dział: kultura

Miejsce bliskości

Voca Ilnicka
dodano: 2016.08.19
Odnoszę wrażenie, że jednym z najbardziej deficytowych towarów naszych czasów jest bliskość. Że w niektórych środowiskach już nawet trochę zapomnieliśmy, co to w ogóle znaczy. A w innych jest zupełnie nieznana. Brak zaufania do innych i perfekcjonizm oddzielają nas ludzi. Większość szkół uczy rywalizacji i zakładania masek, a wiadomości telewizyjne sprawiają, że raczej boisz się drugiego człowieka.

festiwal-tantry.jpg


W takich warunkach trudno być z kimkolwiek blisko. Nawet w rodzinie, nawet z przyjaciółmi. Co więc zrobić i dokąd się udać, aby doświadczyć choć odrobiny bliskości?


Zdecydowanie na festiwal tantry. Może są inne miejsca, zdarzenia i okazje, ale ta jest dość wyjątkowa. Bo jest tu bliskość najlepszej próby i największej intensywności. Taką, którą można by obmierzyć, skatalogować i postawić jako wzór w Sèvres. Nawet, jeśli nie wiesz, o jakiej bliskości mówię, możesz tego doświadczyć i się jej nauczyć.


otwarcie-festiwalu-tantry.jpg


Gdzie? Ośrodek Tu i Teraz, Nowe Kawkowo (koło Olsztyna)

Wydarzenie? IV Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności

Nauczyciele? W porządku alfabetycznym:

Lara Cap, Shachar Caspi, Iza Cisek, Iza Dziugieł, Freya, David Goodman, John Hawken i Judith Antell, Agata Loewe, Onaray, Piotr Pałagin, Sandra Pijl, Santoshi, Shivani, Tomasz Ruciński, Verdarluz, Richard Sion Windelov


festiwal-tantry-2.jpg

Bliskość z ludźmi


Tantra wielu osobom kojarzy się tylko i wyłącznie z seksem. Tymczasem, przez to, że kładzie nacisk na autentyczność i kontakt ze sobą, pozwala lepiej porozumieć się także z innymi. Niezwykle to ludzi zbliża. I to zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym.


przytulanie.jpgtantra-rytualy.jpg

Tantryczne błogosławieństwo :)


Po pierwsze – mamy na festiwalu takie zajęcia, miejsca i warsztaty, na których nagminne jest siadanie blisko siebie, trzymanie się za ręce, przytulanie, masowanie, patrzenie w oczy... Po drugie jest się z ludźmi blisko, bo jest przestrzeń na to, aby pokazać prawdziwą_ego siebie, swoją twarz, emocje, uczucia, marzenia.


rytualy.jpgI właśnie dlatego warto przyjechać do Tu i Teraz na festiwal. Bez względu na to, jacy będą nauczyciele i nauczycielki i ich warsztaty albo jaka się zapowiada pogoda.:) Ludzie, którzy przyjeżdżają, tworzą tak wyjątkową atmosferę bliskości, że nawet jeśli nieznajomy zapyta Cię na poczekaniu, czy masz ochotę pojechać z nim nad jezioro czy wykąpać się w wielkiej wannie w ośrodku – masz ochotę powiedzieć: tak! Bo działa tutaj magia otwartości i bezpośredniości. Magia mówienia „tak”, „nie” i „nie wiem”. Tego uczymy się tutaj na warsztatach i w każdej chwili poza nimi: bycia sobą. Odkrywania swoich potrzeb i pragnień – i realizowania ich w bezpieczny sposób (i w miarę możliwości).


fest-tantry-3.jpg
Lara Cap prowadzi warsztat: Święta seksualność - od Izydy do Avalonu


Świątynia tantry

Ołtarz w świątyni tantry


Więc ja wykąpałam się w tej wannie z nieznajomym. Nawet nie wiedziałam, że tego chcę, dopóki mi tego nie zaproponował. Pojechałam kilka razy nad jezioro. Prześpiewałam cały wieczór z tzw. obcą kobietą (i obcym mężczyzną, który do nas dołączył). Zawarłam nowe znajomości z ludźmi z Walii, Warszawy i Kanady.


I tak naprawdę nie musisz iść na żaden warsztat. Wystarczy, że ktoś umyje Ci czule włosy. Albo to Ty wymasujesz komuś stopy. Jak często przydarza Ci się to w Twoim miasteczku? W Twoim domu? Albo – dotychczas w Twoim życiu?


To co – za rok – zaryzykujesz? :)  


zabawa-na-trawie.jpg

Richard Sion Wnidelov i Iza Cisek rozpalają dla nas ogień :)

Właściciel ośrodka Tu i Teraz Jacek Towalski 


Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz" w Nowym Kawkowie zaprasza na warsztaty: rozwoju osobistego, warsztaty tantry, warsztaty rozwoju duchowego,  warsztaty Trance Dance, warsztaty masażu, warsztaty pracy z ciałem, warsztaty seksualności, warsztaty medytacji, warsztaty Osho, warsztaty mindfulness, warsztaty terapeutyczne, warsztaty jogi, warsztaty dla kobiet, warsztaty dla mężczyzn, warsztaty ustawień hellingerowskich. 


Adres www: http://tuiteraz.eu
Autorką artykułu jest:

VI.jpg

Voca Ilnicka, edukatorka seksualna, trenerka, twórczyni serwisu Seksualnosc-Kobiet.pl, popularyzatorka pozytywnego i życzliwego podejścia do cielesności i seksualności; autorka e-booka „Seksualność kobiet” (2010), współautorka „Weź kąpiel w płatkach róż. Jak polubićmiesiączkę” (2010) i „7 skutecznych sposobów na bolesnemiesiączki” (2016). Warsztaty dotyczące płci i seksualności prowadzi od roku 2007, a warsztaty tylko dla kobiet od 2011 roku. Prowadzi także zajęcia spotkaniowo-przytulankowe dla wszystkich, kursy samoświadomości seksualnej, sporadycznie rozmaite warsztaty, spotkania i wykłady. Tworzy przestrzeń pełną serdeczności dla seksualności zarówno kobiet, jak i mężczyzn (i pozostałych osób). Na jej kanale You Tube można znaleźć wiele krótkich, bezpruderyjnych filmików ukazujących seksualność jako część życia i doświadczenia kobiet.
Tematykę seksualności zgłębia od lat, ucząc się od kobiet takich, jak: dr Betty Dodson, dr Shakti Mari Malan, Nancy Friday, Catherine Blackledge, Deborah Sundahl, Pema Gitama, Natalia Miłuńska, Luna Mierzewicz, Karo Akabal i wielu innych kobiet i mężczyzn. Uczestniczy w warsztatach i kursach edukacji seksualnej, rozwoju osobistego, edukacji dorosłych, tantry, świętej i świadomej seksualności. Jej wypowiedzi, relacje z jej warsztatów oraz wywiady z nią znaleźć można m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Sensie”, „Polityce”, „Elle”, „Zwierciadle” itp.

v.ilnicka [at] seksualnosc-kobiet.pl
 

komentuj

autor:


podobne artykuły

IV Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności
IV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TANTRY I SEKSUALNOŚCI W POLSCE
DLA SINGLI I PAR
1-9 LIPCA 2016
 
Wyobraź sobie festiwal seksualności...
Wyobraź sobie... Pada słowo „seks”. Reakcje ludzi są takie naturalne. Po chwili zaczyna się wesoła i owocna rozmowa. Wymieniacie doświadczenia, pomysły i uśmiechy. Atmosfera jest nieskrępowana.
 
II Festiwal Seksualności i Tantry: Związki, relacje i bliskość dla singli i par
Czy chcesz nauczyć się przeżywania miłości i seksualności?
Czy chcesz poznać nową fascynującą osobę?
Czy chcesz nauczyć się odczuwać prawdziwą bliskość z ukochaną osobą?
Jeśli tak, to zapraszamy na spotkanie z Tantrą – łączącą seksualność, rozwój osobisty i duchowość!
 
III Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności. Krótka relacja
Na tegoroczny III Międzynarodowy Festiwal Tantry i Seksualności w tym roku przyjechałam dwa dni spóźniona i nieco przygnębiona. Wczesnym rankiem w holu w Nowym Kawkowie było pusto. Ciesząc się, że wszyscy jeszcze śpią, po cichutku udałam się pod prysznic do wielkiej wanny i powoli zatapiałam się w atmosferę Kawkowa, która jest po prostu wyjątkowa – bez względu na pogodę, porę roku oraz inne okoliczności.
 
Festiwal tantry 2015, czyli szwedzki stół
Ponoć z dystansu widać najlepiej, więc teraz prawie po roku od festiwalu tantry w Nowym Kawkowie spojrzę na niego jeszcze raz. Żeby te osoby, które są zainteresowane rozwojem osobistym, duchowym i rozwojem swojej seksualności mogły już dziś zaplanować wyjazd na tegoroczny festiwal, który odbędzie się w lipcu.
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
Wraz z Wiosną we Wrocławiu rozpoczyna się już piąta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Jak mam pragnąć męża, który o mnie nie dba? Frustracja kontra rodzina
seksualność kobiet » seks
Jak mam pragnąć męża, który o mnie nie dba? Frustracja kontra rodzina
Pamiętam naszą pierwszą noc. Kochaliśmy się osiem godzin. Potem nieraz o tym myślałam. Dlaczego facet potrafi najpierw kochać cię osiem godzin, kłaść ci głowę na brzuchu, pieścić twoje piersi, robić ci dobrze ustami przez godzinę, a potem to wszystko mija.
 
O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
seksualność kobiet » seks
O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
Jak skomunikować się z partnerem czy partnerką w seksie i w związku? Jak udzielać sobie informacji zwrotnej? Jak mówić o swoich uczuciach i fantazjach? O tym właśnie rozmawiamy w Misji na Marsa w Radiu RAM. Przepytają mnie Marcin Furmański i Krzysztof Janoś. Dziękuję za wspólną podróż!
 
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
seksualność kobiet » miesiączka
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
Babeczki, bądźcie bardziej kobiece, schowajcie swój okres - mówi nam kultura. Mówi to ustami osób każdej płci. Co świetnie widać na filmiku Skit Box ”I got tha flow”. Ale kobiety z tego wideo chcą być sobą, nie stosować się do norm społecznych za wszelką cenę i - właśnie - nie ukrywać swojej kobiecości.
 
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
seksualność kobiet » seks
Czułość i seks – czego tak naprawdę pragniesz?
komentarze (1)
Pod rozległym pojęciem seksu mieści się też niedostrzeżona jako odrębny impuls potrzeba bycia obejmowanym, otaczanym troską innej osoby, niańczonym i zapewnianym o miłości nie dlatego, że przyniosło się do domu pensję czy upiekło placek, ale po prostu dlatego, że się istnieje.
 
zobacz też

”Voca i Karo o seksie gadajo”: Like a virgin

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter