dział: kultura

Czy jesteś „łatwa”?

Voca Ilnicka
dodano: 2015.02.16
Kobieto! Rozłożyłaś nogi przed nieznajomym? Połykałaś spermę? A może strzeliłaś minetkę koleżance? Czy nie jesteś zbyt łatwa?

Rozmawiałam ostatnio ze znajomymi o byciu „łatwą”. O byciu „trudną”. O byciu „zdzirą”. Najpierw zamęczałam się myśleniem nad tym, jaka sama jestem. Co by powiedział o mnie chłopak z liceum, a co obecny partner? Czy za szybko ściągam majtki, czy może jestem zbyt oporna, staroświecka i tradycyjna?


Niestety, mimo intensywnego wysiłku umysłowego, niczego konstruktywnego nie wymyśliłam. Dopiero po długim czasie odkryłam, że poruszam się w świecie zupełnie nieprzystających do mojego życia pojęć.


Być łatwą...


Zastanawiam się nad tym, co to naprawdę znaczy: „być łatwą”? Tak, ja też wiem, że to obelga. Jesteś łatwa – to znaczy, że jesteś puszczalską zdzirą, która da się zerżnąć każdemu. Ale z drugiej strony – to też jakby komplement. Patrz, ona nie jest taką cnotką, nie musisz się z nią żenić, żeby w ogóle cię pocałowała... Inne dają się pocałować dopiero po podpisaniu intercyzy... No, dobrze, przesadzam, wiem.


Doznając nagłego olśnienia umysłowego, doszłam do wniosku, że nigdy nie byłam łatwa, ani też trudna. Że nie jestem ani cnotką, ani zdzirą i nie ma to absolutnie żadnego związku z tym, że być może udało mi się osiągnąć upragniony złoty środek. Że wyważyłam proporcje – między łatwością i cnotliwością, gdy innym kobietom się to nie udało.  


Nie. To nie jest żaden złoty środek. Po prostu „bycie łatwą” i „bycie trudną” to określenia z heteronormatywnego świata, w którym kobieta nigdy nie wyrazi zainteresowania budowaniem erotycznej, seksualnej więzi z drugą osobą (mężczyzną!). To określenie ze świata, w którym mężczyzna siłą, podstępem lub obietnicami zaciąga kobietę do łóżka; świata, w którym nie wypada mówić, robić, a nawet czuć pewnych rzeczy, żeby ktoś nas nie posądził o puszczalstwo. To określenie z tego samego świata, który uczy nas, że kobieta kochająca kobietę jest lesbą, a mężczyzna pożądający mężczyzny jest pedałem, cwelem, ciotą, najłagodniej zaś: pederastą.


Świat bycia „łatwą” i „cnotką” to świat, w którym inni nakreślają Twoje granice. W którym czułość i bliskość może być dzielona tylko i wyłącznie na pewne określone i „przyzwoite” sposoby – a seks inny niż genitalny jest odstępstwem od normy. Świat, w którym kobieta rozpinająca spodnie mężczyźnie, żeby potem, klęcząc przed nim, dawać przyjemność i czuć przyjemność, to lafirynda, lachociąg, obciągara niezasługująca na szacunek tego mężczyzny.


czy-jestes-latwa.jpg


Szczerość i asertywność


Odpowiadając sobie na pytanie: czy jestem łatwa? - stwierdzam, że jestem szczera, jestem chętna i jestem asertywna. Robię tylko to, na co naprawdę mam ochotę. Szybciej zaryzykuję utratę „przyjaźni” niż utratę szacunku do samej siebie – i zawsze powiem „nie”, gdy poczuję, że tak mi podpowiada rozum lub serce (albo gdy dosłyszę szept mojej ukochanej łechtaczki). Ale również nie traktuję obszaru erotyki, jako takiego, w którym mogę komuś wyświadczyć łaskę, łaskawie się na coś zgodzić... Jestem bardzo daleka od udawania, że podniecające pieszczoty nie robią na mnie wrażenia i że nie chcę seksu, gdy właśnie go chcę.


Nie oczekuję też godzinami na propozycje, na to by ten ktoś w końcu odgadł na co naprawdę mam ochotę. Jeśli coś przychodzi mi do głowy – robię to lub proponuję. Przedkładam dużo ofert i na wiele ofert chętnie przystaję. Będąc w relacji seksualnej, jestem szczera. Nie ukrywam, że ktoś mi się podoba, że coś mnie podnieca. Nie gorszę się sztywniejącym penisem ani przyspieszonym oddechem. Nie udaję sama przed sobą, że nie robię się mokra.


Gdy mam ochotę robić „zboczone” rzeczy – robię je. Gdy robię to z kimś, komu ufam (a robię to tylko z tymi, którym ufam bezgranicznie), nie mam zahamowań. Wtedy rzeczy nie są „zboczone”, ale raczej podniecające i ekscytujące. Są nowe. Są przyjemne. Intymne. Orgazmiczne.


Klęczałam przed kochankami, namawiałam ich na różne rodzaje seksu, połykałam (i wypluwałam) spermę, kupowałam prezerwatywy i pigułki antykoncepcyjne, myśląc o upojnych nocach. Robiłam te wszystkie „wstrętne i upokarzające rzeczy, którymi brzydzi się każda kobieta” – pasuję więc do definicji „łatwej” wręcz wzorcowo.


Robiłam - jeśli wszyscy zainteresowani tego chcieli.

I mogę oddychać ze spokojem.

Wreszcie.


Bo właśnie wyrzuciłam słowo „łatwa” ze swojego słownika.


Wszystko przychodzi mi z łatwością, gdy na swojej drodze spotykam odpowiednią osobę. Seks również. Jeśli tylko go chcę.


 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 12)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12012.03.22, 10:13

Jagoda
Fantastycznie o tym napisałaś, ostatanio zastanawiałam się nad "byciem łatwą", wydało mi sie to jakąś ogromna abstrakcja, bo co znaczy ta cała łatwość?
Dobrze, ze nie tylko ja oddycham ze spokojem ciesząc się ze swoijego życia erotycznego i nie potrzebuję szufladkowania, bo juz dawno temu przestałam ufać ludzkim ocenom.
Dodatkowo chciałam powiedziec, ze z ocen zabawnych dotyczących własnie bycia wyuzdana, łatwa zdzira, dowiedziałam się, ze własnie tak wyglądam - a dlaczego? Bo jestem ruda i ponoć ten kolor właśnie to sugeruje w połączeniu ze mna, a moze w ogóle. . .
Tak czy inaczej zupełnie mnie to nie obeszło, a Twój artykuł sprawił, ze cieszę się swoją rudością i seksualnoscia jeszcze bardziej niż do tej pory :D
# 22012.03.22, 11:28

kama
Rewelacja!!! "I oto chodzi, io to chodzi" :):):)
# 32012.03.22, 12:49

Gunia
Ja jestem łatwa i wiem to od dawna. Kiedy mam ochotę na seks z kimś, to jestem tak łatwa, że aż strach. Ale jak nie mam ochoty to nie jestem trudna, tylko po prostu beznadziejna i lepiej dać sobie spokój. Zauważyłam, że to najbardziej denerwuje ludzi. Albo się jest łatwą i nie ma żadnej kontroli nad sobą, albo jest się przyzwoitą i trzyma nogi razem, wszelka wybiórczość niszczy ten podział i czyni świat nieco bardziej skomplikowanym, niektóre umysły nie potrafią tego znieść ;-)
# 42012.03.22, 14:46

Ask
Bardzo mi się podoba artykuł,szkoda że wcześniej nie było takich,,
podoba mi się że" łatwa wtedy kiedy chcę"a jak ktoś nie odpowiada to i bardzo,bardzo nie zaciągną:)
# 52012.03.22, 15:22

de99ial
Miło zobaczyć tekst do którego mój mail był jakąś tam inspiracją (tak przynajmniej mi się wydaje ;) ).

Zgadzam się. I dodam - w słowniku mężczyzny (przypomnę - mężczyzna to stan umysłu, nie płeć) nie ma słów "łatwa", "zdzira", "dajka". Przynajmniej nie w odniesieniu do kobiet. Miałem różne sytuacje - czasami do zbliżenia dochodziło po tygodniu, czasami po kilku miesiącach. Żadnej z moich partnerek nie nazwałbym "łatwą". A kiep, który tak robi, nawet sam nie zauważa, że przez to staje się też "łatwy". I uwłacza przede wszystkim sobie, nie kobiecie, z którą doszło do zbliżenia.

Moje drogie - nie bójcie się zadać pytania nowo poznanemu, który Was interesuje "Powiedz mi, jeśli teraz poszłabym z Tobą do łóżka uznałbyś mnie za łatwą?" I słuchajcie odpowiedzi. Jeśli usłyszysz "tak" - trzymaj się z daleko od tej nieudanej namiastki faceta. Jak powie "nie" poproś o uzasadnienie. Jak udzieli jasnej i prostej wypowiedzi - to dobrze. Być może właśnie spotkałaś mężczyznę, nie chłopca i nie gnojka. Ale jak się plącze i wije - uważaj. Bo to kłamca i kiep, gorszy nawet od tego pierwszego, który jest przynajmniej szczery.

A z osobami, którym ufacie, róbcie co Wam się tylko żywnie podoba. Oni na pewno o Was źle nie pomyślą, a jeszcze docenią :)

Pozdrawiam
de99ial
# 62012.03.22, 15:42

Ruda
Podoba mi się to stwierdzenie, że mężczyzna to stan umysłu. Muszę sobie dobrze zapamiętać.
# 72012.03.22, 18:17

Wojciech
Smutne jest to, że określenia "łatwa","zdzira" najczęściej słyszy sie od facetów którzy uprawiają seks z kim popadnie. Choć określenia takich osobników są zwykle pozytywnie - taka niesprawiedliwość w społeczeństwie
# 82012.03.23, 13:50

Ask
Prawdziwy męszczyzna nie ruszy i nie powie,
a facetami nie warto zawracać sobie glowy;
a seks spontaniczny jest cudny i zostają mile wspomnienia,
co komu do tego że ja chcialam szybko i byłam zóroczona tą chwilą,
miłe wspomnienia mam i są moje co komu do tego
DZIEWCZYNY RÓBCIE TAK ABY MILO WAM BYLO WSPOMINAĆ,BO ŻYJECIE ZA SIEBIE I NIKT WASZYM ŻYCIEM NIE ŻYJE I NIKT ZA WAS NIE BĘDZIE UMIERAŁ
# 92012.03.25, 01:36

rosa
No i prosz- to, nad czym sie niedawno zastanawialam zostalo poruszone. No i w koncu sie nie zastanawiam: znalazlam kogos, komu bezgranicznie zaufalam. Zaufalam na tyle, ze uprawialismy seks jeszcze przed pierwsza randka (wyczyn historyczny, jesli w koncu sie pobierzemy, wysle historie mojego zwiazku katolickim portalom, tak w temacie "konsumowania" zwiazku XD). I juz sie nie zastanawiam ;)
# 102012.11.02, 20:31

Anna
Ciekawy artykuł.
# 112013.02.18, 22:23

santalucia
Nasze babcie powinny to przeczytać. Brawo, to jak głos rozumu, a nie ślepych powtarzanych bezmyślnie utartych pojęć.
# 122016.03.31, 13:44

dojrzała
Dzięki za ten artykuł. . . i za komentarz "de99ial". Prawdziwy MĘŻCZYZNA nie skomentuje zachowania kobiety słowem "łatwa" ( nawet gdyby to był seks na 1 randce). Łatki najczęściej przypinają kobietom faceci ( czyli gorsza wersja MĘŻCZYZNY), a my przecież nie chcemy zadawać się z facetami. Ten artykuł powinny przeczytać wszystkie kobiety.
Tak, my też mamy ochotę na seks, bywamy podniecone i mamy do tego prawo. Nareszcie nie czuję się inna. . . A zboczenie? Czy miedzy dwojgiem, którzy akceptują to co robią i wyrażają na to obopólna zgodę może byc mowa o zboczeniu? To ich "alkowa" a innym nic do tego. Pozdrawiam wszystkich NORMALNYCH

podobne artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Jak dopieścić partnera? Powiedz mu, że uwielbiasz...
Co to za człowiek? Jakie są jego fantazje? Jakie są jego marzenia? Co lubi w łóżku? Czego chce doświadczyć? Czy ujawnił Ci swoje tajemnice?
 
Dlaczego Twoja dziewczyna zmienia się w jędzę?
Heteroseksualni mężczyźni powinni sobie zadać pytanie: „czy chcę mieć za żonę Boginię czy jędzę?” Bo fizjologia nie przewiduje dla kobiet stanów pośrednich.
 
Wakacyjna Misja na Marsa z Vocą, seks klubami i Świątynią Miłości
Posłuchaj mnie w Misji na Marsa. Z dwoma szalonymi marsjańskimi prowadzącymi rozmawiamy o seksie, skokach w bok i wycofywaniu się z seks-propozycji :)
 

najnowsze artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
seksualność kobiet » wiadomości
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
komentarze (1)
We właśnie Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
zobacz też

„Szybki kurs pisania scenariuszy erotycznych dla kobiet”

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter