osób po przemocy fizycznej bądź emocjonalnej, polecam artykuły A. Miller. . . mnie one sporo uświadomiły. . .
# 22011.08.23, 15:23

Wreszcie szczęśliw
Mnie też ta strona sporo uświadomiła. Niektóre rzeczy wiedziałam, niektóre podejrzewałam,przewidywałam a niektóre sobie uświadomiłam. Naprawdę są jeszcze dobrzy ludzie którzy chcą pomagać innym. Nie wszystkim chęć zysku i pieniedzy przysłoniła wszystko. Właśnie ja trafiłam na takie osoby ze Stowarzyszenia Koniec Milczenia i zaczynam terapię niedługo. Koteczek pozdrawiam. Pisałam kiedyś na innym forum które teraz jest chwilowo nieczynne jako Magdalena i wydaje mi się że to Ty
# 32011.08.24, 17:15

koteczek
wreszcie szczęśliwa: wiem o jakie forum Ci chodzi, tak to ja. . .

powodzenia, wierzę że dasz radę

pozdrawiam :*

podobne artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Hollywoodzki „seks”, czyli przemoc i poniżenie
Dlaczego ”walenie i pieprzenie”, dlaczego przemoc i poniżenie tak dobrze sprzedają się pod przykrywką erotyki?
 
2 tysiące zł odszkodowania za gwałt zbiorowy. I wyrok w zawiasach
W sierpniu 2014 r. rozpoczął się proces za zamkniętymi drzwiami. Oskarżeni odpowiadali już z wolnej stopy. Część z nich, w tym syn polityka PSL, przed rozprawami zachowywała się arogancko. Michał O. pokazywał np. dziennikarzom wysunięty środkowy palec. Polityk PSL nie uważa, by jego syn nabroił. - Jest dobrze wychowanym dzieckiem.
 
Chcę ci się spuścić na twarz. O seksie bez ocen
Zadałam pytanie i zamiast odpowiedzi – od różnych osób dostałam: pouczenia, pretensje, oskarżenia, agresję, wyzwiska, oceny. Zestaw ”pierwszej reakcji na temat: seks”
 
”Podryw na nauczyciela”, czyli seks, który nie uzdrawia
Jeśli ktoś uprawia seks z uczestniczkami swoich warsztatów, szczególnie w ich trakcie, to znaczy, że realizuje wzorzec władzy jako źródła seksu i to już dyskwalifikuje go w roli nauczyciela, szczególnie tantry.
 

najnowsze artykuły

Jesteś z waginy!
seksualność kobiet » kultura
Jesteś z waginy!
Skąd jesteś? Z Radomia? Z Warszawy? Z waginy jesteś! Mówi Ci to nie tylko Michalina Wisłocka, ale i Pussy Riot. Warto posłuchać.
 
Kobieta i krew w obiektywie Jackie Dives
seksualność kobiet » miesiączka
Kobieta i krew w obiektywie Jackie Dives
Co mi przychodzi do głowy? 10 lat temu nie widziałam jeszcze takich sesji. Kocham wszystkie sesje dotyczące miesiączki, dlatego też dużo takich zdjęć mogliście i mogłyście zawsze zobaczyć na portalu. Ta oczarowała mnie szczególnie.
 
Reklama z czerwoną krwią zamiast niebieskiego płynu
seksualność kobiet » miesiączka
Reklama z czerwoną krwią zamiast niebieskiego płynu
Czekałam, czekałam i się doczekałam. Kolejny argument na to, że świat się zmienia. :) Co prawda nie leci w polskiej telewizji ani kinach, ale i tak miło popatrzeć. :)
 
Action man. Seria specjalna: Pan Domu
seksualność kobiet » sztuka nowoczesna
Action man. Seria specjalna: Pan Domu
komentarze (3)
Przedwczoraj montowałam swoją pracę na wystawie. Na różowej półce przypominającej domek układałam moich nieco ulepszonych Action Manów. Podszedł 7-letni chłopiec i zapytał zdziwionym głosem:
 
Jak przestać krytykować siebie (i inne kobiety?)
seksualność kobiet » artykuły
Jak przestać krytykować siebie (i inne kobiety?)
Da się. Sposób jest prosty i ujawniam go w filmiku. Po prostu obejrzyj i zastosuj!

I uwaga - miej intencje, aby nie krytykować, ale nie wymagaj od siebie radykalnej i trwałej zmiany w 10 minut. Rób to przez miesiąc, aż Ci się utrwali. Powodzenia!
 

zobacz też

„Świadomość seksualna - na co mi to?” - nasz matronat

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter