dział: kultura

’Rozdziewiczanie’ jako prowokacja

Voca Ilnicka
dodano: 2011.03.11
Celem tej artystycznej prowokacji była stymulacja społecznej refleksji na temat kobiecej seksualności, w tym znaczenia zjawiska inicjacji seksualnej.

Rozdziewiczalnia Róż


Grupa artystów pokusiła się o przygotowanie strony internetowej z fikcyjnymi usługami seksualnymi dla kobiet. Na stronie w ofercie głownie możliwość "rozdziewiczania", ale dla wszystkich kobiet - zgodnie z tym, jak one same pojmują 'bycie dziewicą'. Kto ma tego dokonać? Grupa pięknych młodych chłopców: dżentelmen, artysta, buntownik, dowcipniś czy przystojny Hiszpan. 


W jaki sposób? Pod wierzbą, przy świecach lub... w sypialni rodziców. Zresztą, wszystko można przeczytać na stronie, która wciąż jest w sieci. A komentarze? Zobaczcie same.


Tak oto o akcji piszą sami artyści:


Celem tej artystycznej prowokacji była stymulacja społecznej refleksji na temat kobiecej seksualności, w tym znaczenia zjawiska inicjacji seksualnej. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że projekt ten wzbudzi tyle emocji i zainteresowania (nasz serwer tego nie wytrzymywał).


W Polsce istnieje dużo usług seksualnych skierowanych do mężczyzn, których istnienie nie budzi sprzeciwu. Być może trudniej jest wyobrazić sobie kobiety w roli klientek takich usług. Pokazuje to, że kobieca seksualność wciąż konstruowana jest społecznie w sposób odmienny niż męska.


A Wam jak się podoba?


DOm.JPG


Krzy.JPG


Faq.JPG
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 5)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12011.03.11, 19:30

Ludka
myslalam, ze padne ze smiechu, jak to czytalam
# 22011.03.11, 23:19

Voca
Klimat jak z Bravo :)
# 32011.03.16, 12:04

madry rozum
Witam, temat bardzo ciekawy, tylko jakie były dokładne wyniki, oprócz sporego zainteresowania? Czy przeprowadzono badanie/ankietę ile osób (w większości na pewno płci żeńskiej ) się zgłosiło do Państwa, ile z zapytaniem, ile chętnych do zapłacenia za usługę? Czy możemy powiedzieć, że były to osoby odważne, wyzwolone czy raczej ciche i nieśmiałe? Szkoda, że w Polsce nie przeprowadza się takich badań. Kobiety jak najbardziej mogą korzystać z usług Panów, i chyba częściej przez ogłoszenia lub rubryki miłosne w gazecie, portale społecznościowe - na zasadach, w swojej okolicy, zachowując tajemnicę.
Temat bardzo ciekawy, ale nie jest to nowość. Sądzę, że założyć fikcyjną stronę to jedno, a prowadzenie takiej firmy z realnymi usługami - to drugie.
Pozdrawiam i czekam na kolejne ciekawe eksperymenty.
# 42011.03.16, 14:17

Voca
Co do wyników - to nie wiem, o czym wiem - zrelacjonowałam. Jak ktoś coś znajdzie w sieci, to może da znać? Sama strona mnie rozbawiła i postanowiałam coś o tym napisać. Ale nic konkretnego - poza tym, że wisiała w siecie a może wisi nadal - się jeszcze na temat tego "eksperymentu" się nie ukazało :)
# 52013.01.10, 01:42

Clio
Natrafiłam na to już dawno temu, z siostrą - uśmiałyśmy się do łez, choć w pewnym momencie żałowałyśmy nawet trochę, że to tylko na niby! ;)
Cóż, to, jak duży popyt byłby na takie usługi, świadczy samo za siebie - po pierwsze brak jest takich ofert dla kobiet (czy ktoś w ogóle słyszał tu u nas o innej formie męskiej prostytucji poza sponsoringiem?), po drugie wiele rzeczywiście żałuje swojego prawdziwego pierwszego razu. . .

podobne artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Seksualne problemy dużego kalibru
Seksualność a duchowość... Przyznam, że kiedy w 2010 roku wystartowałam portal Seksualność Kobiet, to starałam się go trzymać w nurcie klasycznej edukacji, kultury i pewnych faktów „potwierdzonych naukowo”.
 
Mój apel do Ciebie, Seksualna Istoto!
Urodziłam się jako istota seksualna. Ty też. Może słyszałaś/-eś, że seksualność to coś złego, brudnego, grzesznego, że trzeba ją ukrywać i że trzeba się jej wstydzić. Ja Ci mówię, że wraz ze swoją seksualnością jesteś idealna/-y. Nie musisz nic zmieniać! Ja przyjmuję i szanuję Twoją seksualność.
 
Spełniam swoje marzenia! Dziękuję!
Tak bardzo, bardzo się z tego cieszę! Przypomniałam sobie o marzeniach sprzed blisko 10 lat i nagle okazało się, że - spełniłam je w tym roku! Dzięki Wam! :) Co więcej - spełniłam kilka dodatkowych. :)
 
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
W czasach pokoju i dobrobytu zarówno przyjemność, jak i macierzyństwo były kwestiami osobistymi, intymnymi doświadczeniami, do których zachęcano i które chwalono. Poeci pisali o kobiecych orgazmach, o ”muszelkach” czy innych ”różanych pączkach”, a malarze i rzeźbiarze przedstawiali je w swoich dziełach.Ale jak tylko nadchodził kryzys - polityczny, ekonomiczny, religijny albo wszystkie jednocześnie - i w społeczeństwie zaczynał panować strach, pierwszym symptomem tego, że zbliżają się konserwatywne rządy autorytarne, była zmiana w postrzeganiu kobiet. Nawet nie praw kobiet, ale ich pozycji. Słowa stają się bardziej wulgarne.
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
zobacz też

„Przecież walczyliśmy o równouprawnienie” - seksualność Polki w czasach stalinizmu cz. 3

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter