dział: kultura

’Rozdziewiczanie’ jako prowokacja

Voca Ilnicka
dodano: 2011.03.11
Celem tej artystycznej prowokacji była stymulacja społecznej refleksji na temat kobiecej seksualności, w tym znaczenia zjawiska inicjacji seksualnej.

Rozdziewiczalnia Róż


Grupa artystów pokusiła się o przygotowanie strony internetowej z fikcyjnymi usługami seksualnymi dla kobiet. Na stronie w ofercie głownie możliwość "rozdziewiczania", ale dla wszystkich kobiet - zgodnie z tym, jak one same pojmują 'bycie dziewicą'. Kto ma tego dokonać? Grupa pięknych młodych chłopców: dżentelmen, artysta, buntownik, dowcipniś czy przystojny Hiszpan. 


W jaki sposób? Pod wierzbą, przy świecach lub... w sypialni rodziców. Zresztą, wszystko można przeczytać na stronie, która wciąż jest w sieci. A komentarze? Zobaczcie same.


Tak oto o akcji piszą sami artyści:


Celem tej artystycznej prowokacji była stymulacja społecznej refleksji na temat kobiecej seksualności, w tym znaczenia zjawiska inicjacji seksualnej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że projekt ten wzbudzi tyle emocji i zainteresowania (nasz serwer tego nie wytrzymywał).


W Polsce istnieje dużo usług seksualnych skierowanych do mężczyzn, których istnienie nie budzi sprzeciwu. Być może trudniej jest wyobrazić sobie kobiety w roli klientek takich usług. Pokazuje to, że kobieca seksualność wciąż konstruowana jest społecznie w sposób odmienny niż męska.


A Wam jak się podoba?


DOm.JPG


Krzy.JPG


Faq.JPG
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 5)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.03.11, 19:30

Ludka
myslalam, ze padne ze smiechu, jak to czytalam
# 22011.03.11, 23:19

Voca
Klimat jak z Bravo :)
# 32011.03.16, 12:04

madry rozum
Witam, temat bardzo ciekawy, tylko jakie były dokładne wyniki, oprócz sporego zainteresowania? Czy przeprowadzono badanie/ankietę ile osób (w większości na pewno płci żeńskiej ) się zgłosiło do Państwa, ile z zapytaniem, ile chętnych do zapłacenia za usługę? Czy możemy powiedzieć, że były to osoby odważne, wyzwolone czy raczej ciche i nieśmiałe? Szkoda, że w Polsce nie przeprowadza się takich badań. Kobiety jak najbardziej mogą korzystać z usług Panów, i chyba częściej przez ogłoszenia lub rubryki miłosne w gazecie, portale społecznościowe - na zasadach, w swojej okolicy, zachowując tajemnicę.
Temat bardzo ciekawy, ale nie jest to nowość. Sądzę, że założyć fikcyjną stronę to jedno, a prowadzenie takiej firmy z realnymi usługami - to drugie.
Pozdrawiam i czekam na kolejne ciekawe eksperymenty.
# 42011.03.16, 14:17

Voca
Co do wyników - to nie wiem, o czym wiem - zrelacjonowałam. Jak ktoś coś znajdzie w sieci, to może da znać? Sama strona mnie rozbawiła i postanowiałam coś o tym napisać. Ale nic konkretnego - poza tym, że wisiała w siecie a może wisi nadal - się jeszcze na temat tego "eksperymentu" się nie ukazało :)
# 52013.01.10, 01:42

Clio
Natrafiłam na to już dawno temu, z siostrą - uśmiałyśmy się do łez, choć w pewnym momencie żałowałyśmy nawet trochę, że to tylko na niby! ;)
Cóż, to, jak duży popyt byłby na takie usługi, świadczy samo za siebie - po pierwsze brak jest takich ofert dla kobiet (czy ktoś w ogóle słyszał tu u nas o innej formie męskiej prostytucji poza sponsoringiem?), po drugie wiele rzeczywiście żałuje swojego prawdziwego pierwszego razu. . .

podobne artykuły

Voca w radio RAM
Na zaproszenie 2 panów z Radia RAM wylądowałam na Marsie. :) A dokładnie w Misji na Marsa. Prowadzący domagali się warsztatów edukacji seksualnej na antenie, co też i zrobiliśmy. :)
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Nowa książka dla dziewczynek - Skarb Lilith!
”Skarb Lilith” podpowiada nam, dorosłym, jak w wyjątkowy, ale prosty sposób mówić dziewczynkom o pozytywnych aspektach cyklu menstruacyjnego, rozkoszy i seksualności.
 
10. urodziny mojej seksualności
Pogłaskałam kartki, szczególnie rozczuliłam się wtedy, kiedy doszłam do wpisu o moim pierwszym razie. Pisałam, jak cudownie było i jaka jestem szczęśliwa.
 
Jak długo otwiera się Twoje (drugie) serce?
Chłopcu prezentowano ostry miecz, który ciął wszystko. Ten mieczy był też symbolem penisa. Razem z mieczem chłopiec dostawał zagadkę: Jak włożyć ten miecz do róży, tak aby nie zadrasnąć ani jednego płatka?
 

najnowsze artykuły

Spaść, niszczyć i finalnie dominować
seksualność kobiet » opowiadania
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
Naprawdę letni wieczór na hotelowym tarasie. Wszyscy już rozluźnieni po pracy więc zaczynają się uśmiechy, pojawia się alkohol, jedzenie, kontakt. Kontakt przede wszystkim. Wszystko to co obiecuje wyjazd służbowy, relaks w białym kołnierzyku.
 
Piękno waginy
seksualność kobiet » moje ciało
Piękno waginy
Od zawsze zachwycały mnie owalne kształty. Delikatne, opływowe, miękkie. Było w nich coś boskiego i nieskończonego, co kusiło i ciągnęło. Jako młoda dziewczyna skupiłam się głównie na oczach i ustach, gdy dojrzałam olśniło mnie piękno kobiecego ciała... piersi, krągłe biodra, pośladki i ona... wagina.
 
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
seksualność kobiet » wiadomości
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
Kiedy ostatni raz ktoś Cię długo i czule przytulał? Bez podtekstów. Bezinteresownie. Po prostu dlatego, że mógł się podzielić własnym ciepłem i życzliwością?
Kiedy ostatni raz długo i uważnie patrzyłaś_łeś komuś w oczy?
 
Voca w radio RAM
seksualność kobiet » kultura
Voca w radio RAM
Na zaproszenie 2 panów z Radia RAM wylądowałam na Marsie. :) A dokładnie w Misji na Marsa. Prowadzący domagali się warsztatów edukacji seksualnej na antenie, co też i zrobiliśmy. :)
 
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
seksualność kobiet » aborcja
Ceremonia szacunku dla kobiet, które miały aborcję
Jeśli ktoś jest permanentnie na polu walki, jeśli czerpie z tego wielką satysfakcję, to jego język, będąc projekcją takiego sposobu postrzegania rzeczywistości, pełen będzie słów takich, jak „morderczynie”, czy „zabójczynie”, bo przecież wiadomo, że pole walki służy zabijaniu.
 
zobacz też

„Jak nakręcić porno: praktyczny poradnik filmowania seksu” - zbiórka społecznościowa

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter