dział: kultura

Miejsce bliskości

Voca Ilnicka
dodano: 2016.08.19
Odnoszę wrażenie, że jednym z najbardziej deficytowych towarów naszych czasów jest bliskość. Że w niektórych środowiskach już nawet trochę zapomnieliśmy, co to w ogóle znaczy. A w innych jest zupełnie nieznana. Brak zaufania do innych i perfekcjonizm oddzielają nas ludzi. Większość szkół uczy rywalizacji i zakładania masek, a wiadomości telewizyjne sprawiają, że raczej boisz się drugiego człowieka.

festiwal-tantry.jpg


W takich warunkach trudno być z kimkolwiek blisko. Nawet w rodzinie, nawet z przyjaciółmi. Co więc zrobić i dokąd się udać, aby doświadczyć choć odrobiny bliskości?


Zdecydowanie na festiwal tantry. Może są inne miejsca, zdarzenia i okazje, ale ta jest dość wyjątkowa. Bo jest tu bliskość najlepszej próby i największej intensywności. Taką, którą można by obmierzyć, skatalogować i postawić jako wzór w Sèvres. Nawet, jeśli nie wiesz, o jakiej bliskości mówię, możesz tego doświadczyć i się jej nauczyć.


otwarcie-festiwalu-tantry.jpg


Gdzie? Ośrodek Tu i Teraz, Nowe Kawkowo (koło Olsztyna)

Wydarzenie? IV Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności

Nauczyciele? W porządku alfabetycznym:

Lara Cap, Shachar Caspi, Iza Cisek, Iza Dziugieł, Freya, David Goodman, John Hawken i Judith Antell, Agata Loewe, Onaray, Piotr Pałagin, Sandra Pijl, Santoshi, Shivani, Tomasz Ruciński, Verdarluz, Richard Sion Windelov


festiwal-tantry-2.jpg

Bliskość z ludźmi


Tantra wielu osobom kojarzy się tylko i wyłącznie z seksem. Tymczasem, przez to, że kładzie nacisk na autentyczność i kontakt ze sobą, pozwala lepiej porozumieć się także z innymi. Niezwykle to ludzi zbliża. I to zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym.


przytulanie.jpgtantra-rytualy.jpg

Tantryczne błogosławieństwo :)


Po pierwsze – mamy na festiwalu takie zajęcia, miejsca i warsztaty, na których nagminne jest siadanie blisko siebie, trzymanie się za ręce, przytulanie, masowanie, patrzenie w oczy... Po drugie jest się z ludźmi blisko, bo jest przestrzeń na to, aby pokazać prawdziwą_ego siebie, swoją twarz, emocje, uczucia, marzenia.


rytualy.jpgI właśnie dlatego warto przyjechać do Tu i Teraz na festiwal. Bez względu na to, jacy będą nauczyciele i nauczycielki i ich warsztaty albo jaka się zapowiada pogoda.:) Ludzie, którzy przyjeżdżają, tworzą tak wyjątkową atmosferę bliskości, że nawet jeśli nieznajomy zapyta Cię na poczekaniu, czy masz ochotę pojechać z nim nad jezioro czy wykąpać się w wielkiej wannie w ośrodku – masz ochotę powiedzieć: tak! Bo działa tutaj magia otwartości i bezpośredniości. Magia mówienia „tak”, „nie” i „nie wiem”. Tego uczymy się tutaj na warsztatach i w każdej chwili poza nimi: bycia sobą. Odkrywania swoich potrzeb i pragnień – i realizowania ich w bezpieczny sposób (i w miarę możliwości).


fest-tantry-3.jpg
Lara Cap prowadzi warsztat: Święta seksualność - od Izydy do Avalonu


Świątynia tantry

Ołtarz w świątyni tantry


Więc ja wykąpałam się w tej wannie z nieznajomym. Nawet nie wiedziałam, że tego chcę, dopóki mi tego nie zaproponował. Pojechałam kilka razy nad jezioro. Prześpiewałam cały wieczór z tzw. obcą kobietą (i obcym mężczyzną, który do nas dołączył). Zawarłam nowe znajomości z ludźmi z Walii, Warszawy i Kanady.


I tak naprawdę nie musisz iść na żaden warsztat. Wystarczy, że ktoś umyje Ci czule włosy. Albo to Ty wymasujesz komuś stopy. Jak często przydarza Ci się to w Twoim miasteczku? W Twoim domu? Albo – dotychczas w Twoim życiu?


To co – za rok – zaryzykujesz? :)  


zabawa-na-trawie.jpg

Richard Sion Wnidelov i Iza Cisek rozpalają dla nas ogień :)

Właściciel ośrodka Tu i Teraz Jacek Towalski 


Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz" w Nowym Kawkowie zaprasza na warsztaty: rozwoju osobistego, warsztaty tantry, warsztaty rozwoju duchowego,  warsztaty Trance Dance, warsztaty masażu, warsztaty pracy z ciałem, warsztaty seksualności, warsztaty medytacji, warsztaty Osho, warsztaty mindfulness, warsztaty terapeutyczne, warsztaty jogi, warsztaty dla kobiet, warsztaty dla mężczyzn, warsztaty ustawień hellingerowskich. 


Adres www: http://tuiteraz.eu
Autorką artykułu jest:

VI.jpg

Voca Ilnicka, edukatorka seksualna, trenerka, twórczyni serwisu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010), współautorka „Weź kąpiel w płatkach róż. Jak polubićmiesiączkę” (2010) i „7 skutecznych sposobów na bolesnemiesiączki” (2016). Warsztaty dotyczące płci i seksualności prowadzi od roku 2007, a warsztaty tylko dla kobiet od 2011 roku. Prowadzi także zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Pema Gitama, Natalia Miłuńska, Luna Mierzewicz, Karo Akabal i wielu innych kobiet i mężczyzn. Uczestniczy w warsztatach i kursach edukacji seksualnej, rozwoju osobistego, edukacji dorosłych, tantry, świętej i świadomej seksualności. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” itp.

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl
 

komentuj

autor:


podobne artykuły

IV Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności
IV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TANTRY I SEKSUALNOŚCI W POLSCE DLA SINGLI I PAR1-9 LIPCA 2016
 
Wyobraź sobie festiwal seksualności...
Wyobraź sobie... Pada słowo „seks”. Reakcje ludzi są takie naturalne. Po chwili zaczyna się wesoła i owocna rozmowa. Wymieniacie doświadczenia, pomysły i uśmiechy. Atmosfera jest nieskrępowana.
 
II Festiwal Seksualności i Tantry: Związki, relacje i bliskość dla singli i par
Czy chcesz nauczyć się przeżywania miłości i seksualności?Czy chcesz poznać nową fascynującą osobę?Czy chcesz nauczyć się odczuwać prawdziwą bliskość z ukochaną osobą? Jeśli tak, to zapraszamy na spotkanie z Tantrą – łączącą seksualność, rozwój osobisty i duchowość!
 
III Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności. Krótka relacja
Na tegoroczny III Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności w tym roku przyjechałam dwa dni spóźniona i nieco przygnębiona. Wczesnym rankiem w holu w Nowym Kawkowie było pusto. Ciesząc się, że wszyscy jeszcze śpią, po cichutku udałam się pod prysznic do wielkiej wanny i powoli zatapiałam się w atmosferę Kawkowa, która jest po prostu wyjątkowa – bez względu na pogodę, porę roku oraz inne okoliczności.
 
Festiwal tantry 2015, czyli szwedzki stół
Ponoć z dystansu widać najlepiej, więc teraz prawie po roku od festiwalu tantry w Nowym Kawkowie spojrzę na niego jeszcze raz. Żeby te osoby, które są zainteresowane rozwojem osobistym, duchowym i rozwojem swojej seksualności mogły już dziś zaplanować wyjazd na tegoroczny festiwal, który odbędzie się w lipcu.
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
W piątek 21 października we Wrocławiu startuje cykl spotkań-warsztatów dla kobiet i mężczyzn. Będziemy wypracowywać NOWY SPOSÓB podejścia do seksualności w gronie Bogiń i Bogów.
 
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
seksualność kobiet » wiadomości
Wibrator za szczerość - rozstrzygnięcie
Jestem wzruszona. Poruszona. Szczęśliwa i radosna. Kocham moją pracę i kocham Seksualność Kobiet. A co mnie nakłania do takich wyznań i dlaczego czuję euforię? Ano dlatego, że w ostatnim czasie dostałam od Was tyle cudownych, pięknych, ujmujących, rozczulających, potężnych i jeszcze raz – pięknych! - artykułów, że serce rośnie, dusza śpiewa i chce mi się żyć! :)
 
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
seksualność kobiet » opowiadania
Spaść, niszczyć i finalnie dominować
Naprawdę letni wieczór na hotelowym tarasie. Wszyscy już rozluźnieni po pracy więc zaczynają się uśmiechy, pojawia się alkohol, jedzenie, kontakt. Kontakt przede wszystkim. Wszystko to co obiecuje wyjazd służbowy, relaks w białym kołnierzyku.
 
Piękno waginy
seksualność kobiet » moje ciało
Piękno waginy
Od zawsze zachwycały mnie owalne kształty. Delikatne, opływowe, miękkie. Było w nich coś boskiego i nieskończonego, co kusiło i ciągnęło. Jako młoda dziewczyna skupiłam się głównie na oczach i ustach, gdy dojrzałam olśniło mnie piękno kobiecego ciała... piersi, krągłe biodra, pośladki i ona... wagina.
 
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
seksualność kobiet » wiadomości
Głaskanki-przytulanki o lekko tantrycznym zabarwieniu
Kiedy ostatni raz ktoś Cię długo i czule przytulał? Bez podtekstów. Bezinteresownie. Po prostu dlatego, że mógł się podzielić własnym ciepłem i życzliwością? Kiedy ostatni raz długo i uważnie patrzyłaś_łeś komuś w oczy?
 
zobacz też

”Ku pokrzepieniu serc i macic” - Duża książka o aborcji

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter