dział: kultura

Czy przeszkadza Ci penis?

Voca Ilnicka
dodano: 2017.01.23
Pewnie wiesz o tym, że gwałt bywa taktyką wojenną, że setki kobiet są gwałcone przez żołnierzy różnych armii itp. Fakt ten został opisany, potępiony, nakręcono o tym filmy.

Ale jak się to ma do seksu?
I naszych codziennych relacji damsko-męskich?
I nie tylko seksualnych, ale też po prostu społecznych.


penis-2.jpg


Myślę, że fakt ten, że seks wykorzystywany (a tak naprawdę plugawiony) jest jako narzędzie przemocy, wpływa na nas i to całkiem realnie. Nawet jeśli dziś nie dzieje się to w Polsce, tylko na przykład w Syrii czy Egipcie, kiedyś i u nas się działo. I pokolenie naszych dziadków czy może nawet rodziców widziało to na własne oczy. A ciało to pamięta i gdzieś na poziomie komórek wciąż trzyma tę informację: uważaj. Uważaj na mężczyznę, na penisy, na chuć. Z tego może być kłopot.


Uważaj na niego”


Dlaczego tak uważam? Bo podczas moich Kursów samoświadomości seksualnej i też w innych sytuacjach spotkałam się z takim obrazem męskości wśród uczestników - męskości jako agresji, przemocy i zła. Zresztą, nie trzeba daleko szukać, fakt, że męskość często kojarzona jest (tylko) z przemocą i złem, pokazuje co drugi film fabularny. I poznałam także prywatnie sporo mężczyzn, którzy mówili: „nie lubię męskości, w tym nie ma żadnej wartości, męskość jest niebezpieczna, kobiety są fajniejsze” - i wierzcie mi, byli to tak zwani przeciętni mężczyźni, a nie osoby transpłciowe M/K.


Ale znów – jak niechęć i skojarzenia męskości z przemocą wpływają na seks?

Moim zdaniem w ten sposób, że przemocowe cechy przejmuje męska seksualność i... penis, który staje się narzędziem gwałtu. A nie miłości.


Zastanawiam się, na ile gdzieś głęboko wszyscy nie wierzymy w to, że mężczyzna, męska seksualność, penis - to coś złego? Przecież ci żołnierze, którzy gwałcą, gwałcą penisami.


Z czym Ci się kojarzy penis? „Ból”, „przemoc”, „gwałt”, „wstyd”...


Kiedy kilka dni temu wysłałam na ten temat newsletter, taki z pytaniem – z czym kojarzy Ci się penis – to od razu dostałam kilka odpowiedzi od kobiet: „z przemocą, z gwałtem, z bólem i wstydem”. Albo: „trudno mi w bliskości z mężczyzną i po jakimś czasie zaczynam zadawać partnerowi ból, jakbym chciała wziąć odwet za wszystkie skrzywdzone i zgwałcone kobiety”.


Niektórzy mężczyźni (a może jest ich wielu?), ci, którzy z żadną gwałcącą armią nie mają nic wspólnego, czują, że kiedy mają erekcję, to zaczyna się dziać coś złego. Jakby przedsmak przemocy, wykorzystania. Tak, jakby dołączali to tamtych, których ciało i seksualność służą do zadawania bólu. I w jakiś sposób boją się nagle własnej seksualności, męskości, podniecenia. Oceniają ją jako złą, niebezpieczną. Boją się stanąć nago przed kobietą ze stojącym penisem, bo obawiają się, że sam taki widok może kobietę wystraszyć i skrzywdzić.

A może pulsuje w nich dodatkowo wstyd z czasów, kiedy mama mówiła im „ciuś ciuś” i kiwała palcem, każąc się natychmiast ubierać i zasłaniać ten obsceniczny widok?


bogini-kadasz-min.jpgZ lewej bóg Min i Bogini Kadasz (Kadesz). Źródło zdjęcia: Wikipedia.

W świątyniach poświęconych Bogini mężczyzna z erekcją był tym, który adoruje Boginię swoim penisem. W ten sposób oddaje jej cześć.


Adoracja czy wulgarność?


Penis w erekcji - z czym Ci się bardziej kojarzy - z czcią i adoracją, czy z gwałtem i przemocą? A może jeszcze z czymś innym - grzechem, pornografią, wulgarnością?


Czy penis Ci przeszkadza?

Czy jest według Ciebie w tym świecie zbędny i niepotrzebny?

Czy Cię drażni?

A może odstręcza?

A może przyzywa i fascynuje?

A może jest Twoim najlepszym przyjacielem?


Mówi się, że kobieta to Ziemia, matka Natura. A mężczyzna stereotypowo pokazywany jest jakby w opozycji do niej. A przecież i męskość bardzo mocno może się z naturą połączyć. Słyszałaś/-eś o myśliwych, którzy prosili wpierw zwierzęta o to, aby mogli je upolować? O szamanach sprowadzających deszcz? Znasz Rogatego lub Zielonego Boga? Zielony Bóg to personifikacja męskości – mężczyzna-zwierzę, mężczyzna tak mocno połączony z naturą, że ma kopyta, ogon i rogi. Masz jakieś skojarzenia? Oczywiście, w chrześcijaństwie to diabeł! W starych wierzeniach zaś kochanek Czerwonej Bogini.


Stereotypowo możemy utożsamiać męskość z przemocą i złem. Bo taki obraz często przechowujemy w podświadomości i oglądamy w wiadomościach...


A co, jeśliby odnaleźć w sobie i wokół tę część męskości, która jest wartością?

Tę, która chroni Ziemię i wszystko to, co łagodne, wrażliwe i kruche?

Która cierpliwie czeka?

Która daje miłość?

Która swoją erekcją honoruje Boginię?


A jeśli chcesz poszukać tej męskości... albo ujawnić ją przed światem, zapraszam na Spotkanie Boga i Bogini. Dla tych, którzy przeczytali i przeczytały ten artykuł, specjalna zniżka - 100 zł od regularnej ceny na hasło SKPP11. 

 

komentuj

autor:


podobne artykuły

Fajny seks a ”brzydkie” genitalia
Jeśli łączymy ze genitaliami emocje takie jak wstyd, zniesmaczenie, obrzydzenie, złość, żal - wtedy te emocje zabieramy ze sobą do łóżka. Do seksu. I to go czyni trudnym.
 
Jak zrobić masaż penisa (lingama)?
Podobnie jak całe nasze ciało, nasze intymne części potrzebują dużo czułości i dotyku. Taoistyczna teoria głosi, że na penisie znajdują się punkty odpowiadające całemu ciału, więc masując penis, dajesz odprężenie całemu ciału partnera.
 
Idealny prezent dla dziewczyny – replika Twojego penisa!
Mężczyzno, zastanów się: na ile dbasz o swoją kobietę? Jak często dajesz jej prezenty i czy dałeś jej już ten najważniejszy, bez którego nie może fantazjować o Twoim Boskim Organie pod Twoją nieobecność? Chyba nie chcesz, aby żona lub narzeczona sięgała po jakieś „plastikowe namiastki”, kiedy może mieć „część Ciebie”!?
 
Lingam * Tantra
Spójrz na Lingam Śiwy, piękny jak stopione złoto, mocny jak Himalaje, czuły jak zawiązek liścia, dający życie jak słoneczna kula, podziwiaj urok jego połyskującego klejnotu!
-Linga Purana, hinduski tekst religijny
 
Trzycentymetrowa erekcja
Genitalia wyzwolone – męskie waginy wychodzą z cienia!

W świecie odgórnie zdefiniowanych postaci kobiet i mężczyzn przyjęło się utożsamiać te kulturowo-społeczne wytwory z jasno określonym, absolutnie niezmiennym zestawem genitaliów.
 

najnowsze artykuły

Poród i masturbacja. Zamiast nacięcia krocza
seksualność kobiet » macierzyństwo
Poród i masturbacja. Zamiast nacięcia krocza
Dwie łyżeczki masła orzechowego? Mąż ssący Twoje sutki? A może Twoja przyjaciółka ssąca Twoje sutki? A może masturbacja? Czy to nie brzmi jak dobra impreza? Taniec, świece, masaże, muzyka, pieszczoty piersi i łechtaczki, głaskanie ciała, głęboki relaksujący oddech, wanna pełna ciepłej wody? A może jeszcze orgazm porodowy, który przenika Twoje ciało?
 
Poród. Podniecenie większe niż kiedykolwiek wcześniej
seksualność kobiet » macierzyństwo
Poród. Podniecenie większe niż kiedykolwiek wcześniej
Przyszły położne i pomogły mi głęboko oddychać w trakcie skurczów. Głęboki oddech zmniejszał ból. Intensywność skurczów wzrosła i nie byłam pewna, czy wytrzymam. Widząc moje przerażenie, Ina May zasugerowała, żebym w trakcie kolejnego skurczu pocałowała męża.
 
Seks bez prezerwatywy. Bliskość czy szaleństwo?
seksualność kobiet » seks
Seks bez prezerwatywy. Bliskość czy szaleństwo?
komentarze (1)
Bliskość, jedność, połączenie, oddanie! Niektórzy czują, że da się to osiągnąć jedynie w seksie bez prezerwatywy i w ogóle bez antykoncepcji.
 
Jak odmówić seksu partnerowi?
seksualność kobiet » mówię: nie!
Jak odmówić seksu partnerowi?
komentarze (2)
Nie uważam, że jeśli raz się zgodzisz bez przekonania, to będzie to miało straszne konsekwencje. Ale jeśli to jest utarty schemat i Twój partner lub Twoja partnerka nie wie, że robisz to na odwal i dla świętego spokoju - to sądzę, że ten schemat może zacząć mścić się albo na Twoim związku albo na Twoim życiu seksualnym.
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
Wraz z Wiosną we Wrocławiu rozpoczyna się już piąta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 zobacz też

„Obrzezanie” kobiet. Klitoridektomia w praktyce, cz. 2.

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter