dział: kultura

Bogini o kobiecych kształtach

Voca Ilnicka
dodano: 2012.03.29
Jedna z moich koleżanek, Marzena Zabawa, jest projektantką odzieży. Jedną ze swoich kolekcji (którą chciała sprzedać normalnym kobietom) uszyła w rozmiarze 38. Gdy miała już lokal na pokaz, nagle się okazało, że… nie może znaleźć modelek! Żadna agencja nie dysponowała „takim” rozmiarem. Marzena, szukając modelek, dzwoniła do tych, które – uwaga - „roztyły się” - jak to określały panie, dające jej numery dziewczyn, które już skończyły z pokazami mody.

Gdy mi to kiedyś opowiadała, nie wiedzieć czemu, pomyślałam o Annie Kareninie – piękności z powieści Lwa Tołstoja. Anna Karenina była gruba. I piękna. I bardzo seksowna. Oraz seksualna. Odeszła od męża i synka, bo zapłonęła namiętnością do młodego Wrońskiego, który został jej kochankiem. I tusza nie miała tu nic do rzeczy.


A kiedy patrzę na zdjęcia modelek prezentujących kolejne sukienki Marzeny, znów przypomina mi się Anna. Anna Karenina w czerwonej sukience. Zresztą, zobaczcie same. Ja patrzę dość często. Bo – tym razem mam pewność, że nikt tu nie używał Photoshopa.


Dzięki, Marzena! Dzięki Tobie można sobie przypomnieć, że kobieta może ubrać się sexy i czuć się sexy(!) bez względu na rozmiar! Koniec z odchudzaną komputerowo Claudią Schiffer. Czas na boginie o kobiecych kształtach.


Poniżej modelki w sukienkach Janex MB.

Zdjęcia: Marcin Strugalski,

Aleksandra Wiśniewska - produkcja,

modelki - Maxilook, Aleksandra Wiśniewska


33.jpg
7.jpg
9.jpg
20.jpg
27.jpg
29.jpg
3.jpg


 

komentuj









































autor:


komentarze: (1 - 11)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12012.03.30, 09:47

de99ial
Czarnowłosa na ostatnim zdjęciu - bossska. . . .
# 22012.03.30, 10:25

Asia
wszystkie modelki są śliczne, sukienki też- pierwsza jest świetna, uwielbiam podkreślającą kobiecość czerwień :) sama przypominam raczej te patykowate modelki (niestety) ale wolę krągłości :) facet też na kości nie poleci, w końcu kobiece kształty to oznaka płodności, tak było już przed tysiącami lat i nadal działa.
# 32012.03.31, 19:31

zuu
Ale te panie, choć wyglądają pięknie na pewno nie mają rozmiaru 38. : )
# 42012.04.05, 08:49

Marta
A ta sukienka z górą w kropki jest ekstra. :)
# 52012.05.01, 16:07

tirit
Sukienki sliczne, modelki tez!!

Jednak rozmiar 38 to na 100% nie jest. Bo przeciez 38 to angielska 10. . . a to jest malenstwo. . . te panie tu to jakis rozmiar 46-48
Tak jak i photoshopa tu sporo. Takiego normalnego retuszu, bez ktorego fota nigdy do publikacji nie zostanie wypuszczona. Co nie zmienia faktu ze ladne to :)
# 62012.05.01, 21:24

M. Strugalski
O ile w artykule nie zaznaczono że jest to 38 "+" tak prawdą jest, że nie ma tu obróbki.

Wszelkie niezbędne zabiegi są prowadzona podczas sesji tak by materiał był tylko wywołany.


M. Strugalski fotograf


# 72012.05.04, 07:44

H D
"38+" czyli od 38 zaczynają nam się modelki plus size??? no ciekawostka.
A retusz jest jak najbardziej (pod słowem retusz mamy na myśli wszystko od korekcji kolorystycznej po usunięcie przebarwienia na skórze np) Dobrego retuszu panie M. Strugalski nie zauważycie na pierwszy rzut oka

D. H
Fotograf
# 82012.05.04, 16:56

M. Strugalski
Plus size zaczyna się od 38 i nie jest to ciekawostka tylko przyjęta norma.

Dla odbiorcy liczy się efekt a dla mnie jako twórcy świadomość w jaki sposób ten efekt uzyskałem.

Dobrego retuszu nie zobaczysz a tu go nie doświadczysz bo w tym przypadku efekt wynika z sesji a nie postprodukcji.

Taki tryb pracy daje mi większą satysfakcję każdy ma swoją specyfikę pracy.



M. Strugalski fotograf



# 92012.05.05, 12:09

Gunia
Jak kogoś nie stać na porządnego artystę makijażu, charakteryzatora, lampy, a do tego mu się spieszy, to robi wszystko potem w photoshopie. Moja znajoma jest charaktyzatorką i naprawdę, wiele z tego co jedni robią photoshopem łatwiej uzyskać przy pomocy makijażu i oświetlenia. Do tego lepiej to później wygląda na zdjęciach/filmie. Porównajcie sesje z Vouge i CKM, fotoszop tu i tu, ale to włożona wcześniej praca daje różnice w jakości widoczne na zdjęciach. Jest różnica, czy modelka naprawdę tarza się po tropikalnej plaży, czy tylko ją do niej wkleili, czy ma przyklejone rzęsy czy te rzęsy wklejono na zdjęciu albo czy kanapa jest fioletowa, czy pomalowana potem na fioletowo. . .
To samo z makijażem, makijaż komputerowy jak na reklamach niektórych kosmetyków nikogo nie przekonuje, co innego makijaż jedynie poprawiony komputerowo. Co do zdjęć powyżej ich mały rozmiar i moja mała wiedza powstrzymują mnie od wydawania jakichkolwiek sądów w kwestii retuszu, ale wydaje mi się, że to zupełnie nie o to chodziło z tym artykułem.
# 102012.07.15, 07:44

emka
tylko ta na końcu jest seksowna
# 112014.07.08, 08:28

38
to na pewno nie jest rozmiar 38. ja nosze 36/38 (S/M) a w tych ubraniach bym się utopiła. to są jakieś rozmiary XL-XXL

podobne artykuły

Mój apel do Ciebie, Seksualna Istoto!
Urodziłam się jako istota seksualna. Ty też. Może słyszałaś/-eś, że seksualność to coś złego, brudnego, grzesznego, że trzeba ją ukrywać i że trzeba się jej wstydzić. Ja Ci mówię, że wraz ze swoją seksualnością jesteś idealna/-y. Nie musisz nic zmieniać! Ja przyjmuję i szanuję Twoją seksualność.
 
Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
Wraz z Wiosną we Wrocławiu rozpoczyna się już piąta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Spełniam swoje marzenia! Dziękuję!
Tak bardzo, bardzo się z tego cieszę! Przypomniałam sobie o marzeniach sprzed blisko 10 lat i nagle okazało się, że - spełniłam je w tym roku! Dzięki Wam! :) Co więcej - spełniłam kilka dodatkowych. :)
 
Całkowita kontrola nad kobiecą seksualnością
W czasach pokoju i dobrobytu zarówno przyjemność, jak i macierzyństwo były kwestiami osobistymi, intymnymi doświadczeniami, do których zachęcano i które chwalono. Poeci pisali o kobiecych orgazmach, o ”muszelkach” czy innych ”różanych pączkach”, a malarze i rzeźbiarze przedstawiali je w swoich dziełach.

Ale jak tylko nadchodził kryzys - polityczny, ekonomiczny, religijny albo wszystkie jednocześnie - i w społeczeństwie zaczynał panować strach, pierwszym symptomem tego, że zbliżają się konserwatywne rządy autorytarne, była zmiana w postrzeganiu kobiet. Nawet nie praw kobiet, ale ich pozycji. Słowa stają się bardziej wulgarne.
 
Voca w radio RAM
Na zaproszenie 2 panów z Radia RAM wylądowałam na Marsie. :) A dokładnie w Misji na Marsa. Prowadzący domagali się warsztatów edukacji seksualnej na antenie, co też i zrobiliśmy. :)
 

najnowsze artykuły

O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
seksualność kobiet » seks
O komunikacji w seksie. Voca w radiu RAM
Jak skomunikować się z partnerem czy partnerką w seksie i w związku? Jak udzielać sobie informacji zwrotnej? Jak mówić o swoich uczuciach i fantazjach? O tym właśnie rozmawiamy w Misji na Marsa w Radiu RAM. Przepytają mnie Marcin Furmański i Krzysztof Janoś. Dziękuję za wspólną podróż!
 
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
seksualność kobiet » miesiączka
Bądź bardziej kobieca, ukryj swój okres!
Babeczki, bądźcie bardziej kobiece, schowajcie swój okres - mówi nam kultura. Mówi to ustami osób każdej płci. Co świetnie widać na filmiku Skit Box ”I got tha flow”. Ale kobiety z tego wideo chcą być sobą, nie stosować się do norm społecznych za wszelką cenę i - właśnie - nie ukrywać swojej kobiecości.