dział: kultura

’Rozdziewiczanie’ jako prowokacja

Voca Ilnicka
dodano: 2011.03.11
Celem tej artystycznej prowokacji była stymulacja społecznej refleksji na temat kobiecej seksualności, w tym znaczenia zjawiska inicjacji seksualnej.

Rozdziewiczalnia Róż


Grupa artystów pokusiła się o przygotowanie strony internetowej z fikcyjnymi usługami seksualnymi dla kobiet. Na stronie w ofercie głownie możliwość "rozdziewiczania", ale dla wszystkich kobiet - zgodnie z tym, jak one same pojmują 'bycie dziewicą'. Kto ma tego dokonać? Grupa pięknych młodych chłopców: dżentelmen, artysta, buntownik, dowcipniś czy przystojny Hiszpan. 


W jaki sposób? Pod wierzbą, przy świecach lub... w sypialni rodziców. Zresztą, wszystko można przeczytać na stronie, która wciąż jest w sieci. A komentarze? Zobaczcie same.


Tak oto o akcji piszą sami artyści:


Celem tej artystycznej prowokacji była stymulacja społecznej refleksji na temat kobiecej seksualności, w tym znaczenia zjawiska inicjacji seksualnej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że projekt ten wzbudzi tyle emocji i zainteresowania (nasz serwer tego nie wytrzymywał).


W Polsce istnieje dużo usług seksualnych skierowanych do mężczyzn, których istnienie nie budzi sprzeciwu. Być może trudniej jest wyobrazić sobie kobiety w roli klientek takich usług. Pokazuje to, że kobieca seksualność wciąż konstruowana jest społecznie w sposób odmienny niż męska.


A Wam jak się podoba?


DOm.JPG


Krzy.JPG


Faq.JPG
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 5)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.03.11, 19:30

Ludka
myslalam, ze padne ze smiechu, jak to czytalam
# 22011.03.11, 23:19

Voca
Klimat jak z Bravo :)
# 32011.03.16, 12:04

madry rozum
Witam, temat bardzo ciekawy, tylko jakie były dokładne wyniki, oprócz sporego zainteresowania? Czy przeprowadzono badanie/ankietę ile osób (w większości na pewno płci żeńskiej ) się zgłosiło do Państwa, ile z zapytaniem, ile chętnych do zapłacenia za usługę? Czy możemy powiedzieć, że były to osoby odważne, wyzwolone czy raczej ciche i nieśmiałe? Szkoda, że w Polsce nie przeprowadza się takich badań. Kobiety jak najbardziej mogą korzystać z usług Panów, i chyba częściej przez ogłoszenia lub rubryki miłosne w gazecie, portale społecznościowe - na zasadach, w swojej okolicy, zachowując tajemnicę.
Temat bardzo ciekawy, ale nie jest to nowość. Sądzę, że założyć fikcyjną stronę to jedno, a prowadzenie takiej firmy z realnymi usługami - to drugie.
Pozdrawiam i czekam na kolejne ciekawe eksperymenty.
# 42011.03.16, 14:17

Voca
Co do wyników - to nie wiem, o czym wiem - zrelacjonowałam. Jak ktoś coś znajdzie w sieci, to może da znać? Sama strona mnie rozbawiła i postanowiałam coś o tym napisać. Ale nic konkretnego - poza tym, że wisiała w siecie a może wisi nadal - się jeszcze na temat tego "eksperymentu" się nie ukazało :)
# 52013.01.10, 01:42

Clio
Natrafiłam na to już dawno temu, z siostrą - uśmiałyśmy się do łez, choć w pewnym momencie żałowałyśmy nawet trochę, że to tylko na niby! ;)
Cóż, to, jak duży popyt byłby na takie usługi, świadczy samo za siebie - po pierwsze brak jest takich ofert dla kobiet (czy ktoś w ogóle słyszał tu u nas o innej formie męskiej prostytucji poza sponsoringiem?), po drugie wiele rzeczywiście żałuje swojego prawdziwego pierwszego razu. . .

podobne artykuły

Mój apel do Ciebie, Seksualna Istoto!
Urodziłam się jako istota seksualna. Ty też. Może słyszałaś/-eś, że seksualność to coś złego, brudnego, grzesznego, że trzeba ją ukrywać i że trzeba się jej wstydzić. Ja Ci mówię, że wraz ze swoją seksualnością jesteś idealna/-y. Nie musisz nic zmieniać! Ja przyjmuję i szanuję Twoją seksualność.
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
30 stycznia 2017 we Wrocławiu rozpoczyna się już czwarta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn.
 
Spełniam swoje marzenia! Dziękuję!
Tak bardzo, bardzo się z tego cieszę! Przypomniałam sobie o marzeniach sprzed blisko 10 lat i nagle okazało się, że - spełniłam je w tym roku! Dzięki Wam! :) Co więcej - spełniłam kilka dodatkowych. :)
 
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
W czasach pokoju i dobrobytu zarówno przyjemność, jak i macierzyństwo były kwestiami osobistymi, intymnymi doświadczeniami, do których zachęcano i które chwalono. Poeci pisali o kobiecych orgazmach, o ”muszelkach” czy innych ”różanych pączkach”, a malarze i rzeźbiarze przedstawiali je w swoich dziełach.Ale jak tylko nadchodził kryzys - polityczny, ekonomiczny, religijny albo wszystkie jednocześnie - i w społeczeństwie zaczynał panować strach, pierwszym symptomem tego, że zbliżają się konserwatywne rządy autorytarne, była zmiana w postrzeganiu kobiet. Nawet nie praw kobiet, ale ich pozycji. Słowa stają się bardziej wulgarne.
 
Voca w radio RAM
Na zaproszenie 2 panów z Radia RAM wylądowałam na Marsie. :) A dokładnie w Misji na Marsa. Prowadzący domagali się warsztatów edukacji seksualnej na antenie, co też i zrobiliśmy. :)
 

najnowsze artykuły

Czy ma być do lizania, czy gryzienia? Gastroseksualna
seksualność kobiet » tożsamości
Czy ma być do lizania, czy gryzienia? Gastroseksualna
Czy gotowanie dla kobiety to obowiązek i codzienność, a dla faceta to rytuał uwodzenia?Nie zgadzam się! Kocham gotować i jestem gastroseksualna.
 
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
seksualność kobiet » seks
Sylwestrowe fajerwerki, czyli orgazmy, ejakulacja i nie tylko
Nie wyglądam, jak idealna, seksowna kobieta według mediów i magazynów mody, a w Sylwestra tego roku przeżyłam seks, o jakim nawet nie śniłam.
 
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Zabawa w ujawnianie sekretów - rozstrzygnięcie
komentarze (1)
”Znów jestem spóźniona”. Znacie to zdanie? Z czym Wam się kojarzy? Z seksem w tle to jest tylko jedna okoliczność. Dziś jednak nie o nią chodzi, ale o dzień spóźnione rozstrzygnięcie naszej zabawy. Ale lepiej późno niż wcale. Dziękuję za Waszą cierpliwość!
 
Lubię seks ze sobą!
seksualność kobiet » masturbacja
Lubię seks ze sobą!
Czy do dobrego seksu potrzebuję kogoś? Czy ktoś najpierw musi dotknąć mnie, bym ja wiedziała, jak dotykać siebie? Czy odwrotnie - to ja badam i sprawdzam, i potem kieruję czyjąś dłoń, lub pozwalam sprawdzać jemu?
 
Podnieca mnie on cały
seksualność kobiet » opowiadania
Podnieca mnie on cały
Serce bije mi w rytm kroków, gdy prowadzę go na górę do mojego mieszkania, aby tam móc z nim pobyć.
 

zobacz też

”Wagina. Nowa biografia” Naomi Wolf - recenzja

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter