dział: kultura

7 grzechów głównych współczesnego mężczyzny

Voca Ilnicka
dodano: 2015.12.17
Artykuły o tym, jacy mężczyźni są chujowi, wręcz zalewają internet. Więc i ja - przy okazji – trochę się popastwię nad „przedstawicielami podgatunku”. Pewnie i tak przeczytaliście to w stu innych artykułach, pisanych przez znanych psychologów, trenerów pozytywnego myślenia i mistrzów zen. Ale... utrwalmy to sobie! Weźmy pod lupę męskie grzeszki. A i oni, być może, po zapoznaniu się z tą listą, coś w sobie zmienią...

mezczyzni-i-ich-wady-560.jpg

Nawet kapelusz i wąsy nic nie pomagają - prawdziwych mężczyzn już nie ma...


Grzech nr 1 – brak męskości

Ogólnie rzecz biorąc, męskość jest zajebista. Szkoda więc, że w dzisiejszych czasach większość mężczyzn jest skarłowaciała, zniewieściała i chłopczykowata... Mój pradziadek, co postawił młyn, wykiwał i bolszewika, i hitlerowca, co kochał swoje dzieci a z babcią był do grobowej deski, to był mężczyzna! Naprawdę, każdemu mógłby dać korepetycje z męskości...


Grzech nr 2 – bycie macho

Mój nauczyciel tańca mawiał, że „facet musi być macho, a nie kalesony”, ale przyznajmy to uczciwie – czasy bycia macho skończyły się niedługo po śmierci Robin Hooda. Zapamiętajcie więc to – zarówno mężczyźni, jak i chłopcy – nie możecie być męscy, bo od tego możecie się stać zbyt męscy. Po prostu będziecie macho. A tego nie lubi żadna kobieta.


Grzech nr 3 – bycie niedojrzałym

Najgorsze, co może nas spotkać w życiu, to związek z chłopcem. Na pewno każda dojrzała kobieta (inne przecież nie istnieją!) chce się związać z mężczyzną. Powtarzam: z mężczyzną, nie chłopcem. Chłopcy są niedojrzali, nieodpowiedzialni. Uroczy. Są też spontaniczni, ufni, niewinni, pełni pomysłów, ale myślą jedynie o zabawie. Dlatego też każdy szanujący się mężczyzna powinien zabić w sobie chłopca w te pędy i stać się dojrzałym mężczyzną.


meskie-wady.jpg
To straszne zniewieścienie i brak dojrzałości dotknął mężczyzn wszystkich ras i kultur...

Grzech nr 4 – odczuwanie lęku

Tak ten świat już został skonstruowany, że prawdziwy mężczyzna nie odczuwa lęku. Lęk czują jedynie łosie, mazgaje i życiowe ciapy. Lęk może także odczuwać kobieta – ale mężczyzna nigdy! Jeśli go czuje, skończ z nim jeszcze dzisiaj. Po co ci przerażony życiem chłoptaś, któremu co chwilę będziesz musiała wycierać nos i wiązać sznurówki? On cię ma obronić!


A już najgorsi są ci, co się boją silnych kobiet...


Grzech nr 5 – bycie niedoskonałym

Rozrzuca swoje ubrania po mieszkaniu? Nie ściera blatu? A może jest rozrzutny, krzyczy na dzieci lub nie lubi Twojej mamy? Moja diagnoza to: on jest niedoskonały. Nawet nie próbuj patrzeć na to przez palce. Spisz go na straty. Brak doskonałości to poważna wada większości mężczyzn. Jeśli będziemy wystarczająco stanowcze, gatunek męski z czasem wykształci tę potrzebną mu cechę. Żadnego pobłażania.


Grzech nr 6 – posiadanie penisa

Toż już dzieci w przedszkolu wiedzą, że to za pomocą penisa poniża się i krzywdzi kobiety. Gwałty, molestowanie, ból przy stosunku, męska żądza, którą chcą zaspokajać nie bacząc na to, co my czujemy... A do tego myślenie penisem zamiast mózgiem – no przecież świat wyglądałby inaczej (lepiej! zdecydowanie lepiej!), gdyby faceci ich nie mieli. Mądrzy, dojrzali mężczyźni wstydzą się tego, że mają genitalia.


Grzech nr 7 – bycie mężczyzną

Tak, bycie mężczyzną to zasadnicza przewina połowy gatunku homo sapiens. Podobnie jak penisy gwałcą, tak mężczyźni dokonują rozbojów i morderstw. To oni wywołują wojny, strzelają do swoich braci i bezlitośnie traktują kobiety. Porzucają żony i dzieci, nie płacą alimentów. Używają siły fizycznej i przemocy w stosunku do słabszych – dzieci i kobiet.


Jeśli chcesz być szczęśliwa, wybierz sobie takiego mężczyznę, który brzydzi się agresją, nigdy nie wdał się w żadną bójkę i głęboko, ale to głęboko przeżywa ten wstyd bycia przedstawicielem gatunku oprawców i krzywdzicieli.7-grzechów-głównych-mężczyz.jpg
Tak, możemy im jedynie współczuć tego, kim są. Tego, kim się stali...


Stop!


Dość już wzajemnych oskarżeń, wymagań nie do spełnienia i licytowania się w tym, kto jest gorszy.


Blogerzy i ich publiczność uwielbiają takie wyliczanki: 5 najgorszych wad kobiet, 7 grzechów współczesnego mężczyzny... Nie dalej niż kilka tygodni temu natknęłam się na artykuł na stronie fundacji lub stowarzyszenia, które za cel stawia sobie wspieranie mężczyzn, artykuł niezbyt przemyślany, napisany przez kobietę, która generalizując swoje doświadczenia i przekonania, tworzy portret współczesnego mężczyzny – i podobnie jak ja – wylicza 7 jego grzechów głównych. Różnica między nami polega na tym, że ona to robi na serio.


Jeśli jakiś mężczyzna czeka na tę chwilę, w której przestanie czuć lęk lub stanie się idealny...

Jeśli jakaś kobieta poszukuje mężczyzny, który będzie bez skazy, bez niedoskonałości, będzie zawsze i i wszędzie wolny od niedojrzałości, nieodpowiedzialności, słabości, który nie będzie czuł gniewu albo nigdy się nie zachowa agresywnie...


...no to sobie jeszcze poczeka.


kobieta.jpg


Niektórzy psychologowie i autorytety mówią o ciągłej pracy nad sobą. O stawaniu się swoim ideałem. A jeśli cała ta „praca” polega jedynie na miłości do siebie pomimo braków? I na wybaczaniu różnych niedoskonałości i braków zarówno sobie, jak innym?


Czy jesteś w stanie uszanować tego niesfornego chłopca i kochać go, zamiast z nim walczyć lub nim pogardzać?


7-grzechów-głównych-współcz.jpg


Spokojnie, nie mówię tutaj o tym, że masz tkwić w toksycznym związku z mężczyzną, który Cię bije lub zdradza. Każdy ma swój rozum i wie, że przed złem trzeba uciekać. Ale czy koniecznie przed wszystkim mężczyznami?Zobacz też:
Droga kobieto - przeprosiny od mężczyzn
Katastrofa zwana męską seksualnością
Zerżnij mnie
Męska seksualność - co o niej wiemy?
Wciąż jesteś singielką? Za mało się starasz!
 

komentuj

autor:


komentarze: (1 - 3)

czytaj wszystkie komentarze:  »
# 12015.12.17, 18:02

Atlantyda
Lubię was. Milutkie jesteście :)
# 22015.12.18, 08:27

Marta
Się uśmiałam! Niezłe. :)
# 32016.01.14, 12:43

Hero
Właśnie sobie uświadomiłem ile nienawiści do siebie wciąż niosę.

podobne artykuły

Kurs samoświadomości seksualnej: Spotkania Rogatego Boga i Potrójnej Bogini
Wraz z końcem lata we Wrocławiu rozpoczyna się już szósta edycja popularnego cyklu spotkań-warsztatów dla mężczyzn i kobiet.
 
Voca w radio RAM
Na zaproszenie 2 panów z Radia RAM wylądowałam na Marsie. :) A dokładnie w Misji na Marsa. Prowadzący domagali się warsztatów edukacji seksualnej na antenie, co też i zrobiliśmy. :)
 
Noc Beltane – rytuał zapalenia ognia seksualności i zabawa dla wszystkich - Wrocław
Noc z 30 kwietnia na 1 maja jest czasem, kiedy gasi się stary ogień i zapala nowy. W niektórych tradycjach to noc rozpoczynająca lato. Rozpalany ogień symbolizuje letnie słońce. Noc ta przez wielki była czasem miłości, płodności, kiedy ucztowano, tańczono i „zawieszano” prawa małżeńskie.
 
Czy siła kobiet niszczy mężczyzn?
Mężczyzna pisze: ”Uważam, że kobiety ostatnio zapominają, co to znaczy być kobietą. Próbują być silne i dominujące, jak faceci, też w seksie. Mają coraz większe wymagania...”
 

najnowsze artykuły

Kobiety odzyskują głos i wpływ!
seksualność kobiet » wiadomości
Kobiety odzyskują głos i wpływ!
komentarze (1)
Świat się zmienia, a kobiety stają się coraz bardziej odważne i solidarne.
 
Mit monogamicznej samicy
seksualność kobiet » artykuły
Mit monogamicznej samicy
Poliandria, praktyka kopulacji z licznymi samcami, jest [...] jedną z najbardziej rozpowszechnionych strategii rozrodczych samic. Aż dziw bierze, że dopiero w latach siedemdziesiątych XX wieku naukowcy zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że normę u samic stanowi właśnie poliandria, a nie monogamia (dokonywanie rozrodu z jednym partnerem).
 
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
seksualność kobiet » artykuły
Czy rutynowa mammografia sprzyja zdrowiu kobiet?
komentarze (1)
Zmieńmy konwersację na temat naszych piersi z „jak uniknąć raka piersi i wcześnie go wykryć” na „jak mieć zdrowe piersi i czerpać z nich radość”.
 
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
seksualność kobiet » artykuły
Seks po menopauzie i kobiety zasiewające nasiona mądrości
W kulturach celtyckich młodą dziewicę postrzegano jako kwiat; matkę jako owoc; starszą kobietę jako nasiono. Nasiono niesie wiedzę i potencjały wszystkich zawartych w nim składników. Zadaniem kobiety po okresie menopauzy jest zasiewanie w społeczności tej kwintesencji prawdy i mądrości.
 
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
seksualność kobiet » artykuły
Odsłoń cipkę na Wawelu! O rytuale ana-suromai w praktyce
komentarze (6)
Ana-suromai to starożytny rytuał błogosławienia świata i udzielania mu swojej seksualnej mocy poprzez odsłonięcie kobiecych genitaliów. Tak kobiety błogosławiły świat m.in. w starożytnym Egipcie, o czym możemy przeczytać u Herodota i Diodora Sycylijskiego.
 
zobacz też

”Podryw na nauczyciela”, czyli seks, który nie uzdrawia

Sonda

Jestem
  • Kobietą
  • Mężczyzną
  • Inne

zobacz wyniki »
subskrybuj nasz newsletter